вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
"12" березня 2025 р. м. Київ Справа № 911/994/24
Суддя Грабець С.Ю., розглянувши матеріали справи
за первісним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Міліуса»
до товариства з обмеженою відповідальністю «Спецмонтаж-ССХ»
про стягнення заборгованості,
за зустрічним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Спецмонтаж-ССХ»
до товариства з обмеженою відповідальністю «Міліуса»
про стягнення заборгованості,
за участю представників (за первісним позовом):
позивача: Нестерука Р.В. - адвоката (ордер, серії АС №1090898, від 15.04.2024 року);
відповідача: Савчака Я.О. - адвоката (ордер, серії АА №1196781, від 01.07.2024 року),
у провадженні Господарського суду Київської області перебуває справа за первісним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Міліуса» (далі - позивач за первісним позовом) до товариства з обмеженою відповідальністю «Спецмонтаж-ССХ» (далі - відповідач за первісним позовом) про стягнення заборгованості та за зустрічним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Спецмонтаж ССХ» до товариства з обмеженою відповідальністю «Міліуса» про стягнення заборгованості.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 04.02.2025 року засідання відкладене на 12 березня 2025 року.
У засіданні представник відповідача за первісним позовом заявив клопотання про відвід секретаря судового засідання.
Частиною 1 ст. 37 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач не можуть брати участі у розгляді справи та підлягають відводу (самовідводу) з підстав, зазначених у статті 35 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 35 Господарського процесуального кодексу України, підставами для відводу є: 1) він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання, або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, які викликають сумнів у неупередженості або об'єктивності судді.
Так, клопотання відповідача за первісним позовом про відвід секретаря судового засідання задоволенню судом не підлягало.
10 грудня 2024 року через систему «Електронний суд» до Господарського суду Київської області від представника відповідача за первісним позовом надійшло клопотання про огляд оригіналів документів, долучених до матеріалів позовної заяви.
Представник позивача за первісним позовом проти задоволення цього клопотання не заперечував.
Суд, розглянувши клопотання представника відповідача за первісним позовом про огляд оригіналів документів, долучених до матеріалів позовної заяви, визнав його таким, що підлягало задоволенню.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Враховуючи вищевикладене та керуючись п. 3 ч. 2 ст. 183, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. відкласти засідання на "16" квітня 2025 року о 09 год. 30 хв. (засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Київської області за адресою: м. Київ, вул. С. Петлюри, 16/108, зал №2);
2. зобов'язати представника позивача за первісним позовом надати суду для огляду оригінали долучених до матеріалів позовної заяви документів;
3. повідомити учасників справи, що інформацію по цій справі можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ko.arbitr.gov.ua/sud5012;
4. направити ухвалу учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 235 Господарського процесуального кодексу України, та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 19.03.2025 року.
Суддя С. Грабець