Справа №:755/9884/24
Провадження №: 1-кс/755/806/25
"10" березня 2025 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі
слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 , у межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023102040000169 від 12.12.2023 року про тимчасовий доступ до документів,
Слідчий Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві звернувся до суду із клопотанням, у межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023102040000169 від 12.12.2023 року, за підозрою ОСОБА_4 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.4 ст.191, ч.1 ст.366 КК України, про надання тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю їх вилучення /виїмки/.
Із клопотання вбачається, що Дніпровське управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві, під процесуальним керівництвом Дніпровської окружної прокуратури м. Києва, здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №42023102040000169, у ході якого встановлено, що до 19.07.2023 між ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) « ІНФОРМАЦІЯ_4 », (далі КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 ») в особі в.о. директора ОСОБА_5 з однієї сторони та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » в особі директора ОСОБА_6 з іншої сторони укладено договір № 19/07/КР.
Відповідно до п.п.1.1., 1.2. договору Замовник доручає, а Генпідрядник забезпечує відповідно до проектно-кошторисної документації та умов договору виконання будівельно-монтажних робіт з капітального ремонту по об'єкту: «Капітальний ремонт нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_2 . Місце розташування об'єкта: АДРЕСА_2 ».
Строк виконання робіт відповідно до п. 1.5. договору встановлено до 31.12.2023.
Згідно п.2.1. договору договірна ціна робіт визначається на основі кошторису, що є невід'ємною частиною договору, є твердою і складає 21 028 495, 00 грн., у тому числі ПДВ - 3 504 749, 17 грн.
Крім того, між замовником та підрядником укладено 3 додаткові угоди до договору №19/07/КР від 19.07.2023.
Додатковою угодою № 1 від 31.10.2023 внесені зміни до додатку №2 до договору, а саме погоджено календарний графік у новій редакції.
Додатковою угодою № 2 від 15.12.2023 внесені зміни до Додатку № 1 «Договірна ціна» до договору, а саме погоджено договірну ціну у новій редакції
Додатковою угодою № 3 від 29.12.2023 змінено ціну договору у бік зменшення та викладено пункт 2.1. у наступній редакції: «Договірна ціна робіт визначається на основі кошторису, що є невід'ємною частиною договору (додаток № 1), є твердою і складає 18 553 347,66 грн, у тому числі ПДВ - 3 092 224, 61 грн.». Затверджено додатки - кошторисна документація (договірна ціна, пояснювальна записка, зведений кошторисний розрахунок, локальні кошториси, підсумкова відомість ресурсів), дефектний акт у новій редакції.
Відповідно до п.3.1.3. договору Замовник має право проводити технічний нагляд за капітальним ремонтом об'єкту або делегувати в установленому законодавством порядку повноваження щодо здійснення технічного нагляду і контролю третій особі, зокрема спеціалізованій організації (консультаційній, проектній, інжиніринговій тощо) або спеціалісту, які мають відповідні дозвільні документи, без дозволу Генпідрядника. Делегування Замовником своїх повноважень не звільняє його від відповідальності перед Генпідрядником за невиконання або неналежне виконання договірних зобов'язань, а також не позбавляє права здійснювати контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання робіт.
Пунктом 3.2.4. договору передбачено, що замовник зобов'язаний забезпечити здійснення технічного та авторського нагляду протягом усього періоду капітального ремонту об'єкту в порядку, встановленому законодавством.
Згідно п. 3.3.1. генпідрядник має право залучати до виконання договору субпідрядників.
Відповідно до п. 7.2. договору генпідрядник залучає субпідрядників у разі наявності у них необхідних для виконання робіт потужностей, ліцензій, достатньої професійності, фактів дотримання договірних зобов'язань у минулому, відсутності фактів щодо порушення проти них справ про банкрутство, задовільного фінансового становища та відсутності обставин, які негативно впливатимуть на виконання ним умов цього договору.
Згідно п. 10.1. джерелом фінансування робіт є кошти місцевого бюджету.
Відповідно до п. 11.1. розрахунки за виконані роботи будуть здійснюватися на підставі актів здачі-приймання виконаних робіт по формі № КБ-2в, довідок про вартість виконаних будівельних робіт по формі № КБ-3 та рахунків на оплату робіт, протягом 30 робочих днів за умови наявного бюджетного фінансування; проміжними платежами в міру виконання робіт, які надаються не пізніше 25 числа поточного місяця для перевірки замовнику.
Так, наказом ІНФОРМАЦІЯ_6 від 05.07.2013 № 293 затверджено ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», що набрав чинності 01.01.2014. ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» затверджено типові форми первинних облікових документів у будівництві № КБ-2в «Акт приймання виконаних будівельних робіт» та № КБ-3 «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати».
Пунктом 1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» передбачено, що стандарт установлює основні правила визначення вартості нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення будинків, будівель і споруд будь-якого призначення, їх комплексів, лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури, а також реставрації пам'яток архітектури та містобудування. Цей стандарт носить обов'язковий характер при визначенні вартості будівництва об'єктів, що споруджуються за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ і організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії.
Пункт 3.18 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» вказує, що кошторис, який визначає вартість виконаних будівельних робіт за період, встановлений у договорі складається за примірною формою КБ-2в «Акт приймання виконаних будівельних робіт» та примірною формою КБ-3 «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати».
Пункт 6.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» передбачає, що взаєморозрахунки за обсяги виконаних робіт проводяться за період, встановлений в договорі.
Пунктом 6.3 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» передбачені особливості складання та узгодження договірних цін.
Договірна ціна є кошторисом вартості підрядних робіт, який узгоджений замовником, і використовується при проведенні взаєморозрахунків.
Договірна ціна може встановлюватись за твердим (тверда договірна ціна) та приблизним (динамічна договірна ціна) кошторисом.
Твердий кошторис (тверда договірна ціна) встановлюється незмінним на весь обсяг будівництва з наданням виконавцем робіт гарантій, в тому числі фінансових, щодо реалізації проектних рішень в установлені строки за фіксовану ціну.
Після погодження договірної ціни складається договір підряду на виконання робіт. У договорі зазначається документ, покладений в основу визначення вартісних показників; позначається вид договірної ціни: тверда або динамічна; порядок, випадки та терміни можливого уточнення договірної ціни; умови фінансування та розрахунків за обсяги виконаних робіт; відповідальність сторін за порушення зобов'язань за договором, порядок внесення змін до договору тощо.
Пунктом 6.4.2 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» передбачено, що при визначенні вартості виконаних обсягів робіт і проведенні взаєморозрахунків за виконані роботи по об'єктах будівництва, зведення яких здійснюється за рахунок державних коштів застосовуються примірні форми первинних облікових документів «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (примірна форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (примірна форма № КБ-3).
Згідно п.3 Постанови Кабінету Міністрів України № 668 від 01.08.2005 «Про затвердження загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві» підрядник - сторона договору підряду, яка виконує та передає замовнику закінчені роботи (об'єкт будівництва), передбачені договором підряду.
Відповідно до п.96 Постанови Кабінету Міністрів України №668 від 01.08.2005 «Про затвердження загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві» підписання акта приймання-передачі є підставою для проведення остаточних розрахунків.
На виконання умов договору КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на підставі первинних облікових документів оплачено ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » виконані роботи в повному обсязі, шляхом перерахування коштів на рахунок IBAN: НОМЕР_1 в АБ « ІНФОРМАЦІЯ_7 ».
Крім того, 24.07.2023 між КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в особі в.о. директора ОСОБА_5 з однієї сторони, та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 , який діє на підставі свідоцтва про державну реєстрацію 20670000000 від 03.04.2015 та кваліфікаційного сертифікату інженера технічного нагляду серія АТ № 002441, зареєстрований у реєстрі атестованих осіб за № 2428, є платником єдиного податку, з другої сторони, укладено договір про здійснення технічного нагляду № 24/07/ТН (далі - Договір про здійснення технічного нагляду).
Розділом 1 Договору про здійснення технічного нагляду передбачено наступні положення:
1.1. За цим Договором Замовник доручає, а Виконавець зобов'язується здійснювати технічний нагляд по об'єкту: Капітальний ремонт нежитлового приміщення за адресою АДРЕСА_2 . Код за ДК 021:2015 71520000-9 Послуги з нагляду за виконанням будівельних робіт.
1.2. Послуги з технічного нагляду по об'єкту здійснюється у відповідності з Порядком здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єктів архітектури, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 року № 903, (далі - послуги).
1.3. Закупівля послуг здійснюється згідно постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 р. № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування». зі змінами та доповненнями.
1.4. Перелік, обсяги та вартість робіт на об'єкті визначаються в кошторисній документації.
1.5. Термін надання послуг: до повного виконання робіт на об'єкті Замовника.
Відповідно до п. 4.1. договору про здійснення технічного нагляду Виконавець зобов'язується:
4.1.1. Якісно та у встановлені Сторонами строки виконувати технічний нагляд по об'єкту зазначеному у п.1.1. Договору.
Особа. що здійснює технічний нагляд веде технічний контроль за виконанням капітального ремонту об'єкту, і обов'язково повинна бути присутня на об'єкті з 9-00 до 18-00 години в робочі дні, та, у разі необхідності, повинна мати можливість екстреного виїзду на об'єкт у неробочі дні впродовж трьох годин після отримання повідомлення про таку необхідність.
4.1.2. Брати участь в перевірці відповідності фактично виконаних робіт роботам зазначеним в актах (форма КБ-2в) та підписувати їх у разі відсутності зауважень. Строк перевірки та надання зауважень не повинен перевищувати 1 робочого дня з дати отримання акту (форма КБ-2в).
4.1.3. У випадку виявлення грубого порушення умов договору підряду, відхилень від кошторисної документації, будівельних норм і правил, та відмови підрядної організації від їх усунення, зупиняти ведення підрядною організацією робіт на об'єкті і негайно інформувати про це Замовника.
4.1.4. 3абезпечити здійснення технічного нагляду працівниками, що мають відповідні кваліфікаційні сертифікати, дійсні протягом строку дії цього Договору.
4.1.5. Проводити перевірку: наявності документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання, що використовуються під час капітального ремонту об'єкта, технічного паспорта, сертифіката, документів, що відображають результати лабораторних випробувань тощо; відповідності виконаних будівельно-монтажних робіт, конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання проектним рішенням, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов та інших нормативних документів; відповідності обсягів та якості виконаних будівельно-монтажних робіт проектно-кошторисній документації; виконання підрядною організацією вказівок і приписів, виданих за результатами технічного нагляду, державного архітектурно-будівельного нагляду.
4.1.6. Повідомляти підрядній організації та Замовнику про невідповідність виробів, матеріалів та обладнання вимогам нормативних документів, оформляти акти робіт, виконаних з недоліками.
4.1.7. Оформляти акти робіт, виконаних з недоліками. Контролювати якість усунення підрядною організацією виявлених недоліків і дефектів.
4.1.8. Надавати на вимогу Замовника інформацію про хід виконання технічного нагляду.
4.1.9. Не розголошувати третім особам інформацію, яка стала йому відома під час виконання технічного нагляду.
4.1.10. Вести облік обсягів виконаних будівельно-монтажних робіт, а також будівельно-монтажних робіт, виконаних з недоліками.
4.1.11. Проводити разом з представником підрядника огляд та оцінку результатів виконаних робіт, у тому числі прихованих, і конструктивних елементів.
4.1.12. Брати участь у проведенні перевірки робочою комісією якості окремих конструкцій і вузлів, будівельно-монтажних робіт усіх видів, відповідності змонтованого спеціального обладнання, устаткування і механізмів технічним умовам, а також органами державного нагляду та архітектурно-будівельного контролю.
4.1.13. Дотримуватися правил поведінки на території Замовника, пропускного режиму. правил техніки безпеки, протипожежних правил.
4.1.14. Здійснювати технічний нагляд по об'єкту до завершення виконання будівельних робіт, зазначених в пункті 1.1 цього Договору; вести журнал фіксації присутності особи, що здійснює технічний нагляд, на об'єкті.
4.1.15. Організувати отримання дозволу на початок і завершення будівництва (капітального ремонту).
4.1.16. Виконувати інші функції, пов'язані з технічним наглядом на відповідному об'єкті.
4.2. Виконавець має право:
4.2.1. Отримувати плату за технічний нагляд згідно з умовами цього Договору.
4.2.2. Самостійно приймати рішення, в межах своєї компетенції, щодо належного виконання покладених на нього обов'язків за цим Договором.
4.2.3. Вимагати від підрядної організації виконання робіт відповідно до кошторисної документації, договірної ціни та інших нормативних документів.
4.2.4. Вимагати від підрядної організації проведення лабораторних випробувань матеріалів і конструкцій щодо їх відповідності сертифікатам якості, а обладнання - технічним (технологічним) паспортам та своєчасного повідомлення Виконавця про такі випробування
5.1. У випадку порушення своїх зобов'язань за цим Договором, Сторони несуть відповідальність, визначену цим Договором та чинним в Україні законодавством. Порушенням зобов'язання є його невиконання або неналежне виконання, тобто виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання.
Згідно положень ст.11 Закону України «Про архітектурну діяльність» під час будівництва об'єкта архітектури здійснюється авторський та технічний нагляд. Крім того, відповідно до Закону технічний нагляд - це здійснення замовником контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю виконаних робіт та їх обсягами під час будівництва або зміни (у тому числі шляхом знесення) об'єкта містобудування.
Технічний нагляд забезпечується замовником та здійснюється особами, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат.
У разі виявлення відхилень від проектних рішень, допущених під час будівництва об'єкта архітектури, та відмови підрядника щодо їх усунення особа, яка здійснює авторський або технічний нагляд, повідомляє про це замовника і орган державного архітектурно-будівельного контролю для вжиття заходів відповідно до законодавства.
Механізм здійснення технічного нагляду під час нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту будівель і споруд, а також технічного переоснащення діючих підприємств (далі - будівництво об'єкта) передбачено Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 № 903.
Так, відповідно до п. 2 вищевказаного Порядку технічний нагляд забезпечує замовник (забудовник) протягом усього періоду будівництва об'єкта, з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва або зміни (зокрема шляхом знесення) такого об'єкта.
Особи, що здійснюють технічний нагляд:
1)проводять перевірку: наявності документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання, що використовуються під час будівництва об'єкта, технічного паспорта, сертифіката, документів, що відображають результати лабораторних випробувань тощо; відповідності виконаних будівельно-монтажних робіт, конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання проектним рішенням, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов та інших нормативних документів; відповідності обсягів та якості виконаних будівельно-монтажних робіт проектно-кошторисній документації; виконання підрядником вказівок і приписів, виданих за результатами технічного нагляду, державного архітектурно-будівельного контролю та державного нагляду;
2)ведуть облік обсягів прийнятих і оплачених будівельно-монтажних робіт, а також будівельно-монтажних робіт, виконаних з недоліками;
3)проводять разом з підрядником огляд та оцінку результатів виконаних робіт, у тому числі прихованих, і конструктивних елементів;
4)повідомляють підряднику про невідповідність виробів, матеріалів та обладнання вимогам нормативних документів;
5)оформляють акти робіт, виконаних з недоліками;
6)беруть участь у проведенні перевірки: робочою комісією якості окремих конструкцій і вузлів, будівельно-монтажних робіт усіх видів, відповідності змонтованого спецобладнання, устаткування і механізмів технічним умовам; органами державного нагляду та архітектурно-будівельного контролю;
7)виконують інші функції, пов?язані з технічним наглядом на відповідному об'єкті.
При цьому, згідно з п.6 вказаного Порядку особи, що здійснюють технічний нагляд, мають право вимагати від підрядника:
1)виконання робіт відповідно до проектно-кошторисної та іншої технічної документації, дотримання вимог нормативних документів щодо порядку виконання і прийняття робіт;
2)зупинення робіт у разі застосування ним матеріалів, деталей, конструкцій та виробів, які не відповідають вимогам нормативних документів;
3)проведення лабораторних випробувань матеріалів і конструкцій щодо їх відповідності сертифікатам якості, а обладнання - технічним (технологічним) паспортам та своєчасного повідомлення їм про такі випробування;
4)усунення відхилень від проектних рішень, недоліків (дефектів) та недоробок і повторного пред?явлення робіт для здійснення технічного нагляду;
5)зупинення виконання: робіт до оформлення актів огляду прихованих робіт; будівельно-монтажних робіт у разі виявлення понаднормативної деформації об'єкта або загрози обвалу конструкцій та вжиття невідкладних заходів для запобігання виникненню аварії.
Окрім того, у разі виявлення відхилень від проектних рішень, допущених під час будівництва об'єкта, та відмови підрядника їх усунути особа, що здійснює технічний нагляд, повідомляє про це замовнику (забудовнику) і відповідній інспекції державного архітектурно-будівельного контролю для вжиття заходів відповідно до законодавства, що передбачено п.7 Порядку.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 554 затверджено Порядок проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури. Рішення про видачу кваліфікаційного сертифіката приймається атестаційною архітектурно-будівельною комісією у разі відповідності виконавця кваліфікаційним вимогам і підтвердження його професійної спеціалізації, рівня кваліфікації і знань.
Так, 11.02.2014 архітектурно-будівельною атестаційною комісією видано ОСОБА_4 кваліфікаційний сертифікат інженера технічного нагляду серії АТ №002441.
Із огляду на викладене, ОСОБА_4 , під час виконання вищевказаних робіт, був наділений адміністративно-господарськими повноваженнями, а також виконував організаційно-розпорядчі функції за спеціальним повноваженням, наданими КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », а отже відповідно до ч.3 ст.18 КК України та положень п. 1 Примітки до ст. 364 КК України був службовою особою.
Крім того, 16.10.2023 між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » в особі директора ОСОБА_6 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » в особі директора ОСОБА_7 укладено договір субпідряду № 16/10.
Відповідно до п.1.1. субпідрядник зобов'язується виконати будівельно-монтажні роботи відповідно кошторисної документації, затвердженої підрядником, виконати та здати підряднику в строки погоджені сторонами, а саме будівельно-монтажні роботи по об'єкту будівництва: «Капітальний ремонт нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_2 », а підрядник зобов'язується надати субпідряднику фронт робіт, прийняти та оплатити виконані роботи відповідно до умов договору.
Згідно умов договору строк дії договору встановлено до 31.12.2023, загальна вартість робіт визначається на підставі договірної ціни та складає 4 672 518 грн., в тому числі ПДВ - 778 753 грн. Оплату за виконані роботи підрядник виконує шляхом банківського безготівкового переказу грошових коштів на поточний рахунок субпідрядника протягом 5 банківських днів з моменту підписання акту виконаних робіт.
Відповідно до п.4.4.1. субпідрядник зобов'язаний виконати у встановлені строки терміни) роботи відповідно до умов договору та кошторисної документації і з дотриманням діючих в Україні нормативно-технічних документів (ДБН, СНІП, ДСТУ, ТУ) вимог з охорони навколишнього природного середовища, норм техніки безпеки та охорони праці.
У подальшому, у точно невстановлені досудовим розслідуванням час та місці, однак не пізніше 07.12.2023, у директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ОСОБА_7 виник злочинний умисел, спрямований на заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, а саме: частиною бюджетних коштів, які призначалися для оплати за виконані будівельні роботи по об'єкту: «Капітальний ремонт нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_2 », згідно з умовами договору підряду №19/07/КР від 19.07.2023 та договору субпідряду №16/10 від 16.10.2023 та додатковими угодами до останніх, шляхом внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей за сприяння уповноваженої замовником особи, а саме: інженера технічного нагляду ФОП ОСОБА_4 .
Усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні корисливі наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи про укладений КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » із фізичною особою-підприємцем ФОП ОСОБА_4 договір № 24/07/ТН від 24.07.2023 на здійснення технічного нагляду на об'єкті будівництва: «Капітальний ремонт нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_2 », ОСОБА_7 у точно невстановлені досудовим розслідуванням час та місці, вступив у попередню змову із інженером технічного нагляду ФОП ОСОБА_4 , який діє на підставі свідоцтва про державну реєстрацію 20670000000 від 03.04.2015 та кваліфікаційного сертифікату інженера технічного нагляду серія АТ № 002441, домовившись із ним про те, що останній не вживатиме заходів реагування, визначених Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 №903 та умовами договору №24/07/ТН від 24.07.2023 на здійснення технічного нагляду, та не викриватиме злочинні наміри ОСОБА_7 перед генпідрядником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та замовником будівництва КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », у тому числі, скріпить своїм особистим підписом та печаткою документи, а саме акти приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в), які міститимуть завідомо неправдиві відомості щодо обсягу виконаних будівельних робіт підрядником, та на підставі яких у подальшому буде сформовано довідки про вартість будівельних робіт та витрати (форма КБ-3), які необхідні для проведення оплати замовником та генпідрядником, чим сприятиме у видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, та створить умови для перерахунку КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » коштів за роботи, які фактично не виконані, та матеріали, які фактично не використані, чим сприятиме йому у заволодінні частиною бюджетних коштів, що призначалися на виконання будівельних робіт на об'єкті: «Капітальний ремонт нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_2 ».
Із метою реалізації свого злочинного умислу, діючи з корисливим мотивом, усвідомлюючи протиправність своїх дій, будучи достовірно обізнаним із Правилами визначення вартості будівництва (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013), затвердженими Наказом ІНФОРМАЦІЯ_9 № 293 від 05.07.2013, Загальними умовами укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України № 668 від 01.08.2005 (зі змінами), умовами виконання договорів підряду № 19/07/КР від 19.07.2023 та субпідряду № 16/10 від 16.10.2023 щодо виконання будівельних робіт на об'єкті: «Капітальний ремонт нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_2 » та додатковими угодами до останніх, у тому числі у частині складу та об'єму будівельних робіт відповідно до умов проектної документації (робочого проекту та коригувань до нього) та їх оплати, ОСОБА_7 особисто підписав та скріпив печаткою ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » документи, необхідні для проведення генпідрядником розрахунку за виконані роботи, усвідомлюючи про те, що відомості про обсяги використаних матеріалів та проведені роботи, зазначені у наступних офіційних документах, не відповідають дійсності, а саме:
1. Акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в №1 від 07.12.2023 до якого включено неправдиві відомості щодо обсягів витраченого матеріалу та виконаних робіт;
2. Акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в №3 від 07.12.2023 до якого включено неправдиві відомості щодо обсягів витраченого матеріалу та виконаних робіт;
3. Акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в №5 від 25.12.2023 до якого включено неправдиві відомості щодо обсягів витраченого матеріалу та виконаних робіт;
4. Акт вартості устаткування придбання якого покладено на виконавця робіт №2 від 07.12.2023;
5. Акт вартості устаткування придбання якого покладено на виконавця робіт №4 від 07.12.2023;
6. Акт вартості устаткування придбання якого покладено на виконавця робіт №6 від 25.12.2023;
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_7 за невстановлених у ході досудового розслідування обставин передав директору ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ОСОБА_6 для перевірки та підписання вказані вище документи.
Директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ОСОБА_6 будучи необізнаним про злочинні наміри ОСОБА_7 виконуючи повноваження генерального підрядника будівництва на об'єкті: «Капітальний ремонт нежитлового приміщення за адресою АДРЕСА_2 » підписав відповідні документи та скріпив печаткою підприємства.
Водночас, будучи необізнаним про злочинні наміри ОСОБА_7 та ОСОБА_4 , директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ОСОБА_6 виконуючи повноваження генерального підрядника по об'єкту на підставі документів субпідрядної організації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » підготував та надав для погодження інженеру з технічного нагляду та представникам замовника акти примірної форми КБ-2в приймання виконаних будівельних робіт № 3-4 за жовтень 2023 року, № 3-6 за жовтень 2023 року, № 7 за грудень 2023 року, № 8 за грудень 2023 року.
Так, до акту примірної форми КБ-2в № 3-4 за жовтень 2023 року від 31.10.2023 приймання виконаних будівельних робіт внесені частково недостовірні відомості щодо обсягів і вартості виконаних будівельних робіт та використаних будівельних матеріалів, виробів і встановлених конструкцій в наступних розділах: «Вентиляція ПВ1», «Вентиляція В2».
Фактично зазначені будівельні роботи не виконувались в обсягах, зазначених в первинних облікових документах, що призвело до завищення обсягів та вартості виконаних робіт в акті примірної форми КБ-2в № 3-4 за жовтень 2023 року на суму 35372,35 грн. (з урахуванням прибутку, адміністративних витрат, загальновиробничих витрат та ПДВ 20%), а вартість відсутніх (невикористаних) матеріалів становить 38710,89 грн. (з урахуванням ПДВ 20%).
Окрім цього, до акту примірної форми КБ-2в № 3-4 за жовтень 2023 року від 31.10.2023 приймання виконаних будівельних робіт внесено недостовірні відомості щодо обсягів та вартості виконаних будівельних робіт та використаних будівельних матеріалів, виробів і встановлених конструкцій в наступних розділах: «Електротехнічні рішення».
Фактично зазначені будівельні роботи не виконувались в обсягах, зазначених в первинних облікових документах, що призвело до завищення обсягів і вартості виконаних робіт в акті примірної форми КБ-2в № 3-6 за жовтень 2023 року на суму 17 047,81 грн. (з урахуванням прибутку, адміністративних витрат, загальновиробничих витрат та ПДВ 20%), а вартість відсутніх (невикористаних) матеріалів становить 25 459,38 грн. (з урахуванням ПДВ 20%).
Окрім цього, до акту примірної форми КБ-2в № 7 за грудень 2023 року від 26.12.2023 приймання виконаних будівельних робіт внесено недостовірні відомості щодо обсягів і вартості виконаних будівельних робіт та використаних будівельних матеріалів, виробів і встановлених конструкцій в наступних розділах: «Автоматика та контрольно-вимірювальні прилади (ЩуОВК)».
Фактично зазначені будівельні роботи не виконувались в обсягах, зазначених в первинних облікових документах, що призвело до завищення обсягів та вартості виконаних робіт в акті примірної форми КБ-2в № 7 за грудень 2023 року на суму 388,98 грн. (з урахуванням прибутку, адміністративних витрат, загальновиробничих витрат та ПДВ 20%), а вартість відсутніх (невикористаних) матеріалів становить 5 782,14 грн. (з урахуванням ПДВ 20%).
Окрім цього, до акту примірної форми КБ-2в № 8 за грудень 2023 року від 26.12.2023 приймання виконаних будівельних робіт внесено недостовірні відомості щодо обсягів та вартості виконаних будівельних робіт та використаних будівельних матеріалів, виробів і встановлених конструкцій в наступних розділах: «Автоматика та контрольно-вимірювальні прилади (ЩуОВК)».
Фактично зазначені будівельні роботи не виконувались в обсягах, зазначених в первинних облікових документах, що призвело до завищення обсягів та вартості виконаних робіт в акті примірної форми КБ-2в № 8 за грудень 2023 року на суму 36 996,62 грн. (з урахуванням прибутку, адміністративних витрат, загальновиробничих витрат та ПДВ 20%), а вартість відсутніх (невикористаних) матеріалів становить 99 681,48 грн. (з урахуванням ПДВ 20%).
У свою чергу, ОСОБА_4 діючи за попередньою домовленістю з ОСОБА_7 , достовірно знаючи про те, що до вказаних офіційних документів включено неправдиві відомості щодо обсягів витраченого матеріалу та виконаних робіт на об'єкті будівництва: «Капітальний ремонт нежитлового приміщення за адресою АДРЕСА_2 », які не відповідають дійсності, будучи обізнаним з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 № 903, та умовами договору № 24/07/ТН від 24.07.2023 на здійснення технічного нагляду, з метою сприяння ОСОБА_7 у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненим за попередньою змовою групою осіб в у мовах воєнного стану, особисто підписав та скріпив печаткою інженера технічного нагляду, чим констатував факт відповідності обсягів та якості виконаних робіт, які зазначені в звітних формах КБ-2в проектно-кошторисної документації та їх відповідність фактично виконаним будівельним роботам, наступні документи: акти примірної форми КБ-2в приймання виконаних будівельних робіт № 3-4 за жовтень 2023 року, № 3-6 за жовтень 2023 року, № 7 за грудень 2023 року, № 8 за грудень 2023 року, чим вчинив службове підроблення.
Далі, передані для підписання та подальшого здійснення розрахунку за виконані роботи та матеріали, вказані у них, службові особи КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », які будучи не обізнаними зі злочинними намірами директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ОСОБА_7 та інженера технічного нагляду ФОП ОСОБА_4 , що діяли згідно попередньо узгодженої між ними домовленості, скріпили вказані документи своїми підписами та гербовою печаткою КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », у зв'язку з чим вони остаточно набули статусу офіційних документів.
Після підписання актів примірної форми КБ-2в № 3-4, № 3-6, № 7, №8 та довідок примірної форми № КБ-3 про вартість виконаних будівельних робіт та витрати представниками КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » вказані документи були надані у встановленому порядку до ІНФОРМАЦІЯ_10 за адресою: АДРЕСА_3 , де вони були зареєстровані, взяті на облік та використані, зокрема, з метою перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Так, КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на підставі первинних облікових документів оплачено ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » виконані роботи в повному обсязі, шляхом перерахування коштів на рахунок IBAN: НОМЕР_1 в АБ « ІНФОРМАЦІЯ_7 ».
Водночас, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » перерахувало грошові кошти в розмірі 3 000 000 грн. на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » НОМЕР_2 , відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
За таких обставин, ОСОБА_4 , виконуючи обов'язки інженера технічного нагляду на підставі договору № 24/07/ТН від 24.07.2023, діючи за попередньою змовою з директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ОСОБА_7 , видав завідомо неправдиві офіційні документи та сприяв у заволодінні ОСОБА_7 , шляхом зловживанням своїм службовим становищем бюджетними коштами, що призначалися на виконання будівельних робіт на об'єкті: «Капітальний ремонт нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_2 », на загальну суму 259 438,95 грн., якими у подальшому ОСОБА_7 розпорядився на власний розсуд.
Наразі встановлено, що з метою ухилення від кримінальної відповідальності, введення органу досудового розслідування в оману, ОСОБА_7 будучи директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) вчинив дії спрямовані на укриття вказаного кримінального правопорушення, а саме було змінено керівника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » на ОСОБА_8 та у подальшому змінено назву ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).
Враховуючи викладене, з метою встановлення об'єктивних обставин вчиненого кримінального правопорушення, у результаті яких директор субпідрядної організації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ОСОБА_7 заволодів бюджетними коштами у сумі 259 438,95 грн., що призначалися на виконання будівельних робіт на об'єкті: «Капітальний ремонт нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_2 », виникла необхідність у проведені тимчасового доступу та вилученні оригіналів документів, що перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), а саме оригіналів документів, що стосується рахунків та руху коштів по рахунках ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 ») код ЄДРПОУ НОМЕР_3 за період часу з 16.10.2023 до сьогоднішнього дня, а також оригіналів документів які слугували підставою для відкриття рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » код ЄДРПОУ НОМЕР_3 у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Оригінали відповідних документів будуть використані стороною обвинувачення, як доказ для з'ясування фактичного перебігу досліджуваних подій, підтвердження факту відкриття ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » код ЄДРПОУ НОМЕР_3 рахунків у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та руху коштів по вказаним рахункам, зокрема грошових коштів, отриманих від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , а також необхідні з метою призначення та проведення почеркознавчих експертиз у вказаному кримінальному провадженні.
Відповідно до підпункту 1.1. пункту 1 Розділу 1 Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України №53/5 від 08.10.1998 (в редакції наказу Міністерства юстиції України від 14.01.2020 № 131/5) для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.
Крім того, у клопотанні зазначено, що з метою швидкого, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, які перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Відповідно до ч.2 ст.163 КПК України слідчий суддя розглядає клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів.
Слідчий у судове засідання не з'явився, просив клопотання задовольнити у його відсутність.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов наступного.
Згідно норми ч.1 ст.107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно вимог ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити її копії та вилучити їх /здійснити їх виїмку/. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до п.6 ч.2 ст.160 КПК України, у клопотанні зазначаються можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Частиною 7 статті 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, що є необхідними для з'ясування всіх обставин справи у даному провадженні, є потреба у наданні тимчасового доступу до речей та документів.
Враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що зазначені документи знаходиться у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а також така інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з урахуванням можливості використати цю інформацію як доказ, відомостей що містяться у ній та відсутності можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації, слідчий суддя дійшов висновку про обґрунтованість клопотання.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.110, 163-165, 309 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання слідчого Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів - задовольнити.
Надати слідчому Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 або слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні №42023102040000169 - ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: до оригіналу документів, які слугували підставою та були надані уповноваженими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (нова назва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 ») код ЄДРПОУ НОМЕР_3 для відкриття рахунків у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (угода/договір про банківське обслуговування, установчі документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », документи уповноважених осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », довіреності, заяви та інші документи, які є обов'язковими для відкриття банківських рахунків); інформації про рух коштів по рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (нова назва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 ») код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , № НОМЕР_6 за період часу з 16.10.2023 року до 10.03.2025 року включно (день проведення тимчасового доступу), а саме: відомостей в електронному вигляді (з відображенням даних у форматі таблиці Microsoft Excel з розширенням файлу *.xls або *.xlsx) щодо надходження та списання коштів по вказаним рахункам, із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів, з повною розшифровкою кредитових і дебетових перерахувань, із зазначенням: призначення платежів, дати та часу (години, хвилини та секунди) надходження коштів на рахунок та перерахування з нього та номерів референсів проведених трансакцій, документів, на підставі яких проведені операції, повних назв контрагентів, які перерахували та яким перераховані кошти, із зазначенням кодів ЄДРПОУ, МФО номерів рахунків контрагентів, з якими проведені операції, ІР-адреси та ідентифікатори технічних пристроїв, використовуючи які здійснювалося з'єднання з онлайн банкінгом; інформації про рух коштів по іншим рахункам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (нова назва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 ») код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , відкритим у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за період часу з 16.10.2023 року до 10.03.2025 року включно (день проведення тимчасового доступу), а саме: відомостей в електронному вигляді (з відображенням даних у форматі таблиці Microsoft Excel з розширенням файлу *.xls або *.xlsx) щодо надходження та списання коштів по вказаним рахункам, із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів, з повною розшифровкою кредитових і дебетових перерахувань, із зазначенням: призначення платежів, дати та часу (години, хвилини та секунди) надходження коштів на рахунок та перерахування з нього та номерів референсів проведених трансакцій, документів, на підставі яких проведені операції, повних назв контрагентів, які перерахували та яким перераховані кошти, із зазначенням кодів ЄДРПОУ, МФО номерів рахунків контрагентів, з якими проведені операції, ІР-адреси та ідентифікатори технічних пристроїв, використовуючи які здійснювалося з'єднання з онлайн банкінгом та надати розпорядження про надання можливості вилучити оригінали цих документів.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_14