нп 3/490/1409/2025
Центральний районний суд м. Миколаєва
54067, м. Миколаїв, вул. Захисників Миколаєва, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
Справа № 490/1774/25
18 березня 2025 року м. Миколаїв
Суддя Центрального районного суду м.Миколаєва Демінська О.І., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, що надійшли від Головного управління ДПС в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
До суду надійшов протокол № 6/15-32-23-01-21 від 07.01.2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Як викладено у протоколі про адміністративне правопорушення № 6/15-32-23-01-21 від 07.01.2025 року, посадова особа директор ТОВ «Агроліна Плюс» - ОСОБА_1 , вчинив правопорушення: порядку ведення податкового обліку, що полягає в порушення вимог пп. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39Податкового кодексу України в частині неподання звіту про контрольовані операції за 2023 рік.
Дата, час і місце вчинення правопорушення: перевірка проводилась з 25.12.2024 р. по 31.12.2024 р. акт складено 07.01.2025 р.
Відповідальність передбачена ч.1 ст. 163-7 КУпАП.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення викладені у ст.256 КУпАП. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Однак, складений відносно ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення № 6/15-32-23-01-21 від 07.01.2025 року не відповідає даним вимогам.
Так, не відображено суть адміністративного правопорушення, не зазначено об'єктивної сторони правопорушення, яка б відповідала диспозиції ч.1 ст.163-1 КУпАП, тобто не вказано, які конкретні порушення допустив директор ТОВ «Агроліна Плюс» - ОСОБА_1 , не зазначені конкретні дії чи бездіяльність, які б мали місце і полягали у порушенні чи нездійсненні ним передбачених законодавством правил ведення податкового обліку, у який строк мали б були бути здійснені такі дії (час вчинення правопорушення).
Крім того, зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП як посадовій особі - директору ТОВ «Агроліна Плюс», однак до матеріалів справи не долучено доказів на підтвердження факту зайняття ним вказаної посади, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні будь-які докази такого факту (витяг з наказу, витяг з посадової інструкції, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб..).
Також, у протоколі не зазначено конкретну дату, час і місце вчинення правопорушення, що є обов'язковим відповідно до положень закону, натомість вказано акт перевірки від 07.01.2025 року.
При цьому, в даному випадку, для визначення того, чи має право здійснювати розгляд саме цього протоколу про адміністративне правопршуення саме Центральний районний суд м.Миколаєва (за правилами ст.276 КУпАП), місце вчинення правопорушення, а також дата його вчинення, є принциповим, в тому числі і з огляду на те, що в матеріалах справи містяться дані, які можуть бути перешкодою для здійснення такого розгляду Центральним районним судом м.Миколаєва ( місцезнаходження платника податків, що перевірявся - м.Одеса, вул. Івана Франка,55, кв.(офіс) 8 та лише з 01.01.2025 р. - м. Миколаїв, вул. Шевченка,59
Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення № 6/15-32-23-01-21 від 07.01.2025 року не зазначено відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме дата та місце народження, місце реєстрації та проживання.
Згідно з положеннями КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення проводиться лише в межах обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, при цьому суд не наділений повноваженнями самостійно змінювати фактичні обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення.
Недоліки протоколу про адміністративне правопорушення перешкоджають визначенню як розгляду справи, унеможливлюють суд здійснити всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин справи, прийняти законне та обґрунтоване рішення по ній, як того вимагає ст.245 КУпАП.
Керуючись вимогами ст.ст. 276,278,280 КУпАП, суд,
Адміністративні матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП - повернути до Головного управління ДПС в Одеській областідля належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.І. Демінська