Рішення від 19.03.2025 по справі 620/971/25

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 березня 2025 року Чернігів Справа № 620/971/25

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі судді Дубіної М.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення та виклику учасників справи за наявними у справі матеріалами справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

У С Т А Н О В И ЛА:

23.01.2025 ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовом, у якому просить:

визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо обчислення розміру його пенсії, виходячи з даних про грошове забезпечення, зазначених у грошовому атестаті від 26.06.2024 №95, що надійшов від Головного управління Національної поліції в Чернігівській області;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, починаючи з 02.09.2020 здійснити обчислення розміру його пенсії, виходячи з даних про грошове забезпечення, зазначених у грошовому атестаті від 26.06.2024 №95, що надійшов від Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.

На обґрунтування заявлених вимог ОСОБА_1 посилається на те, що ГУ ПФУ в Чернігівській області протиправно відмовило йому в обчисленні розміру пенсії на підставі правильних даних про його грошове забезпечення, зазначених у грошовому атестаті від 26.06.2024 №95, що надійшов від Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, внаслідок відсутності про це вказівки у рішенні суду у справі № 620/11775/23, та продовжує застосовувати недостовірну інформацію, що міститься в грошовому атестаті від 04.09.2020 № 61 для обчислення розміру його пенсії, позаяк обов'язок застосовування правильного грошового атестату виник у відповідача відповідно до законодавства та обставин, які зумовили правильність обчислення розміру вислугу років позивача, що враховується для визначення надбавки за вислугу років.

Ухвалою судді Чернігівського окружного адміністративного суду Дубіної М.М. від 05.02.2025 позовну заяву ОСОБА_1 прийнято до розгляду та відкрито провадження у цій справі. Ухвалено здійснювати розгляд справи суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення та виклику учасників справи за наявними у справі матеріалами.

У відзиві на позовну заяву представник відповідача заперечуючи проти заявлених позовних вимог, вказує, що рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 14.03.2024 у справі № 620/11775/23, яке набрало законної сили, ГУ ПФУ в Чернігівській області не зобов'язувалось проводити перерахунок пенсії позивача згідно із наданим на виконання цього рішення суду Головним управлінням Національної поліції в Чернігівській області новим грошовим атестатом на ім'я позивача зі зміненим розміром надбавки за стаж служби в поліції.

Суд, оцінивши належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у матеріалах справи доказів у їх сукупності, встановив наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Чернігівській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІі) з 02.09.2020 у розмірі 70 % відповідних сум грошового забезпечення, у яке увійшло: посадовий оклад - 2650, 00 грн, оклад за військове звання - 2200, 00 грн, процентна надбавка за вислугу років 35 % - 1697, 50 грн, середньомісячні суми додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, у тому числі премія у розмірі 133, 006 %, які становлять 8447, 48 грн.

Розмір пенсії позивача обрахований відповідачем виходячи з даних грошового атестату від 04.09.2020 № 61, виданого Головним управлінням Національної поліції в Чернігівській області, із змісту якого видно, що, зокрема, надбавка за стаж служби у розмірі 35 % становить 1697, 50 грн.

Також судом встановлено, що позивач звертався до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області із заявою від 04.07.2023 про зарахування йому до вислуги років, що враховується для визначення надбавки за вислугу років та тривалості чергової відпустки, час, коли він був особою начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (податкової міліції), що підтверджується даними, які знаходяться в розпорядженні Головного управління Національної поліції в Чернігівській області; а також вжиття інших необхідних заходів, пов'язаних з таким зарахуванням.

Листом від 10.07.2023 за №К-335/124/05/20-2023 відповідач повідомив про відсутність підстав для включення до стажу служби в поліції період проходження позивачем служби в податковій поліції.

Ця відмова Головного управління Національної поліції в Чернігівській області в задоволенні звернення позивача від 04.07.2023 була предметом судової ревізії, за результатом розгляду якої Чернігівський окружний адміністративний суд ухвалив рішення від 14.03.2024 у справі 620/11775/23, яке було залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 28.05.2024, яким визнав неправомірним рішення Головного управління Національної поліції в Чернігівській області у формі відповіді від 10.07.2023 №К-335/124/05/20-2023 та зобов'язав Головне управління Національної поліції в Чернігівській області задовольнити звернення ОСОБА_1 від 04.07.2023.

На виконання рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 14.03.2024 у справі 620/11775/23, яке було залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 28.05.2024, управлінням фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Головного управління Національної поліції в Чернігівській області у відповідності до наказу від 20.06.2024 № 346о/с на ім'я позивача було складено новий грошовий атестат від 26.06.2024 № 95, у якому, зокрема, зазначено, що надбавка за стаж служби у розмірі 45 % становить 2182, 50. Нарахування надбавки в розмірі 45 % проведено станом на 01.09.2020.

Для прийняття рішення щодо перерахунку розміру пенсії позивача Головне управління Національної поліції в Чернігівській області листом від 28.06.2024 № 112/124/30-2024 надіслав до ГУ ПФУ в Чернігівській області цей новий грошовий атестат на пенсіонера Національної поліції ОСОБА_1 зі зміненим розміром надбавки за стаж служби в поліції.

18.07.2024 позивач звернувся до відповідача із заявою, у якій, зокрема висловив прохання направити на його адресу розпорядчій документ територіального органу Пенсійного фонду України, що прийнятий згідно виправленого грошового атестату від 26.06.2024 та розпорядчий документ відповідно до якого йому нарахований розмір пенсії з 02.09.2020 за його виправленим грошовим атестатом від 26.06.2024 № 95.

Листом від 24.07.2024 № 11022-10678/К-02/8-2500/24 ГУ ПФУ в Чернігівській області повідомило позивача, зокрема, про те, що рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 14.03.2024 у справі № 620/11775/23, яке набрало законної сили, ГУ ПФУ в Чернігівській області не зобов'язувалось проводити перерахунок пенсії позивача згідно із наданим на виконання цього рішення суду Головним управлінням Національної поліції в Чернігівській області новим грошовим атестатом на ім'я позивача зі зміненим розміром надбавки за стаж служби в поліції.

ОСОБА_1 , вважаючи протиправною бездіяльність ГУ ПФУ щодо обчислення розміру його пенсії, виходячи з даних про грошове забезпечення, зазначених у грошовому атестаті від 26.06.2024 №95, що надійшов від Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, звернувся до суду з цим позовом.

Суд, визначаючись щодо заявлених вимог по суті, виходить з того, що відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У статті 1, частині першій статті 2 Конституції України встановлено, що Україна проголошена суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, суверенітет якої поширюється на всю її територію.

Відповідно до частини другої статті 3 Основного Закону України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави; держава відповідає перед людиною за свою діяльність; утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

В Україні визнається і діє принцип верховенства права; Конституція України має найвищу юридичну силу; зокрема, закони приймаються на основі Конституції України та повинні відповідати їй; норми Конституції України є нормами прямої дії (стаття 8 Основного Закону України).

Також, відповідно до Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу; оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності й недоторканності покладаються на Збройні Сили України; держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей (частини перша, друга, п'ята статті 17); захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов'язком громадян України (частина перша статті 65).

Громадяни мають право на соціальний захист у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, у старості та в інших випадках, установлених законом (частина перша статті 46 Конституції України). В Україні на конституційному рівні гарантовано право громадян на соціальний захист, для забезпечення якого необхідне здійснення комплексу державно-правових заходів, одним із яких є законодавче визначення основ соціального захисту, форм і видів пенсійного забезпечення (пункт 6 частини першої статті 92 Конституції України).

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначає Закон № 2262-ХІІ.

Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до статті 1 Закону №2262-XII особи з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції та на службі на посадах начальницького складу в Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Згідно з частинами першою - третьою статті 1-1 Закону №2262-XII законодавство про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складається з цього Закону, Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та інших нормативно-правових актів України, прийнятих відповідно до цих законів.

Умови призначення пенсій за вислугу років наведені у статті 12 Закону №2262-XII, а розміри пенсій за вислугу років - у статті 13 Закону №2262-XII.

Статтею 43 Закону №2262-XII установлений порядок визначення заробітку (грошового забезпечення) для обчислення пенсій.

Відповідно до частини третьої статті 43 Закону №2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з частиною вісімнадцятою статті 43 Закону №2262-XII у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Частинами другою та третьою статті 51 Закону №2262-XII передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам, які мають право на пенсію за цим Законом, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Порядок перерахунку раніше призначених пенсій унормований статтею 63 Закону №2262-XII.

Відповідно до частин першої та другої статті 63 Закону №2262-XII перерахунок раніше призначених пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджено постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі Порядок №3-1).

Пунктом 1 розділу І Порядку №3-1 передбачено, що військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) (членам їх сімей), пенсії згідно із Законом призначаються і виплачуються головними управліннями Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - орган, що призначає пенсію).

Згідно із пунктом 2 розділу І Порядку №3-1 заява про призначення пенсії за вислугу років, по інвалідності подається військовослужбовцем, звільненим зі служби, та особою, яка має право на пенсію згідно із Законом або відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку (заява про призначення/перерахунок пенсії), до органу, що призначає пенсію, через уповноважений орган (структурний підрозділ), який здійснює підготовку документів, необхідних для призначення пенсій Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства юстиції України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Служби судової охорони, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Національної поліції України, Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, Управління державної охорони України (далі - уповноважений орган (структурний підрозділ)), за останнім місцем служби.

Пунктом 2 розділу ІІ Порядку №3-1 передбачено, що до заяви про призначення пенсії за вислугу років, по інвалідності додаються такі документи:

1) подання про призначення пенсії, підготовлене уповноваженим органом (структурним підрозділом) (додаток 7 до цього Порядку);

2) витяги з наказів про звільнення та (або) виключення зі списків особового складу (за винятком осіб, окремі періоди проходження служби яких не підлягають розголошенню) або їх копії;

3) розрахунок вислуги років для призначення пенсії / виписка з розрахунку вислуги років для призначення пенсії або їх копії (за винятком осіб, окремі періоди проходження служби яких не підлягають розголошенню);

4) грошовий атестат та довідка про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (додаток 8 до цього Порядку);

5) військово-медичні документи про стан здоров'я звільненої особи (за винятком осіб, які не проходили військово-лікарську комісію);

6) документи про страховий стаж особи, які передбачені підпунктом 2 пункту 2.1 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 07 липня 2014 року № 13-1) (далі - Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування») (для призначення пенсії згідно з пунктом «б» статті 12 Закону);

7) документи, що підтверджують право на встановлення особі надбавок, підвищень та інших доплат (за наявності), які передбачені пунктом 4 цього розділу;

8) заява в довільній формі про відсутність громадянства держави-окупанта (для призначення пенсій громадянам України, які проживають на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримали громадянства Російської Федерації та не одержують пенсії від органів пенсійного забезпечення Російської Федерації). Орган, що призначає пенсію, додає одержаний на запит документ про те, що особа не перебуває на обліку в органах пенсійного забезпечення Російської Федерації як одержувач пенсії.

Для призначення пенсії по інвалідності орган, що призначає пенсію, додає до заяви одержану ним від медико-соціальної експертної комісії (далі - МСЕК) виписку з акта огляду МСЕК про визнання заявника особою з інвалідністю.

Для виплати пенсії пенсіонерам з урахуванням загальної (додаткової) вислуги відповідно до частин другої-четвертої статті 2 Закону подаються документи, передбачені підпунктами 1-7 цього пункту.

Аналіз наведених норм права свідчить про те, що грошовий атестат та довідка про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію є документами, які серед інших, додаються до заяви про призначення пенсії, після ініціювання заявником процедури призначення пенсії згідно з Законом №2262-ХІІ.

Суд враховує те, що процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.

При цьому, обчислення розміру пенсії із розміру грошового забезпечення, невірно визначеного у грошовому атестаті потягло за собою невірне обрахування пенсії позивача, та отримання її в меншому розмірі, тому отримання територіальним органом Пенсійного фонду України нового грошового атестату від 26.06.2024 № 95, виданого на виконання судового рішення, яке набрало законної сили, на ім'я позивача, у якому, зокрема, зазначено, що надбавка за стаж служби у розмірі 45 % становить 2182, 50 грн, що тягне за собою право на подальше підвищення пенсії, є безмовною підставою для перерахунку пенсії позивача з моменту первинного призначення пенсії, оскільки неправильне первинне визначення розміру цієї надбавки відбулось з вини органу, який видав попередній грошовий атестат.

Отже, бездіяльність відповідача щодо здійснення позивачу обчислення розміру його пенсії, виходячи з даних про грошове забезпечення, зазначених у грошовому атестаті від 26.06.2024 №95, що надійшов від Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, не відповідає критеріям, визначеним у статті 2 КАС України та статті 19 Конституції України, у зв'язку із чим є протиправною, через, що суд приходить до висновку про наявність підстав для зобов'язання відповідача здійснити позивачу, починаючи з 02.09.2020 обчислення розміру його пенсії, виходячи з даних про грошове забезпечення, зазначених у грошовому атестаті від 26.06.2024 №95, що надійшов від Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.

Відповідно до частин першої та другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Оцінюючи подані сторонами докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, з урахуванням обставин зазначених вище, суд дійшов висновку, про обґрунтованість позовних вимог та наявність підставі для їх задоволення.

Відповідно до частин першої та третьої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як видно з наявної у матеріалах справи квитанції від 03.02.2025 № АМС1-НА9С-6К94-080М позивачем під час звернення з цим позовом до суду сплачено судовий збір у розмірі 1211, 20 грн.

Таким чином, суд вважає, що за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень стягненню на користь позивача підлягають судові витрати у розмірі 1211, 20 грн.

Керуючись статтями 2, 72-77, 139, 241-246, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо обчислення ОСОБА_1 розміру його пенсії, виходячи з даних про грошове забезпечення, зазначених у грошовому атестаті від 26.06.2024 №95, що надійшов від Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, починаючи з 02.09.2020 здійснити ОСОБА_1 обчислення розміру його пенсії, виходячи з даних про грошове забезпечення, зазначених у грошовому атестаті від 26.06.2024 №95, що надійшов від Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі у розмірі 1211, 20 грн, сплаченого згідно із квитанцією від 03.02.2025 № АМС1-НА9С-6К94-080М.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач - ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ).

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (місцезнаходження юридичної особи: вул. П'ятницька, 83-А, м. Чернігів, 14005; унікальний ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 21390940).

Суддя Марія ДУБІНА