Справа № 745/148/25
Провадження № 3/745/116/2025
19.03.2025 року Сосницький районний суд Чернігівської області в складі: головуючої судді Смаль І.А., за участі секретаря судового засідання Шуляр І.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в с-щі Сосниця справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , раніше притягався до адміністративної відповідальності Менським районним судом Чернігівської області 11.09.2024 за ч.1 ст.130 КУпАП, Менським районним судом Чернігівської області 25.12.2024 за ч.7 ст.121, ч.5 ст.126, ч.2 ст.130 КУпАП, за ч.7 ст.121, ч.5 ст.126, ч.3 ст.130 КУпАП,
07.02.2025 року о 10.00 год ОСОБА_1 по вул.Б.Хмельницького в с-щі Сосниця керував мопедом Хонда Діо, без номерного знаку, з явними ознаками алкогольного сп'яніння, від проходження огляду відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху.
07.02.2025 року о 10.00 год ОСОБА_1 по вул.Б.Хмельницького в с-щі Сосниця керував мопедом Хонда Діо, без номерного знаку, який не зареєстрований у встановленому законом порядку, повторно протягом року, чим порушив п.2.9а ПДР.
07.02.2025 року о 10.00 год ОСОБА_1 по вул.Б.Хмельницького в с-щі Сосниця керував мопедом Хонда Діо, без номерного знаку, без посвідчення водія повторно протягом року, чим порушив п.2.1а ПДР.
В судове засідання ОСОБА_1 не з"явився з невідомих суду причин, про час та місце розгляду справи бу повідомлений належним чином.
Вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушень, передбачених ч.7 ст.121, ч.5 ст.126, ч.3 ст.130 КУпАП підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення, відеозаписом правопорушень та іншими матеріалами справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення,є будь-які фактичні дані,на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення,винність даної особи в його вчиненні та інші обставини,що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Із дослідженого в судовому засіданні протоколу про адміністративне правопорушення серія ЕПР1 №240839 видно, що 07.02.2025 року о 10.00 год ОСОБА_1 по вул.Б.Хмельницького в с-щі Сосниця керував мопедом Хонда Діо, без номерного знаку, без посвідчення водія повторно протягом року, чим порушив п.2.1а ПДР. Протокол ОСОБА_1 підписав, пояснень не вносив.
Із дослідженого в судовому засіданні протоколу про адміністративне правопорушення серія ЕПР1 №240846 видно, що 07.02.2025 року о 10.00 год ОСОБА_1 по вул.Б.Хмельницького в с-щі Сосниця керував мопедом Хонда Діо, без номерного знаку, який не зареєстрований у встановленому законом порядку, повторно протягом року, чим порушив п.2.9а ПДР. Протокол ОСОБА_1 підписав, пояснень не вносив.
Із дослідженого в судовому засіданні протоколу про адміністративне правопорушення серія ЕПР1 №240823 видно, що 07.02.2025 року о 10.00 год ОСОБА_1 по вул.Б.Хмельницького в с-щі Сосниця керував мопедом Хонда Діо, без номерного знаку, з явними ознаками алкогольного сп'яніння, від проходження огляду відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху. Протокол ОСОБА_1 підписав, пояснень не вносив.
Обставини адміністративного правопорушення, зазначені в протоколах, підтверджуються відеозаписом правопорушення. Так з відеозапису вбачається, 07.02.2025 мопед під керуванням ОСОБА_1 був зупинений працівниками поліції за керування мопедом без вдягненого мотошолома. За запитання поліцейського ОСОБА_1 повідомив, що вживав алкогольні напої Проходити освідування на місці зупинки або в медичному закладі відмовився. Посвідчення водія він не надав, оскільки був позбавлений прав керування (14.10 година запису). Після складення протоколів ОСОБА_1 їх підписав, пояснень не вносив, заперечень не висловлював (14.21 година запису). Від керування мопедом ОСОБА_1 відсторонений.
Постановою серія БАБ № 753900 від 23.06.2024 ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.121, ч.2 ст.126, ч.6 ст.121 КУпАП.
Постановою Менського районного суду від 11.09.2024 ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП.
Постановою Менського районного суду від 25.12.2024 ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності за ч.7 ст.121, ч.5 ст.126, ч.2 ст.130 КУпАП.
Ч.2 ст.266 КУпАП передбачено, що огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Таким чином, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні склад правопорушень передбачених ч.7 ст.121 КУпАП, а саме керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим в установленому порядку, вчинене повторно протягом року, ч.5 ст.126 КУпАП, а саме керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами, повторно протягом року та ч.3 ст.130, а саме відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного сп'яніння.
Дії вчинені особою характеризуються умисною формою вини, складають підвищену суспільну небезпеку, становлять небезпеку дорожнього руху та несуть загрозу для його учасників.
Обставин, що обтяжують та (або) пом"якшують відповідальність, суд не знаходить.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер та суспільну небезпечність вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, її майновий стан, та вважає за необхідне накласти стягнення за санкцією статті 130 ч.3 КУпАП, яка передбачає відповідальність за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами без конфіскації транспортного засобу, оскільки його належність не встановлена.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір " стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605,60 грн.
Керуючись ст. 40-1, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушень, передбачених ч.7 ст.121, ч.5 ст.126, ч.3 ст.130 КУпАП і застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 10 років без конфіскації транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 605,60 грн. судового збору на користь держави.
Відповідно до ч.1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу,а в разі оскарження -не пізніше як через п"ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1ст..307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 102000 грн.
Постанова протягом десяти днів з дня винесення може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Сосницький районний суд.
Суддя: І. А. Смаль