Справа № 517/232/25
Провадження № 3/517/177/2025
18 березня 2025 рокусмт. Захарівка
Суддя Фрунзівського районного суду Одеської області Гончар І.В., за участі: секретаря Заболотної Л.В., прокурора Овсепян А.А., особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , депутата Затишанської селищої ради Роздільнянського району Одеської області, мешканки АДРЕСА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
11 червня 2024 року до Фрунзівського районного суду Одеської області одночасно надійшло два протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та канцелярією суду були заведенні 2 справи: - протокол № 388/2025 від 20.02.2025 року (№ справи 517/232/25, н/п 3/517/177/2025); -протокол №389/2025 від 20.02.2025 року (№ справи 517/233/25, н/п 3/517/178/2025). Постановою судді від 27.02.2025 року, відповідно до вимог ст. 36 КУпАП, вищевказані справи були об'єднанні в одне провадження та присвоєно єдиний унікальний номер 517/232/25.
Згідно протоколу № 388/2025 від 20.02.2025 року ОСОБА_1 , будучи депутатом Затишанської селищої ради Роздільнянського району Одеської області, являючись суб'єктом на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно 07.02.2025 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 р., а повина була подати до 31.01.2024 р., чим порушила вимоги ч.1 ст. 45 п. 2-7 розділу ХІІІ ЗУ "Про запобігання корупції" та вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КупАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно протоколу № 389/2025 від 20.02.2025 року ОСОБА_1 , будучи депутатом Затишанської селищої ради Роздільнянського району Одеської області VІІІ скликання, являючись суб'єктом на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно 07.02.2025 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 р., а повина була подати до 31.01.2024 р., чим порушила вимоги ч.1 ст. 45 п. 2-7 розділу ХІІІ ЗУ "Про запобігання корупції" та вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КупАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В судовому засідані гр. ОСОБА_1 свою вину визнала повністю. Прокурор в судовому засіданні надав мотивувальний висновок щодо наявності в діях ОСОБА_1 події та складу адміністративного правопорушення та просив визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяди неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850,00 грн..
Дані факти підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення та доданими матеріалами. На підставі викладеного, суд вважає доведену вину гр. ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП. Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.
Відповідно до положень КУпАП, обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Відповідно до санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, за зазначене правопорушення на особу накладається стягнення у вигляді штрафу штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, та зважаючи на те, що протоколи складені за одинакови частинами та статтями КУпАП, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, яке передбачає санкція ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Керуючись ст.ст. 36, 172-6, 284 КУпАП, ст. 40-1 Закону України «Про судовий збір», суддя -
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та піддати стягненню у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок (н/р UA588999980313070106000015588, код за ЄДРПОУ 37607526, МФО - 899998, отримувач - ГУК в Од.обл./отг.Затишшя/21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації судовий збір у розмірі 605 (шісот п'ять) гривень 60 копійок (отримувач: ГУК в Од.обл./смт.Захарівка/22030101, код ЄДРПОУ: 37607526, номер рахунку: UA328999980313161206000015672, код банку МФО: 899998, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)).
Згідно ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня винесення постанови, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. У випадку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, накладеного на нього, тобто 1 700 грн., що передбачено ст. 308 КУпАП. Постанова може бути оскаржена на протязі десяти днів з дня її винесення до Одеського апеляційного суду. Постанова може бути пред'явлена до виконання на протязі трьох місяців з дня її винесення.
Суддя: Ірина ГОНЧАР