Постанова від 18.03.2025 по справі 583/388/25

Справа № 583/388/25

3/583/265/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 березня 2025 року м. Охтирка Сумської області

Суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Ярошенко Т.О., за участю секретаря судового засідання Алєксєєнко І.В., особи, яка притягується до адмінвідповідальності ОСОБА_1 , прокурора Пащенка Є.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Хухра, Охтирського району, Сумської області, українця, громадянина України, працюючого директором комунального підприємства Охтирської міської ради «Бюро технічної інвентаризації та архітектурно-планувальних робіт», пенсіонера, одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи директором комунального підприємства Охтирської міської ради «Бюро технічної інвентаризації та архітектурно-планувальних робіт», тобто посадовою особою публічного права та суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, у відповідності до положень п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав декларацію за 2023 рік, а саме встановлено, що в період часу з 01.01.2024 по 08.04.2024 ОСОБА_1 здійснив вхід до системи 17.01.2024 та виконавши дії з заповнення розділів подав декларації за 2021 та 2022 роки о 14 год 34 хв та о 14 год 47 хв відповідно, також під час наступного входження до системи 18.01.2024 подав виправлені декларації за 2021 та 2022 року о 09 год 54 хв та о 10 год відповідно та в черговий раз здійснивши вхід до системи 08.04.2024 о 10 год подав декларацію за 2023 рік, що є порушенням ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції». Своїми діями скоїв адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав частково та пояснив, що вчасно не подав декларацію у зв'язку з тим, що перебував на лікуванні в онкологічному відділенні лікарні м.Полтава. Раніше подавав декларацію як був депутатом Охтирської міської ради, на посаді директора комунального підприємства Охтирської міської ради «Бюро технічної інвентаризації та архітектурно-планувальних робіт» декларації не подавав.

Прокурор у судовому засіданні обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Суд проаналізував матеріали справи, вислухавши пояснення особи, щодо якого складено протокол про адміністративне правопорушення, дослідивши письмові докази, вислухавши думку прокурора, дійшов наступного висновку.

Відповідно до преамбули до Закону України «Про запобігання корупції» цей Закон визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП визначена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та суб'єктом правопорушень є особи, які, відповідно до ч. 2ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», зобов'язані подавати декларацію про отримані доходи або придбання майна.

Зокрема, з протоколу про адміністративне правопорушення № 022/2025 від 21.01.2025 вбачається, що ОСОБА_1 являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подавав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік.

ОСОБА_1 повинен був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік не пізніше 31.03.2024 року.

З витягу послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 01.01.2024 по 08.04.2024 рік вбачається, що останній подав декларацію 08.04.2024 о 10 год (а.с.67).

Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується дослідженими судом доказами.

Відповідно до п. 43 рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від 14.02.2008 року у справі «Кобець проти України» (з відсиланням на первісне визначення цього принципу у справі «Авшар проти Туреччини» (Avsar v. Turkey), п. 282) суд при оцінці доказів керується критерієм доведення «поза розумним сумнівом». Таке доведення має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою, такими, що не викликають жодних сумнівів.

Аналізуючи приведені докази та даючи їм оцінку, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 в скоєному доведена в судовому засіданні поза розумним сумнівом, так як наведені вище докази є в їх сукупності вагомими, чіткими і узгодженими між собою.

Таким чином, факт скоєння ОСОБА_1 правопорушення суд вважає доведеним, а його дії кваліфікує за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки він, всупереч вимогам Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік.

Керуючись ст.33-35 КУпАП, суд при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, відомості про особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що обтяжують та пом'якшують відповідальність.

Обставин, що обтяжують або пом'якшують вину особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, судом не встановлено.

Враховуючи обставини адміністративного правопорушення, дані про ОСОБА_1 , який в скоєному розкаявся, ступінь його вини, суд вважає необхідним та достатнім для його виховання та запобігання вчиненню ним нових правопорушень накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 22, 33-35, 245, 280, 283-285 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень в прибуток держави: (населений пункт:ОХТИРСЬКИЙ РАЙОН/М.ОХТИРКА, Отримувач: ГУК Сум.обл/Охтирський р/21081100, Код отримувача: 37970404,Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.),Номер рахунку: UA928999980313050106000018013, Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Найменування податку: Адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір в сумі 605,6 грн. на користь держави, населений пункт м. Київ, отримувач коштів: ГУК у м.Києві /м.Київ/22030106, код отримувача: 37993783, банк отримувача: Казначейство України(ел.адм.подат.), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, найменування податку: судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України), обов'язково заповнити призначення платежу: судовий збір, пункт 5.

У відповідності із ст. 307 та ч.2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений правопорушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня отримання копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається в порядку примусового виконання та з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Постанова може бути оскаржена в Сумський апеляційний суд через Охтирський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення.

Суддя Охтирського

міськрайонного суду Т.О.Ярошенко