Рішення від 20.03.2025 по справі 400/10644/24

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2025 р. № 400/10644/24

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Величка А.В., розглянув у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,

до відповідачаКиївського національного університету імені Тараса Шевченка, вул. Володимирська, 64/13, м. Київ, 01601,

провизнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивачка) до Київського національного університету імені Тараса Шевченка (далі - відповідач) про:

- визнання неправомірною і безпідставною відмову в задоволенні запитів на інформації, викладену у листі від 30.05.2024 року №075/378-26/В3;

- зобов'язання Київського національного університету імені Тараса Шевченка надати ОСОБА_1 на адресу електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_1 : копії перших 10 сторінок додатку до наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту до Навчально-наукового інституту права; копії сторінок додатку до наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту до Навчально-наукового інституту права, яких зараховано без застосування квот із конкурсним балом від 194.000 до 192.000 включно; копії сторінок додатку до наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту до Навчально-наукового інституту права, яких зараховано без застосування квот із конкурсним балом від 191.800 до 176.200 включно; список зарахованих на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра за спеціальністю «Право» на основі документів про повну загальну середню освіту; копії сторінок додатку до наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за спеціальністю «Право» за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту, яких зараховано за квотою 1 та квотою 2; копії сторінок додатку до наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту до Навчально-наукового інституту права, яких зараховано без застосування квот із конкурсним балом від 200.000 до 192.000 включно.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 24.05.2024 року, 26.05.2024 року, 27.05.2024 року, 28.05.2024 року, 29.05.2024 року та 30.05.2024 року ОСОБА_1 звернулася до Київського національного університету імені Тараса Шевченка із запитами про доступ до публічної інформації. 30.05.2024 року на адресу електронної пошти позивачка отримала листа за номером 075/378 26/133, яким відмовлено у доступі до запитуваної інформації, оскільки КНУ імені Тараса Шевченка вважає запити повторними і зловживанням правами. Вказану відмову вважає протиправною, оскільки відповідно до ч.5 ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» не може бути обмежено доступ до інформації про плани використання бюджетних коштів. Також вказала, що жодного повторного запиту нею не подано, кожен запит містить прохання про конкретну, відмінну від інших, інформацію. Разом з тим, не передбачено законом надавати навіть відмову у задоволенні декількох запитів одним листом. Позивачка вважає зазначені дії відповідача порушенням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», що стало підставою для звернення до суду із вказаним позовом.

Ухвалою суду від 18.11.2024 року, судом на підставі положень ч.1 ст.169 КАС України позовну заяву залишено без руху, та позивачу наданий десятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

27.11.2024 року через канцелярію суду від позивача до суду надійшла заява щодо усунення недоліків позовної заяви разом із зазначенням причин неповідомлення свого номеру засобу зв'язку та номеру засобу зв'язку та адреси електронної пошти відповідача.

Ухвалою суду від 02.12.2024 року Миколаївський окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі № 400/10644/24 та ухвалив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження.

18.12.2024 року до канцелярії Миколаївського окружного адміністративного суду від Київського національного університету імені Тараса Шевченка надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач просив відмовити у задоволенні позову в повному обсязі. Заперечуючи проти позову, відповідач послався на те, що позивачка стверджує, що зверталася до Університету з запитами лише у травні 2024 року, та що подані нею у травні 2024 року запити не є повторними. Разом з тим, від позивачки вже надходили аналогічні запити до Університету, а саме 22 квітня 2024 року та два запити 23 квітня 2024 року. Враховуючи незадоволення ОСОБА_1 відповідями на подані нею запити, вони були розглянуті Університетом повторно та листом від 22.05.2024 №075/368-26/33 повторно надано відповідь, до якої додано копію наказу про зарахування у 2021 році на навчання на 1 курс денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету з відповідними додатками (копія відповіді з додатками додана позивачкою до позовної заяви).

Також заявниці було повідомлено, що відповідно до ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» у разі, якщо задоволення запиту на доступ до публічної інформації передбачає виготовлення копій документів обсягом більше як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на виготовлення копій (згідно калькуляції вартості на ксерокопіювання (друк, сканування), які містять інформацію з обмеженим доступом і потребують її приховання. До відповіді також були додані калькуляції вартості ксерокопіювання одного листа, що містить інформацію з обмеженим доступом, та сканування, а також рахунок-фактура вартості ксерокопіювання та сканування запитуваної позивачкою інформації. ОСОБА_1 не відшкодувала вартість виготовлення запитуваної нею інформації, проте продовжила надсилати до Університету аналогічні запити. Вказав, що візуально запити позивачки, як подані у квітні 2024 року, так і ті, що є предметом цього спору, містять вимогу про надання різної інформації, проте запитувана інформація є складовою одного і того ж документа - наказу про зарахування на навчання з додатком. Враховуючи попередні запити і відповіді на них, у тому числі вже надану інформацію, у своїй відповіді від 30.05.2024 року №075/378-26/133 Університет повторно нагадав позивачці про її обов'язок відшкодувати витрати на підготовку інформації відповідно ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації», а також застеріг щодо зловживання її правом на інформацію.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 звернулась до Київського національного університету імені Тараса Шевченка із запитами про доступ до публічної інформації, а саме:

24.05.2024 року із запитом про надання копій перших 10 сторінок додатку до наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту до Навчально-наукового інституту права;

26.05.2024 року із запитом про надання копій сторінок додатку до наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту до Навчально-наукового інституту права, яких зараховано без застосування квот із конкурсним балом від 194.000 до 192.000 включно;

27.05.2024 року із запитом про надання копій сторінок додатку до наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту до Навчально-наукового інституту права, яких зараховано без застосування квот із конкурсним балом від 191.800 до 176.200 включно;

28.05.2024 року із запитом про надання списку зарахованих на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра за спеціальністю «Право» на основі документів про повну загальну середню освіту;

29.05.2024 року із запитом про надання копій сторінок додатку до наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за спеціальністю «Право» за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту, яких зараховано за квотою 1 та квотою 2;

30.05.2024 року із запитом про надання копій сторінок додатку до наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту до Навчально-наукового інституту права, яких зараховано без застосування квот із конкурсним балом від 200.000 до 192.000 включно.

30.05.2024 року на адресу електронної пошти позивачка отримала листа №075/378 26/133, яким відмовлено у доступі до запитуваної інформації, оскільки запити від 24.05.2024 року, 26.05.2024 року, 27.05.2024 року, 28.05.2024 року, 29.05.2024 року та 30.05.2024 року є повторними.

Вважаючи відмову Київського національного університету імені Тараса Шевченка у наданні запитуваної інформації протиправною, позивачка звернулася до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Статтею 40 Конституції України передбачено, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, що становить суспільний інтерес, визначений Законом України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011 року № 2939-VI (далі Закон № 2939-VI).

Так, відповідно до ст. 1 Закону № 2939-VI публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації (ст. 2 Закону № 2939-VI).

Статтею 3 Закону № 2939-VI визначені гарантії забезпечення права на публічну інформацію, зокрема: обов'язок розпорядників інформації надавати інформацію, крім випадків, передбачених законом, визначення розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє, максимальне спрощення процедури подання запиту та отримання інформації.

Відповідно до ст. 5 Закону № 2939-VI одним із способів доступу до інформації є надання такої за запитами на інформацію.

Згідно із ст. 12 Закону № 2939-VI суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є: 1) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень; 2) розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у статті 13 цього Закону; 3) структурний підрозділ або відповідальна особа з питань запитів на інформацію розпорядників інформації.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 13 Закону № 2939-VI встановлено, що розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються: суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання.

Усі розпорядники інформації незалежно від нормативно-правового акта, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом (ч. 4 ст. 13 Закону № 2939-VI).

Відповідно до ст. 14 Закону № 2939-VI розпорядники інформації зобов'язані: 1) оприлюднювати інформацію, передбачену цим та іншими законами; 2) систематично вести облік документів, що знаходяться в їхньому володінні; 3) вести облік запитів на інформацію; 4) визначати спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, а також надавати право запитувачам робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо; 5) мати спеціальні структурні підрозділи або призначати відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації та оприлюднення інформації; 6) надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію.

Згідно з ч. ч. 1-4 ст. 19 Закону № 2939-VI запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача. Письмовий запит подається в довільній формі.

За змістом ч. 5 ст. 19 Закону № 2939-VI запит на інформацію має містити: 1) ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є; 2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; 3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону № 2939-VI розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Інформація на запит надається безкоштовно. У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. Розмір фактичних витрат визначається відповідним розпорядником на копіювання та друк в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо розпорядник інформації не встановив розміру плати за копіювання або друк, інформація надається безкоштовно. При наданні особі інформації про себе та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується (ст. 21 Закону).

Частиною 1 ст. 22 Закону № 2939-VI визначено, що розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках:

1) розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;

2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону;

3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком;

4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 цього Закону.

Згідно із ч. 2 ст. 22 Закону № 2939-VI відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником (ч. 3 ст. 22 Закону № 2939-VI).

Рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду. Запитувач має право оскаржити: 1) відмову в задоволенні запиту на інформацію; 2) відстрочку задоволення запиту на інформацію; 3) ненадання відповіді на запит на інформацію; 4) надання недостовірної або неповної інформації; 5) несвоєчасне надання інформації; 6) невиконання розпорядниками обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону; 7) інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України (стаття 23 Закону №2939-VI).

Отже, громадяни мають право звертатись із інформаційними запитами до суб'єктів владних повноважень та інших розпорядників публічної інформації. Запит може надаватися у письмовій формі чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача. Розпорядник інформації у свою чергу зобов'язаний надати відповідь на запит не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. Проте, строк може бути продовженим у разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних. Також запитувачу інформації забезпечено право на оскарження дій або бездіяльності розпорядника інформації.

Судом встановлено, що 22 квітня 2024 року позивачка звернулася до Київського національного університету імені Тараса Шевченка із запитом на отримання публічної інформації, а саме копії наказів з додатками про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту до Навчально-наукового інституту права та факультету психології.

23 квітня 2024 року позивачка звернулася до Київського національного університету імені Тараса Шевченка із запитом на отримання публічної інформації, а саме копії наказів з додатками про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту до економічного факультету.

Також, 23 квітня 2024 року позивачка звернулася до Київського національного університету імені Тараса Шевченка із запитом на отримання публічної інформації, а саме копії наказів з додатками про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту до географічного факультету.

Листом від 26.04.2024 року за вих №075/363-26/ВЗ відповідач відмовив ОСОБА_1 у наданні запитуваної інформації.

Разом з тим, на виконання листа Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Університет повторно розглянув запит Крадажон Г.М. від 22.04.2024 року та надав безкоштовно 10 сторінок запитуваної інформації. Також повідомлено позивачку про необхідність оплати, виставленого рахунку - фактури №1931 від 22.05.2024 року, для виготовлення копій документів обсягом більше як 10 сторінок.

24.05.2024 року позивачка звернулася до відповідача із запитом про надання копій перших 10 сторінок додатку до наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту до Навчально-наукового інституту права.

26.05.2024 року позивачка звернулася до відповідача із запитом про надання копій сторінок додатку до наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту до Навчально-наукового інституту права, яких зараховано без застосування квот із конкурсним балом від 194.000 до 192.000 включно.

27.05.2024 року позивачка звернулася до відповідача із запитом про надання копій сторінок додатку до наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту до Навчально-наукового інституту права, яких зараховано без застосування квот із конкурсним балом від 191.800 до 176.200 включно.

28.05.2024 року позивачка звернулася до відповідача із запитом про надання списку зарахованих на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра за спеціальністю «Право» на основі документів про повну загальну середню освіту.

29.05.2024 року позивачка звернулася до відповідача із запитом про надання копій сторінок додатку до наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за спеціальністю «Право» за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту, яких зараховано за квотою 1 та квотою 2.

30.05.2024 року позивачка звернулася до відповідача із запитом про надання копій сторінок додатку до наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту до Навчально-наукового інституту права, яких зараховано без застосування квот із конкурсним балом від 200.000 до 192.000 включно.

30.05.2024 року на адресу електронної пошти позивачка отримала листа №075/378 26/133, яким відмовлено у доступі до запитуваної інформації, оскільки запити від 24.05.2024 року, 26.05.2024 року, 27.05.2024 року, 28.05.2024 року, 29.05.2024 року та 30.05.2024 року є повторними, оскільки Університет розглянув запит ОСОБА_1 від 22.04.2024 року, який за своїм змістом збігається із запитами від 24.05.2024 року, 26.05.2024 року, 27.05.2024 року, 28.05.2024 року, 29.05.2024 року та 30.05.2024 року, та надав безкоштовно 10 сторінок запитуваної інформації. Також наголошено про необхідність оплати, виставленого рахунку - фактури №1931 від 22.05.2024 року, для виготовлення копій документів обсягом більше як 10 сторінок.

Вивчивши зміст запиту позивачки від 22.04.2024 року, 23.04.2024 року та запитів від 24.05.2024 року, 26.05.2024 року, 27.05.2024 року, 28.05.2024 року, 29.05.2024 року та 30.05.2024 року, суд встановив, що їх об'єднує єдина мета - отримання наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету.

Разом з тим, як встановлено судом у процесі розгляду справи, Університет розглянув запит ОСОБА_1 від 22.04.2024 року та надав безкоштовно 10 сторінок запитуваної інформації. Також повідомлено позивачку про необхідність оплати, виставленого рахунку - фактури №1931 від 22.05.2024 року, для виготовлення копій документів обсягом більше як 10 сторінок у відповідності до ст. 21 Закону України "Про доступ до публічної інформації". Також позивачку повідомлено, що після оплати рахунку - фактури №1931 від 22.05.2024 року їй буде надіслано решту запитуваної інформації.

Дослідивши зміст запитів та відповіді на них суд дійшов висновку, що запити позивачки від 24.05.2024 року, 26.05.2024 року, 27.05.2024 року, 28.05.2024 року, 29.05.2024 року та 30.05.2024 року сформовані таким чином, що не дає можливості відповідачу надати запитувану інформацію у тому вигляді, в якому просить її надати позивачка.

Суд зауважує, що способом задоволення запитів позивачки є надання наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету у повному обсязі.

При цьому, вживати заходів для того, щоб створити запитувану позивачкою інформацію з метою надання відповіді на її інформаційні запити не входить в обов'язки відповідача як розпорядника публічної інформації.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 07 лютого 2019 року по справі №9901/925/18.

З урахуванням наведеного суд дійшов висновку, що інформація та відповідь, які відповідач надав за наслідками розгляду публічного запиту позивачки, свідчать про належне виконання ним своїх обов'язків як розпорядника публічної інформації.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст. 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною 2 ст. 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене, відповідно до основних засад адміністративного судочинства, вимог законодавства України, що регулює спірні правовідносини, суд вважає, що правові підстави для задоволення позову відсутні.

Керуючись статтями 2, 9, 72, 76, 77, 78, 80, 120, 139, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 64/13, м. Київ, 01601, ідентифікаційний код 02070944) про визнання неправомірною і безпідставною відмову в задоволенні запитів на інформації, викладену у листі від 30.05.2024 року №075/378-26/В3; зобов'язання Київського національного університету імені Тараса Шевченка надати ОСОБА_1 на адресу електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_1 : копії перших 10 сторінок додатку до наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту до Навчально-наукового інституту права; копії сторінок додатку до наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту до Навчально-наукового інституту права, яких зараховано без застосування квот із конкурсним балом від 194.000 до 192.000 включно; копії сторінок додатку до наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту до Навчально-наукового інституту права, яких зараховано без застосування квот із конкурсним балом від 191.800 до 176.200 включно; список зарахованих на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра за спеціальністю «Право» на основі документів про повну загальну середню освіту; копії сторінок додатку до наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за спеціальністю «Право» за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту, яких зараховано за квотою 1 та квотою 2; копії сторінок додатку до наказу про зарахування на навчання у 2021 році студентів 1 курсу денної форми здобуття освіти за кошти державного (регіонального) бюджету освітнього рівня бакалавра на основі документів про повну загальну середню освіту до Навчально-наукового інституту права, яких зараховано без застосування квот із конкурсним балом від 200.000 до 192.000 включно - відмовити.

2. Апеляційна скарга може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя А.В. Величко