Справа № 930/532/25
Провадження № 3/930/258/25
19.03.2025 року Суддя Немирівського районного суду
Вінницької області Алєксєєнко В.М.
при секретарі Загребельному О.С.
з участю прокурора Сивака О.М.
адмінпритягуваного ОСОБА_1
захисника адмінпритягуваного - адвоката Примакової В.В.
розглянувши матеріали, які надійшли з Вінницького управління ДВБ НП України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, жителя АДРЕСА_1 , офіційно непрацюючого,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
На адресу Немирівського районного суду Вінницької області надійшли протоколи про адміністративні правопорушення складені відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП (протокол № 25/2025 від 26.02.2025 року), ч.1 ст.172-6 КУпАП (протокол № 26/2025 від 26.02.2025 року), ч.1 ст.172-6 КУпАП (протокол № 27/2025 від 26.02.2025 року).
Відповідно до протоколу № 25/2025 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 26.02.2025 року поліцейський сектору реагування патрульної поліції відділу поліції N? 5 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції України у Вінницькій області - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , являючись суб?єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону та суб?єктом правопорушень, визначених статтею 172-6 КУпАП відповідно до Примітки вказаної статті, будучи звільненим з 14.06.2023 зі служби в поліції, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та Закону України N? 3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» несвоєчасно, без поважних причин, а саме 05.09.2024, о 14:09 год., подав до Реєстру НАЗК декларацію «Щорічну за 2021», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу № 26/2025 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 26.02.2025 року поліцейський сектору реагування патрульної поліції відділу поліції N? 5 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції України у Вінницькій області - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , являючись суб?єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону та суб?єктом правопорушень, визначених статтею 172-6 КУпАП відповідно до Примітки вказаної статті, будучи звільненим з 14.06.2023 зі служби в поліції, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та Закону України N? 3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» несвоєчасно, без поважних причин, а саме 05.09.2024, о 14:13 год., подав до Реєстру НАЗК декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «Щорічну за 2022», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу № 27/2025 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 26.02.2025 року поліцейський сектору реагування патрульної поліції відділу поліції N? 5 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції України у Вінницькій області - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , являючись суб?єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону та суб?єктом правопорушень, визначених статтею 172-6 КУпАП відповідно до Примітки вказаної статті, будучи звільненим з 14.06.2023 зі служби в поліції, у порушення вимог абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та Закону України N? 3384-IХ "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" несвоєчасно, без поважних причин, а саме 05.09.2024, о 14:01 год., подав до Реєстру НАЗК декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування «При звільненні», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Адмінпритягуваний ОСОБА_1 в судовому засіданні, яке проводилось у режимі відеоконференції на підставі ухвали судді від 18.03.2025 р., вину у несвоєчасному поданні декларацій визнав повністю, у вчиненому розкаявся, запевняє, що більше допускати таких порушень не буде.
Захисниця адмінпритягуваного адвокат Примакова В.В. просила суд, справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП об'єднати в одне провадження. Також, захисниця зазначилла, що ОСОБА_1 хоч із запізненням, але все ж таки самостійно, без сторонньої допомоги подав декларації за зазначені періоди та не міг даний процес пришвидшити, адже офіційний сайт НАЗК нестабільно працював, тому просить призначити адмінпритягуваному покарання у виді штрафу в сумі 850 гривень.
Прокурор Немирівської окружної прокуратури Сивак О.М. в судовому засіданні підтримав прохання захисниці адмінпритягуваного, щодо об'єднання справи в одне провадження, і також додав, що вважає доведеним вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, посилаючись на обставини, викладені в протоколах про адміністративні правопорушення, у зв'язку з чим останній підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн. в дохід держави.
Розглянувши протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, №25/2025 від 26.02.2025 р., № 26/2025 від 26.02.2025 р., № 27/2025 від 26.02.2025 р., дослідивши матеріали справ, суддя вважає, що ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейським є громадянин України, який склав присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.
Таким чином, відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті Закону України «Про Національну поліцію», ОСОБА_1 є суб?єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції".
Тому, згідно з абзацом п?ятнадцятим частини 1 статті 1, абзацом 1 частиною 2 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", приміткою до статті 172-6 КУпАП ОСОБА_1 є суб?єктом декларування та суб?єктом правопорушення.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 18 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський зобов?язаний неухильно дотримуватися положень Конституції України та законів України та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність поліції, та Присяги поліцейського.
Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» від 20.09.2023 N? 3384-IХ та пункту 2-7 розділу XIII "Прикінцеві положення" Закону України «Про запобігання корупції» особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31.01.2024 року.
Таким чином, в судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_1 , являючись суб?єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин щорічні декларації за 2021, 2022 роки та «При звільненні», чим порушив вимоги ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності, що відповідає приписам ст. 245 КУпАП.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
Відповідно до положень ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Оцінивши докази, що містяться в матеріалах справи про адміністративні правопорушення, враховуючи ставлення ОСОБА_1 до вчиненого, характер вчинених правопорушень, які є корупційними діяннями, їх суспільну небезпеку, особу правопорушника, визнання ним вини, щире каяття, майновий стан, його вперше притягнення до адміністративної відповідальності, ступінь вини ОСОБА_1 , який порушив законодавство України про корупцію, суддя дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні склади адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за трьома адміністративними матеріалами, які вирішено об'єднати в одне провадження, тому враховуючи думку прокурора вважаю за доцільне з метою попередження вчинення аналогічних правопорушень в майбутньому застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн. в дохід держави.
Відповідно до ст. 283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Статтею 40-1 КУпАП визначено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір встановлюється у 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто - 605 грн. 60 коп. Тому слід стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави.
На підставівикладеного такеруючись ст.ст.23,29,33-36,40,ч.1 ст.172-6,221,245, 251,268,276-280,283-287,289КУпАП, суддя,-
Об'єднати в одне провадження справи про вчинення адміністративних правопорушень № №930/532/25, 930/534/25 та 930/536/25 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та присвоїти об'єднаній справі №930/532/25 (провадження № 3/930/258/25).
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді адміністративного штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 до Державного бюджету (стягувач Державна судова адміністрація України) отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять ) гривень 60 копійок.
Штраф має бути сплачений порушником в установу банку України (отримувач коштів: ГУК у Вінницькій області/м.Немирів/ 21081100; код за ЄДРПОУ: 37979858; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA 768999980313040106000002796; код класифікації доходів бюджету: 21081100, призначення платежу: адміністративні штрафи, Немиріський районний суд), не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Постанова підлягає зверненню до виконання протягом 3 (трьох) місяців з дня її винесення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена правопорушником протягом 10 днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду через Немирівський районний суд.
Суддя: В.М. Алєксєєнко