Справа № 308/3287/25
3/308/2081/25
18 березня 2025 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Шумило Н.Б., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України,
голови політичної партії «Місто щасливих людей», який зареєстрований за адресою:
АДРЕСА_1 ,
за ст. 212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
ОСОБА_1 , голова політичної партії «Місто щасливих людей», всупереч вимогам Закону України «Про політичні партії» порушив строки подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІ квартал 2024 року, оскільки такий Звіт подано 28.10.2024 о 11:03 годині, що зафіксовано у Висновку про результати перевірки Звіту Партії за ІІ квартал 2024 року від 18.12.2024 №1716, затвердженого наказом Національного агентства від 19.12.2024 № 422/24, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 212-21 КУпАП.
В судове засідання 18.03.2025 ОСОБА_1 не з?явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, при цьому до суду 17.03.2025 від голови ПП «Місто щасливих людей» ОСОБА_2 поступило клопотання, в якому просить розглянути справу №308/3287/25 без його присутності, в зв'язку з сімейними обставинами та врахувати викладену його позицію.
В поясненнях зазначив, що в 2024 році НАЗК відновив подачу звітів політичних партій, але не в паперовому вигляді які партія подавала справно, а через сайт POLITDATA, для нього як керівника виникли труднощі з реєстрацією так як після повномаштабного вторгненя росії 24.02.2022 року, був змушений вивозити сім?ю з постійного місця проживання в безпечне місце і в попихах збирався та брав з собою всі документи які, як виявилось в середині 2024 року були втрачені. А для реєстрації Політичної партії в POLIТDAТA потрібні статут, протокол. В минулому році він відновив документи та подав на реєстрацію в POLITDATA всю необхідну інформацію та справно подавав звіти в НАЗК. Просить не накладати штраф, а попередити усно.
Враховуючи наведене, вимоги ст. 268 КУпАП, вважаю за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.
Згідно з вимогами ст.245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У відповідності до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для її правильного вирішення.
Вимогами ст. 252 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Стаття 212-21 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.
Відповідно до ч.1 ст. 3 Закону України «Про політичні партії» політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку.
Згідно ч.9 ст. 17 Закону України «Про політичні партії» політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов'язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом його заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідно до п.1, 2 розділу ІІ Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції 19 лютого 2021 року N 102/21, Звіт політичної партії є структурованими даними, містить інформацію, внесену керівником політичної партії та/або особами, яких уповноважено в установленому порядку на подання Звіту (далі - уповноважена особа), до електронних форм, передбачених Реєстром, та підписаний шляхом накладання на нього кваліфікованого електронного підпису (далі - КЕП) керівника (уповноваженої особи) політичної партії.
Поданню Звіту передує процес його формування, який полягає в заповненні електронних форм інформацією, передбаченою Реєстром відповідно до Закону України "Про політичні партії в Україні".
Пунктом 3 розділу ІІІ Порядку передбачено, що політична партія подає до Національного агентства Звіт за I квартал - до 10 травня, за II квартал - до 09 серпня, за III квартал - до 09 листопада та за IV квартал - до 09 лютого наступного за звітним періодом року.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-21 КУпАП, окрім визнання ним вини, підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про вчинення адміністративне правопорушення №50-33/718 від 18.02.2025, який відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та яким зафіксовано час, місце та обставини вчинення правопорушення; Звітом про майно, доходи, витрати і зобов?язання фінансового характеру політичної партії «Місто щасливих людей» за ІІ квартал 2024 року; копією Висновку про результати перевірки Звіту політичної партії «Місто щасливих людей» за ІІ квартал 2024 року від 18.12.2024 № 1716, затвердженого наказом Національного агентства від 19.12.2024 № 422/24; копією листа політичної партії «Місто щасливих людей» від 14.10.2024 №118151/0/07-24; Статутом Політичної партії «Місто щасливих людей»; копією наказу політичної партії «Місто щасливих людей» від 25.05.2019 № 1; копією протоколу Установчого З?їзду політичної партії «Місто щасливих людей» від 25.05.2019 № 1; копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; копією наказу Національного агентства «Про визначення уповноважених осіб Національного агентства з питань запобігання корупції» від 01.01.2025 №1/25 з Переліком уповноважених осіб Національного агенства з питань запобігання корупції; копією листів Національного агентства про надання пояснень та складання протоколу від 17.01.2025, 31.01.2025, 12.02.2025.
Зазначені вище докази жодних сумнівів щодо їх достовірності та допустимості не викликають, оскільки такі оформлені у визначеному процесуальним законом порядку.
Протокол про адміністративне правопорушення складено з дотримання вимог ст. 254, 256 КУпАП є належним та допустимим доказом.
Щодо доводів ОСОБА_1 наведених в письмових поясненнях про труднощі з реєстрацією на сайті POLITDATA та втрату документів, то такі розцінюються суддею, як обраний особою спосіб захисту, оскільки не підтверджені жодними належними та допустимими доказами, і такі не спростовують порушення строку подання Звіту політичної партії за ІІ квартал 2024 року.
Відтак, наведені вище докази, досліджені судом, в своїй сукупності підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-21 КУпАП, узгоджуються між собою та доповнюють один одного, а тому вважаю, що в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП.
Згідно ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
З врахуванням даних про особу правопорушника, який визнає вину, в сукупності із обставинами справи та ступеня тяжкості вчиненого ним правопорушення, для досягнення мети адміністративного стягнення, визначеної ст.23 КУпАП, вважаю, що до ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції ст. 212-21 КУпАП, у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, у разі винесення суддею постанови про накладання адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір у відповідності до ст.4 Закону України «Про судовий збір» в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
Керуючись ст.212-21,245, 252, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
постановив:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 212-21 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п'ять тисяч сто) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Відповідно до ч.1 ст. 307 та ч.2 ст. 308 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Строк звернення постанови для виконання три місяці з дня винесення постанови.
Суддя Ужгородського міськрайонного
суду Закарпатської області Н.Б. Шумило