Рішення від 19.03.2025 по справі 932/10513/23

ЄУН 932/10513/23

Провадження №2/932/2975/23

РІШЕННЯ

іменем України

заочне

14.03.2025 Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська в складі:

головуючого - судді Салькової В.С.,

за участю секретаря судового засідання Щербаченко А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпрі в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «МОЦАРТ», представник позивача - адвокат Погрібна Ольга Андріївна, до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

І. Стислий виклад позиції та вимоги позивача

Позивач звернувся до суду з цим позовом до відповідача, в якому просив стягнути з нього заборгованість за внесками та обов'язковими платежами співвласників в сумі 19256,96 грн, інфляційні втрати в сумі 35,84 грн, 3% річних в сумі 25,56 грн, а всього - 19318,36 грн, а також понесені позивачем судові витрати.

В обґрунтування позову зазначив, що 08.07.2023 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань було зареєстровано Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «МОЦАРТ» з місцезнаходженням: м. Дніпро, вулиця 93-ї Холодноярської бригади, будинок 4а (далі - ОСББ).

Пунктом першим Протоколу (рішення) №1 від 20.08.2023 загальних зборів ОСББ, що відбулися 04.08.2023, прийняте рішення: затвердити внески на управління та утримання будинком та прибудинковою територією з 04.08.2023 в розмірі 20,35 грн за 1 м2 з власників квартир, 22,13 грн за 1 м2 з власників машино-місць, 20,35 грн за 1 м2 з власників нежитлових приміщень, 19,23 грн за 1 м2 з власників комор; внесок на електроенергію, водопостачання та водовідведення, опалення та гарячу воду виставляти в квитанціях окремо за фактом споживання згідно з особистими приладами обліку та фактичними витратами ОСББ; вивіз сміття виставляти в квитанціях окремо за фактом споживання пропорційно площі співвласників (квартир та нежитлових приміщень) та фактичним витратам ОСББ; внесок на електроенергію, водопостачання та водовідведення, опалення та гарячу воду місць загального користування виставляти в квитанціях окремо за фактом споживання пропорційно площі співвласників та фактичних витрат ОСББ; надати дозвіл правлінню ОСББ проводити перерозподіл коштів між статтями кошторису для можливості використання коштів для усунення можливих аварійних ситуацій та інших пріоритетних видів робіт.

Пунктом другим Протоколу (рішення) №1 від 20.08.2023 загальних зборів ОСББ, що відбулися 04.08.2023, прийняте рішення: затвердити одноразовий внесок з 04.08.2023 в розмірі 41,00 грн за 1 м2 з власників квартир, 28,00 грн за 1 м2 з власників машино-місць, 41,00 грн за 1 м2 з власників нежитлових приміщень, 28,00 грн за 1 м2 з власників комор; одноразовий внесок сплатити протягом 90 днів з моменту його прийняття.

Таким чином, останнім днем сплати одноразового внеску є 02.11.2023.

Вказане рішення ОСББ ніким не оскаржене, не скасоване, є чинним та обов'язковим для всіх власників.

Відповідач ОСОБА_1 , який є власником квартири АДРЕСА_1 загальною площею 107 м2 та власником нежитлового приміщення № НОМЕР_1 загальною площею 78,1 м2 в житловому будинку АДРЕСА_2 , свої зобов'язання зі сплати ОСББ внесків та платежів як співвласник не виконує, внаслідок чого утворилася заборгованість в сумі 19256,96 грн. З урахуванням інфляційних втрат та 3% річних загальна сума заборгованості становить 19318,36 грн, яку позивач просить стягнути з відповідача на свою користь разом з понесеними судовими витратами.

ІІ. Заяви (клопотання) учасників справи

В судове засідання представник позивача Погрібна О.А. не з'явилася, в позовній заяві зазначила про розгляд справи без участі позивача та не заперечувала проти ухвалення у справі заочного рішення.

Відповідач ОСОБА_1 до суду не з'явився, повідомлявся про виклик до суду у встановлений цивільним процесуальним законодавством спосіб, відзиву, а також будь-яких заяв або клопотань судові не надав.

Клопотань в порядку ст.222 ЦПК України учасниками справи суду не надано, підстави для вирішення справи шляхом укладення мирової угоди відсутні.

ІІІ. Процесуальні дії у справі

14.01.2025 ухвалою суду справу прийнято до провадження у спрощеному позовному провадженні, призначене судове засідання на 12.02.2025.

12.02.2025 у зв'язку з неявкою відповідача розгляд справи відкладений на 14.03.2025.

В судовому засіданні 14.03.2025 через повторну неявку відповідача, що повідомлявся належним чином про час та місце судового розгляду, врахувавши неподання ним відзиву та згоду позивача на проведення заочного розгляду справи, судом постановлено розглядати дану справу з ухваленням заочного рішення в порядку статей 280-282 ЦПК України за наявними у справі матеріалами.

ІV. Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин

Судом встановлене, що відповідачеві ОСОБА_1 на праві приватної власності належать нежитлове приміщення № НОМЕР_1 загальною площею 78,1 м2 (з 20.06.2023) та квартира АДРЕСА_1 загальною площею 101,6 м2 (з 19.05.2023) в будинку АДРЕСА_2 (а.с.14-16).

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «МОЦАРТ» (далі - ОСББ) зареєстроване 08.07.2023 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходження ОСББ: АДРЕСА_3 (а.с.23). Діяльність ОСББ регламентована Статутом, затвердженим установчими зборами співвласників об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «МОЦАРТ», протокол установчих зборів від 05.07.2023 (а.с.24-34).

Протоколом №1 від 20.08.2023 загальних зборів ОСББ, що відбулися 04.08.2023, затверджено внески, зокрема, на управління та утримання будинком та прибудинковою територією з 04.08.2023 в розмірі 20,35 грн за 1 м2 з власників квартир, 20,35 грн за 1 м2 з власників нежитлових приміщень; вирішено, що внесок на електроенергію, водопостачання та водовідведення, опалення та гарячу воду виставлятиметься в квитанціях окремо за фактом споживання згідно з особистими приладами обліку та фактичними витратами ОСББ; внесок на електроенергію, водопостачання та водовідведення, опалення та гарячу воду місць загального користування виставлятиметься в квитанціях окремо за фактом споживання пропорційно площі співвласників та фактичних витрат ОСББ; затверджено, зокрема, одноразовий внесок з 04.08.2023 в розмірі 41,00 грн за 1 м2 з власників квартир, 41,00 грн за 1 м2 з власників нежитлових приміщень (а.с.35-36).

Згідно з розрахунком заборгованості, наданим позивачем, за приміщенням №166 у відповідача перед ним наявна заборгованість за період з 31.08.2023 по 31.10.2023, яка складається з: 4614,21 грн плати за утримання будинку та прибудинкової території, 3202,10 грн вступного внеску та 313,94 грн сплати електроенергії МЗК, всього 8130,25 грн (а.с.17).

Заборгованість за квартирою АДРЕСА_1 згідно з розрахунком заборгованості, наданим позивачем, за період з 01.08.2023 по 31.10.2023 складається з: 6321,63 грн плати за утримання будинку та прибудинкової території, 4387,00 грн вступного внеску та 418,08 грн сплати електроенергії МЗК, всього 11126,71 грн (а.с.18).

Таким чином, загальна сума заборгованості ОСОБА_1 перед ОСББ становить 19256,96 грн.

Відповідно до розрахунків позивачем інфляційних втрат за період з 01.08.2023 по 31.10.2023 інфляційні втрати по квартирі АДРЕСА_1 склали 20,72 грн, по нежитловому приміщенню №166 - 15,12 грн (а.с.19,20), а всього - 35,84 грн.

Відповідно до розрахунків позивачем 3% річних за період з 01.08.2023 по 31.10.2023 3% річних по квартирі АДРЕСА_1 склали 14,78 грн, по нежитловому приміщенню №166 - 10,78 грн (а.с.21,22), а всього - 25,56 грн.

V. Оцінка суду

Дослідивши та оцінивши докази у справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з такого.

Відносини з приводу створення та діяльності об'єднань співвласників багатоквартирних об'єднань регулюються Цивільним кодексом України, Законом України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та Статутом ОСББ.

Відповідно до ч.1 ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно зі ст.525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

За положеннями ст.ст.10,15 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» до виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься, в тому числі, визначення порядку сплати, переліку та розміру внесків і платежів співвласників. Співвласник зобов'язаний, серед іншого, виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень, своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.

Частина перша ст.17 Закону «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» вказує, що для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов'язків об'єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об'єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів.

За змістом ч.3 ст.13 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» у разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об'єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду, незалежно від наявності договору між об'єднанням та боржником.

Враховуючи, що відповідач як співвласник багатоквартирного будинку не виконує належним чином зобов'язання щодо сплати внесків та платежів, встановлених рішенням загальних зборів ОСББ «МОЦАРТ», та має заборгованість, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

З огляду на це суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСББ «МОЦАРТ» заборгованість по внескам та обов'язковим платежам співвласників за період з 01.08.2023 по 31.10.2023 у розмірі 19256,96 грн.

Відповідно до ч.2 ст.625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Оскільки відповідач прострочив виконання зобов'язань зі сплати внесків та обов'язкових платежів співвласників, з нього на користь позивача також підлягають стягненню три проценти річних в сумі 25,56 грн та інфляційні втрати в розмірі 35,84 грн за період з 01.08.2023 по 31.10.2023.

VІ. Розподіл судових витрат між сторонами

Згідно з ч.ч.1,2 ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Позивачем при пред'явленні позову сплачено судовий збір у сумі 2684,00 грн. Оскільки судом вимоги позивача задовольняються повністю, з відповідача на користь позивача має бути стягнуто судовий збір в розмірі 2684,00 грн.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.2,5,10-13,141,259,263-265,280-282 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «МОЦАРТ» (49009, м. Дніпро, вул. 93-ї Холодноярської Бригади, 4а, код за ЄДРПОУ 45092002) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_2 ) про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «МОЦАРТ» за період з 01.08.2023 по 31.10.2023 заборгованість за внесками та обов'язковими платежами у розмірі 19256,96 грн, інфляційні втрати в сумі 35,84 грн, 3% річних в сумі 25,56 грн, а всього - 19318 (дев'ятнадцять тисяч триста вісімнадцять) грн 36 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «МОЦАРТ» судовий збір в розмірі 2684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн 00 коп.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення може бути оскаржене позивачем до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення суду складене 19.03.2025.

Суддя: В.С. Салькова

Попередній документ
125938984
Наступний документ
125938986
Інформація про рішення:
№ рішення: 125938985
№ справи: 932/10513/23
Дата рішення: 19.03.2025
Дата публікації: 20.03.2025
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Шевченківський районний суд міста Дніпра
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; надання послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (28.04.2025)
Дата надходження: 23.11.2023
Предмет позову: про стягнення заборгованості
Розклад засідань:
10.04.2024 15:45 Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
27.06.2024 13:45 Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
12.02.2025 10:30 Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
14.03.2025 11:00 Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська