Справа № 201/3081/25
Провадження № 1-кс/201/1198/2025
18 березня 2025 року м. Дніпро
Слідчий суддя Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська ОСОБА_1 за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в залі Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська клопотання старшого слідчого в ОВС 3 відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Луганської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 22024130000000145 від 22.02.2024 про здійснення спеціального досудового розслідування відносно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Луганськ, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України,
У судовому засіданні приймали участь:
слідчий ОСОБА_3 ,
захисник ОСОБА_6 (у режимі відеоконференції),
До суду надійшло клопотання слідчого про здійснення спеціального досудового розслідування кримінального провадження за №22024130000000145 від 22.02.2024 відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України.
В обґрунтування поданого клопотання слідчий вказує, що відповідно до статей 1-3, 6 Конституції України - Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава; суверенітет України поширюється на всю її територію; Україна є унітарною державою; територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною; людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю; права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність; державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову; органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України.
Згідно зі статтями 17, 19, 65, 68 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. На території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом. На території України не допускається розташування іноземних військових баз. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України; Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 24.02.2022 російською федерацією здійснено повномасштабне військове вторгнення на територію України, у зв'язку із чим розпочато ведення агресивної війни проти України та захоплення її території.
У результаті вищезазначених подій, значна частина території Луганської області опинилась під контролем регулярних з'єднань і підрозділів збройних сил та інших військових формувань російської федерації, підпорядкованих і скеровуваних ними російських радників та інструкторів, окупаційних адміністрацій російської федерації на території Луганської області.
Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, у зв'язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб та у подальшому строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався Указами Президента України № 133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, № 341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022, № 58/2023 від 06.02.2023, № 254/2023 від 01.05.2023, № 451/2023 від 26.07.2023, № 734/2023 від 06.11.2023, № 49/2024 від 05.02.2024, № 271/2024 від 06.05.2024, № 469/2024 від 23.07.2024 та № 740/2024 від 28.10.2024 із затвердженням Верховною Радою України шляхом прийняття відповідних Законів України.
Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 затверджено «Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією».
Відповідно до вказаного переліку територія Міловської сільської територіальної громади Старобільського району Луганської області в яку входить село Мусіївка з 24.02.2022 є тимчасово окупованою російською федерацією територією України.
Згідно п. 6 ч. 1 ст.1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», окупаційна адміністрація російської федерації - сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.
З початку тимчасової окупації території Старобільського району Луганської області, представниками так званої «лнр», підконтрольними політичному керівництву держави-агресора російській федераціїї, організовано та розпочато діяльність системи органів влади та їх структурних підрозділів, які, відповідно до чинного законодавства України, визнані незаконними, а також прийнято т.зв. «нормативно - правові акти» направлені на завдання шкоди державі Україна, зокрема на порушення територіальної цілісності, завдання шкоди національній та економічній безпеці, інтеграції підприємств, установ та організацій, зареєстрованих за українським законодавством та які знаходяться на тимчасово окупованій території у т.зв. «правове та законодавче поле» держави - агресора (рф) та окупаційної адміністрації держави агресора (т.зв. «лнр»).
У цей час, а саме приблизно наприкінці травня 2022 року, але не пізніше 27.05.2022 (більш точний час встановити з об'єктивних причин не виявилось можливим) у ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виник злочинний умисел направлений на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
З метою реалізації вищевказаного протиправного умислу, 27.05.2022 ОСОБА_5 , добровільно та за власною ініціативою, на основі приміщень, техніки та матеріальних цінностей приватного підприємства «Виробничо-комерційна компанія «Альонка» (код ЄДРПОУ 34579989), де остання є засновником та керівником, знаходячись на тимчасово окупованій території Луганської області, зареєструвала у т.зв. «державних органах лнр» «приватне підприємство «виробничо-комерційна компанія «Альонка» (мовою оригіналу: «частное предприятие «производственно-коммерческая компания «Аленка», ЕГРЮЛ 61400297, адрес: «лнр», Меловской район, с. Мусиевка, ул. Победы, дом 2А», далі - «ЧП «ПКК «АЛЕНКА»), яке здійснює діяльність, пов'язану з вирощуванням та продажом зернових культур.
Згідно з т.зв. «свідоцтвом № 14-0000029/2022 про державну реєстрацію юридичної особи» від 09.06.2022 ОСОБА_5 є директором «ЧП «ПКК «АЛЕНКА» з правом підпису всієї документації з фінансово-господарської діяльності підприємства.
У подальшому, ОСОБА_5 , як засновником та директором «ЧП «ПКК «АЛЕНКА» організовано провадження господарської діяльності на тимчасово окупованій території в т.ч. у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
Так, вирощена та зібрана зернова продукція врожаю 2021 років відповідно до укладених договорів реалізується на тимчасово окупованій території Луганської області іншим суб'єктам господарської діяльності, а також переміщується до російської федерації через неконтрольовану ділянку державного кордону України, а саме які тимчасово закриті, відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України № 188-р від 26.02.2022 «Про тимчасове закриття деяких пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю» пункти пропуску Луганської митниці у Луганській області, де також реалізовується зареєстрованим в російській федерації суб'єктам господарської діяльності.
Задля реалізації злочинного умислу направленого на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора ОСОБА_5 вчинено наступні дії.
Так, 15.06.2022 ОСОБА_5 , будучи директором «ЧП «ПКК «АЛЕНКА» уклала договір відкриття розрахункового рахунку № НОМЕР_1 з т.зв. «Державним банком лнр», адреса: м. Луганськ, вул. Т.Шевченка, буд. 1.
У свою чергу, відповідно до ст. 1 т.зв. «закону лнр «про державний банк лнр» № 103-III від 17.10.2019 т.зв. «Державний банк лнр» є органом державної влади з особливим статусом, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
01.07.2022 ОСОБА_5 , будучи директором «ЧП «ПКК «АЛЕНКА» подала «звіт про посівні площі сільськогосподарських культур під врожай 2022 року» до т.зв. «територіального органу державного комітету статистики лнр».
У свою чергу, відповідно до т.зв. «положення «про Державний комітет статистики лнр», що затверджене т.зв. «постановою уряду лнр» № 672/19 від 05.11.2019 т.зв. «Державний комітет статистики лнр» є виконавчим органом державної влади, який здійснює функції щодо формування офіційної статистичної інформації про соціальні, економічні, демографічні, екологічні та інші суспільні процеси в лнр, а також у порядку та випадках, встановлених законодавством лнр, що здійснює офіційний статистичний облік та контроль у сфері офіційного статистичного обліку, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
19.07.2022 ОСОБА_5 , будучи директором «ЧП «ПКК «АЛЕНКА» подала до т.зв. «міністерства праці та соціальної політики лнр» «звіт за коштами загальнообов'язкового державного соціального страхування з тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством за І півріччя 2022 року», а також «звіт про путівки на санаторно-курортне лікування та до дитячих закладів оздоровлення».
У свою чергу, відповідно до т.зв. «положення «про міністерство праці та соціальної політики лнр», що затверджене т.зв. «постановою уряду лнр» № 486/21 від 04.06.2021 т.зв. «міністерство праці та соціальної політики лнр» є виконавчим органом державної влади лнр, що здійснює функції з розробки та реалізації державної політики та нормативного правового регулювання у сфері праці, трудових відносин та інших пов'язаних з ними відносин, здійснення державного нагляду за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права, загальнообов'язкового державного соціального страхування, соціального партнерства, пенсійного забезпечення, зайнятості населення, державної служби, захисту прав та законних інтересів дітей, соціальної підтримки сім'ї та дітей, опіки та піклування щодо неповнолітніх громадян, надання соціальної адресної допомоги та надання встановлених законодавством пільг окремим категоріям громадян, соціального захисту населення, у тому числі осіб похилого віку та ветеранів війни, громадян, які постраждали в результаті надзвичайних ситуацій, опіки та піклування щодо повнолітніх недієздатних чи не повністю дієздатних громадян, соціального обслуговування населення, надання протезно-ортопедичної допомоги, реабілітації інвалідів, проведення медико-соціальної експертизи та в інших сферах у випадках, передбачених законодавством лнр, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
05.09.2022 ОСОБА_5 , будучи директором «ЧП «ПКК «АЛЕНКА» подала до т.зв. «торгово - промислової палати лнр» інформаційну довідку про кількість оброблюваних земельних ділянок, їх місце розташування, про кількість працівників підприємства та про наявність на балансі відповідної сільськогосподарської техніки для обробки землі, посіву та збору врожаю.
Так, відповідно до т.зв. «тимчасового положення про торгово-промислову палату лнр», яке затверджене т.зв. «постановою ради міністрів лнр № 713/17 від 27.10.2017 т.зв. «торгово - промислова палата лнр» створена з метою сприяння розвитку економіки лнр, формування сучасної промислової, фінансової та торгової інфраструктури, створення сприятливих умов для підприємницької діяльності, врегулювання відносин підприємців з їхніми партнерами, для всебічного розвитку торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва підприємців лнр з підприємцями зарубіжних країн, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
20.09.2022, ОСОБА_5 , будучи директором «ЧП «ПКК «АЛЕНКА», організувала та здійснила оплату «за надання послуг по фітосанітарному контролю», згідно рахунку № 1234/ЛЗ від 09.09.2022 до т.зв. «міністерства сільського господарства та продовольства лнр» (далі - «МСГтП лнр»).
Відповідно до т.зв. «положення про міністерство сільського господарства та продовольства лнр», яке затверджене т.зв. «постановою уряду лнр № 565/20 від 14.08.2020 т.зв. «МСГтП лнр» є виконавчим органом державної влади лнр, що наділений повноваженнями щодо надання державних послуг та реалізації державної політики у сфері сільськогосподарського виробництва, харчової та переробної промисловості; карантину та захисту рослин; контролю якості та безпеки сільськогосподарської продукції; насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин; уповноважений здійснювати організацію реєстраційних випробувань та державну реєстрацію пестицидів та агрохімікатів; забезпечення нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, а також здійснює функції з управління державним майном, яке віднесено до його відання».
Цього ж дня, ОСОБА_5 , будучи директором «ЧП «ПКК «АЛЕНКА», організувала та здійснила оплату «за оформлення сертифікату походження», згідно рахунку № 5649/с від 08.09.2022 до т.зв. «торгово - промислової палати лнр.
30.09.2022 ОСОБА_5 , будучи директором «ЧП «ПКК «АЛЕНКА», організувала та здійснила оплату «за оформлення сертифікату походження», згідно рахунку № 6350/с від 30.09.2022 до т.зв. «торгово - промислової палати лнр.
Цього ж дня, ОСОБА_5 , будучи директором «ЧП «ПКК «АЛЕНКА», організувала та здійснила оплату «за надання послуг по фітосанітарному контролю», згідно рахунку № 1231/ЛЗ від 30.09.2022 до т.зв. «МСГтП лнр».
Того ж дня, ОСОБА_5 , будучи директором «ЧП «ПКК «АЛЕНКА», організувала та здійснила оплату «за інспектування автомобілю», згідно рахунку № 1206 від 29.09.2022 до т.зв. «МСГтП лнр».
06.10.2022 ОСОБА_5 , будучи директором «ЧП «ПКК «АЛЕНКА», організувала та здійснила оплату за «надання послуг по фітосанітарному контролю» згідно рахунку № 1275/ЛЗ від 06.10.2022 до т.зв. «МСГтП лнр».
12.10.2022 ОСОБА_5 , будучи директором «ЧП «ПКК «АЛЕНКА» подала «фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва» до т.зв. «міністерства фінансів лнр».
Відповідно до т.зв. «положення міністерства фінансів лнр», яке затверджене т.зв. «постановою уряду лнр № 246/21 від 30.03.2021 т.зв. «міністерство фінансів лнр» є виконавчим органом державної влади Луганської Народної Республіки, який здійснює функції з розробки державної політики та нормативно-правового регулювання у сферах:
- бюджетної діяльності;
- державного боргу;
- бухгалтерського обліку та бухгалтерської звітності;
- виробництва, переробки та обігу дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння;
- захищеної від підробок поліграфічної продукції;
- надання державної підтримки муніципальним утворенням за рахунок бюджетних асигнувань державного бюджету лнр;
- формування єдиної державної податкової та митної політики.
01.11.2022 ОСОБА_5 будучи директором «ЧП «ПКК «АЛЕНКА» подала «декларацію про об'єми зберігання зерна станом на 01.11.2022» до т.зв. «МСГтП лнр».
10.11.2022 ОСОБА_5 , будучи директором «ЧП «ПКК «АЛЕНКА», організувала та здійснила оплату за «реєстрацію самохідних машин та причепів» згідно рахунку № 00391 від 10.11.2022 до т.зв. «МСГтП лнр».
Приблизно наприкінці жовтня 2022 року, але не пізніше 21.11.2022 (більш точний час встановити з об'єктивних причин не виявилось можливим) у ОСОБА_5 виник злочинний умисел направлений на вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво) та окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинених громадянином України з метою завдання шкоди Україні шляхом: реалізації та підтримки рішень та дій держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора.
На реалізацію та підтримку т.зв. «постанови уряду лнр «про деякі питання надання субсидій з державного бюджету лнр у 2022 році у рамках реалізації заходів, передбачених державною цільовою програмою «Розвиток агропромислового комплексу лнр на 2022-2024 роки» № 548/22 від 05.07.2022, ОСОБА_5 , як засновником та директором «ЧП «ПКК «АЛЕНКА» в період з кінця жовтня 2022 року, але не пізніше 21.11.2022, добровільно та за власною ініціативою, організовано підготовку та подальшу подачу до т.зв. «МСГтП лнр» шести заявок про надання субсидії із долученням до неї документів (за формою згідно з додатками до «Порядку»).
06.12.2022 за місцем знаходження т.зв. «МСГтП лнр» за адресою: м. Луганськ, пл. Героїв Великої Вітчізняної Війни, буд. За відбувся розгляд вказаних заявок, за результатами якого «ЧП «ПКК «АЛЕНКА» надано т.зв. «субсидію на придбання техніки та обладнання».
Разом з тим, 15.06.2023 здійснено зміну т.зв. «організаційно - правової форми» з «ЧП «ПКК «АЛЕНКА» на «общество с ограниченной ответственностью «производственно-коммерческая компания «АЛЕНКА» (далі - «ООО «ПКК «АЛЕНКА»).
На реалізацію та підтримку федерального закону рф «про вільну економічну зону на території Донецької народної республіки, Луганської народної республіки, Запорізької області, Херсонської області та на прилеглих територіях» № 266-ФЗ від 24.06.2023, ОСОБА_5 , як засновником та директором «ООО «ПКК «АЛЕНКА» приблизно в середині вересня 2024 року добровільно та за власною ініціативою, організовано підготовку та подальшу подачу до «ППК «ФРТ» заяви у письмовій формі про укладення договору про умови діяльності у вільній економічній зоні із доданням відповідних документів.
В подальшому, «ППК «ФРТ» копії таких документів направлено до т.зв. «уряду лнр» для підготовки висновку про можливість укладання договору про умови діяльності у вільній економічній зоні із «ООО «ПКК «АЛЕНКА».
Відповідно до ст. 70 т.зв. «конституції лнр» № 103-III від 17.10.2019 т.зв. «уряд лнр» є чинним вищим органом виконавчої влади лнр. Уряд лнр очолює систему виконавчих органів лнр», тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
14.10.2024 т.зв. «уряд лнр» здійснив видачу висновку про можливість укладання із «ООО «ПКК «АЛЕНКА» договору про умови діяльності в вільній економічній зоні.
Надалі, 15.10.2024, ОСОБА_5 , як засновник та директор «ООО «ПКК «АЛЕНКА» уклала з «ППК «ФРТ» договір про умови діяльності у вільній економічній зоні № ФРТ-СЭЗ-143/24.
В подальшому, 17.10.2024 «ООО «ПКК «АЛЕНКА» внесено до т.зв. «єдиного реєстру учасників вільної економічної зони на територіях Донецької народної республіки, Луганської народної республіки, Запорізької та Херсонської області» (реєстраційний номер запису про включення до «реєстру» № 942024000203.
З 27.05.2022, більш точний час в ході досудового розслідування встановити не виявилось можливим, ОСОБА_5 , будучи громадянкою України, усвідомлюючи здійснення відкритої російської агресії, яка розпочалась приблизно о 04 годині ранку 24.02.2022 повномасштабним російським військовим вторгненням на територію України, метою якого є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України, усвідомлюючи російську агресію проти України, з метою переслідування своїх особистих інтересів та бажання, організувала провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресор, у тому числі здійснила збір зернової продукції з подальшим вивезенням автомобільним транспортом через тимчасово окуповані території Луганської області до території рф для реалізації.
У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, захопленням території м. Луганськ та с. Мусіївка Старобільського району Луганської області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» № 229 (7888) від 09.11.2024, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістки про виклик останньої на 13.11.2024, 14.11.2024 та 15.11.2024 за зазначеною в повістці адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні № 22024130000000145 від 22.02.2024, отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України, допиту в якості підозрюваної, тощо.
Жодного разу у визначений час ОСОБА_5 у призначене місце не з'явилась, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.
Враховуючи наведені вище обставини, слідчим за погодженням з прокурором 21.11.2024, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, ОСОБА_5 повідомлено про підозру у відповідності та у спосіб, передбачений чинним кримінальним процесуальним законодавством України шляхом опублікування повідомлення про підозру на веб-сайті Офісу Генерального прокурора та в газеті «Урядовий кур'єр» № 236 (7896), яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, а також таке повідомлення вручено близькому родичу останньої - батьку ОСОБА_7 .
Одночасно з повідомленням ОСОБА_5 про підозру в порядку, передбаченому ст. 135 КПК України, опубліковано оголошення із повісткою про виклик останньої до слідчого відділу 3 управління ГУ СБУ у Донецькій та Луганській областях, за адресою: м. Дніпро, площа Шевченка, буд. 7, каб. 131 на 25.11.2024, 26.11.2024 та 27.11.2024, для вручення їй письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, допиту як підозрюваної, а також проведення інших слідчих та процесуальних дій. Крім того, вказана повістка розміщена на веб-сайті Офісу Генерального прокурора у рубриці «Повістки про виклик та відомості про здійснення спеціального досудового розслідування». Також, такі повістки вручено близькому родичу останньої - батьку ОСОБА_7 .
Жодного разу у визначений час підозрювана ОСОБА_5 у призначене місце не з'явилась, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.
28.11.2024 на підставі ст. 281 КПК України підозрювану ОСОБА_5 оголошено в розшук.
У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, проведенням бойових дій та захопленням м. Луганськ та с. Мусіївка Старобільського району Луганської області, конкретне фактичне місцезнаходження підозрюваної ОСОБА_5 на цей час не відомо, проте зібрані докази дають достатні підстави вважати, що підозрювана перебуває на тимчасово окупованій території Луганської області, де переховується від органів слідства з метою уникнення кримінальної відповідальності.
Враховуючи зазначені обставини до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська подано клопотання в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваної ОСОБА_5 .
Для розгляду вказаного клопотання, підозрювана за судовим викликом в судове засідання не з'явилась.
За результатами судового розгляду 06.12.2024 слідчим суддею Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська задоволено клопотання та обрано стосовно ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України, а також факт перебування останньої на тимчасово окупованій території, повністю обґрунтовується зібраними у провадженні доказами, а саме:
• протоколом огляду від 06.05.2024 сайту т.зв. «ФНС россии» (мовою оригіналу) на якому сформовано т.зв. «Выписку из единого государственного реестра юридических лиц» (мовою оригіналу), стосовно т.зв. «ООО «ПКК «Аленка» (мовою оригіналу), де вказано адресу розташування, поштову скиньку, види діяльності, а також, що ОСОБА_5 є т.зв. «керівником та засновником юридичної особи»;
• інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань стосовно ПП «ВКК «АЛЬОНКА», де вказано адресу розташування, види діяльності, а також, що ОСОБА_5 є власником та керівником зазначеного підприємства;
• протоколом допиту свідка ОСОБА_8 , який показав про те що ОСОБА_5 будучи власником ПП «ВКК «АЛЬОНКА», разом зі своїм батьком ОСОБА_7 перереєстрували в окупаційних органах влади дане підприємство та організували здійснення господарської діяльності у відповідності до нормативних документів держави - агресора;
• протоколом огляду мережі Інтернет від 06.05.2024, під час якого встановлено інформаційну статтю, в якій вказано про отримання «ООО «ПКК «АЛЕНКА» субсидії на відшкодування частини вартості техніки від т.зв. «міністерства сільського господарства лнр»;
• протоколом огляду мережі Інтернет від 13.04.2024, в ході якого виявлено відеозапис на якому представниками ГО «НОН-СТОП» повідомляється про діяльність на тимчасово окупованій території «ООО «ПКК «АЛЕНКА», взаємозв'язок із представниками держави-агресора, а також ролі фігурантів у вчиненні кримінального правопорушення;
• протоколами оглядів, якими встановлено публікації в мережі Інтернет, які підтверджують входження «ООО «ПКК «АЛЕНКА» до т.зв. «вільної економічної зони;
• протоколом огляду (дослідження) матеріалів, отриманих в ході проведення НСРД, яким встановлено відповідні документи, що підтверджують факт реєстрації «ООО «ПКК «АЛЕНКА» (мовою оригіналу) в т.зв. «державних органах лнр» та провадження ОСОБА_5 господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора;
• протоколом огляду матеріалів, отриманих в ході тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ТОВ «УКРНЕТ» стосовно електронної поштової скриньки «kambrod-avto@ukr.net»яким встановлено відповідні документи, що підтверджують факт реєстрації «ООО «ПКК «АЛЕНКА» (мовою оригіналу) в т.зв. «державних органах лнр» та провадження ОСОБА_5 господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора;
• інформацією з державної прикордонної служби України, згідно якої 03.02.2024 ОСОБА_5 виїхала з підконтрольної українській владі території;
• іншими доказами у даному кримінальному провадженні.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована Російською Федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації.
Відповідно до ч. 2 ст. 3 цього Закону адміністративна межа між тимчасово окупованою територією та іншою територією України визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на час подання клопотання, затвердженого Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 22.12.2022 № 309 територія Міловської сільської територіальної громади Старобільського району Луганської області в яку входить село Мусіївка з 24.02.2022 є тимчасово окупованою російською федерацією територією України.
Таким чином, факт тимчасової окупації території Міловської сільської територіальної громади Старобільського району Луганської області в яку входить село Мусіївка є загальновідомим та не потребує додаткового підтвердження Радою національної безпеки і оборони України та Президентом України, крім того він визнаний Кабінетом Міністрів України.
Той факт, що підозрювана ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України підтверджується вищеназваними матеріалами кримінального провадження.
Про те, що підозрювана переховується від слідства та суду свідчить таке:
- з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України в газеті «Урядовий кур'єр» № 229 (7888) від 09.11.2024, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістку про виклик ОСОБА_5 на 13.11.2024, 14.11.2024 та 15.11.2024 за зазначеною в повістках адресою для вручення письмового повідомлення про підозру, допиту в якості підозрюваного та проведення слідчих дій у кримінальному провадженні № 22024130000000145 від 22.02.2024;
- з дотриманням вимог ст. ст. 111, 133, 135, 137 КПК України в газеті «Урядовий кур'єр» № 236 (7896) від 21.11.2024, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістки про виклик підозрюваної ОСОБА_5 на 25.11.2024, 26.11.2024 та 27.11.2024 за зазначеною в повістці адресою для вручення письмового повідомлення про підозру, допиту в якості підозрюваного та проведення слідчих дій у кримінальному провадженні № 22024130000000145 від 22.02.2024. Також, такі повістки вручено близькому родичу останньої - батьку ОСОБА_7 .
Жодного разу у призначений час підозрювана ОСОБА_5 у визначене місце не з'явилась, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.
Враховуючи те, що підозрювана належним чином викликалась для повідомлення про підозру та проведення процесуальних дій, у спосіб передбачений законом, а саме через засоби масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на сайті Офісу Генерального прокурора, проте не з'явилась у призначений час та не повідомила про причини неприбуття, та згідно показань свідків, оглядів мережі Інтернет перебуває на тимчасово окупованій території, необхідно вважати, що підозрювана ОСОБА_5 переховується від органів слідства на тимчасово окупованій території України з метою ухилення від кримінальної відповідальності.
Враховуючи наведене, достовірно встановлено, що підозрювана ОСОБА_5 :
- обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України;
- переховується від органів слідства з метою ухилення від кримінальної відповідальності (ухиляється від явки на виклик слідчого, прокурора, зокрема, не прибула на виклик без поважної причини більше 2 разів);
- перебуває на тимчасово окупованій території України.
Таким чином, слідчий вказує, що наявні достатні підстави для проведення у кримінальному провадженні № 22024130000000145 від 22.02.2024 стосовно підозрюваної ОСОБА_5 спеціального досудового розслідування кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України.
У відповідності до п. 6 ч. 1 ст. 297-2 КПК України, слідчим зазначено, що наразі у кримінальному провадженні відсутня необхідність проведення допиту свідків під час розгляду клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування слідчим суддею, зокрема, через те, що свідки перебувають у інших регіонах України у зв'язку з евакуацією з тимчасово окупованої території через активні бойові дії та захоплення окремих територій збройними силами рф та незаконними збройними формуваннями так званої «лнр».
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав, наведених у ньому.
Захисник у судовому засіданні не заперечував проти задоволення поданого клопотання.
Заслухавши доводи слідчого та захисника, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про таке.
Так, в судовому засіданні встановлено, що слідчим відділом 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №22024130000000145 від 22.02.2024 відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України.
У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, захопленням території м. Луганськ та с. Мусіївка Старобільського району Луганської області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» № 229 (7888) від 09.11.2024, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістки про виклик останньої на 13.11.2024, 14.11.2024 та 15.11.2024 за зазначеною в повістці адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні № 22024130000000145 від 22.02.2024, отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України, допиту в якості підозрюваної, тощо.
Жодного разу у визначений час ОСОБА_5 у призначене місце не з'явилась, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.
21.11.2024 слідчим за погодженням з прокурором, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, ОСОБА_5 повідомлено про підозру у відповідності та у спосіб, передбачений чинним кримінальним процесуальним законодавством України шляхом опублікування повідомлення про підозру на веб-сайті Офісу Генерального прокурора та в газеті «Урядовий кур'єр» № 236 (7896), яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, а також таке повідомлення вручено близькому родичу останньої - батьку ОСОБА_7 .
Одночасно з повідомленням ОСОБА_5 про підозру в порядку, передбаченому ст. 135 КПК України, опубліковано оголошення із повісткою про виклик останньої до слідчого відділу 3 управління ГУ СБУ у Донецькій та Луганській областях, за адресою: м. Дніпро, площа Шевченка, буд. 7, каб. 131 на 25.11.2024, 26.11.2024 та 27.11.2024, для вручення їй письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, допиту як підозрюваної, а також проведення інших слідчих та процесуальних дій. Крім того, вказана повістка розміщена на веб-сайті Офісу Генерального прокурора у рубриці «Повістки про виклик та відомості про здійснення спеціального досудового розслідування». Також, такі повістки вручено близькому родичу останньої - батьку ОСОБА_7 .
Жодного разу у визначений час підозрювана ОСОБА_5 у призначене місце не з'явилась, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.
Слід зазначити, що поняття «обґрунтована підозра» не визначене у національному законодавстві та, виходячи з положень ч. 5 ст. 9 КПК України необхідно взяти до уваги позицію Європейського суду з прав людини, відображену у пункті 175 Рішення від 21.04.2011 у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», відповідно до якої термін обґрунтована підозра означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990, п.32, Series A, N 182).
При цьому, обставини здійснення підозрюваним конкретних дій та доведеність його вини, потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування.
Такий висновок узгоджується з правовими позиціями, наведеними у рішеннях Європейського Суду з прав людини, зокрема, у справі «Мюррей проти Сполученого Королівства» № 14310/88 від 23.10.1994, в яких суд зазначив, що факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими, як і ті, що є необхідними для обґрунтування вироку чи й просто висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу кримінального розслідування.
Так, для вирішення питання щодо обґрунтованості повідомленої підозри, оцінка наданих слідчому судді доказів здійснюється не в контексті оцінки доказів з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності, доведення чи не доведення винуватості особи, що здійснюється судом при ухваленні вироку, а з метою визначити вірогідність та достатність підстав причетності тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення, а також чи є підозра обґрунтованою, щоб виправдати подальше розслідування або висунення обвинувачення.
Водночас, слідчому судді під час вирішення питання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування не надається весь обсяг доказів, зібраних під час досудового розслідування та дані щодо джерел їх отримання. Такі матеріали мають надаватися суду при судовому провадженні відповідного кримінального провадження та саме на цій стадії, передбачено здійснення оцінки доказів з точки зору належності, допустимості, достовірності та сукупності доказів з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об'єктивно зв'язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення (рішення у справі «Мюррей проти Об'єднаного Королівства» від 28.10.1994, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990).
При цьому, на стадії досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою.
Так, слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів лише щодо пред'явленої підозри з точки зору їх достатності та взаємозв'язку, не вирішуючи наперед питання про винуватість підозрюваного у вчиненні інкримінованому йому злочину, правильність кваліфікації його дій, допустимість доказів щодо встановлення винуватості підозрюваного, вважає, що зміст клопотання та долучених до нього матеріалів кримінального провадження можуть свідчити про існування фактів і інформації, які можуть переконати об'єктивного спостерігача у тому, що підозрювана могла вчинити інкриміноване їй правопорушення.
Відповідно до матеріалів клопотання, з дотриманням вимог ст. ст. 276, 277, 278 КПК України, ОСОБА_5 повідомлено про підозру у відповідності та у спосіб, передбачений чинним кримінальним процесуальним законодавством України.
При цьому, відповідно матеріалів клопотання підозрювана постійно перебуває на тимчасово окупованій території України і встановити її точне місце перебування не видається за можливе. Доказами перебування підозрюваної на тимчасово окупованій території України підтверджено зібраними матеріалами досудового розслідування.
Постановою слідчого від 28.11.2024 на підставі ст. 281 КПК України підозрювану ОСОБА_5 оголошено в розшук.
Водночас, чинне процесуальне законодавство не визначає, якими саме доказами має бути доведено, що особа перебуває у будь-якому із видів розшуку, однак регламентує, що про оголошення розшуку (державного та міжнародного) органом досудового розслідування має бути винесена відповідна постанова (ч. 2 ст. 281 КПК України), що в даному випадку і було здійснено органом досудового розслідування шляхом винесення постанов про оголошення підозрюваного в розшуки.
Згідно з ч. 5 ст. 139 КПК України ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.
Разом з тим, відповідно до ч. ч. 1, 2. ст. 297-1 КПК України спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цієї глави.
Спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні зокрема щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 111-1, 111-2, 112, 113, 114, 114-1, 114-2, 115, 116, 118, частиною другою статті 121, частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1, 147, частинами другою - п'ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258, 258-1, 258-2, 258-3, 258-4, 258-5, 348, 364, 364-1, 365, 365-2, 368, 368-2, 368-3, 368-4, 369, 369-2, 370, 379, 400, 408, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.
Здійснення спеціального досудового розслідування щодо інших злочинів не допускається, крім випадків, коли злочини вчинені особами, які переховуються від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошені у міжнародний розшук, та розслідуються в одному кримінальному провадженні із злочинами, зазначеними у цій частині, а виділення матеріалів щодо них може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 297-2 КПК України клопотання слідчого, прокурора про здійснення спеціального досудового розслідування повинно містити, зокрема, відомості про те, що підозрюваний виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або відомості про оголошення підозрюваного в міжнародний розшук.
Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» № 1207-VII від 15.04.2014 визначає статус території України, тимчасово окупованої внаслідок збройної агресії Російської Федерації, встановлює особливий правовий режим на цій території, визначає особливості діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в умовах цього режиму, додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб (стаття 2 цього Закону).
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована Російською Федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації.
Відповідно до ч. 2 ст. 3 цього Закону адміністративна межа між тимчасово окупованою територією та іншою територією України визначається Кабінетом Міністрів України.
Під час досудового розслідування встановлено, що підозрювана ухиляється від явки на виклик слідчого (не прибула на виклик без поважної причини більше ніж два рази), оголошена у розшук та перебуває на тимчасово окупованій території України.
Згідно із до ч. 3 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», Порядок вручення повістки про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, а також правові наслідки ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, визначаються Кримінальним процесуальним кодексом України.
Відповідно до ч.1 ст. 297-5 КПК України, повістки про виклик підозрюваного у разі здійснення спеціального досудового розслідування надсилаються за останнім відомим місцем його проживання чи перебування та обов'язково публікуються в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора. З моменту опублікування повістки про виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора підозрюваний вважається належним чином ознайомленим з її змістом.
Матеріали клопотання свідчать, що підозрювана належним чином викликалася для повідомлення про підозру та проведення процесуальних дій, у спосіб передбачений законом, а саме через засоби масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на сайті Офісу Генерального прокурора, проте не з'явилася у призначений час та не повідомила про причини неприбуття, та згідно показань свідків перебуває на тимчасово окупованій території, а відтак слід вважати, що підозрювана переховується від органів слідства на тимчасово окупованій території України, з метою ухилення кримінальної відповідальності.
Отже, матеріалами клопотання також підтверджено, що підозрювана переховується від органу досудового розслідування на тимчасово окупованій території України з метою ухилення від кримінальної відповідальності.
Враховуючи вищевикладене, зважаючи на надані слідчому судді матеріали кримінального провадження, що можуть свідчити про причетність підозрюваної до вищевказаних кримінальних правопорушень, а також, враховуючи той факт, що остання переховується від органів досудового розслідування, з метою ухилення від кримінальної відповідальності, оголошена у розшук та перебуває на тимчасово окупованій території України, слідчий суддя дійшов висновку про наявність обґрунтованих підстав, визначених ст. ст. 297-1, 297-2, 297-4 КПК України, для задоволення клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_5 .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.135,139,297-1 - 297-5 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання старшого слідчого в ОВС 3 відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Луганської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 22024130000000145 від 22.02.2024 про здійснення спеціального досудового розслідування відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України, - задовольнити.
Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування кримінального провадження № 22024130000000145 від 22.02.2024 відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складений і оголошений о 16-35 годині 18.03.2025 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1