Постанова від 19.03.2025 по справі 485/467/25

Справа № 485/467/25

Провадження № 3/485/136/25

ПОСТАНОВА

іменем України

19 березня 2025 року м. Снігурівка

Суддя Снігурівського районного суду Миколаївської області Соловйов О.В., секретар судового засідання Гусарова І.М., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , прокурора Миколаївської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону Швалової В.Д. (в режимі відеоконференції), розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Новопетрівка Снігурівського району Миколаївської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого офіцером ІНФОРМАЦІЯ_2 , на момент вчинення правопорушення працював командиром роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

встановив:

ОСОБА_1 , будучи командиром роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , тобто відповідно до п.п. "г" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", без поважних причин, несвоєчасно подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, типу "щорічна" за 2021 рік, за формою, що визначається НАЗК, яку зобов'язаний був подати до 31 березня 2024 року, подавши таку декларацію 20 липня 2024 року.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав. Суду пояснив, що будучи призначеним 25 лютого 2022 року на посаду командира роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 2 в нього не було обов"язку подавати декларацію "Кандидата на посаду" за 2021 рік оскільки він на цю посаду не претендував однак його було призначено на посаду. Також пояснив, що його ознайомлювали лише про необхідність подачі декларації за 2023 рік.

Прокурор просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення у мінімальних межах.

Заслухавши пояснення, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов до таких висновків.

Судом встановлено, що відповідно до витягу із наказу № 30 від 25 лютого 2022 року старшого лейтенанта ОСОБА_1 призвано на посаду командира роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідно до якого ОСОБА_1 прийняв та приступив до виконання службових обов"язків за посадою (а.с. 22).

Відповідно до п.п. "г" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.

Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зокрема зазначені у п. 1 ч. 1 ст. 3 цього ж закону (підпункт "г" - військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки, особовий склад штатних військово-лікарських комісій), зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ, в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який продовжувався відповідними указами Президента України та діє на даний час.

Відповідно до роз'яснень НАЗК № 4 від 07 березня 2022 року "Щодо застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок)", які розроблені з урахуванням положень Закону України від 03 березня 2022 року № 2115-ІХ "Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни" відтерміновано обов'язок подання декларації.

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" № 3384-ІХ, який набрав чинності 12 жовтня 2023 року, відновлено обов'язок декларування.

Відповідно до роз'яснень НАЗК від 13 листопада 2023 року № 4 та від 29 листопада 2024 року № 5 зміни та доповнення до роз'яснень від 13 листопада 2023 року № 4 "Щодо застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку), вказані в пунктах 1 - 4 ч. 7 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи зобов"язані подати декларації, зокрема за 2021 рік, до 31 березня 2024 року.

Факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації типу "щорічна" за 2021 рік підтверджується:

- повідомленням Південного відділу з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України від 12 лютого 2025 року про встановлення факту несвоєчасного подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, типу "щорічна" за 2021 рік командиром роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1 (а.с. 15-16);

- рапортами о/у Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України О. Могильного датованими 28 лютого 2025 року за фактом виявленого правопорушення (а.с. 11-12);

- скрін-шотом подачі декларацій суб'єкта декларування, з якого слідує що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік "щорічна" ОСОБА_1 подано 20 липня 2024 року о 16:31 (а.с. 13);

- відомістю про доведення подання особами особового складу, в тому числі офіцером управління ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1 , щорічних декларацій особи та особи уповноваженої на виконання функцій держави, а також декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як кандидата за 2021 рік (а.с. 28).

Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю доведена сукупністю вказаних доказів.

Поважних причин, які би об'єктивно унеможливлювали подання ОСОБА_1 електронної декларації типу "щорічна" за 2021 рік у встановлений законом строк, під час розгляду справи не було встановлено.

Згідно інформаційного листа №47-07/21165-24 від 01 квітня 2024 року, Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій, технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили поданню документів до Реєстру не встановлено (а.с. 30).

Суд критично ставиться до пояснень ОСОБА_1 щодо не подання ним декларації типу "щорічна" за 2021 рік, у зв"язку з необізнаністю щодо наявності обов"язку такого декларування, оскільки його було ознайомлено лише з необхідністю подачі декларації за 2023 рік, та розцінює їх як намагання уникнути відповідальності. Як вбачається з відомості про необхідність подачі декларації за 2023 рокі ОСОБА_1 дійсно був ознайомлений 21 лютого 2024року Як вбачається зі скрін-шоту з сайту "Єдиний державний реєстр декларацій", ОСОБА_1 , незважаючи на його пояснення про не знання про такий обов"язок, декларацію за 2022 рік подано вчасно, а саме 15 січня 2024 року, однак чому подаючи декларацію за 2022 рік ОСОБА_1 не подав декларацію за 2021 рік в судовому засіданні поважних причин не зазначив..

Доводи ОСОБА_1 про те, що в нього не було обов"язку подавати декларацію "Кандидата на посаду" за 2021 рік суд вважає безпідставним, оскільки він не обвинувачується у несвоєчасній подачі такої декларації, а обвинувачується у несвоєчасній подачі декларації за 2021 рік типу "Щорічна".

При визначенні адміністративного стягнення, у відповідності до ст. 33 КУпАП, враховано характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь її вини, майновий стан.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність суд приймає визнання вини. Обтяжуючих відповідальність обставин не встановлено.

З метою виховання та запобігання вчиненню ОСОБА_1 нових правопорушень, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу мінімальним розміром передбаченим санкцією зазначеної статті.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі встановленому законом.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та притягнути до адміністративної відповідальності у виді штрафу розміром п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн (вісімсот п'ятдесят грн 00 к.).

Реквізити для сплати штрафу: отримувач: Миколаїв. ГУК/тг м.Снігурівка/ 2230101, код отримувача (ЄДРПОУ): 37992030, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: UA378999980313050106000014444, код класифікації доходів бюджету: 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави (стягувач Державна судова адміністрація) у розмірі 605,60 грн (шістсот п'ять грн 60 к.) за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача (ГУДКСУ): Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш, як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови, - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

На підставі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, а також витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Копію постанови протягом трьох днів вручити під розписку або вислати особі, щодо якої її винесено, про що зробити відповідну відмітку у справі.

Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Снігурівський районний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня її винесення. У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Постанова набирає законної сили з наступного дня після закінчення строку на її оскарження, а у випадку такого оскарження з дня набрання законної сили рішенням за результатами такого оскарження, яке винесено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу, за наслідками розгляду справи по суті.

Строк пред'явлення даної постанови до виконання становить три місяці.

Повний текст постанови складено 19 березня 2025 року.

Суддя О. В. Соловйов