про залишення позовної заяви без руху
18 березня 2025 р. м. Чернівці Справа № 640/11801/19
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Брезіна Т.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної в м.Києві державної адміністрації про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,-
В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд винести рішення, яким:
- визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної у м. Києві державної адміністрації щодо відмови в призначенні житлової субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг з жовтня 2018 р. оформлені листом № 01-11/6533 від 27.08.2018 р.;
- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної в м. Києві адміністрації призначити ОСОБА_1 житлову субсидію на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з жовтня 2018 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.07.2019 р. відкрито провадження в адміністративній справі.
Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 14.03.2025 р. прийнято адміністративну справу №640/11801/19 до свого провадження.
Судом встановлено, що в матеріалах справи наявне невирішене судом клопотання відповідача про залишення позову без руху, у зв'язку із пропущенням позивачем строку звернення до суду із даним позовом.
Відповідно до п. 4, п. 5, п. 8 ч.5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.
Представник відповідача на підтвердження свого клопотання зазначає, що позивач оскаржує відмову в призначенні житлової субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг з жовтня 2018 р. оформлені листом № 01-11/6533 від 27.08.2018 р. Поряд із цим, до матеріалів справи не додано вказаного листа від 27.08.2018 р., в той час як до позову додано лист № 01-11/10681 від 29.12.2018 р.
Таким чином, поданий позов потребує уточнення або надання відповідних належних доказів на підтвердження відмови в призначенні житлової субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг з жовтня 2018 р., яка є предметом спору.
Відповідно до ч. 2 ст. 122 КАС України (в редакції, яка була чинна на момент виникнення спірних правовідносин) для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Суд звертає також звертає увагу, що предметом спірних правовідносин є оскарження відмови № 01-11/6533 від 27.08.2018 р. При цьому, до суду адміністративний позов подано 01.07.2019 р., тобто з пропущенням шестимісячного строку для оскарження вказаної відмови.
Таким чином, позивачу необхідно надати обґрунтування та докази поважності причин пропущення строку звернення до суду із даним позовом.
Згідно з ч. 3 ст. 123 КАС України якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
У відповідності до вимог ч.1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до ч. 13 ст. 171 КАС України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Отже, судом встановлено, що провадження в даній адміністративній справі відкрито за позовною заявою, поданою без додержання вимог, встановлених статтею 122, 160, 161 цього Кодексу адміністративного судочинства України, а тому наявні підстави для залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, суд задовольняє заявлене представником відповідача клопотання щодо залишення адміністративного позову без руху. Позивачу необхідно надати обґрунтування та докази поважності причин пропущення шестимісячного строку звернення до суду з даним позовом.
На підставі наведеного та керуючись статтями 122-123, 169, 248 КАС України, суддя ,-
1. Клопотання представника відповідача задовольнити.
2. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з моменту отримання даної ухвали шляхом приведення позовної заяви у відповідності до вимог, встановлених статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.М. Брезіна