ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/3163/25
провадження № 3/753/1964/25
"18" березня 2025 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Монін І.В. розглянувши матеріали, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
До Дарницького районного суду м. Києва 13 лютого 2025 року з Дарницького УП ГУНП у м. Києві надійшов протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 187 КУпАП стосовно ОСОБА_1 .
Відповідно до вказаного протоколу про адміністративне правопорушення від 05 лютого 2025 року серії ВАД № 624163, ОСОБА_1 04.02.2025 близько 22-38 год. був відсутній за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
У судове засідання призначене на 27 лютого 2025 р. ОСОБА_1 не з'явився, хоча про місце, дату та час судового засідання був повідомлений належним чином, проте будь-яких даних про поважність причин неявки до суду останнього подано не було.
Постановою судді від 07 лютого 2025 р. було надано доручення Дарницькому УП ГУНП України в м. Києві здійснити привід ОСОБА_1 в наступне судове засідання, призначене на 18 березня 2025 р.
У судове засідання призначене на 18 березня 2025 р. прибув ОСОБА_1 під час судового засідання визнав себе винним у вчиненні вказаного правопорушення, підтвердив обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Суддя, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши ОСОБА_1 , приходить до наступних висновків:
Частиною 1 ст. 187 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами тощо.
За нормою ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається, серед іншого, відомості про особу порушника. Протокол підписується особою, яка його склала, і особа, яка вчинила адміністративне правопорушення. При складанні протоколу порушникові роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
Із матеріалів наданих суду вбачається, що ОСОБА_1 після звільнення з місць позбавлення волі, на шлях виправлення не став, у зв'язку з чим ухвалою Дарницького районного суду м. Києва від 23 жовтня 2024 р. ОСОБА_1 було встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік за умовами якого йому заборонено вихід за межі будинку (квартири) за місцем проживання з 22-00 год. до 06-00 год. ранку наступного дня, за виключенням надання останньому невідкладної медичної допомоги та прослідування в укриття цивільного захисту у разі оголошення повітряної тривоги.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 був відсутній за місцем мешкання 04.02.2025 о 22-38 год.
На підтвердження того, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП суду надано: протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 624163 від 05.02.2025, складено правомочною на те посадовою особою, у відповідності до вимог положень ч.1 ст.256 КУпАП, пояснення обвинуваченого, рапорт.
Відповідно до ст. 252 КУпАП України оцінка доказів відбувається за внутрішнім переконанням особи, що приймає рішення, та ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, а жодний доказ не має наперед встановленої сили.
Відповідно до ст. 33 КУпАП суд при накладенні стягнення повинен враховувати характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують його відповідальність, вважаю за доцільне застосувати до порушника адміністративне стягнення у виді штрафу.
Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП повністю доведена, а тому до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
У розпорядженні суду відсутні документи, які б свідчили про те, що ОСОБА_1 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору, а відтак, з нього слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
На підставі ч. 1 ст. 187 КУпАП та керуючись ст.ст. 283, 284, 285 КУпАП, суд,-
постановив:
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, в розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути із ОСОБА_1 , на користь держави, судовий збір, в розмірі 605 (шістсот п'ять гривень) грн. 60 (шістдесят) коп.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя: І.В МОНІН