Справа № 420/40692/24
про залишення позовної заяви без руху
19 березня 2025 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Бойко О.Я., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до відділення поліції № 1 Одеського РУП № 1 ГУ Національної поліції в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до відділення поліції № 1 Одеського РУП № 1 ГУ Національної поліції в Одеській області, в якому позивач просить:
1.Прийняти ?позовну заяву на бездіяльність суб'єктів владних повноважень в особі ВП № l ОРУП № l ГУНП в Одеській області щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 і прийняти відповідну Ухвалу щодо розгляду скарги;
2.Зобов'язати відповідача внести кривдницю ОСОБА_2 до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства відповідно до статті 16 ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
3.???Зобов'язати відповідача зібрати всі докази (свідчення, листування, відеозаписи та інше), що були надані позивачем органам поліції у період з 2021 року по 2024 рік включно, щодо домашнього (психологічного) насильства з боку ОСОБА_2 до позивача як підставу для складання протоколів адміністративного правопорушення. Також докази, що додаються у додатках № 4-17 в письмовій та електронній формі до цієї позовної заяви долучити до інших доказів.
4.Визнати противоправною бездіяльність відповідача щодо нe притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , яка на протязі 2021 - 2024 років створює домашнє (психологічне) насильство над позивачем, що підпадають під відповідальність за статтями 1732 та частин 1,2,7 статті 184 КУпАП, що визначається у постійному обмеженні батька у вихованні дитини, невиконанні частини своїх батьківських зобов'язань, змінила місце постійного проживання дитини за межі України без дозволу батька та не повернулась на протязі одного місяця, на постійній основі заблокувала всі можливості у стосунках між батьком та дитиною, ставить під загрозу повноцінний розвиток дитини, налаштовує проти спілкування з татом, чим психологічно травмує дитину, ставить у нерівне становище мати та батька дитини.
5.Зобов'язати відповідача скласти протокол адміністративного правопорушення на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (підстава - заява до поліції від 03.09.2023 року N69700) без її присутності, за домашнє (психологічне) насильство, яке виражається у систематичному обмеженні у вихованні дитини, невиконанні частини своїх батьківських зобов'язань, що ставить під загрозу повноцінного розвитку дитини, налаштовує проти спілкування з татом, чим психологічно травмує дитину, ставить у нерівне становище мати та батька дитини, з накладанням штрафу, що відповідає ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, згідно статті 1732 та частини 1 статті 184 Кодексу України про Адміністративних правопорушень. Сформувати протокол про адміністративне правопорушення та матеріали про вчинене адміністративне правопорушення відповідно до статті 257 КУпАП надіслати (надати) органу (посадовій особі), уповноваженому(1) розглядати справи про адміністративні правопорушення.
6.Зобов'язати відповідача скласти протокол адміністративного правопорушення на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (підстава - заява до поліції від 07.09.2023 року No9847) без її присутності, за домашнє (психологічне) насильство, яке виражається у систематичному обмеженні у вихованні дитини, невиконанні частини своїх батьківських зобов'язань, що ставить під загрозу повноцінного розвитку дитини, налаштовує проти спілкування з татом, чим психологічно травмує дитину, ставить у нерівне становище мати та батька дитини, 3 накладанням штрафу, що відповідає двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, згідно статті 1732 та частини 2 статті 184 Кодексу України про Адміністративних правопорушень. Сформувати протокол про адміністративне правопорушення та матеріали про вчинене адміністративне правопорушення відповідно до статті 257 КУпАП надіслати (надати) органу (посадовій особі), уповноваженому(ій) розглядати справи про адміністративні правопорушення.
7.Зобов'язати відповідача скласти протокол адміністративного правопорушення на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (підстава - заява до поліції від 08.10.2023 року № 11003) без її присутності, за домашнє (психологічне) насильство, яке виражається у систематичному обмеженні у вихованні дитини, невиконанні частини своїх батьківських зобов'язань, що ставить під загрозу повноцінного розвитку дитини, налаштовує проти спілкування з татом, чим психологічно травмує дитину, ставить у нерівне становище мати та батька дитини, з накладанням штрафу, що відповідає триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, згідно статті 1732 та частини 2 статті 184 Кодексу України про Адміністративних правопорушень. Сформувати протокол про адміністративне правопорушення та матеріали про вчинене адміністративне правопорушення відповідно до статті 257 КУпАП надіслати (падати) органу (посадовій особі), уповноваженому(ій) розглядати справи про адміністративні правопорушення.
8.Зобов'язати відповідача скласти протокол адміністративного правопорушення на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (підстава - заява до поліції від 23.02.2024 року № 1812) без її присутності, за домашнє (психологічне) насильство, яке виражається у систематичному обмеженні у вихованні дитини, невиконанні частини своїх батьківських зобов'язань, що ставить під загрозу повноцінного розвитку дитини, налаштовує проти спілкування з татом, чим психологічно травмує дитину, ставить у нерівне становище мати та батька дитини, з накладанням штрафу, що відповідає триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, згідно частини 2 статті 1732 та частини 2,7 статті 184 Кодексу України про Адміністративних правопорушень. Сформувати протокол про адміністративне правопорушення та матеріали про вчинене адміністративне правопорушення відповідно до статті 257 КУпАП надіслати (надати) органу (посадовій особі), уповноваженому(ій) розглядати справи про адміністративні правопорушення.
9.Зобов'язати відповідача скласти протокол адміністративного правопорушення на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (підстава - заява до поліції від 25.05.2024 року № 5812) без її присутності, за домашнє (психологічне) насильство, яке виражається у систематичному обмеженні у вихованні дитини, невиконанні частини своїх батьківських зобов'язань, що ставить під загрозу повноцінного розвитку дитини, налаштовує проти спілкування з татом, чим психологічно травмує дитину, ставить у нерівне становище мати та батька дитини, з накладанням штрафу, що відповідає триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, згідно частини 2 статті 1732 та частини 2,7 статті 184 Кодексу України про Адміністративних правопорушень. Сформувати протокол про адміністративне правопорушення та матеріали про вчинене адміністративне правопорушення відповідно до статті 257 КУпАП надіслати (надати) органу (посадовій особі), уповноваженому(ій) розглядати справи про адміністративні правопорушення.
10.Зобов'язати відповідача скласти протокол адміністративного правопорушення на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (підстава - заява до поліції від 05.04.2024 року № Б-244) без її присутності, за домашнє (психологічне) насильство, яке виражається у систематичному обмеженні у вихованні дитини, невиконанні частини своїх батьківських зобов'язань, що ставить під загрозу повноцінного розвитку дитини, налаштовує проти спілкування з татом, чим психологічно травмує дитину, ставить у нерівне становище мати та батька дитини, з накладанням штрафу, що відповідає триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, згідно частини 2 статті 1732 та частини 2,7 статті 184 Кодексу України про Адміністративних правопорушень. Сформувати протокол про адміністративне правопорушення та матеріали про вчинене адміністративне правопорушення відповідно до статті 257 КУпАП надіслати (надати) органу (посадовій особі), уповноваженому(ій) розглядати справи про адміністративні правопорушення.
11.Зобов'язати відповідача скласти протокол адміністративного правопорушення на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (підстава - заява до поліції від 01.07.2024 року № 7280) без її присутності, за домашнє (психологічне) насильство, яке виражається у систематичному обмеженні у вихованні дитини, невиконанні частини своїх батьківських зобов'язань, що ставить під загрозу повноцінного розвитку дитини, налаштовує проти спілкування з татом, чим психологічно травмує дитину, ставить у нерівне становище мати та батька дитини, з накладанням штрафу, що відповідає триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, згідно частини 2 статті 1732 та частини 2,7 статті 184 Кодексу України про Адміністративних правопорушень. Сформувати протокол про адміністративне правопорушення та матеріали про вчинене адміністративне правопорушення відповідно до статті 257 КУпАП надіслати (надати) органу (посадовій особі), уповноваженому(ій) розглядати справи про адміністративні правопорушення.
12.Зобов'язати відповідача скласти протокол адміністративного правопорушення на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (підстава - заява до поліції від 02.11.2024 року № 12628) без її присутності, за домашнє (психологічне) насильство, яке виражається у систематичному обмеженні у вихованні дитини, невиконанні частини своїх батьківських зобов'язань, що ставить під загрозу повноцінного розвитку дитини, налаштовує проти спілкування з татом, чим психологічно травмує дитину, ставить у нерівне становище мати та батька дитини, з накладанням штрафу, що відповідає триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, згідно частини 2 статті 1732 та частини 2,7 статті 184 Кодексу України про Адміністративних правопорушень. Сформувати протокол про адміністративне правопорушення та матеріали про вчинене адміністративне правопорушення відповідно до статті 257 КУпАП надіслати (надати) органу (посадовій особі), уповноваженому(ій) розглядати справи про адміністративні правопорушення.
13.Зобов'язати відповідача скласти протокол адміністративного правопорушення на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (підстава - заява до поліції від 17.11.2024 року № 5401) без її присутності, за домашнє (психологічне) насильство, яке виражається у систематичному обмеженні у вихованні дитини, невиконанні частини своїх батьківських зобов'язань, що ставить під загрозу повноцінного розвитку дитини, налаштовує проти спілкування з татом, чим психологічно травмує дитину, ставить у нерівне становище мати та батька дитини, 3 накладанням штрафу, що відповідає триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, згідно частини 2 статті 1732 та частини 2,7 статті 184 Кодексу України про Адміністративних правопорушень. Сформувати протокол про адміністративне правопорушення та матеріали про вчинене адміністративне правопорушення відповідно до статті 257 КУпАП надіслати (надати) органу (посадовій особі), уповноваженому(ій) розглядати справи про адміністративні правопорушення.
14.Зобов'язати відповідача складати протокол адміністративного правопорушення на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (підстава - заява до органу поліції від позивача у подальшому) без її присутності, за подовження домашнього (психологічного) насильства, яке виражається у систематичному обмеженні у вихованні дитини, невиконанні частини своїх батьківських зобов'язань, що ставить під загрозу повноцінного розвитку дитини, налаштовує проти спілкування з татом, чим психологічно травмує дитину, ставить у нерівне становище мати та батька дитини, з накладанням штрафу, що відповідає триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, згідно частини 2 статті 1732 та частини 2,7 статті 184 Кодексу України про Адміністративних правопорушень. Сформувати протокол про адміністративне правопорушення та матеріали про вчинене адміністративне правопорушення відповідно до статті 257 КУпАП надіслати (надати) органу (посадовій особі), уповноваженому(ій) розглядати справи про адміністративні правопорушення.
Ухвалою суду від 09.01.2025 передано адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відділення поліції № 1 Одеського РУП № 1 ГУ Національної поліції в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії для розгляду за підсудністю до Приморського районного суду міста Одеси.
Ухвалою Приморського районного суду м. Одеси від 05.02.2025 адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відділення поліції № 1 Одеського РУП № 1 ГУ Національної поліції в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії - передано на розгляд до Одеського окружного адміністративного суду.
12.03.2025 справа повернулась до Одеського окружного адміністративного суду.
Відповідно до ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161,171 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши заяву, суд дійшов висновку, що вона належить до залишення без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України “Про судовий збір».
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 ЗУ “Про судовий збір» ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 3028,00 грн.
З огляду на зміст заявлених позовних вимог, позивач заявив 12 позовних вимог немайнового характеру, проте не надав до суду доказів сплати судового збору за подання вказаного адміністративного позову.
В прохальній частині позову позивач просить звільнити його від сплати, оскільки він є військовим.
Так, суд встановив, що відповідно до п.12 ч.1 ст.5 ЗУ «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.
При цьому, виходячи зі змісту заявлених позовних вимог, спірні правовідносини не пов'язані з виконанням позивачем військового обов'язку чи виконання ним службових обов'язків.
Щодо клопотання позивача з приводу дозволу йому сплатити судовий збір після ухвали суду, то суд звертає увагу, що питання відстрочення сплати судового збору регулюється статтею 8 ЗУ «Про судовий збір».
Так, відповідно до ч.1 наголошеної статті враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
При цьому, суд звертає увагу, що жодних доказів щодо свого майнового стану, який перешкоджає надати докази сплати судового збору у вказаній справі позивач до суду не надав.
Таким чином, позивачу належить надати до суду докази сплати судового збору за подання даного адміністративного позову у розмірі 14 534,40 грн. (1211,20*12).
Крім того, відповідно п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відповідно абз.4 ч. 8 ст. 18 КАС України якщо цим Кодексом встановлено вимогу зазначення у змісті процесуального документа відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету, особа, яка подає до суду відповідний процесуальний документ в електронній формі через електронний кабінет, звільняється від обов'язку зазначення відповідних відомостей.
Адміністративний позов позивачем поданий до суду без використання електронного кабінету в підсистемі «Електронний суд», відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у позові відсутні.
Таким чином, у порушення пункту 2 ч.5 ст. 160 КАС України у позовній заяві не зазначено відомості про наявність або відсутність у позивача електронного кабінету.
Крім того, в якості відповідача позивач зазначив Відділення поліції № 1 Одеського РУП № 1 ГУ Національної поліції в Одеській області, проте в порушення пункту 2 ч.5 ст. 160 КАС України позивач не зазначив ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Крім того, згідно з п.4 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно ч.1 ст.5 КАС України, який має бути сформульований максимально чітко і зрозуміло, оскільки від якості позовної заяви, юридично правильного змісту позовних вимог, зазначення способу судового захисту залежить швидкий і ефективний розгляд справи.
При цьому, суддя вважає за необхідне зазначити, що відповідач має право на подання відзиву на позовну заяву, а отже має бути обізнаним відносно чого він має надавати таку заяву по суті справи.
Тобто, предмет позову має бути визначений чітко та конкретизовано в прохальній частині позовної заяви.
Відповідно до положень ч.2 ст.173 КАС України остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу, визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів, вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті є завданням підготовчого провадження.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Так, суд встановив, що в п.1 заявлених позовних вимог позивач просить прийняти ?позовну заяву на бездіяльність суб'єктів владних повноважень в особі ВП № l ОРУП № l ГУНП в Одеській області щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 і прийняти відповідну Ухвалу щодо розгляду скарги, проте позивач не конкретизує в чому саме полягає вказана бездіяльність щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 .
Щодо п.2 та п.3 заявлених позовних вимог, то суд звертає увагу, що позивач в позовній заяві належним чином не обґрунтував з посиланнями на норми законодавства в чому полягає його порушене право з боку відповідача у сфері публічно-правових відносин щодо кожної із зазначених позовних вимог.
Крім того, вимоги, зазначені позивачем в п.2 та п.3 не є похідними від основної вимоги, яка зазначена позивачем в п.1. При цьому, позивач просить суд зобов'язати відповідача вчинити певні дії, а саме - внести кривдницю ОСОБА_2 до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства відповідно до статті 16 ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству»; зібрати всі докази (свідчення, листування, відеозаписи та інше), що були надані позивачем органам поліції у період з 2021 року по 2024 рік включно, щодо домашнього (психологічного) насильства з боку ОСОБА_2 до позивача як підставу для складання протоколів адміністративного правопорушення, проте у прохальній частині позову не зазначає, що саме є підставою для зобов'язання вчинення вказаних дій, а саме які дії/бездіяльність чи рішення відповідача призвели до порушення прав, свобод чи законних інтересів позивача та зумовили його звернення до суду в цій частині. Позивач також не вказав чи було в нього відповідне звернення до відповідача із такими вимогами та яким чином його право на звернення було порушено. Вказане також свідчить про недотримання позивачем вимог п.9 ч.5 ст. 160 КАС України, відповідно до якого у позовній заяві зазначаються: у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Щодо п.4 заявлених позовних вимог, то суд також звертає увагу, що вказана вимога є неконкретизованою, оскільки позивач не визначає які саме конкретні звернення до відповідача передували його зверненню до суду в цій частині.
Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Так, щодо позовних вимог, заявлених позивачем в п.п. 5-10 суд звертає увагу, що позивач просить зобов'язати відповідача скласти протоколи адміністративного правопорушення на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі його заяв до поліції від 03.09.2023 № 9700, від 07.09.2023 № 9847, від 08.10.2023 № 11003, від 23.02.2024 № 1812, від 25.05.2024 № 5812, від 05.04.2024 № Б-244.
При цьому, звернувшись до суду із даними вимогами до суду 30.12.2024, позивач пропустив шестимісячний строк звернення до суду із заявленими вимогами в цій частині.
Враховуючи наведене, позивачу необхідно надати до суду обґрунтоване клопотання про поновлення строку звернення до суду та докази поважності причин його пропуску.
Також суд звертає увагу, що згідно з п.8 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
При цьому, суд встановив, що в п.10 заявлених позовних вимог позивач просить зобов'язати відповідача скласти протокол адміністративного правопорушення на ОСОБА_2 на підставі заяви до поліції від 05.04.2024 № Б-244, проте належним чином засвідченої копії звернення із зазначеними реквізитами позивач до суду не надає.
Також суд звертає увагу, що відповідно до п.11 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються: власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
При цьому, в порушення вказаних вимог позивач такого підтвердження до суду не надав.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом направлення до Одеського окружного адміністративного суду: оригіналу документу, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 14 534,40 грн.; обґрунтованого клопотання про поновлення строку звернення до суду та докази поважності причин його пропуску в частині зазначених судом вимог; уточненого адміністративного позову у відповідності до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України та з коригуванням прохальної частини позову з урахуванням зауважень, які суд зазначив у вказаній ухвалі, а також їх належним обґрунтуванням з посиланням на норми законодавства; усіх доказів, які підтверджують вказані у позовній заяві обставини; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Керуючись ст.ст.160, 161, 171 КАС України, суд -
Адміністративний позов залишити без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою та повідомити про необхідність усунути недоліки позовної заяви в десятиденний строк з моменту отримання вказаної ухвали та роз'яснити, що в іншому випадку в строки, передбачені ч. 5 ст. 169 КАС України, позов буде повернутий позивачу.
Ухвала окремо не належить до оскарження.
Суддя О.Я. Бойко