Справа № 752/5594/25
Провадження № 3/752/2854/25
17.03.2025 року суддя Голосіївського районного суду міста Києва Первушина О.С., вивчивши матеріали, що надійшли від Управління патрульної поліції в місті Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 121 ч. 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
В провадженні Голосіївського районного суду міста Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №243201 від 10.02.2025 року, складений відносно ОСОБА_1 за ст. 121 ч. 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вивчивши зміст вказаного протоколу про адміністративне правопорушення та матеріали, додані до нього, надходжу до висновку про необхідність їх повернення для дооформлення органу, який їх направив, з наступних підстав.
Вимоги до протоколу про адміністративне правопорушення встановлено ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно частини першої якої у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи, однак вказаний протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вказаним вимогам процесуального закону на підставі наступного.
Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 243201 від 10.02.2025 року не додано належним чином завірену копію постанови та/або довідку про визначення повторності вчинення адміністративного правопорушення, яка б підтверджувала факт того, що ОСОБА_1 є суб'єктом правопорушення, тобто особою, яка повторно протягом року вчинила дії, передбачені статтею 121 частинами 1-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі викладеного надходжу до висновку про необхідність у відповідності з вимогами ст. 278 ч. 1 п. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернення Управлінню патрульної поліції в місті Києві даних матеріалів про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 121 ч. 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення для дооформлення, а саме - надання у розпорядження суду належним чином завіреної копії постанови, яка б підтверджувала факт того, що ОСОБА_1 повторно протягом року вчинив дії, передбачені статтею 121 частинами 1-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Керуючись ст. 278 ч. 1 п. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 121 ч. 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Управління патрульної поліції в місті Києві для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.С. Первушина