Справа №760/2938/25 Провадження №1-кс/760/2411/25
(повний текст)
«14» березня 2025 р. м. Київ
Слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
представника третьої особи стосовно майна якої вирішується питання (власника майна) - адвоката ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі Солом'янського районного суду м. Києва, клопотання прокурора, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 про передачу арештованого майна в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів у кримінальному провадженні № 42024100000000192, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.04.2024 року, за підозрою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, а також за підозрою ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України,
до суду надійшло клопотання прокурора, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 про передачу арештованого майна в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів у кримінальному провадженні № 42024100000000192, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.04.2024 року, за підозрою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, а також за підозрою ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
04 лютого 2025 року (на підставі протоколу автоматизованого визначення слідчого судді) клопотання та додані до нього документи були передані в провадження слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 .
Клопотання обґрунтовано тим, що слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024100000000192, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.04.2024, за підозрою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, а також за підозрою ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що 07.04.2003 за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстроване ПП НВФ «ЕЛЄКС» (код ЄДРПОУ - 32431676). Вказана юридична особа здійснює господарську діяльність з виробництва інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації (КВЕД 26.51). Згідно зі статутними документами керівником та генеральним директором ПП НВФ «ЕЛЄКС» є ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засновниками і кінцевими бенефіціарними власниками є ОСОБА_5 та ОСОБА_7 . Також встановлено, що 29.01.2018 за адресою: Одеська область, місто Одеса, проспект Небесної Сотні, будинок 101/11, зареєстроване ТОВ «НАУКОВО ВИРОБНИЧА ФІРМА «АНТС» (код ЄДРПОУ - 41896495). Вказана юридична особа здійснює господарську діяльність з роздрібної торгівлі, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу інтернет (КВЕД 47.91). Згідно зі статутними документами керівником та директором ТОВ НВФ «АНТС» є ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , засновниками і кінцевими бенефіціарними власниками є ОСОБА_7 та ОСОБА_5 . Крім того, основними торговим партнерами ПП НВФ «ЕЛЄКС» є ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (Код підприємства - 7724449481), яке зареєстроване 09.08.2018 року за адресою: рф, м. Москва, Муниципальный округ Царицыно, вул. Промышленная, буд. 11, генеральним директором та засновником вказаного російського підприємства є громадянин України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , основним видом діяльності якого є: «Торговля оптовая неспециализированная» та додатковими: «Производство электродвигателей, электрогенераторов и трансформаторов; Производство электрической распределительной и регулирующей аппаратуры; Производство прочего электрического оборудования та ін.», а також ООО «НПО «Вольт» (Код підприємства - 7736248050), яке зареєстроване 01.07.2015 року за адресою: рф, м. Москва, Муниципальный округ Царицыно, вул. Промышленная, буд. 11, приміщення 3, кімната 28, генеральним директором якого є громадянин України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , засновниками є громадяни України ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , основним видом діяльності є: «Торговля оптовая неспециализированная» та додатковим: «Производство электродвигателей, электрогенераторов и трансформаторов; Производство электрической распределительной и регулирующей аппаратуры; Производство прочего электрического оборудования та ін.». Починаючи з 2015 року розпочато торговельні відносини (експортні операції) між ПП НВФ «ЕЛЄКС» та ООО «НПО «Вольт», а з 2018 року з ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» предметом постачання були інструменти і обладнання для вимірювання, дослідження, навігації та інші. Так, 20 лютого 2014 року російською федерацією розпочато ведення агресивної війни проти України, здійснення підривної діяльності, в тому числі, і шляхом вторгнення підрозділів збройних сил рф на територію півострова Крим, захоплення державних установ та організацій, військових частин. Постановою ради федерації федеральних зборів рф «Про використання збройних сил російської федерації на території України» від 01 березня 2014 року № 48-СФ за результатами звернення президента рф, виходячи з інтересів безпеки життя громадян рф, особового складу військового контингенту збройних сил рф, що дислокується на території України (АР Крим), надано згоду президенту рф на використання збройних сил рф на території України. 24.02.2022 Збройними силами Російської Федерації здійснено повномасштабне військове вторгнення на територію України та розпочато ведення агресивної війни проти України, захоплення її території, яке на даний час триває. У зв'язку з чим, Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні введено воєнний стан з 05 год. 30 хв. 24.02.2022, який продовжено і діє на даний час. Факт повномасштабного збройного вторгнення не приховувався владою російської федерації, а також установлений рішеннями міжнародних організацій, зокрема Резолюцією Генеральної асамблеї ООН ES-11/1 від 02.03.2022 «Про агресію проти України», п. п. 1, 3 Висновку 300 (2022) Парламентської Асамблеї Ради Європи «Наслідки агресії російської федерації проти України», п. п. 17, 18 наказу від 16.03.2022 за клопотанням про вжиття тимчасових заходів у справі «Звинувачення в геноциді відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього» (Україна проти РФ та ін.)». В подальшому постановою Кабінету Міністрів України № 187 від 03.03.2022 та постанови Правління Національного банку України за № 18 від 24.02.2022 з рф заборонено провадження будь-якої господарської діяльності та валютних розрахунків з державою-агресором. 27.09.2022 Постановою КМУ №1076 «Про заборону вивезення товарів з України на митну територію російської федерації» заборонено вивезення за межі митної території України товарів за зовнішньоекономічними договорами (контрактами), торговельною країною та/або країною призначення яких є російська федерація. Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Статтею 42 Конституції України закріплено, що кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. В свою чергу, після початку повномасштабного вторгнення ЗС РФ на територію України, ОСОБА_5 , у період з 24 лютого 2022 року по листопад 2023 року, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, достовірно знаючи про те, що на території України введено воєнний стан, а також про те, що на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 187 від 03.03.2022 та постанови Правління Національного банку України за № 18 від 24.02.2022, з РФ заборонено провадження будь-якої господарської діяльності та валютних розрахунків, а також про введення в дію Указів Президента щодо накладення санкцій на фізичних та/або юридичних осіб, які ведуть господарську діяльність з державою агресором або їй допомагають (у будь-якій формі), переслідуючи мотиви, які спрямовані на надання матеріальних ресурсів представникам держави-агресора, які можуть використовуватись у військово-промисловій сфері на розвиток військово-промислового комплексу рф, які виразились в постачанні інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації з території України, усвідомлюючи, що провадження будь-якої господарської діяльності на території держави-агресора та у взаємодії з державою-агресором, в тому числі надання послуг і робіт, постачання товарів на користь рф чи контрольованих рф підприємств є незаконним та призведе до сплати податкових зобов'язань та зборів на користь рф, що в свою чергу сприятиме її економічному розвитку, буде спрямовуватись на розвиток військово-промислового комплексу , забезпечення військових потреб та збільшення військового потенціалу країни-агресора рф, вирішив в обхід застосованих відносно держави-агресора Україною та США санкцій на ведення господарської діяльності та експорт будь-яких товарів, налагодити протиправний механізм постачання товарів, а саме: інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації; електродвигунів, генераторів і трансформаторів; електророзподільчої та контрольної апаратури та ін. на підконтрольне йому підприємство розташоване на території держави-агресора ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ», де директором значиться його син - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , залучивши до вказаної протиправної діяльності підконтрольні йому підприємства ООО «ROBOTICS SOLUTINS» (Республіка Узбекистан), «Societatea cu Rгspundere Limitatг ARGO POWER» (Республіка Молдова), «UNITED 8 SPOLKA Z.O.O.» (Республіка Польща), тим самим вирішив провадити господарську діяльність у взаємодії з державою-агресором, забезпечувати російську економіку постійними надходженнями у вигляді податкових зобов'язань та зборів, а відтак сприяти у здійсненні військової агресії проти України, яка спрямована на насильницьку зміну, повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні, зміну меж території і державного кордону України. Таким чином, за викладених вище обставин у ОСОБА_5 , виник злочинний умисел, направлений на пособництво державі-агресору, тобто вчинення умисних дій з організації роботи підприємств, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільної передачі матеріальних ресурсів та інших активів у вигляді грошових коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів представникам держави-агресора. Враховуючи викладені обставини, а також усвідомлюючи, що самостійно реалізувати злочинний умисел, спрямований на пособництво державі-агресору і вчинення умисних дій з організації роботи підконтрольних підприємств, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільної передачі матеріальних ресурсів та інших активів представникам держави-агресора неможливо ОСОБА_5 залучив до своєї протиправної діяльності довірених осіб з числа діючих працівників належних йому підприємств та близьких осіб, які володіють організаторськими здібностями, здатні вирішувати поставлені завдання, успішно організовують та забезпечують ведення результативної роботи, виконують усі накази та розпорядження, володіють професійними знаннями і навичками, мають необхідний досвід роботи для виконання організаційно-розпорядчих та управлінських функцій щодо організації та здійснення господарської діяльності підконтрольних підприємств, у тому числі на території держави-агресора, Республіки Узбекистан та Республіки Молдова, зокрема свого сина ОСОБА_6 (директора ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ», рф), свою дружину ОСОБА_7 (директора ТОВ «НВФ «АНТС»), ОСОБА_8 (бухгалтер ПП НВФ «ЕЛЄКС»,Україна), ОСОБА_9 (менеджер з продажу ПП НВФ «ЕЛЄКС») та інших осіб з числа співробітників підконтрольних йому підприємств, які розділяючи погляди ОСОБА_5 , за взаємною згодою погодились приймати участь у протиправній діяльності. Вищевказані особи, усвідомлюючи наслідки своїх суспільно небезпечних дій, добровільно домовились про спільне вчинення злочину, а саме здійснення пособництва державі-агресору, з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільної передачі матеріальних ресурсів та інших активів представникам держави-агресора. Разом з тим, ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, усвідомлюючи, що провадження будь-якої господарської діяльності на території держави-агресора, у тому числі надання послуг і робіт, постачання товарів на користь РФ чи контрольованих РФ підприємств, а саме: а саме: інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації; електродвигунів, генераторів і трансформаторів; електророзподільчої та контрольної апаратури та ін. є незаконним та призведе до сплати податкових зобов'язань та зборів на користь РФ, що в свою чергу допомагатиме її економічному розвитку, буде спрямовуватись на розвиток військово-промислового комплексу РФ, забезпечення військових потреб та збільшення військового потенціалу країни-агресора, а відтак сприятиме у здійсненні військової агресії проти України, для уникнення санкцій РНБО України розробив план дій, необхідний для досягнення мети протиправного механізму, який включав в себе: залучення до вказаної протиправної діяльності осіб, які володіють спеціальними знаннями у торгово-промисловій сфері та зможуть виконувати функції по веденню господарської діяльності на підконтрольних йому підприємствах; підшукання шляхів постачання товарів вироблених на ПП НВФ «ЕЛЄКС» з території України на територію рф шляхом прихованого транзиту товарів через Республіку Узбекистан та Республіку Молдова; реєстрацію підприємства на території Республіки Молдова на підставну особу; підшукання логістичних компаній, які здійснюватимуть постачання вказаних товарів на територію рф через митний пункт Республіки Литва; підшукання підприємств (покупців) на території держави-агресора, які здійснюють в тому числі виготовлення обладнання для захисту від БЛА. В свою чергу, встановлено, що ОСОБА_5 та ОСОБА_7 будучи засновниками ПП НВФ «ЕЛЄКС» та ТОВ «НВФ «АНТС», з метою виконання спільного злочинного плану розробленого ОСОБА_5 направленого на ведення господарської діяльності між ПП НВФ «ЕЛЄКС» та ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф) та здійснення пособництва державі-агресору, попередньо домовились, що для його прикриття, а також відведення уваги державних контролюючих органів, постачання товарів, а саме: комплектів стабілізаторів та їх частин з маркуванням «Елєкс», у разі необхідності та різні періоди часу буде здійснюватись з ТОВ «НВФ «АНТС» на підприємство розташоване на території Республіка Молдова, з метою подальшого їх перенаправлення на підконтрольне їм підприємство розташоване на території держави-агресора. В свою чергу, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_8 , та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, усвідомлюючи, що провадження будь-якої господарської діяльності на території держави-агресора, у тому числі надання послуг і робіт, постачання товарів на користь РФ чи контрольованих РФ підприємств є незаконним та призведе до сплати податкових зобов'язань та зборів на користь РФ, що в свою чергу допомагатиме її економічному розвитку, буде спрямовуватись на розвиток військово-промислового комплексу РФ, забезпечення військових потреб та збільшення військового потенціалу країни-агресора, а відтак сприятиме у здійсненні військової агресії проти України, будучи директором ТОВ «НВФ «АНТС», для забезпечення прикриття постачання товарів вироблених на ПП НВФ «ЕЛЄКС» з території України на територію рф шляхом прихованого транзиту через Республіку Молдова, у невстановлений досудовим розслідуванням час розробила план дій, необхідний для досягнення вказаної мети, який включав в себе: закупівлю товарів з ПП НВФ «ЕЛЄКС» на ТОВ «НВФ «АНТС», та їх подальше постачання на «S.R.L Argo Power» (Республіки Молдова); зберігання вказаних товарів виробником яких зазначається ПП НВФ «ЕЛЄКС» на вказаному підприємстві та подальше їх перенаправлення через митний пункт Республіки Литва із залученням логістичних компаній на підконтрольне їм підприємство ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф). Зокрема, встановлено, що ОСОБА_5 будучи директором на ПП НВФ «ЕЛЄКС» здійснював контроль за виробництвом товарів та організовував постачання вироблених товарів на підприємства, які розташовані на території Республіки Узбекистан та Республіки Молдова, підписував договори про поставки та контролював їх виконання, здійснював підшукання логістичних компаній, які постачатимуть вказані товари на територію рф через митний пункт Республіки Литва, підшукував довірених осіб, які володіють спеціальними знаннями у торгово-промисловій сфері та зможуть виконувати функції по веденню господарської діяльності на підконтрольних йому підприємствах, у тому числі на території держави-агресора, Республіки Узбекистан та Республіки Молдова, організував реєстрацію підприємства на території Республіки Молдова на підставну особу, здійснював контроль за постачанням товарів з території України на територію держави-агресора, вчиняв інші організаційні дії спрямовані на пособництво державі-агресору. В свою чергу, ОСОБА_6 будучи директором ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф) здійснював контроль за доставкою товарів з ПП НВФ «ЕЛЄКС» на підконтрольне йому підприємство, контролював зберігання вказаного товару, підшукував підприємства та укладав договори з вказаними суб'єктами господарювання, які розташовані на території держави-агресора про купівлю товарів (виробником яких є ПП НВФ «ЕЛЄКС»), з метою виготовлення в тому числі обладнання для захисту від БЛА, організовував продаж товарів, які надійшли ПП НВФ «ЕЛЄКС» та території держави-агресора, з метою отримання прибутку, здійснював контроль за сплатою податків підконтрольним йому підприємством, вчиняв інші дії спрямовані на пособництво державі-агресору. Також, ОСОБА_8 будучи бухгалтером ПП НВФ «ЕЛЄКС», усвідомлюючи, що вказане підприємство продовжує господарську діяльність у взаємодії з державою-агресором, забезпечуючи російську економіку постійними надходженнями у вигляді податкових зобов'язань та зборів, а відтак сприяє у здійсненні військової агресії проти України, яка спрямована на насильницьку зміну, повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні, зміну меж території і державного кордону України, у відповідності до її посадових обов'язків здійснювала ведення обліку матеріальних цінностей (товарів), ведення податкового обліку, здійснювала розрахунок і сплату податкових платежів, підготовку необхідних документів для забезпечення дотримання податкового законодавства, здійснювала підготовку необхідних документів для звітності державних контролюючих органів щодо господарської діяльності між ПП НВФ «ЕЛЄКС» та ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф); контролювала надходження грошових коштів на рахунок підприємства розташованого на території Республіки Молдова від ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), як розрахунок за товари, які надійшли на адресу останнього та в подальшому перерахунок вказаних коштів на рахунок ПП НВФ «ЕЛЄКС» від «S.R.L Argo Power», вчиняла інші організаційні дії спрямовані на пособництво державі-агресору. В свою чергу, ОСОБА_9 будучи менеджером з продажу ПП НВФ «ЕЛЄКС», усвідомлюючи, що вказане підприємство продовжує господарську діяльність у взаємодії з державою-агресором, забезпечуючи російську економіку постійними надходженнями у вигляді податкових зобов'язань та зборів, а відтак сприяє у здійсненні військової агресії проти України, яка спрямована на насильницьку зміну, повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні, зміну меж території і державного кордону України, у відповідності до її посадових обов'язків здійснювала підготовку супровідних документів (контрактів, специфікацій, інвойсів, комерційних пропозицій та інше) до товарів, які експортувались з ПП НВФ «ЕЛЄКС» (Україна) до «S.R.L Argo Power» (м. Комрат, Молдова) та в подальшому перенаправлялись на ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), контролювала експорт товарів (загрузку та доставку) з ПП НВФ «ЕЛЄКС» до «S.R.L Argo Power» (Молдова) та подальше постачання вказаного товару на ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), контролювала надходження грошових коштів на рахунок підприємства розташованого на території Республіки Молдова від ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), як розрахунок за товари, які надійшли на адресу останнього та в подальшому перерахунок вказаних коштів на рахунок ПП НВФ «ЕЛЄКС» від «S.R.L Argo Power», вчиняла інші організаційні дії спрямовані на пособництво державі-агресору. Крім того, встановлено, що ОСОБА_7 будучи директором ТОВ «НВФ «АНТС», усвідомлюючи що ПП НВФ «ЕЛЄКС» (Україна) здійснює пособництво державі-агресору, забезпечуючи російську економіку постійними надходженнями у вигляді податкових зобов'язань та зборів, а відтак сприяє у здійсненні військової агресії проти України, яка спрямована на насильницьку зміну, повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні, зміну меж території і державного кордону України, з метою прикриття вказаної протиправної діяльності та відвернення уваги державних контролюючих органів від ведення господарської діяльності між ПП НВФ «ЕЛЄКС», «S.R.L Argo Power» (Республіка Молдова) та ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), надавала вказівки на підготовку документів для державних контролюючих органів щодо прикриття ведення господарської діяльності ПП НВФ «ЕЛЄКС» у взаємодії з державою-агресором; надавала вказівки та контролювала на закупівлю товарів з ПП НВФ «ЕЛЄКС» на ТОВ «НВФ «АНТС» та подальше їх постачання «Societatea cu Rгspundere Limitatг ARGO POWER» (Республіка Молдова) усвідомлюючи та бажаючи подальшого його перенаправлення на ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф); підписувала документи щодо ведення господарської діяльності між ТОВ «НВФ «АНТС» та «S.R.L Argo Power» (Республіка Молдова). Так, з метою реалізації злочинного плану, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2022 року ОСОБА_5 , за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, користуючись технічним пристроєм, який перебував у його користуванні, під'єднаним до глобальної мережі Інтернет, використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «Telegram», за допомогою акаунту з іменем користувача « ОСОБА_10 », який прив'язав до належного йому номеру мобільного телефону: НОМЕР_1 , вступив в злочинну змову з невстановленою особою, яка користується акаунтом з іменем користувача « ОСОБА_11 », з номером мобільного телефону: НОМЕР_2 , яка є представником ООО «ROBOTICS SOLUTINS» (ІНН - 309423907, Республіка Узбекистан, м. Ташкент, Яшнабатський район, вул. С. Азимова, буд. 68), з метою постачання на підприємство ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф) інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження, навігації та інші (виробником яких є ПП НВФ «ЕЛЄКС»), шляхом прихованого транзиту через вказане підприємство розташоване на території Республіки Узбекистану. Надалі, на початку серпня 2022 року ОСОБА_5 , за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, продовжуючи реалізацію свого злочинного плану та бажаючи продовження ведення господарської діяльності з ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, користуючись технічним пристроєм, який перебував у його користуванні, під'єднаним до глобальної мережі Інтернет використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «Telegram», за допомогою акаунту з іменем користувача « ОСОБА_10 », який прив'язав до належного йому номеру мобільного телефону: НОМЕР_1 , вступив в змову з невстановленими досудовим розслідуванням особами, які перебувають на території Республіки Молдова, з метою підшукання та оренди приміщення для відповідального зберігання товарів вироблених на ПП НВФ «ЕЛЄКС», які поставлятимуться з території України, накопичуватимуться та в подальшому будуть перевозитись на територію держави-агресора. Крім того, у середині серпня 2022 року ОСОБА_5 , за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, з метою маскування ведення господарської діяльності з ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф) та приховування транзиту постачання товарів, усвідомлюючи, що ведення такої господарської діяльності можливе лише у взаємодії з державою агресором, шляхом сплати податків, реалізації товарів на її території та надання іншої допомоги, вирішив для реалізації злочинного плану зареєструвати підприємство на підставну особу на території Республіки Молдова, яке буде покупцем товарів вироблених на ПП НВФ «ЕЛЄКС». З цією метою, 18.08.2022 року було створено підприємство «Societatea cu Rгspundere Limitatг ARGO POWER» (Код підприємство - 1022611001604, розташоване за адресою: Республіка Молдова, АТО Гагаузія, мун. Комрат, вул. Бузина, буд. 2) директором вказаного підприємства є ОСОБА_12 , основним видом діяльності є торгівля інструментами і обладнанням для вимірювання, дослідження та навігації. Так, у період часу з початку вересня 2022 року по кінець жовтня 2023 року, ОСОБА_5 , за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, з метою продовження ведення господарської діяльності з ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), а також усвідомлюючи, що вказані дії будуть направлені на шкоду Україні шляхом передачі матеріальних ресурсів у вигляді товарів, а саме: інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації; електродвигунів, генераторів і трансформаторів; електророзподільчої та контрольної апаратури та ін. а також інших активів у вигляді грошових коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів представникам держави-агресора, організував постачання товарів вироблених на ПП НВФ «ЕЛЄКС» на підприємство «S.R.L Argo Power» для подальшого їх перевещення на територію держави-агресора. Внаслідок зазначених вище протиправних дій, у період часу з початку вересня 2022 року по кінець жовтня 2023 року з компанії ПП НВФ «ЕЛЄКС» на підприємство «S.R.L Argo Power» виконано наступні постачання товарів: Згідно митної декларації - МД UA500100/2022/007100 від 19.09.2022 в межах контракту №070922-UA-1 від 07.09.2022 де продавцем виступає ПП «Нвф «Елєкс», а покупцем S.R.L. «Agro Power» (адреса: вул. Бузина, буд. 2, мун. Комрат, АТО Гагаузія, Республіка Молдова). Здійснено постачання наступних товарів: Стабілізатори напруги, однофазові, загального використання, для забезпечення стандартною перемінною напругою 220 В, 50 Гц, що складається з контролера, що вимірює та порівнює вхідну напругу, екрана для відображення даних, та виконавчого пристроя (електронні ключи): Комплект-стабілізатора напруги:№12 на 11кВА, LED-экран - 40шт.,№12 на 14кВА, LED-экран - 20шт, №12 на 18кВА, LED-экран - 30шт. Код УКТЗЕД - 90328900000, вага брутто (кг) - 18452,3, вага нетто (кг) - 17765, загальна сума за рахунком - 140 065,97 EUR.; Згідно митної декларації - МД 22UA500100007313U5 від 10.11.2022 в межах контракту №070922-UA-1 від 07.09.2022 де продавцем виступає ПП «Нвф «Елєкс», а покупцем S.R.L. «Agro Power». Предметом товару виступає: Стабілізатори напруги, однофазові, загального використання, для забезпечення стандартною перемінною напругою 220 В, 50 Гц, що складається з контролера, що вимірює та порівнює вхідну напругу, екрана для відображення даних, та виконавчого пристроя (електронні ключи): Комплект-стабілізатора напруги:№12 на 11кВА, LED-экран - 60шт.,№12 на 5кВА, LED-экран - 15шт., №12 на 7кВА, LED-экран - 60шт. Код УКТЗЕД - 90328900000, вага брутто (кг) - 15854,2, вага нетто (кг) - 15277, загальна сума за рахунком - 129 904.05 EUR.; Згідно митної декларації - МД 23UA500100001293U4 від 22.03.2023 в межах контракту №070922-UA-1 від 07.09.2022 де продавцем виступає ПП «Нвф «Елєкс», а покупцем S.R.L. «Agro Power». Здійснено постачання наступних товарів: Стабілізатори напруги, однофазові, загального використання, для забезпечення стандартною перемінною напругою 220 В, 50 Гц, що складається з контролера, що вимірює та порівнює вхідну напругу, екрана для відображення даних, та виконавчого пристроя (електронні ключи): Комплект-стабілізатора напруги:№12 на 11кВА, LED-экран - 40шт.,№12 на 14кВА, LED-экран - 30шт.,№12 на 18кВА, LED-экран - 20шт. Код УКТЗЕД - 90328900000, вага брутто (кг) - 9549, вага нетто (кг) - 9202,5, загальна сума за рахунком - 76 148,00 EUR.; Згідно митної декларації - МД 23UA500500024770U4 від 19.07.2023 в межах додаткової угоди №1 до контракту №070922-UA-1 від 07.09.2022 де продавцем виступає ПП «Нвф «Елєкс», а покупцем S.R.L. «Agro Power». Здійснено постачання наступних товарів: Прилади та апарати для автоматичного регулювання або керування виключно цивільного призначення:- артикул АРН №12 на 11 кВА - Автоматичний регулятор напруги - 60 шт, - артикул АРН №12 на 14кВА - Автоматичний регулятор напруги - 50 шт,- артикул АРН №12 на 18кВА - автоматичний регулятор напруги - 30 шт,- артикул АРН №12 на 5 кВА - автоматичний регулятор напруги - 30 шт,- артикул АРН №12 на 7кВА, інші вироби з пластмас виключно цивільного призначення: втулка панелі лицьової Ам(v2.1) Гц-Дуо Мр-Дуо 9/12/16/36-1/25-80 - 1200 шт, втулка панелі лицьової Гц 9/12/16/36-1/25-125 v3,0 - 4400 шт, кнопка панелі лицьової Ам(v2.1) Гц-Дуо Мр-Дуо 9/12/16/36-1/25-80 - 300 шт, кнопка панелі лицьової Гц 9/12/16/36-1/25-125 v3.0 - 1100 шт, кришка клемника пластикова АмГб 7/9/12/16 1/25-80 v2.1 - 1400. Код УКТЗЕД - 90328900000 та 39269097900, вага брутто (кг) - 17820,2 (по коду УКТЗЕД 90328900000) та 163,3 (по коду УКТЗЕД 39269097900) вага нетто (кг) - 16774,22, (по коду УКТЗЕД 90328900000) та 132,6 (по коду УКТЗЕД 39269097900), загальна сума за рахунком - 209331,38 EUR.; Згідно митної декларації - МД 23UA500500036515U7 від 16.10.2023 в межах додаткової угоди №1 до контракту №070922-UA-1 від 07.09.2022 де продавцем виступає ПП «Нвф «Елєкс», а покупцем S.R.L. «Agro Power». Здійснено постачання наступних товарів: Прилади та апарати для автоматичного регулювання або керування виключно цивільного призначення:- артикулАРН №12 на 11 кВА - Автоматичний регулятор напруги - 40 шт, артикул АРН №12 на 14кВА - автоматичний регулятор напруги - 30 шт,- артикул АРН №12 на 18кВА - автоматичний регулятор напруги - 30 шт,- артикул АРН №12 на 7 кВА - Автоматичний регулятор напруги - 30 шт, артикул АРН №12 на 9кВА. Інші вироби з пластмас виключно цивільного призначення: втулка панели лицевой Гц 9/12/16/36-1/25-125 v3.0 - 4900 шт, кнопка панели лицевой Гц 9/12/16/36-1/25-125 v3.0 - 1230 шт, крышка клеммника пластиковая АмГб 7/9/12/16-1/25-80 v2.1- 1240 шт, опора радиатора левая Ам ГбГ цМр 7/9/12/16/36-1-3/25-160 - 3640 шт,- опора радиатора правая АмГбГцМр 7/9/12/16/36-1-3/25-160 - 3640 шт. Вироби з чорних металів виключно цивільного призначення: Крышка верхняя Гц 16/36-1/25-32-40 v3.0 - 175 шт, крышка верхняя Гц 16/36-1/50-63-80 v3.0 - 145 шт. Код УКТЗЕД - 90329000000, 39269097900 та 73269098900, вага брутто (кг) - 20660 (по коду УКТЗЕД 90328900000), 118,2 (по коду УКТЗЕД 39269097900), 592,935 (по коду УКТЗЕД 73269098900), вага нетто (кг) - 19586,218, (по коду УКТЗЕД 90328900000), 110,79 (по коду УКТЗЕД 39269097900), 554,135 (по коду УКТЗЕД 73269098900), загальна сума за рахунком - 227200,65 EUR. Крім того, встановлено, що у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 01.10.2022 року, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_8 , та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, усвідомлюючи, що провадження будь-якої господарської діяльності на території держави-агресора, у тому числі надання послуг і робіт, постачання товарів на користь РФ чи контрольованих РФ підприємств є незаконним, будучи засновником ПП НВФ «ЕЛЄКС», бажаючи прикриття незаконної діяльності, а саме продовження ведення вказаним підприємством господарської діяльності з ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), а також відвернення уваги держаних контролюючих органів від вказаної протиправної діяльності, перебуваючи на посаді директора ТОВ «НВФ «АНТС» підписала контракт на поставку товарів № 011022-UA-2 від 01.10.2022 року щодо здійснення продажу товарів з ТОВ «НВФ «АНТС» підприємству «Societatea cu Rгspundere Limitatг ARGO POWER» (Код підприємство - 1022611001604, розташоване за адресою: Республіка Молдова). В подальшому, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 01.10.2022 року, за вказівкою ОСОБА_7 товариством з обмеженою діяльністю «НВФ «АНТС» було здійснено закупівлю з ПП НВФ «ЕЛЄКС» наступних товарів: комплектів стабілізаторів та їх частин з маркуванням «Елєкс», для подальшого їх постачання на підприємство «S.R.L Argo Power». Надалі, встановлено, що ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_8 , та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами організувала та в подальшому контролювала постачання товарів відповідно до контракту № 011022-UA-2 від 01.10.2022 з ТОВ «НВФ «АНТС» на «S.R.L Argo Power» (Республіка Молдова) та у грудні 2022 року було здійснено постачання наступних товарів: Згідно митної декларації «22UA500100007447U2» від 05.12.2022 ТОВ «НВФ «АНТС» експортувало на адресу «S.R.L Argo Power»: комплекти стабілізаторів напруги на 14кВа, 8кВа, 9кВа, 22кВа, 3,5кВа, 11кВа загальною кількістю 143 од. на суму 29 300,78 Євро. Код УКТЗЕД - 90328900000, вага брутто (кг) - 3150,5, вага нетто (кг) - 3040; Згідно митної декларації 22UA500100007618U2» від 22.12.2022 ТОВ «НВФ «АНТС» експортувало на адресу «S.R.L Argo Power»: комплекти стабілізаторів напруги на 11кВа, 18кВа, 7кВа, 10,5кВа, 14кВа, 9кВа та їх частин загальною кількістю 16683 на суму 149 323,04 Євро. Стабілізатори напруги - код УКТЗЕД - 90328900000, частини до комплектів - код УКТЗЕД - 3926909790, блоки управлінь - 9032900000, вага брутто (кг) - 2710,8, вага нетто (кг) - 2565. Крім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час, а не пізніше початку вересня 2022 року, невстановлені досудовим розслідуванням особи, з числа співробітників «S.R.L Argo Power», за попередньою домовленістю з ОСОБА_5 , перебуваючи на території Республіка Молдова, на виконання спільного злочинного плану, спрямованого на пособництво державі-агресору і вчинення умисних дій з організації роботи підконтрольних компаній, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), діючи умисно, вступили в змову з невстановленими досудовим розслідуванням особами з числа представників логістичної компанії «UNITED 8 SPOLKA Z.O.O.» (Код підприємства - 5423454596, адреса реєстрації: Республіка Польща, м. Білосток, вул. Людвіка Заменгофа 29/У3, акціонером якої є транспортна компанія «Uab 8 Banginiai» (Литовська Республіка)) та за вказівкою ОСОБА_5 , використовуючи можливості вказаної логістичної компанії організували постачання товарів виробником яких є ПП НВФ «ЕЛЄКС» (інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження, навігації та інші) через територію Республіки Литва та територію держави-агресора на адресу ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ». Внаслідок зазначених вище протиправних дій, у період часу з вересня 2022 по листопад 2023 року з компанії «UNITED 8 SPOLKA Z.O.O.» на підприємство ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» виконано наступні постачання товарів: Згідно даних митної декларації російської федерації, 25.11.2022 продукцію під маркуванням ЧП «НПФ «Элекс» та країною виробництва - Україна експортувало логістичне підприємство UAB «8 Banginiai» на адресу ООО «НПО «Вольт Инжиниринг», предметом експорту виступало «приборы и устройства для автоматического регулирования: комплект-стабилизаторы напряжения, которые предназначены для поддержания выходного напряжения в узких пределах, при существенном изменении входного напряжения и выходного тока нагрузки основные» загальною фактурною вартістю 164 268,2 EUR. Код товару по «ТН ВЭД» - 9032890000, вага брутто (кг) - 18788,8, вага нетто (кг) 18205,5;Згідно даних митної декларації російської федерації (ДТ 10013160/130223/3065944), 13.02.2023 продукцію під маркуванням ЧП «НПФ «Элекс» та країною виробництва - Україна, експортувало логістичне підприємство «United 8 spolka z o.o.» на адресу ООО «НПО «Вольт Инжиниринг», предметом експорту виступало «прибoры и устройства для автоматического регулирования: комплект-стабилизаторы напряжения, которые предназначены для поддержания выходного напряжения в узких пределах, при существенном изменении входного напряжения и выходного тока нагрузки основные» загальною фактурною вартістю 170697,7 EUR. Код товару по «ТН ВЭД» - 9032890000, вага брутто (кг) - 19004,7, вага нетто (кг) 18317; Згідно даних митної декларації російської федерації (ДТ 10013160/170423/3173890), 18.04.2023 продукцію під маркуванням ЧП «НПФ «Элекс» та країною виробництва - Україна, експортувало логістичне підприємство «United 8 spolka z o.o.» на адресу ООО «НПО «Вольт Инжиниринг», предметом експорту виступало «приборы и устройства для автоматического регулирования: комплект-стабилизаторы напряжения, которые предназначены для поддержания выходного напряжения в узких пределах, при существенном изменении входного напряжения и выходного тока нагрузки., основны та электронный модуль, представляет собой печатную плату, с установленными на ней активными и пассивными элементами, разъемами. предназначен для ремонта и обслуживания ранее ввезённых комплект-стабилизаторов напряжения различных номинальных электрически» загальною фактурною вартістю 141 572,8 EUR. Код товару по «ТН ВЭД» - 9032890000, 8538909200 вага брутто (кг) - 10 990,6, вага нетто (кг) 10 536,9; Згідно даних митної декларації російської федерації (ДТ 10013160/290923/3422324), 29.09.2023 продукцію під маркуванням ЧП «НПФ «Элекс» та країною виробництва - Україна, експортувало логістичне підприємство «United 8 spolka z o.o.» на адресу ООО «НПО «Вольт Инжиниринг», предметом експорту виступало «части и принадлежности аппаратуры автоматического регулирования и управления. не военного назначения, приборы и устройства для автоматического регулирования: комплект-стабилизаторы напряжения, которые предназначены для поддержания выходного напряжения в узких пределах, при существенном изменении входного напряжения и выходного тока. не военного, готовые изделия из пластмасс изготовленные сособом литья под давлением, предназначены для для сборки стабилизаторов. не военного назначения», загальною фактурною вартістю 123 708 EUR. Код товару по «ТН ВЭД» - 9032890000, 3926909709 вага брутто (кг) - 10 990,6, вага нетто (кг) 10 536,9; Згідно даних митної декларації російської федерації (ДТ 10013160/131123/3482551), 14.11.2023 продукцію під маркуванням ЧП «НПФ «Элекс» та країною виробництва - Україна, експортувало логістичне підприємство «United 8 spolka z o.o.» на адресу ООО «НПО «Вольт Инжиниринг», предметом експорту виступало «части и принадлежности аппаратуры автоматического регулирования и управления. не военного назначения, готовые изделия из пластмасс изготовленные сособом литья под давлением, предназначены для для сборки стабилизаторов. не военного назначения, приборы и устройства для автоматического регулирования: комплект-стабилизаторы напряжения, которые предназначены для поддержания выходного напряжения в узких пределах, при существенном изменении входного напряжения и выходного тока», загальною фактурною вартістю 138 396,8 EUR. Код товару по «ТН ВЭД» - 9032900000, 3926909709 вага брутто (кг) - 10 231,81, вага нетто (кг) 9 604,39. Крім того, ОСОБА_9 , за попередньою змовою з ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, перебуваючи на території України, за вказівкою ОСОБА_5 здійснювала підготовку супровідних документів (контрактів, специфікацій, інвойсів, комерційних пропозицій та інше) до товарів, які експортувались з ПП НВФ «ЕЛЄКС» (Україна) до «S.R.L Argo Power» (м. Комрат, Молдова) та в подальшому перенаправлялись на ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), а також користуючись технічним пристроєм, який перебував у її користуванні, під'єднаним до глобальної мережі Інтернет, використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «Viber», за допомогою акаунту з іменем користувача « ОСОБА_13 », який прив'язала до належного їй номеру мобільного телефону: НОМЕР_3 та за вказівкою ОСОБА_5 здійснювала контролювала експорт товарів (загрузку та доставку) з ПП НВФ «ЕЛЄКС» до «S.R.L Argo Power» (Молдова) та подальше постачання вказаного товару на ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), контролювала надходження грошових коштів на рахунок підприємства розташованого на території Республіки Молдова від ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), як розрахунок за товари, які надійшли на адресу останнього та в подальшому перерахунок вказаних коштів на рахунок ПП НВФ «ЕЛЄКС» від «S.R.L Argo Power». За результатом постачання товарів на адресу ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф) з підприємства ПП НВФ «ЕЛЄКС» (Україна), шляхом прихованого транзиту через підприємство «S.R.L Argo Power» (Молдова) та за використанням послуг логістичної компанії «UNITED 8 SPOLKA Z.O.O.» (Польща), ОСОБА_6 за попередньою змовою з ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, перебуваючи на території рф, виконуючи функції директора підприємства-одержувача товарів, здійснював контроль за його зберіганням та організовував подальший його продаж іншим суб'єктам господарювання, які розташовані на території держави-агресора. Так, у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб та у невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_6 за попередньою змовою з ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, перебуваючи на території рф, будучи директором ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» на виконання раніше обумовленого злочинного плану спрямованого на пособництво державі-агресору, з метою завдання шкоди Україні шляхом передачі матеріальних ресурсів та інших активів у вигляді грошових коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів представникам держави-агресора, діючи умисно, вступив в змову з невстановленими досудовим розслідуванням особами з числа співробітників ООО Научно-производственное предприятие «Новые Технологии Телекоммуникаций» (код підприємства - 7804177339, адреса реєстрації: рф, м. Санкт?Петербург, вул. Софії Ковалевської, буд. 20, корп. 1, літ. А, приміщення № 22-Н, основним видом діяльності якої є розробка, проектування, дослідно-конструкторське та серійне виробництво засобів та систем зв'язку, вимірювальної апаратури, систем захисту від БЛА, комплексів із застосуванням робототехніки, а також систем обробки та аналізу інформації), з метою продажу останній товарів отриманих з ПП НВФ «ЕЛЄКС» (виробник) на території держави-агресора та її подальшого використання під час виробництва систем захисту від БЛА та ін. При цьому встановлено, що ООО Научно-производственное предприятие «Новые Технологии Телекоммуникаций» - найбільший в Росії виробник засобів та систем зв'язку, вимірювальної апаратури, систем захисту від БЛА, комплексів із застосуванням робототехніки, а також систем обробки та аналізу інформації, який відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 вересня 2016 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» відноситься до юридичних осіб, до яких застосовуються обмежувальні заходи (санкції). Внаслідок зазначених вище протиправних дій, згідно даних з книги продажів компанії ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» про операції за податковий період 02.11.2023, виявлено що 23.05.2023 відбувся взаєморозрахунок (продаж) в адресу російського підприємства - ООО НПП «НТТ» (Код підприємства - 7804177339), на загальну суму 22 980, 00 руб. Отже, у 2022 році ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, на виконання спільного злочинного умислу, спрямованого на пособництво державі-агресору і вчинення умисних дій з організації роботи підконтрольних компаній, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), організував постачання інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження, навігації та інших товарів на ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), внаслідок чого до бюджету держави-агресора останнім перераховано грошові кошти у сумі 1 996 400 рублів, що відповідно до офіційно встановленого середнього курсу Національного банку України станом на 31.12.2022 становило 917 773,54 гривні, чим здійснив дії, спрямовані на допомогу державі-агресору, з метою завдання шкоди Україні шляхом передачі інших активів державі агресору у вигляді грошових коштів, отриманих як прибуток представниками держави-агресора на визначену суму. Крім того встановлено, що офісне приміщення ПП «НВФ «Елєкс» (код ЄДРПОУ 32431676) знаходиться за адресою - Одеська обл., м. Одеса, проспект Небесної Сотні, будинок 101/11. Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна корпус побутових приміщень за адресою: - Одеська обл., м. Одеса, проспект Небесної Сотні, будинок 101/11, на праві спільної сумісної власності (частка 1/1) належить: ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_4 , ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_5 , ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_6 , ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_7 , ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , РНОКПП НОМЕР_8 , ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , РНОКПП НОМЕР_9 , ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , РНОКПП НОМЕР_10 , ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , РНОКПП НОМЕР_11 , ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , РНОКПП НОМЕР_12 , ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , РНОКПП НОМЕР_13 ). Так, за вказаною адресою 12.09.2024 на підставі ухвали слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва від «02» вересня 2024 року було проведено обшук, в ході якого виявлено та вилучено наступні речі: Прозорий файл в якому міститься документація діяльності компаній, на 22-х арк.; Папка чорного кольору в якій міститься документація, на 48-ми арк.; Папка синього кольору в якій міститься документація, на 301-му арк.; Мобільний телефон чорного кольору «MEIZU V6 Note», модель - V721H, S\N - НОМЕР_16, IMEI - НОМЕР_14 , IMEI - НОМЕР_15 ; 50 вантажних дерев'яних піддонів на яких містяться: джерело безперебійного живлення, Кулон 300, 70 шт.; стабілізатор напруги АНТС 2000, 70 шт.; стабілізатор напруги Ампер Р 16-1/32, 30 шт.; стабілізатор напруги Ампер Р 16-1/40, 30 шт.; стабілізатор напруги Ампер 9-1/50, 20 шт.; стабілізатор напруги Ампер 12-1/40, 60 шт.; стабілізатор напруги АНТС 500, 504 шт.; стабілізатор напруги АНТС 600, 504 шт.; стабілізатор напруги Ампер 9-1/32, 30 шт.; стабілізатор напруги Герц 16-1/63, 20 шт.; стабілізатор напруги Ампер Т 16-1/32, 30 шт.; стабілізатор напруги Ампер 12-1/63, 20 шт.; стабілізатор напруги Гібрид 9-1/16, 30 шт.; стабілізатор напруги Ампер 12-1/50, 20 шт.; стабілізатор напруги Ампер 12-1/25, 29 шт.; стабілізатор напруги Гібрид 9-1/40, 30 шт.; стабілізатор напруги Ампер Р 16-1/63, 20 шт.; стабілізатор напруги Гібрид 7-1/16, 42 шт.; стабілізатор напруги Ампер 12-1/32, 30 шт.; стабілізатор напруги Гібрид 7-1/10, 42 шт.; стабілізатор напруги Гібрид 9-1/25, 30 шт.; стабілізатор напруги Ампер 9-1/25, 30 шт.; стабілізатор напруги Килогерц 1-50, 13 шт.; стабілізатор напруги Ампер 9-1/63, 20 шт.; стабілізатор напруги Ампер Т 16-1/40, 30 шт.; стабілізатор напруги Герц 16-1/32, 30 шт.; стабілізатор напруги Ампер Т 16-1/25, 30 шт. В ході проведення попереднього огляду вказаного мобільного телефону встановлено листування співробітників підприємства ПП НВФ «ЕЛЄКС» з іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами щодо здійснення постачання продукції з ПП НВФ «ЕЛЄКС» на територію Молдови та подальшим постачанням на території держави-агресора на підприємство ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ», також було виявлено електронні документи, які підтверджують вчинення вищевказаними особами злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України, а також в ході огляду вказаного телефону слідчим було виявлено, що деяка інформація, яка може стати доказом у кримінальному провадження видалялась, тому у зв'язку з тим, що винекла необхідність у проведенні детального огляду із залученням спеціаліста та проведення експертного дослідження, вищевказаний мобільний телефон був вилучений. Крім того, в ході огляду документів, виявлено, що вони містять інормацію, яка має значення для досудового розслідування та може стати доказом у вказаному кримінальному провадженні, а саме щодо здійснення постачання продукції з ПП НВФ «ЕЛЄКС» на територію Молдови та подальшим постачанням на території держави-агресора на підприємство ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ». Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, що моделі стабілізаторів напруги, які було виявлено та вилучено на обшуку за адресою: Одеська обл., м. Одеса, проспект Небесної Сотні, будинок 101/11 та які належать ПП НВФ «ЕЛЄКС», перенаправлялись через інші країни на територію держави-агресора на підприємство ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ», де директором є ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (син директора ПП НВФ «ЕЛЄКС» - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) та в подальшому на виконання злочинного плану спрямованого на пособництво державі-агресору, з метою завдання шкоди Україні шляхом передачі матеріальних ресурсів та інших активів у вигляді грошових коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів представникам держави-агресора, здійснювалось постачання на підприємство ООО Научно-производственное предприятие «Новые Технологии Телекоммуникаций» (код підприємства - 7804177339, адреса реєстрації: рф, м. Санкт?Петербург, вул. Софії Ковалевської, буд. 20, корп. 1, літ. А, приміщення № 22-Н), основним видом діяльності якого є розробка, проектування, дослідно-конструкторське та серійне виробництво засобів та систем зв'язку, вимірювальної апаратури, систем захисту від БпЛА, комплексів із застосуванням робототехніки, а також систем обробки та аналізу інформації. В подальшому, 28.10.2024 у рамках вказаного кримінального провадження, ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 було накладено арешт на майно вилучене в ході обшуку від 12.09.2024 у офісному та складському приміщенні ПП «НВФ «Елєкс» (код ЄДРПОУ 32431676), яке знаходиться за адресою - Одеська обл., м. Одеса, проспект Небесної Сотні, будинок 101/11. Надалі, слідчим управлінням Головного управління було надіслано листа директору ПП «НВФ «Елєкс» - ОСОБА_5 щодо надання письмової згоди на передачу вищевказаного майна в управління АРМА, проте станом на 03.02.2025 відповідь на адресу слідчого упаравління Голловного управління не надійшла. Постановою старшого слідчого СУ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_24 від 13.09.2024 вказані документи, мобільний телефон та стабілізатори напруги визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні, оскільки вони були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі сліди вчинення кримінального правопорушення та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Крім того, встановлено, що ч. 1 ст. 111-2 КК України передбачає конфіскацію майна. Разом з тим, відповідно до вимог ст. 100 КПК України, питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів і документів, які були надані суду, вирішуються судом під час ухвалення судового рішення. Частиною 7 статті 100 КПК України визначено, що слідчий за погодженням із прокурором або прокурор звертається з відповідним клопотанням до слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, або до суду під час судового провадження, у випадках, передбачених пунктами 2, 4 та абзацом сьомим частини шостої цієї статті, а саме: для вирішення питання про знищення речового доказу, його передання для реалізації чи технологічної переробки або Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ним. Відповідно до абзацу 3 частини 6 статті 100 КПК України речові докази вартістю понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження, передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості, а речові докази, зазначені в абзаці першому цієї частини, такої самої вартості - для їх реалізації з урахуванням особливостей, визначених законом. Відповідно до ч. 1 статті 2 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» (далі - Закон), Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (далі - Національне агентство) є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, на які може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, та/або з управління активами, на які накладено арешт або які конфісковано у кримінальному провадженні. Пунктом 4 частини першої статті 9 Закону на Національне агентство покладено функцію з проведення оцінки, ведення, обліку та управління активами, на які накладено арешту кримінальному провадженні. Відповідно до абзацу четвертого частини першої статті 1 Закону, управляючи активами, Національне агентство забезпечує збереження активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, та їх економічної вартості. Абзацом першим частини першої статті 19 Закону встановлено, що Національне агентство здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами, сума або вартість яких дорівнює або перевищує 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року. Також, варто зазначити, що питання про передачу активів в управління Національному агентству, відповідно до положень КПК України та Закону України "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів" є похідним і напряму залежить від арешту майна, який повинен йому передувати. Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що в органу досудового розслідування існує сукупність достатніх підстав вважати, що зазначені стабілізатори напруги були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі сліди вчинення кримінального правопорушення та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тобто відповідають критеріям зазначеним у ст. 98 КПК України, з метою запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження та подальшого протиправного використання, а також збереження речових доказів, а також враховуючи, що за наведених обставин, норма закону визначає спосіб передання та прийняття в управління активів безпосередньо вимагає накладення арешту на таке майно (активи). Враховуючи викладене, просив передати Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів майно (стабілізатори напруги) вилучене в ході проведення обшуку 12.09.2024 за адресою: Одеська обл., м. Одеса, проспект Небесної Сотні, будинок 101/11, для здійснення заходів з управління ним, з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості.
В судове засідання прокурор з'явився, клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав, які в ньому викладені.
Представник третьої особи стосовно майна якої вирішується питання (власника майна) - адвокат ОСОБА_4 , який діє в інтересах ОСОБА_5 , Приватного підприємства науково - виробнича фірма «Елекс», ОСОБА_7 , в судове засідання з'явився, вказав що проти задоволення клопотання заперечує, оскільки вилучені речі є власністю саме юридичної особи, не відповідають ст. 98 КПК України, підприємство займається виробництвом цієї продукції; спецконфіскація щодо юридичних осіб може бути застосовано виключно у випадку вжиття відповідних заходів щодо юридичної особи, відповідно до ст. 96 - 3 КК України. Також зазначив, що митні декларації, на які посилається прокурор у справі відсутні; клопотання посилається на матеріали НСРД, отримані до дати внесення кримінального правопорушення до ЄРДР; протокол огляду не відповідає вимогам КПК України. Крім того, зазначив, що вилучена продукція не містить на собі слідів кримінального правопорушення, передання її до АРМА не відповідає функції зазначеної організації; вилучене майно зберігалось на підприємстві, будь - яких порушень зберігання не було, потім його забрали та повезли до Кіровоградської області. Зауважив, що підприємство зареєстровано та працює з 2003 року, є виробником продукції, на цей час здійснює свою діяльність, сплачує податки, заробітну плату співробітникам, продукція реалізується на території України та експортується до інших країн щодо яких відсутні обмеження. До 2022 року підприємство дійсно мало контракти з рф на поставку продукції.
Також, надав до матеріалів справи свої письмові заперечення в яких вказано наступне.
12 вересня 2024 р. на підставі ухвали слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва від 02.09.24 р. за місцем розташування виробничих потужностей Приватного підприємства науково-виробнича фірма «Елекс» (далі - ПП НВФ «Елекс») було проведено обшук, в ході якого виявлено та вилучено документи підприємства, а також товар, вироблений та належний вказаному підприємству, перелік та найменування якого зазначено в протоколі обшуку від 12.09.24 р., а також в Акті прийому - передачі речей і документів, отриманих під розписку відповідальною особою ПП НВФ «Елекс» ОСОБА_25 (а.207-213, 214-218 матеріалів справи). Вказане майно передано на відповідальне зберігання вказаному працівникові ПП НВФ «Елекс», який розписався про отримання та був письмово попереджений слідчим про кримінальну відповідальність за порушення обов'язків щодо охорони майна і незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт за ст. ст. 197, 388 КК України (а. 216 судової справи). 28 жовтня 2024 р. ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва на виявлене та вилучене і ході обшуку 12.09.24 р. майно, належне ПП НВФ «Елекс», накладено арешт. Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура (ст. 2 КПК України). Відповідно до частини 1 ст. 9 КПК України «під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов'язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства». Кримінальне провадження здійснюється з додержанням принципу верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави (ст.8 КПК України). Приписом ст.16 КПК України визначено, що позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому цим Кодексом. Статтею 100 КПК України врегульовані правила зберігання речових доказів і документів та вирішення питання про спеціальну конфіскацію. Так, відповідно до положень статті 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. З огляду на викладене вилучене під час обшуку майно не підпадає під ознаки речового доказу, визначеного ст.98 КПК України, оскільки вони не були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, не були об'єктом кримінального правопорушення, не набуті кримінально протиправним шляхом, а вироблені на виробничих площах юридичною особою - ПП НВФ «Елекс». Водночас слід зауважити, що прокурором не долучено до судової справи постанови про визнання вилученого майна речовим доказом у кримінальному провадженні.
Що стосується можливості спеціальної конфіскації вилученого товару, то слід зазначити наступне. Приписом статті 96-1 Кримінального кодексу України визначено, що спеціальна конфіскація полягає у примусовому безоплатному вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна у випадках, визначених цим Кодексом, за умови вчинення умисного кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу, за які передбачено основне покарання у виді позбавлення волі або штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а так само передбаченого частиною першою статті 150, статтею 154, частинами другою і третьою статті 159-1, частиною першою статті 190, статтею 192, частиною першою статей 204, 209-1, 210, частинами першою і другою статей 212, 212-1, частиною першою статей 222, 229, 239-1, 239-2, частиною другою статті 244, частиною першою статей 248, 249, частинами першою і другою статті 300, частиною першою статей 301, 302, 310, 311, 313, 318, 319, 362, статтею 363, частиною першою статей 363-1, 364-1, 365-2 цього Кодексу. Спеціальна конфіскація застосовується на підставі: 1) обвинувального вироку суду; 2) ухвали суду про звільнення особи від кримінальної відповідальності; 3) ухвали суду про застосування примусових заходів медичного характеру; 4) ухвали суду про застосування примусових заходів виховного характеру; 5) ухвали суду про застосування до юридичної особи заходів кримінально-правового характеру. Статтею 96 -2 КК України передбачені випадки застосування спеціальної конфіскації, яка застосовується у разі, якщо гроші, цінності та інше майно: 1) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна; 2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; 3) були предметом кримінального правопорушення, крім тих, що повертаються власнику (законному володільцю), а у разі, коли його не встановлено, - переходять у власність держави; 4) були підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення, крім тих, що повертаються власнику (законному володільцю), який не знав і не міг знати про їх незаконне використання. Спеціальна конфіскація також застосовується одночасно із заходами кримінально-правового характеру у кримінальних провадженнях щодо вчинення суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого статтями 209, 369, 369-2 стосовно службових осіб, передбачених частиною четвертою статті 18 цього Кодексу, до грошей, цінностей чи іншого майна юридичної особи. Вказана частина не стосується наших обставин. Як уже зазначалося, вилучене майно вироблене безпосередньо на підприємстві ПП НВФ «Елекс» і є власністю даного приватного підприємства і таким чином не підпадає під жоден із пунктів частини 1 ст.96-2 КК України. Статтею 96-3 КК України передбачені підстави для застосування заходів кримінально-правового характеру до юридичних осіб за умов: 1) вчинення її уповноваженою особою від імені та в інтересах юридичної особи будь-якого із кримінальних правопорушень, передбачених у статтях 209 і 306, частинах першій і другій статті 368-3, частинах першій і другій статті 368-4, статтях 369 і 369-2 цього Кодексу; 2) незабезпечення виконання покладених на її уповноважену особу законом або установчими документами юридичної особи обов'язків щодо вжиття заходів із запобігання корупції, що призвело до вчинення будь-якого із кримінальних правопорушень, передбачених у статтях 209 і 306, частинах першій і другій статті 368-3, частинах першій і другій статті 368-4, статтях 369 і 369-2 цього Кодексу; 3) вчинення її уповноваженою особою від імені юридичної особи будь-якого із кримінальних правопорушень, передбачених статтями 111-1, 258-258-6 цього Кодексу; 4) вчинення її уповноваженою особою від імені та в інтересах юридичної особи будь-якого із кримінальних правопорушень, передбачених статтями 109, 110, 113, 114-2, 146, 147, частинами другою - четвертою статті 159-1, статтями 160, 260, 262, 436, 437-439, 442, 442-1, 444, 447 цього Кодексу; 5) вчинення її уповноваженою особою від імені та в інтересах юридичної особи будь-якого із кримінальних правопорушень, передбачених статтями 255, 343, 345, 347, 348, 349, 376-379, 386 цього Кодексу; 6) вчинення її уповноваженою особою від імені та в інтересах юридичної особи стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи будь-якого із кримінальних правопорушень, передбачених статтями 152-156-1, 301-1-303 цього Кодексу. Частиною 2 встановлено, що підставами для застосування до юридичної особи заходів кримінально-правового характеру незалежно від притягнення до кримінальної відповідальності фізичної особи є встановлені фактичні обставини, що свідчать про: 1) вчинення її уповноваженою особою, її засновником (учасником), кінцевим бенефіціарним власником або членом наглядової ради від імені та/або в інтересах юридичної особи суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого статтями 209, 369, 369-2 стосовно службових осіб, передбачених частиною четвертою статті 18 цього Кодексу; 2) незабезпечення здійснення покладених на уповноважену особу юридичної особи законом чи установчими документами юридичної особи обов'язків щодо вжиття заходів із запобігання корупції, що призвело до вчинення від імені та/або в інтересах юридичної особи суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого статтями 209, 369, 369-2 стосовно службових осіб, передбачених частиною четвертою статті 18 цього Кодексу; 3) незабезпечення виконання покладених на уповноважену особу юридичної особи законом або установчими документами юридичної особи обов'язків щодо здійснення нагляду та/або контролю за діями осіб, які діють від імені юридичної особи або за дорученням її уповноважених осіб, є членами її колегіальних органів або найманими працівниками, що призвело до вчинення від імені та/або в інтересах юридичної особи суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого статтями 209, 369, 369-2 стосовно службових осіб, передбачених частиною четвертою статті 18 цього Кодексу; 4) вчинення від імені та/або в інтересах юридичної особи суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого статтями 209, 369, 369-2 стосовно службових осіб, передбачених частиною четвертою статті 18 цього Кодексу, з відома її уповноважених осіб, засновника (учасника), кінцевого бенефіціарного власника, члена наглядової ради. Застосування до юридичної особи заходів кримінально-правового характеру з підстав, передбачених цією частиною, не потребує встановлення фізичної особи, дії або бездіяльність якої підпадають під ознаки діяння, передбаченого статтями 209, 369, 369-2 цього Кодексу. Примітка 1. Під уповноваженими особами юридичної особи слід розуміти будь-яких фізичних осіб, які відповідно до закону, установчих документів юридичної особи, договору, інструкцій або інших усних чи письмових дозволів мають право діяти від імені юридичної особи або представляти її інтереси. 2. Кримінальні правопорушення, передбачені статтями 109, 110, 113, 114-2, 146, 147, 152-156-1, частинами другою - четвертою статті 159-1, статтями 160, 209, 255, 260, 262, 301-1-303, 306, 343, 345, 347, 348, 349, частинами першою і другою статті 368-3, частинами першою і другою статті 368-4, статтями 369, 369-2, 376-379, 386, 436, 437-439, 442, 442-1, 444, 447 цього Кодексу, визнаються вчиненими в інтересах юридичної особи, якщо вони призвели до отримання нею неправомірної вигоди або створили умови для отримання такої вигоди, або були спрямовані на ухилення від передбаченої законом відповідальності, або якщо неправомірна вигода була запропонована, обіцяна чи надана за вчинення чи невчинення будь-якої дії або за бездіяльність чи вплив на прийняття рішення в інтересах юридичної особи. Таким чином, серед перелічених статей КК України, за які передбачено вжиття заходів кримінально-правового характеру до юридичних осіб відсутня стаття 111-2 КК України, за яку передбачено застосування спеціальної конфіскації, а відтак відсутні і підстави для застосування до ПП НВФ «Елекс» заходів кримінально-правового характеру та передачі вилученого майна до управлінні АРми.
Щодо відсутності підстав та доказів для передачі майна АРМА зазначив наступне.
Відповідно до статті 94 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення. Жоден доказ не має наперед встановленої сили.
На момент подання даного клопотання органом досудового розслідування (а справа розслідується більше 10 місяців) не доведено обставин, які у відповідності до статті 91 КПК України підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. В описовій частині клопотання вказано, що «внаслідок зазначених вище протиправних дій, у період часу з початку вересня 2022 року по кінець жовтня 2023 року з компанії ПП НВФ «ЕЛЄКС» на підприємство «S.R.L Argo Power» були здійснені постачання товарів згідно митних декларацій: - МД UA500100/2022/007100 від 19.09.2022; - МД 22UA500100007313U5 від 10.11.2022; - МД 23UA500100001293U4 від 22.03.2023; - МД 23UA500500024770U4 від 19.07.2023; - МД 23UA500500036515U7 від 16.10.2023. Також вказано, що внаслідок протиправних дій, у період часу з вересня 2022 по листопад 2023 року з компанії «UNITED 8 SPOLKA Z.O.O.» на підприємство ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» виконано постачання товарів згідно даних митної декларації російської федерації від 25.11.2022; - ДТ 10013160/130223/3065944), 13.02.2023;- ДТ 10013160/170423/3173890), 18.04.2023; - ДТ 10013160/290923/3422324), 29.09.2023; - ДТ 10013160/131123/3482551), 14.11.2023, продукцію під маркуванням ЧП «НПФ «Элекс» та країною виробництва Україна, експортувало логістичне підприємство «United 8 spolka z 0.0.» на адресу ООО «НПО «Вольт Инжиниринг». В долучених до клопотання матеріалах жодної митної декларації про переміщення товару від ПП НВФ «Елекс» до «SRL ARGO POWER» на підтвердження висновку органу досудового розслідування про переміщення товарів з України до Молдови, а в подальшому до російської федерації не долучено. Також відсутні митні декларації російської федерації щодо переміщення товарів, зазначених товарів від «SRL ARGO POWER» до НВО «Вольт», ТОВ НПО «Вольт инжиниринг».
В судовій справі відсутні запити в порядку ст.93 КПК України до митних органів України та відповідно відсутні і відповіді. У судовій справі відсутні судові рішення щодо доступу до речей і документів , які знаходяться у митних органів України. Отже, на підставі яких же документів (доказів) було складено вказане клопотання ? Звернув увагу, що пройшло 10 місяців розслідування, а слідчий так і не звернувся до Київського апеляційного суду щодо зняття грифу таємності із ухвал про надання дозволів на проведення НСРД, але невідомим чином та на невідомих підставах було складено протоколи НСРД. Але і в них відсутні докази вчинення кримінального правопорушення підзахисними ОСОБА_5 та ОСОБА_7 .
Дане клопотання фактично ґрунтується на не належних, не допустимих і не достовірних доказах. Так до клопотання прокурора долучено протокол огляду Інтернет ресурсів від 17.05.24 р., який носить загальний інформаційний характер і достовірність цих даних слідчим не перевірена (а.с. 32-111), запити в порядку ст.93 КПК України не направлялися як і не направлялися до цього часу доручення про надання міжнародно-правової допомоги в Республіки Молдова, Польщу, країни Прибалтики.
Що стосується долученого до клопотання протоколу НСРД від 26.01.24 р., то слід зауважити, що вказані дії проводилися у кримінальному провадженні № 4202300000001868, а не у кримінальному провадженні №42024100000000192 від 25.04.2024 року, в якому подано клопотання, тобто, за три місяці до внесення відомостей у кримінальне провадження з клопотанням у якому звернувся прокурор (а. с. 112 - 168 друкованого тексту). В матеріалах судової справи відсутні процесуальні документи про те, що кримінальні провадження №4202300000001868 та № 42024100000000192 об'єднані в одне провадження. Тобто, долучений до справи протокол НСРД у відповідності до положень ст.87 КПК України є очевидно недопустимим.
Також необхідно звернути увагу, що на титульному аркуші клопотання про передачу арештованого майна в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів вказано прізвище прокурора у кримінальному провадженні - прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_26 , а документ підписав прокурор відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 . В клопотанні прокурор посилався на назви та номери документів, які не долучені до матеріалів судової справи: митні декларації, на підставі яких товар від ПП НВФ «Елекс» був поставлений (переміщений) на молдавське підприємство «Аrgo power»; митні декларації російської федерації, які також відсутні в матеріалах судової справи та відповідно до положень ст.23 КПК України їх неможливо дослідити безпосередньо у суді, а відтак на них не можливо посилатися як на докази у справі.
Щодо заборони втручання та перешкоджання господарській діяльності суб'єктів господарювання.
Як встановлено, юридична особа ПП "НВФ"ЕЛЄКС", код ЄДРПОУ 32431676, зареєстрована 07.04.2003. Розмір статутного капіталу юридичної особи складає 30 000 000,00. На момент останнього оновлення даних 13.03.2025 стан юридичної особи - зареєстровано, займалися законною господарською діяльністю. Уповноваженою особою юридичної особи ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "НАУКОВО - ВИРОБНИЧА ФІРМА "ЕЛЄКС" є ОСОБА_27 . Засновниками юридичної особи є фізичні особи: ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , які є подружжям Отже, виявлене та вилучене під час обшуку майно, на яке накладено арешт, належить не фізичній, а юридичній особі - ПП НВФ «Елекс».
Із клопотання прокурора та доданих до нього матеріалів встановлено, що жодних процесуальних дій відносною юридичної особи орган досудового розслідування не здійснював і не здійснює. У судовій справі відсутні також відомості про те, що відносно - ПП НВФ «Елекс» здійснюється кримінальне провадження.
Відповідно до частини 8 ст.214 КПК України відомості про юридичну особу, щодо якої можуть застосовуватися заходи кримінально-правового характеру, вносяться слідчим або прокурором до Єдиного реєстру досудових розслідувань негайно після вручення особі повідомлення про підозру у вчиненні від імені та в інтересах такої юридичної особи будь-якого із злочинів, передбачених статтями 109, 110, 113, 146, 147, 160, 209, 260, 262, 306, частинами першою і другою статті 368-3, частинами першою і другою статті 368-4, статтями 369, 369-2, 436, 437-439, 442, 442-1, 444, 447 Кримінального кодексу України, або будь-якого із кримінальних правопорушень, передбачених статтями 151-2-156-1, 301-1-303 Кримінального кодексу України (у разі їх вчинення стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи), або від імені такої юридичної особи будь-якого із злочинів, передбачених статтями 258-258-6 Кримінального кодексу України. Про внесення відомостей слідчий або прокурор не пізніше наступного робочого дня письмово повідомляє юридичну особу. Провадження щодо юридичної особи здійснюється одночасно з відповідним кримінальним провадженням, у якому особі повідомлено про підозру.
В матеріалах судової справи відсутні Відомості про юридичну особу, щодо якої можуть застосовуватися заходи кримінально-правового характеру, які вносяться слідчим або прокурором до Єдиного реєстру досудових розслідувань негайно, після повідомлення про підозру особі, яка діяла в інтересах юридичної особи.
Частиною 5 статті 19 Господарського кодексу України визначено, що незаконне втручання та перешкоджання господарській діяльності суб'єктів господарювання з боку органів державної влади, їх посадових осіб при здійсненні ними державного контролю та нагляду забороняються. Відповідно до статті 6 Господарського кодексу України загальними принципами господарювання в Україні є, зокрема, свобода підприємницької діяльності у межах, визначених законом та заборона незаконного втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у господарські відносини. Таким чином, на переконання сторони захисту, сторона обвинувачення незаконно втручається в господарську діяльність суб'єкта господарювання.
Також, посилався на судову практику щодо спеціальної конфіскації .
Вислухавши учасників, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали у їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
Як вбачається з витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань у кримінальному провадженні № 42024100000000192, 25.04.2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено кримінальне правопорушення з правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 111-2 КК України, повідомлено про підозру ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 (а.с. 19 - 20).
Інформація щодо найменування та коду ЄДР юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, П.І.Б. представника юридичної особи - відсутня.
Слідчим суддею досліджено Протокол за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 26 січня 2024 року. Як вбачається зі змісту зазначеного протоколу проведення заходів зняття інформації з електронних інформаційних систем здійснювалось у період з 17.01.2024 ркоу по 26.01.2024 року в рамках кримінального провадження №42023000000001868 (а.с. 112 - 172).
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що ухвалою слідчого судді Київського апеляційного суду було надано дозвіл на використання матеріалів зазначених негласних слідчих (розшукових) дій у цьому кримінальному провадженні, однак матеріали справи будь - які докази цього не містять.
Як вбачається з Акту прийому - передачі речей і документів від 12 вересня 2024 року, майно, вилучене 12.09.2024 року у ході проведення обшуку за адресою: м. Одеса, проспект Небесної Сотні, буд. 101/11 передано ОСОБА_25 , який є менеджером з постачання загальновиробничого відділу ПП «НВФ «ЕЛЄКС» (а.с. 214 - 218).
Ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 від 28 жовтня 2024 року (справа №760/22440/24) клопотання прокурора, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні - прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_26 про арешт майна у кримінальному провадженні № 42024100000000192, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.04.2024 року за підозрою ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, а також за підозрою ОСОБА_8 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, - задоволено; накладено арешт (з забороною користування та розпорядження) на майно, яке було вилучено в ході проведення обшуку 12.09.2024 року за адресою: АДРЕСА_2 ; накладено арешт (з забороною користування та розпорядження) на майно, яке було вилучено в ході проведення обшуку 12.09.2024 року за адресою: Одеська обл., м. Одеса, проспект Небесної Сотні, будинок 101/11, а саме: Прозорий файл в якому міститься документація діяльності компаній, на 22-х арк.; Папка чорного кольору в якій міститься документація, на 48-ми арк.; Папка синього кольору в якій міститься документація, на 301-му арк.; Мобільний телефон чорного кольору «MEIZU V6 Note», модель - V721H, S\N - НОМЕР_16, IMEI - НОМЕР_14 , IMEI - НОМЕР_15 ; 50 вантажних дерев'яних піддонів на яких містяться: джерело безперебійного живлення, Кулон 300, 70 шт.; стабілізатор напруги АНТС 2000, 70 шт.; стабілізатор напруги Ампер Р 16-1/32, 30 шт.; стабілізатор напруги Ампер Р 16-1/40, 30 шт.; стабілізатор напруги Ампер 9-1/50, 20 шт.; стабілізатор напруги Ампер 12-1/40, 60 шт.; стабілізатор напруги АНТС 500, 504 шт.; стабілізатор напруги АНТС 600, 504 шт.; стабілізатор напруги Ампер 9-1/32, 30 шт.; стабілізатор напруги Герц 16-1/63, 20 шт.; стабілізатор напруги Ампер Т 16-1/32, 30 шт.; стабілізатор напруги Ампер 12-1/63, 20 шт.; стабілізатор напруги Гібрид 9-1/16, 30 шт.; стабілізатор напруги Ампер 12-1/50, 20 шт.; стабілізатор напруги Ампер 12-1/25, 29 шт.; стабілізатор напруги Гібрид 9-1/40, 30 шт.; стабілізатор напруги Ампер Р 16-1/63, 20 шт.; стабілізатор напруги Гібрид 7-1/16, 42 шт.; стабілізатор напруги Ампер 12-1/32, 30 шт.; стабілізатор напруги Гібрид 7-1/10, 42 шт.; стабілізатор напруги Гібрид 9-1/25, 30 шт.; стабілізатор напруги Ампер 9-1/25, 30 шт.; стабілізатор напруги Килогерц 1-50, 13 шт.; стабілізатор напруги Ампер 9-1/63, 20 шт.; стабілізатор напруги Ампер Т 16-1/40, 30 шт.; стабілізатор напруги Герц 16-1/32, 30 шт.; стабілізатор напруги Ампер Т 16-1/25, 30 шт. (а.с. 219 - 220).
Як вбачається з листа (Вих. №51/12-12045-Б від 14.11.2024 року), Слідчим управлінням Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області було направлено лист на адресу ПП «НВФ «ЕЛЄКС» щодо надання письмової згоди на передачу майна в управління АРМА (а.с. 221 - 222).
Також, прокурором долучено до матеріалів справи доручення про здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні від 16.05.2024 року (а.с. 21), доручення оперативному підрозділу на проведення слідчих (розшукових) дій (у порядку ст. ст. 40 та 41 КПК України) від 16.05.2024 року (а.с. 26 - 27), лист щодо виконання доручення 5 управління Головного управління контррозвідувального забезпечення об'єктів критичної інфраструктури та протидії фінансуванню тероризму Департаменту захисту національної державності СБУ (а.с. 28 - 31), Протокол огляду від 17.05.2024 року (а.с. 32 - 111), витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань щодо ПП «Науково - виробнича фірма «ЕЛЄКС» (а.с. 173 - 182), виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб щодо ТОВ «Научно - производственная организацич «Вольт» (а.с. 183 - 195), податкову звітність (а.с. 196 - 202), Ухвалу слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_29 від 02.09.2024 року (справа №760/20401/24) (а.с. 203 - 206), Протокол обшуку від 12.09.2024 року (а.с. 207 - 213).
Як вбачається з актів прийому - передачі предметів і документів від 31 січня 2025 року та розписок від 31 січня 2024 року, вилучене при проведенні обшуку у приміщенні складу ПП «НВФ «Елєкс» за адресою: м. Одеса, просп. Небесної Сотні, 101/10 у кримінальному провадженні №42024100000000192 майно було передано директору ТОВ «Регіональний центр поводження з відходами», адреса зберігання не зазначена.
Прокурором також в обґрунтування поданого клопотання надано слідчому судді лист Товариства з обмеженою відповідальністю «Регіональний центр поводження з відходами», яким слідче управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області повідомлено про те, що між ТОВ «Регіональний центр поводження з відходами» та слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області укладено договір відповідального зберігання від 30.01.2025. Відповідно до умов даного договору на ТОВ «Регіональний центр поводження з відходами» покладено обов'язок безоплатно зберігати докази вилучені у рамках кримінального провадження №42024100000000192 від 25.04.2024. На даний час на підприємстві проведено документальну і фактичну перевірки виробничої і фінансово - господарської діяльності та встановлено, що довгострокове зберігання великих партій речових доказів є затратним для підприємства. Крім того, на адресу підприємства надходить велика кількість запитів від правоохоронних органів щодо розміщення вилученого майна та його подальшого зберігання. Враховуючи вищевикладене, просили повідомити приблизний кінцевий строк зберігання вищевказаних речових доказів, а також щодо запланованих майбутніх процесуальних рішень щодо вилученого майна.
Слідчий суддя зважає на те, що встановити дату зазначеного листа не вбачається можливим.
Прокурором надано слідчому судді Довідку за результатами проведення маркетингового аналізу з визначення середньої ринкової вартості рухового майна від 30 січня 2025 року, надану ТОВ «Профі - ТН» згідно письмового запиту щодо визнання найбільш імовірної ринкової вартості майна, яке було вилучено у ПП «НВФ «ЕЛЄКС» у кримінальному провадженні №42024100000000192, вказана загальна вартість вилученого майна 14 556 760,00 грн.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», оцінка майна, майнових прав (далі - оцінка майна) - це процес визначення їх вартості на дату оцінки за процедурою, встановленою нормативно-правовими актами, зазначеними в статті 9 цього Закону (далі - нормативно-правові акти з оцінки майна), і є результатом практичної діяльності суб'єкта оціночної діяльності.
У статті 9 зазначеного закону зазначено, що методичне регулювання оцінки майна здійснюється у відповідних нормативно-правових актах з оцінки майна: положеннях (національних стандартах) оцінки майна, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, методиках та інших нормативно-правових актах, які розробляються з урахуванням вимог положень (національних стандартів) і затверджуються Кабінетом Міністрів України або Фондом державного майна України.
Згідно до ст. 12 вказаного закону, звіт про оцінку майна є документом складеним, зокрема, в електронному вигляді з дотриманням законодавства про електронні довірчі послуги, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання відповідно до договору. Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється підписом керівника суб'єкта оціночної діяльності. Вимоги до змісту звіту про оцінку майна, порядку його оформлення та рецензування встановлюються положеннями (національними стандартами) оцінки майна. Зміст звіту про оцінку майна повинен містити розділи, що розкривають зміст проведених процедур та використаної нормативно-правової бази з оцінки майна. Акт оцінки майна є документом складеним, зокрема, в електронному вигляді з дотриманням законодавства про електронні довірчі послуги, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна, здійсненої суб'єктом оціночної діяльності - органом державної влади або органом місцевого самоврядування самостійно. Якщо процедурами з оцінки майна для складання акта оцінки майна передбачене попереднє проведення оцінки майна повністю або частково суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання, звіт про оцінку такого майна додається до акта оцінки майна. Акт оцінки майна підлягає затвердженню керівником органу державної влади або органу місцевого самоврядування. Зміст, форма, порядок складання, затвердження та строк дії акта оцінки майна встановлюються Кабінетом Міністрів України.
З врахуванням наведеного, суд критично сприймає зазначений доказ у зв'язку з тим, що він не містить у собі будь - якого обґрунтування та складений не у відповідності до вищезазначених норм закону.
Як вбачається з ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 5 ст. 100 КПК України, речові докази та документи, надані суду, зберігаються в суді, за винятком випадків, передбачених частиною шостою цієї статті, а також речових доказів у вигляді громіздких або інших предметів, що вимагають спеціальних умов зберігання, які можуть знаходитися в іншому місці зберігання.
Згідно до ч. 6 ст. 100 КПК України, речові докази вартістю понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження, передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості, а речові докази, зазначені в абзаці першому цієї частини, такої самої вартості - для їх реалізації з урахуванням особливостей, визначених законом.
Ч. 1 ст. 2 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» від 10 листопада 2015 року № 772-VIII, Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (далі - Національне агентство), є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, на які може бути накладено арешт у кримінальному провадженні чи у справі про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави, та/або з управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні чи у справі про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави або які конфісковано у кримінальному провадженні чи стягнено за рішенням суду в дохід держави внаслідок визнання їх необґрунтованими.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» від 10 листопада 2015 року № 772-VIII, Національне агентство здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у тому числі як захід забезпечення позову - лише щодо позову, пред'явленого в інтересах держави, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами, а також у позовному провадженні у справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави із встановленням заборони користуватися такими активами, сума або вартість яких перевищує 200 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року. Зазначені активи приймаються в управління на підставі ухвали слідчого судді, суду чи згоди власника активів, копії яких надсилаються Національному агентству не пізніше наступного робочого дня після їх винесення (надання) з відповідним зверненням прокурора.
Згідно до ч. 1 ст. 21 Закону України від 10 листопада 2015 року № 772-VIII, управління рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами здійснюється Національним агентством шляхом реалізації відповідних активів або передачі їх в управління.
Як вбачається з ч. 3 ст. 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», управління активами, зазначеними у частині першій цієї статті, здійснюється на умовах ефективності, а також збереження (за можливості - збільшення) їх економічної вартості. Управитель має право на плату (винагороду), а також на відшкодування необхідних витрат, зроблених ним у зв'язку з управлінням активами, що відраховуються безпосередньо з доходів від використання прийнятих в управління активів. Управитель не має права відчужувати активи, прийняті ним в управління.
Слідчий суддя зважає на те, що мета передачі речових доказів «для здійснення заходів з управління ним, з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості» не може містити невизначене формулювання, в іншому випадку компетентний орган управління майном наділяється невиправдано широкими повноваженнями.
У клопотанні ініційоване питання щодо передачі Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості майна: джерела безперебійного живлення, та стабілізаторів напруги.
Однак, в клопотанні прокурором не наведено обґрунтування доцільності вжиття відповідних заходів щодо вказаного майна, а також того, що при не застосування передачі майна Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів у кримінальному провадженні буде перешкоджати їх збереженню або збереженню їх економічної вартості. Прокурор жодним чином не обґрунтував відповідність таких вимог потребам досудового розслідування злочинів у кримінальному провадженні, які здійснюється за ознаками ч.1 т. 111-2 КК України.
Прокурор у клопотанні посилається на те, що ч. 1 ст. 111-2 КК України передбачає конфіскацію майна; відповідно до вимог ст. 100 КПК України, питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів і документів, які були надані суду, вирішуються судом під час ухвалення судового рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 96-1 КК України, спеціальна конфіскація полягає у примусовому безоплатному вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна у випадках, визначених цим Кодексом, за умови вчинення умисного кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу, за які передбачено основне покарання у виді позбавлення волі або штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а так само передбаченого частиною першою статті 150, статтею 154, частинами другою і третьою статті 159 - 1, частиною першою статті 190, статтею 192, частиною першою статей 204, 209 - 1, 210, частинами першою і другою статей 212, 212 - 1, частиною першою статей 222, 229, 239 - 1, 239 - 2, частиною другою статті 244, частиною першою статей 248, 249, частинами першою і другою статті 300, частиною першою статей 301, 302, 310, 311, 313, 318, 319, 362, статтею 363, частиною першою статей 363 - 1, 364 - 1, 365 - 2 цього Кодексу.
Згідно до ч. 4 ст. 96 -2 КК України, спеціальна конфіскація також застосовується одночасно із заходами кримінально-правового характеру у кримінальних провадженнях щодо вчинення суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого статтями 209, 369, 369-2 стосовно службових осіб, передбачених частиною четвертою статті 18 цього Кодексу, до грошей, цінностей чи іншого майна юридичної особи, якщо воно: 1) було одержано внаслідок вчинення суспільно небезпечного діяння та/або є доходами, отриманими безпосередньо від використання такого майна; 2) призначалося (використовувалося) для фінансування або матеріального забезпечення суспільно небезпечного діяння, або винагороди за його вчинення; 3) було предметом зазначеного суспільно небезпечного діяння, крім майна, що повертається власнику (законному володільцю), а у разі, коли його не встановлено, - переходить у власність держави; 4) було використано як засіб вчинення суспільно небезпечного діяння, крім майна, що повертається власнику (законному володільцю), який не знав і не міг знати про його незаконне використання.
Слідчий суддя зважає на те, що вилучене майно належить юридичній особі - ПП «НВФ «ЕЛЄКС», що учасниками судового засідання не оспорюється.
Як вбачається з дослідженого в судовому засіданні витягу з у кримінальному провадженні повідомлено про підозру ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_30 . Інформація щодо найменування та коду ЄДР юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, П.І.Б. представника юридичної особи - відсутня.
Прокурором в обґрунтування доцільності вжиття заходів щодо передання вилученого майна в управління АРМА надано до матеріалів справи лист Товариства з обмеженою відповідальністю «Регіональний центр поводження з відходами», щодо повідомлення про кінцеву дату зберігання майна.
При цьому, слідчий суддя звертає увагу, що Національне агентство здійснює саме управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, а не їх зберігання. При цьому, управління здійснюється агентством шляхом реалізації відповідних активів або передачі їх в управління.
Європейський Суд з прав людини у справі "Свято-Михайлівської парафії проти України" (заява №77703/01) від 14 червня 2007 року в пункті 128 рішення зазначив, що "…в національному праві має бути засіб юридичного захисту від свавільних втручань органів державної влади в права, гарантовані Конвенцією (995_004). Визначення дискреційних повноважень, якими наділені органи державної влади в сфері основоположних прав, у спосіб, що фактично робить ці повноваження необмеженими, суперечило б принципу верховенства права. Відповідно, закон має чітко визначати межі повноважень компетентних органів та чітко визначати спосіб їх здійснення, беручи до уваги легітимну мету засобу, який розглядається, щоб гарантувати особі адекватний захист від свавільного втручання…"
Отже, слідчий суддя з урахуванням принципу розумності та співрозмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження, враховуючи відсутність належного обґрунтування необхідності передачі зазначеного у клопотанні майна Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, приходить до висновку про необхідність відмовити у задоволенні клопотання.
З врахуванням вищевикладеного, а також зважаючи на те, що в ході судового розгляду прокурором не доведено обставин, передбачених ч. 6 ст. 100 КПК України, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання прокурора є необґрунтованим, у зв'язку з чим клопотання прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 про передачу арештованого майна в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів у кримінальному провадженні № 42024100000000192, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.04.2024 року, за підозрою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, а також за підозрою ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 98, 100, 170 - 175, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -
У задоволенні клопотання прокурора, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 про передачу арештованого майна в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів у кримінальному провадженні № 42024100000000192, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.04.2024 року, за підозрою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, а також за підозрою ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала слідчого судді, якщо інше не передбачено КПК України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Повний текст ухвали буде складено 19 березня 2025 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1