18 березня 2025 року Справа № 160/1365/25
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Юркова Е.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
20 січня 2025 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з вимогами:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 23 грудня 2024 року № 4001-83882351-2024-1 щодо відмови у призначенні та виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, передбачену Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, шкоду працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» від 20.03.2023 №2980-ІХ;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, передбачену Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, шкоду працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» від 20.03.2023 №2980-ІХ, на підставі заяви ОСОБА_2 від 05 грудня 2024 року та доданих до неї документів.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що відповідачем протиправно відмовлено у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури. Вважає, що оскільки підприємство, на якому позивач працює з 18.06.2021, відноситься до об'єктів критичної інфраструктури, а трудове каліцтво з ним сталося 11.07.2024, що пов'язане з виконанням посадових (службових, професійних) обов'язків у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 року воєнних (бойових) дій, то він має право на отримання одноразової грошової допомоги відповідно до Закону України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, шкоду працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» від 20.03.2023 №2980-ІХ.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 21.01.2025 відкрито провадження у даній справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідачу було направлено копію зазначеної ухвали про відкриття провадження у справі в його електронний кабінет, що підтверджується довідкою відповідального працівника суду від 21.01.2025; правом на подання відзиву на позов відповідач не скористався.
Справа розглянута в межах строку розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, встановленого статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України - в межах шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працював в Східній філії Державного підприємства «Регіональні електричні мережі» на посаді електромонтера з експлуатації розподільних мереж V групи кваліфікації, що підтверджується витягом з наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов'язаного № 14657 від 13.06.2024 року та наказом про припинення трудової діяльності №422/К від 18.11.2024 року був звільнених за згодою сторін.
Крім того, позивач має інвалідності ІII групи,що підтверджується Довідкою до акту огляду медико-соціальною експертною комісією Серія 12 ААД № 093638 від 15.11.2024 року.
Поряд з цим, Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ, введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який в подальшому неодноразово продовжувався. Тобто, введений воєнний стан триває станом і на сьогодні.
Матеріалами справи, зокрема актом спеціального розслідування групового нещасного випадку від 13.08.2024 року підтверджено, що у 11 липня 2024 року, згідно з графіком роботи служби ліній електропередач та розподільних мереж, о 07 год. 30 хв. електромонтер з експлуатації розподільних мереж V групи кваліфікацїї ОСОБА_1 прийшов на своє робоче місто до ЦРП-6 кВ «Західний», яке знаходиться за адресою: м. Мирноград, м-н «Західний», 23 б.
О 15 год. 59 хв. ОСОБА_3 було дано розпорядження ОСОБА_1 відключити вимикач 6 кВ комірки 14 «ТП-24» згідно графіку погодинних відключень 4 черги на ЦРП-6 кВ «Західний» за адресою: м. Мирноград, м-н «Західний», 23 б. О 16 год. 01 хв. ОСОБА_1 повідомив диспетчера про виконання розпорядження на ЦРП-6 кВ «Західний» та запросив підтвердження прямувати до ТП-5 для виконання перемикань за адресою: АДРЕСА_1 . ОСОБА_1 вирушив до ТП-5 на особистому мототранспорті АГРНА 50 (рег. № АНАС 3886).
О 16 год. 15 хв. стався обстріл м. Мирноград. Перше влучання відбулося у багатоквартирний житловий будинок АДРЕСА_2 . У зв'язку з чим ОСОБА_1 , прямуючи до ЦРП-6 кВ «Західний» по пров. Шкільний вздовж будинку № 26 у напрямку вул. Гірничної, потрапив під обстріл та внаслідок чого отримав поранення лівої гомілки, правої ноги, голови та обличчя.
У подальшому на місце прильоту приїхала бригада швидкої медичної допомоги. Медичні працівники почали надавати ОСОБА_1 медичну допомогу. Після його обстеження машина швидкої медичної допомоги виїхала до КНП «Мирноградська центральна міська лікарня» для госпіталізації ОСОБА_1 .
За вказаним фактом ГУ СБУ в Донецькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22024050000002119, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.07.2024 за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 438 КК України.
05.12.2024 Позивач звернувся до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області з заявою про призначення та виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури.
Рішенням ГУ ПФУ в Дніпропетровській області від 23 грудня 2024 року № 4001-83882351-2024-1 відмовлено у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, з огляду на те, що - «…Для підтвердження факту віднесення об'єкта інфраструктури, СХІДНА ФІЛІЯ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРИЧНІ МЕРЕЖІ" (Код ЄДРПОУ 26390719), до об'єкта критичної інфраструктури було надіслано запит до уповноваженого органу у сфері захисту критичної інфраструктури України щодо надання інформації про включення об'єкта до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури та набуття ним правового статусу об'єкта критичної інфраструктури по СХІДНІЙ ФІЛІЇ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРИЧНІ МЕРЕЖІ" (Код ЄДРПОУ 26390719), фактична адреса: провулок Кузнецький, будинок 1Б, м. Мирноград, Покровський район, Донецька область, 85323 станом на момент настання страхового випадку 16:15, 11.07.2024.
Відповідно до відповіді Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 21.12.2024 № 07/02/01-13155/СЕД об'єкт, розташований за фактичною адресою: АДРЕСА_3 станом на 11.07.2024 до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури не внесений».
Не погоджуючись з таким рішенням, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи оцінку спірним відносинам, суд вказує наступне.
Згідно зі статтею 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 статті 1 Закону України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, шкоду працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» від 20.03.2023 №2980-ІХ (далі - Закон №2980-ІХ) визначено, що право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю мають особи з числа працівників об'єктів критичної інфраструктури, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, які стали особами з інвалідністю у зв'язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов'язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов'язків у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 року воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам.
Згідно п.1 ч.2 ст.6 Закону №2980-ІХ право на отримання одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, передбаченої цим Законом, мають також особи, визначені частиною першою статті 1 цього Закону, визнані особами з інвалідністю у період з 24 лютого 2022 року до набрання чинності цим Законом (тобто до 01.05.2023).
Відповідно до ч.1 ст. 3 Закону №2980-ІХ одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров'ю призначається і виплачується за рішенням органу, визначеного Кабінетом Міністрів України. Визначений Кабінетом Міністрів України орган безоплатно в порядку електронної взаємодії отримує необхідну інформацію від державних органів, які є власниками (розпорядниками, держателями, володільцями, адміністраторами тощо) інформаційних (автоматизованих), інформаційно-комунікаційних, комунікаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, у тому числі з Єдиного державного демографічного реєстру, Державного реєстру актів цивільного стану громадян, Єдиного державного реєстру судових рішень, Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім'ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів тощо, про осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги. Порядок отримання інформації з реєстрів та інформаційних баз даних визначається розпорядником персональних даних, що містяться у відповідних реєстрах або базах даних.
Механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України (далі - одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров'ю), передбаченої Законом №2980-ІХ, визначає Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 №1396, відповідно до абзацу 2 пункту 11 якого визначено, що для підтвердження факту віднесення об'єкта інфраструктури, на якому служить/працює (служила/працювала) особа, зазначена у частині першій статті 1 Закону, до об'єкта критичної інфраструктури працівник уповноваженого органу надсилає до уповноваженого органу у сфері захисту критичної інфраструктури письмовий запит щодо надання інформації про включення об'єкта до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури та набуття ним правового статусу об'єкта критичної інфраструктури.
Так, судом встановлено, що на виконання вимог вказаної норми, ГУ ПФУ в Дніпропетровській області було надіслано запит до уповноваженого органу у сфері захисту критичної інфраструктури України щодо надання інформації про включення об'єкта до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури та набуття ним правового статусу об'єкта критичної інфраструктури по СХІДНІЙ ФІЛІЇ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРИЧНІ МЕРЕЖІ" (Код ЄДРПОУ 26390719), фактична адреса: провулок Кузнецький, будинок 1Б, м. Мирноград, Покровський район, Донецька область, 85323 станом на момент настання страхового випадку 16:15, 11.07.2024.
Відповідно до відповіді Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 21.12.2024 № 07/02/01-13155/СЕД об'єкт, розташований за фактичною адресою: АДРЕСА_3 станом на 11.07.2024 до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури не внесений.
Тобто відповідачем при прийнятті оскаржуваного рішення бралася до уваги інформація щодо внесення об'єкта, розташованого адресою: АДРЕСА_3 станом на 11.07.2024 до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури.
Втім з такими доводами відповідача суд не погоджується з огляду на наступне.
Відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про критичну інфраструктуру» від 16 листопада 2021 року № 1882-IX (далі - Закон України «Про критичну інфраструктуру») об'єкти критичної інфраструктури - об'єкти інфраструктури, системи, їх частини та їх сукупність, які є важливими для економіки, національної безпеки та оборони, порушення функціонування яких може завдати шкоди життєво важливим національним інтересам.
Згідно з п. 18 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про критичну інфраструктуру» реєстр об'єктів критичної інфраструктури - автоматизована система, що містить перелік найбільш важливої для життєдіяльності суспільства та держави критичної інфраструктури, щодо якої встановлюються особливі вимоги із забезпечення її безпеки та стійкості і здійснюється моніторинг їх дотримання.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про критичну інфраструктуру» віднесення об'єктів до критичної інфраструктури здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 №415 затверджено Порядок ведення Реєстру об'єктів критичної інфраструктури, включення таких об'єктів до Реєстру, доступу та надання інформації з нього, який визначає процедури формування і ведення Реєстру об'єктів критичної інфраструктури (далі - Реєстр), включення об'єктів критичної інфраструктури до Реєстру, внесення до нього інформації про об'єкти критичної інфраструктури та їх виключення, доступу та надання інформації з Реєстру.
Відповідно до п.4 цієї Постанови - Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації під час воєнного стану, а також протягом дванадцяти місяців після його припинення чи скасування з дня набрання чинності цією постановою забезпечити: функціонування, формування і ведення Реєстру в автоматизованій системі, що забезпечує роботу як одномашинний однокористувачевий комплекс, який обробляє інформацію однієї або кількох ступенів обмеження доступу; внесення відомостей про об'єкти критичної інфраструктури до Реєстру.
Тобто, як вбачається з вищевикладеного, початок функціонування Реєстру об'єктів критичної інфраструктури відбувся вже більше ніж через рік з дня настання страхового випадку, який стався з позивачем 11.07.2024. Однак, з урахуванням принципу верховенства права, особа не може бути позбавлена у захисті порушеного права з підстав відсутності законодавства, яке б регулювало спірні правовідносини станом на час їх виникнення.
А відтак, відмова відповідача з тих підстав, що саме станом на 11.07.2024 об'єкт СХІДНІЙ ФІЛІЇ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРИЧНІ МЕРЕЖІ" (Код ЄДРПОУ 26390719), розташований за адресою: провулок Кузнецький, будинок 1Б, м. Мирноград, Покровський район, Донецька область, 85323 не був включений до Реєстру є необґрунтованим.
Більше того, частиною 4 статті 6 Закону №2980-ІХ установлює, що до завершення формування реєстру об'єктів критичної інфраструктури відповідно до Закону України "Про критичну інфраструктуру" перелік об'єктів критичної інфраструктури, на працівників яких поширюється дія цього Закону, визначається Кабінетом Міністрів України.
Так, постановою Кабінету Міністрів України №1109 від 09.10.2020 року «Деякі питання об'єктів критичної інфраструктури» (в редакції, чинній на 07.04.2022 року, далі - Постанова №1109) затверджено Перелік об'єктів критичної інфраструктури, серед яких в розділі 1 «Паливно-енергетичний сектор» вказана «електроенергетика», а саме виробництво електричної енергії, забезпечення функціонування ринку електричної енергії, організація купівлі-продажу електричної енергії на ринку, управління системами передачі та енергопостачання, розподіл електричної енергії.
При цьому, згідно відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Східна філія Державного підприємства «Регіональні електричні мережі» (Код ЄДРПОУ 26390719) відноситься до енергетичної галузі, основним видом діяльності якого згідно КВЕД є: 35.13 Розподілення електроенергії, 35.14 Торгівля електроенергією, 42.22 Будівництво споруд електропостачання та телекомунікацій.
Відтак, з огляду на вказане, як станом на 11.07.2024, так і на час прийняття оскаржуваного рішення, Східна філія Державного підприємства «Регіональні електричні мережі» відповідно до Постанови КМУ №1109 відносилася до переліку об'єктів критичної інфраструктури.
Крім того, згідно п.1 ч.2 ст.6 Закону №2980-ІХ право на отримання одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, передбаченої цим Законом, мають також особи, визначені частиною першою статті 1 цього Закону, визнані особами з інвалідністю у період з 24 лютого 2022 року до набрання чинності цим Законом (тобто до 01.05.2023).
До таких осіб, враховуючи досліджені вище матеріали справи, відноситься і позивач, оскільки як встановлено судом, саме внаслідок нещасного випадку, який мав місце 11.07.2024 при обслуговуванні розподільних мереж Східної філії Державного підприємства «Регіональні електричні мережі» під час виконання трудових обов'язків на посаді електромонтера з експлуатації розподільних мереж V групи кваліфікації ОСОБА_1 , що стався у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 року воєнних (бойових) дій на території Донецької області 11.07.2024 року, позивачу було встановлено 15.11.2024 ІII групу інвалідності, що підтверджується Довідкою до акту огляду медико-соціальною експертною комісією Серія 12 ААД № 093638 від 15.11.2024 року. Проте в оскаржуваному рішенні відсутнє обґрунтування не врахування вказаних обставин, в розрізі норми п.1 ч.2 ст.6 Закону №2980-ІХ.
Враховуючи встановлені судом обставини у справі та досліджені докази суд доходить висновку, що подані позивачем разом із заявою від 05.12.2024 документи у повному обсязі надавали змогу відповідачу встановити право позивача на призначення та виплату останньому одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, передбачену Законом №2980-ІХ, а отже, рішення ГУ ПФУ в Дніпропетровській області від 23 грудня 2024 року № 4001-83882351-2024-1 не відповідає критеріям правомірності, передбаченим ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України та є протиправними та таким, що підлягає скасуванню, тому належним захистом порушених прав позивача буде зобов'язати відповідача призначити та виплатити таку допомогу на підставі заяви позивача від 05.12.2024 року та доданих до неї документів.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
У свою чергу, суд перевіряє, зокрема, чи діяв ПФУ обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
За частинами 1, 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 9, 72-77, 139, 242-243, 245-246, 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 ; ПН НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, буд. 26, м. Дніпро, 49094; ІК в ЄДРПОУ 21910427) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язати вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 23 грудня 2024 року № 4001-83882351-2024-1 щодо відмови у призначенні та виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, передбачену Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, шкоду працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» від 20.03.2023 №2980-ІХ.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, передбачену Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, шкоду працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» від 20.03.2023 №2980-ІХ, на підставі заяви ОСОБА_2 від 05 грудня 2024 року та доданих до неї документів.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення суду складений 18 березня 2025 року.
Суддя Е.О. Юрков