Справа №930/1546/24
№ 1-кп/930/75/25
19.03.2025 Немирівський районний суд
Вінницької області
в складі головуючого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
з участю прокурора ОСОБА_3
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Немирів в режимі відеоконференції кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024020090000281 від 12.05.2024 за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, не одруженого, не працюючого, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 126-1 КК України, -
В підготовче судове засідання не з'явилися обвинувачений ОСОБА_4 , хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи. Заяв про відкладення розгляду справи в суд не надіслав.
Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні заявила клопотанням про привід обвинуваченого у зв'язку з тим, що подальший розгляд кримінального провадження у його відсутність не можливий.
Виходячи з вимог п. 1) ч.7 ст. 42 КПК України обвинувачений зобов'язаний прибути за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду.
Частиною 2 статті 318 КПК України передбачено, що судовий розгляд здійснюється у судовому засіданні з обов'язковою участю сторін кримінального провадження.
Відповідно до ст. 139 КПК України, якщо обвинувачений, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з'явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, до обвинуваченого може бути застосовано привід.
Відповідно до ч.1 ст.323 КПК України, якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд відкладає судовий розгляд, призначає дату нового засідання і вживає заходів до забезпечення його прибуття до суду. Суд також має право постановити ухвалу про привід обвинуваченого та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення в порядку, передбаченому главами 11 та 12 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.140 КПК України привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час.
Вислухавши думку прокурора, суд вважає за можливе задовольнити її клопотання про привід обвинуваченого.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 42,139 ч. 2,140,318,323 КПК України, суд, -
Клопотання прокурора ОСОБА_3 - задовольнити.
Застосувати привід до Немирівського районного суду Вінницької області в судове засідання 07.05.2025 о 10 год. 00 хв. відносно обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 .
Копію ухвали направити начальнику Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області - для виконання.
У відповідності до ч. 4 ст. 143 КПК України у разі неможливості здійснення приводу особа, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, повертає її до суду з письмовим поясненням причин невиконання.
Контроль за виконанням ухвали в частині приводу обвинуваченого покласти на прокурора Гайсинської окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 .
В разі неможливості виконання приводу надати до суду документи, що це підтверджують.
Ухвала про привід обвинуваченого втрачає свою дію після доставки обвинуваченого до суду в судове засідання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1