19 березня 2025 року м. ПолтаваСправа № 440/10088/24
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Молодецький Р.І., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 від 14.03.2025 (вхідний № 17553/25 від 17 березня 2025 року) про відвід судді Довгопол М.В. від розгляду справи № 440/10088/24 за позовом громадянина ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Департамент контррозвідки Служби безпеки України, про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області, в якій з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 11.09.2024, просить:
1) визнати протиправним та скасувати рішення Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області від 25.07.2024 року №23 про скасування дозволу на імміграцію в Україну від 15.05.2017 та скасування посвідки на постійне проживання в Україні серії № НОМЕР_1 від 13.06.2017;
2) зобов'язати Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області поновити посвідку на постійне проживання в Україні серії № НОМЕР_1 від 13.06.2017 та повідомити Адміністрацію Державної прикордонної служби України про скасування рішення № 23 від 25.07.2024 року про скасування дозволу на імміграцію в Україну ОСОБА_1 .
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 28.08.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 16.09.2024 залучено до участі в адміністративній справі №440/10088/24 за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Департамент контррозвідки Служби безпеки України.
27.02.2025 позивачем через систему «Електронний суд» подано до Полтавського окружного адміністративного суду клопотання про долучення доказів (вхідний № 13313/25 від 27 лютого 2025 року), в якому він просить долучити до матеріалів справи № 440/10088/24, доказ,- саме: копія постанови Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2023 р. № 927, яка додатково доказує та стверджує, що ДКР СБУ не мав повноваження / право порушувати питання шо до скасування дозволу на імміграції позивача та не відноситься до суб'єктів ініціювання скасування дозволу на імміграцію в Україну визначений законодавством, тобто вимоги п.1 Порядку № 1983 і ч.2 п.21 Порядку № 1983( у редакції, чинній на час складення подання Департаменту контррозвідки Служби безпеки України від 24.02.2023 №2/3/3-3501нт). До клопотання додана копія постанови Кабінету Міністрів України від 29.08.2023 № 927.pdf /а.с. 223-226; т.4/.
11.03.2025 позивачем через систему «Електронний суд» подано до Полтавського окружного адміністративного суду клопотання про долучення доказів (вхідний № 1599/25 від 11 березня 2025 року), в якому він просить долучити додатки (докази) до матеріалів справи №440/10088/24 та врахувати "Проект MOM «Підтримка управління міграцією та притулком в Україні» (ІММІS) «Рекомендації у сфері міграційна служба(висновки та пропозиції) " які додатково стверджують, що, всі вимоги Порядку №1983 тобто вся процедура скасування дозволу на імміграцію скаржника була порушена відповідачем, цілу низку порушень допущено відповідачем як під час розгляду подання так і при прийнятті спірного рішення. і не відповідає критеріям, визначеним пунктами 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України. До клопотання додано згідно переліку: Проект MOM Підтримка управління міграцією та притулком в Україні Рекомендації у сфері міграційна служба, де ДМС України виступає учасником процесу.pdf; копія листа УДМС в Полтавській області №53.01.4.1-1107532-22 від 2022.pdf; Копія листа державної прикордонної служби України від 21.02.2025 №19б-41925028 .pdf; Копії листи ГОЛОВНИЙ ЦЕНТР ОБРОБКИ СПЕЦІАЛЬНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ.pdf.; Доказ участь у справі 552/207/21 від 17.02.2025 р.pdf. /а.с. 240-249; т. 4/.
11.03.2025 позивачем через систему «Електронний суд» подано до Полтавського окружного адміністративного суду клопотання про приєднання до матеріалів справи (вхідний № 15998/25 від 11 березня 2025 року), в якому він просить суд приєднати до матеріалів справи № 440/10088/24, доказ,- саме : копія рішення відповідача №23 від 25.07.2024 р, яка додатково доказує та стверджує, що рішення відповідача від 25.07.2024 р № 23 є не законним та несумісним та передчасним. Врахувати при прийнятті рішення. У якості додатку надане копія порушення рішення відповідача від 25.07.2024 р №23.pdf. /а.с. 250-254; т. 4/.
17.03.2025 до Полтавського окружного адміністративного суду від ОСОБА_1 надійшла подана ним через підсистему «Електронний суд» заява про відвід судді (вхідний № 17553/25 від 17 березня 2025 року) сформована в системі «Електронний суд» 14.03.2025, якою просить відвести суддю Довгопол М.В. від розгляду справи № 440/10088/24 /а.с. 267-267; т. 4/.
В обґрунтування заяви про відвід судді Довгопол М.В. позивач зазначив, що 11.03.2025 р та 27.02.2025 р. ним було подано клопотання про долучення доказів. При цьому, судом не було вирішено питання ані про відмову, ані про задоволення поданого клопотання. Суд отримавши клопотання був зобов'язаний відреагувати на нього шляхом вчинення відповідної процесуальної дії (з обов'язковим наведенням відповідного мотивування). Отже дії судді викликають недовіру до суду, а також ставлять під сумнів ії неупередженість. Зазначає, що приписами пункту 2.5 Бангалорських принципів поведінки суддів від 19 травня 2006 року (Схвалених Резолюцією Економічної та Соціальної Ради ООН від 27 липня 2006 року №2006/23) визначено, що об'єктивність судді є необхідною умовою для належного виконання ним своїх обов'язків. Вона проявляється не тільки у змісті винесеного рішення, а й в усіх процесуальних діях, що супроводжують його прийняття. Суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи також в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді. Вважає, що зазначені принципи суддею Марія Довгопол дотримані не були. Враховуючи вищесказане, вважає, що суддя Довгопол М.В. не може брати участь у розгляді вказаної справи і підлягає відводу,
Згідно з частинами третьою та четвертою статті 40 Кодексу адміністративного судочинства України питання про відвід судді вирішується судом, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 31 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід. Якщо заява про відвід судді надійшла до суду пізніше ніж за три робочі дні до наступного засідання, така заява не підлягає передачі на розгляд іншому судді, а питання про відвід судді вирішується судом, що розглядає справу.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 17.03.2025 (суддя Довгопол М.В.) для вирішення по суті заяви ОСОБА_1 про відвід судді від 14 березня 2025 року про відвід судді Довгопол М.В. передати справу №440/10088/24 до відповідного підрозділу Полтавського окружного адміністративного суду для визначення складу суду у порядку, встановленому частиною першою статті 31 Кодексу адміністративного судочинства України.
Підставою передачі для вирішення заяви про відвід судді Довгопол М.В. іншому складу суду, слугував висновок суду про необґрунтованість заявленого відводу.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями 17.03.2024 суддею з розгляду заяви ОСОБА_1 від 14 березня 2025 року (вхідний № 17553/25 від 17 березня 2025 року) про відвід судді Довгопол М.В. від розгляду справи № 440/10088/24 за позовом громадянина ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Департамент контррозвідки Служби безпеки України, про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, визначено суддю Полтавського окружного адміністративного суду Молодецького Р.І.
Відповідно до частин восьмої та одинадцятої статті 40 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, якому передано на вирішення заяву про відвід, вирішує питання про відвід в порядку письмового провадження. За ініціативою суду питання про відвід може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід. Питання про відвід вирішується невідкладно. Вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду, здійснюється протягом двох робочих днів, але не пізніше призначеного засідання по справі. У разі розгляду заяви про відвід суддею іншого суду - не пізніше десяти днів з дня надходження заяви про відвід. Відвід, який надійшов поза межами судового засідання, розглядається судом у порядку письмового провадження.
За результатами вирішення заяви про відвід суд постановляє ухвалу (частина 12 статті 40 Кодексу адміністративного судочинства України).
З огляду на викладені вимоги норм процесуального закону, враховуючи на відсутність необхідності розгляду заяви ОСОБА_1 від 14 березня 2025 року (вхідний № 17553/25 від 17 березня 2025 року) про відвід судді Довгопол М.В. від розгляду справи № 440/10088/24 у судовому засіданні з повідомленням учасників справи, ця заява згідно частини 8 статті 40 Кодексу адміністративного судочинства України розглядається та вирішується судом у порядку письмового провадження.
Оцінюючи обґрунтованість заяви ОСОБА_1 (вхідний № 17553/25 від 17 березня 2025 року) про відвід судді Довгопол М.В., суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до частин першої та другої статті 39 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності підстав, зазначених у статтях 36-38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов'язані заявити самовідвід. За цими самими підставами їм може бути заявлено відвід учасниками справи.
За змістом частини першої статті 36 Кодексу адміністративного судочинства України суддя не може брати участі в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу):
1) якщо він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав правничу допомогу стороні чи іншим учасникам справи в цій чи іншій справі;
2) якщо він прямо чи опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи;
3) якщо він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;
4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об'єктивності судді;
5) у разі порушення порядку визначення судді для розгляду справи, встановленого статтею 31 цього Кодексу.
Частиною другою статті 36 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу.
Як зазначено Верховним Судом України, суддя також не може брати участі у розгляді адміністративної справи і за наявності інших обставин, які можуть викликати сумнів у його неупередженості, однак конкретного і вичерпного переліку цих підстав не передбачено. Тобто, із змісту закону вбачається, що особа, яка заявляє відвід судді, має навести конкретні обставини, які можуть викликати сумнів у неупередженості (постанова Верховного Суду України від 11 жовтня 2006 року №21-496во06). Водночас, для того, аби ці обставини можливо було покласти в основу заяви про відвід, вони повинні бути доведеними.
Згідно з частиною третьою статті 39 Кодексу адміністративного судочинства України відвід (самовідвід) повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Заявляти відвід (самовідвід) після цього дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів з дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Суд ухвалою залишає заяву про відвід, яка повторно подана з тих самих підстав, без розгляду.
Суд звертає увагу на те, що для відведення судді необхідно обґрунтувати наявність обставин, які об'єктивно можуть вказувати на можливу упередженість.
Таким чином, відвід повинен бути вмотивований - з наведенням відповідних аргументів, доказів, які підтверджують наявність підстав для відводу.
Аналізуючи зазначені положення, суд зауважує, що головна мета відводу - гарантування безсторонності суду, зокрема, щоб запобігти упередженості судді (суддів) під час розгляду справи.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантовано кожному право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
У зв'язку із цим суд звертає увагу на те, що стандарт безсторонності ґрунтується, насамперед, на тому, що судді мають розглядати справи на основі фактів та згідно з законом, без жодних обмежень, неналежного впливу, тиску, погроз чи втручання, прямих чи непрямих, з будь-чийого боку або у будь-якій формі. Також неупередженість стосується способу мислення або ставлення судді до спору і сторін у конкретній справі. Тож слово "неупереджений" передбачає виключення (усунення) розумних та обґрунтованих сумнівів щодо упередженості судді, як реальної, так і суб'єктивної.
Варто зауважити, що жодна норма національного права безпосередньо не визначає зміст нормативної конструкції "неупередженість" ("безсторонність") судді", а тому під час з'ясування основних критеріїв неупередженості суд вважає за потрібне керуватися джерелами міжнародного права, зокрема принципами, сформульованими у практиці Європейського суду з прав людини.
Згідно з усталеною практикою цього Суду (справи "Білуха проти України", заява №33949/02, п. 49; "Fey v. Austria", заява №14396/88, пп. 27, 28 та 30; "Wettstein v. Switzerland", заява № 33958/96, п.п. 42-43; "Pullar v. United Kingdom", заява № 22399/93, п. 38 та інші) обґрунтованість підстав для надання висновку щодо безсторонності суду для мети пункту 1 статті 6 Конвенції має встановлюватися згідно з:
1) "об'єктивним критерієм", який передбачає, що встановлення наявності упередженості суду (суддів) має бути визначено окремо від поведінки судді, тобто має бути з'ясовано, чи існують очевидні факти, що можуть поставити під сумнів його безсторонність; вирішальною є саме наявність відповідних обставин, підтверджених належними та допустимими доказами, які свідчать про обґрунтованість сумніву в неупередженості суду, а позиція зацікавленої сторони є важливою, але не вирішальною;
2) "суб'єктивним критерієм", який вимагає оцінки реальних дій окремого судді під час розгляду конкретної справи і тільки після встановлення фактів у поведінці судді, які можна кваліфікувати як прояв упередженості, можливо поставити під сумнів його безсторонність.
Таким чином, особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів іншого.
Отже, для підтвердження порушення (або можливого порушення) суддею принципу неупередженості, заявнику потрібно довести наявність відповідних зазначених вище суб'єктивних та/або об'єктивних елементів стандарту неупередженості (зокрема, але не винятково, йдеться про такі ознаки як особисте переконання та поведінка конкретного судді, що вказують на його безпосередню зацікавленість у результатах розгляду справи, неналежне забезпечення конкретним судом та його складом, визначеним для розгляду справи, дотримання процесуальних прав і свобод сторін та осіб, які беруть участь у справі тощо).
Суд зазначає, що суб'єктивний критерій вимагає оцінки реальних дій окремого судді під час розгляду конкретної справи і лише після встановлення фактів у поведінці судді, які можна кваліфікувати як прояв упередженості, можливо поставити під сумнів його безсторонність.
З метою підтвердження наявності передбаченої процесуальним законом підстави для відводу судді Довгопол М.В. позивач посилається на наявність, на його переконання, сумнівів у неупередженості судді, що виникли, як це вбачається зі змісту заяви про відвід, у зв'язку з процесуальною діяльністю судді, яка полягає в тому, що суд отримавши клопотання про долучення доказів був зобов'язаний відреагувати на нього шляхом вчинення відповідної процесуальної дії (з обов'язковим наведенням відповідного мотивування). Отже, виснує позивач, дії судді викликають недовіру до суду, а також ставлять під сумнів її неупередженість.
Нормою частини 4 статті 36 Кодексу адміністративного судочинства України імперативно встановлено, що незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Варто наголосити на тому, що Європейський суд з прав людини, аналізуючи об'єктивний критерій безсторонності судді, у пункті 43 рішення у справі "Ветштайн проти Швейцарії" (Wettstein v. Switzerland; заява №33958/96) та згодом з посиланням на цю справу у пункті 50 рішення від 09.11.2006 у справі "Білуха проти України" (заява №33949/02) відзначав, що особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного.
Доводи, наведені позивачем у заяві про відвід стосовно незгоди з процесуальною діяльністю судді Довгопол М.В., самі собою не є самостійною підставою для відводу судді, якщо такі факти не пов'язані з існуванням об'єктивних обставин, що можуть свідчити про упередженість судді, його необ'єктивність, зацікавленість у результатах розгляду справи, викликати недовіру до нього, сумніви щодо безсторонності в очах стороннього спостерігача.
Матеріалами справи № 440/10088/24 підтверджено, що:
27.02.2025 позивачем через систему «Електронний суд» подано до Полтавського окружного адміністративного суду клопотання про долучення доказів (вхідний № 13313/25 від 27 лютого 2025 року), в якому він просить долучити до матеріалів справи № 440/10088/24, доказ,- саме : копія постанови Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2023 р. № 927, яка додатково доказує та стверджує, що ДКР СБУ не мав повноваження / право порушувати питання шо до скасування дозволу на імміграції позивача та не відноситься до суб'єктів ініціювання скасування дозволу на імміграцію в Україну визначений законодавством, тобто вимоги п.1 Порядку № 1983 і ч.2 п.21 Порядку № 1983( у редакції, чинній на час складення подання Департаменту контррозвідки Служби безпеки України від 24.02.2023 №2/3/3-3501нт). До клопотання додана копія постанови Кабінету Міністрів України від 29.08.2023 № 927.pdf /а.с. 223-226; т.4/;
11.03.2025 позивачем через систему «Електронний суд» подано до Полтавського окружного адміністративного суду клопотання про долучення доказів (вхідний № 1599/25 від 11 березня 2025 року), в якому він просить долучити додатки (докази) до матеріалів справи №440/10088/24 та врахувати "Проект MOM «Підтримка управління міграцією та притулком в Україні» (ІММІS) «Рекомендації у сфері міграційна служба(висновки та пропозиції) " які додатково стверджують, що, всі вимоги Порядку №1983 тобто вся процедура скасування дозволу на імміграцію скаржника була порушена відповідачем, цілу низку порушень допущено відповідачем як під час розгляду подання так і при прийнятті спірного рішення. і не відповідає критеріям, визначеним пунктами 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України. До клопотання додано згідно переліку: Проект MOM Підтримка управління міграцією та притулком в Україні Рекомендації у сфері міграційна служба, де ДМС України виступає учасником процесу.pdf; копія листа УДМС в Полтавській області №53.01.4.1-1107532-22 від 2022.pdf; Копія листа державної прикордонної служби України від 21.02.2025 №19б-41925028 .pdf; Копії листи ГОЛОВНИЙ ЦЕНТР ОБРОБКИ СПЕЦІАЛЬНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ.pdf.; Доказ участь у справі 552/207/21 від 17.02.2025 р.pdf. /а.с. 240-249; т. 4/;
11.03.2025 позивачем через систему «Електронний суд» подано до Полтавського окружного адміністративного суду клопотання про приєднання до матеріалів справи (вхідний № 15998/25 від 11 березня 2025 року), в якому він просить суд приєднати до матеріалів справи № 440/10088/24, доказ,- саме : копія рішення відповідача №23 від 25.07.2024 р, яка додатково доказує та стверджує, що рішення відповідача від 25.07.2024 р № 23 є не законним та несумісним та передчасним. Врахувати при прийнятті рішення. У якості додатку надане копія порушення рішення відповідача від 25.07.2024 р №23.pdf. /а.с. 250-254; т. 4/.
Усі перелічені клопотання разом із доданими документами перебувають в матеріалах справи № 440/10088/24.
За змістом норми частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Докази, які не додані до позовної заяви чи до відзиву на неї, якщо інше не визначено цим Кодексом, подаються через канцелярію суду з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи (частини 1, 10 статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до частини 5 статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України окремим документом викладаються ухвали з питань:
1) залишення позовної заяви без руху;
2) повернення позовної заяви;
3) відкриття провадження в адміністративній справі;
4) об'єднання справ та роз'єднання позовних вимог;
5) забезпечення доказів;
6) визначення розміру судових витрат;
7) продовження та поновлення процесуальних строків;
8) передачі адміністративної справи до іншого адміністративного суду;
9) забезпечення позову;
10) призначення експертизи;
11) виправлення описок і очевидних арифметичних помилок;
12) відмови в ухваленні додаткового судового рішення;
13) роз'яснення судового рішення;
14) зупинення провадження у справі;
15) закриття провадження у справі;
16) залишення позовної заяви без розгляду.
Окремим документом можуть викладатися також ухвали з інших питань, які вирішуються під час судового розгляду.
За приписами статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Згідно пункту 1) частини 1 статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України під час ухвалення рішення суд, в тому числі, вирішує: чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.
Частиною 3 статті 241 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судовий розгляд в суді першої інстанції закінчується ухваленням рішення суду.
Відповідно до частини 1, пункту 2) частини 3, пунктів 1), 2) статті 246 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду складається з вступної, описової, мотивувальної і резолютивної частин. В описовій частині рішення зазначаються: заяви, клопотання учасників справи. У мотивувальній частині рішення зазначаються: обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини; докази, відхилені судом, та мотиви їх відхилення.
Зміст наведених позивачем мотивів, покладених у основу його вимог про відвід судді Довгопол М.В., беззаперечно не вказує на наявність обставин, які б у ракурсі визначених принципів безсторонності судді могли б свідчити про те, що критерій об'єктивності судді у справі № 440/10088/24, яка ним розглядається, не був дотриманий. Належних та допустимих доказів протилежного заявником не надано та інших мотивів, з яких це могло б вбачатись, ним не наведено.
Оцінка доводів заяви про відвід судді Довгопол М.В. та тверджень позивача з огляду на обставини справи, надає суду підстави для висновку, що вони не свідчать про необ'єктивність та упередженість судді під час розгляду справи, а є, фактично, припущенням заявника.
У заяві відсутні об'єктивні докази та доводи, які б підтверджували наявність обставин, що обґрунтовано викликають сумнів у неупередженості або необ'єктивності судді, зокрема такі, які містять належні, достатні, допустимі та достовірні дані щодо порушення гарантій неупередженості цього судді. Наведені позивачем доводи не можна розцінювати як доказ сформованої упередженої позиції.
Інших підстав, що можуть свідчити про упередженість та необ'єктивність судді Довгопол М.В. під час розгляду справи № 440/10088/24, подана позивачем заява не містить.
Ураховуючи викладене, розглянувши подану позивачем заяву про відвід, суд дійшов висновку про її необґрунтованість, оскільки наведені заявником мотиви та подані ним документи не свідчать про наявність жодної з передбачених статтями 36, 37 Кодексу адміністративного судочинства України підстав для відводу судді Довгопол М.В.
Підсумовуючи викладене вище, суд констатує, що заява ОСОБА_1 від 14.03.2025 (вхідний № 17553/25 від 17 березня 2025 року) про відвід судді Довгопол М.В. від розгляду справи № 440/10088/24 за позовом громадянина ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Департамент контррозвідки Служби безпеки України, про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, є необґрунтованою та задоволенню не підлягає.
На підставі наведеного, керуючись статтями 36, 37, 39, 40, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У задоволенні заяви ОСОБА_1 від 14.03.2025 (вхідний № 17553/25 від 17 березня 2025 року) про відвід судді Довгопол М.В. від розгляду справи № 440/10088/24 за позовом громадянина ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Департамент контррозвідки Служби безпеки України, про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Р.І. Молодецький