Справа № 206/1189/25
Провадження № 1-в/206/77/25
18.03.2025 року м. Дніпро
Самарський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
особи, щодо якої внесено подання
про встановлення адміністративного нагляду - ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпрі подання начальника ВНП № 4 ДРУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області підполковника поліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , -
Начальник ВНП № 4 ДРУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області підполковника поліції ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду у відношенні засудженого ОСОБА_3 , посилаючись на те, що після звільнення з місць позбавлення волі, останній зарекомендував себе з негативного боку, неодноразово порушував вимоги чинного законодавства та притягувався до адміністративної відповідальності.
ОСОБА_3 в судовому засіданні з викладеними в поданні обставинами погодився, не заперечував щодо задоволення подання і встановлення у відношенні нього адміністративного нагляду відповідно до клопотання.
Суд, вислухавши пояснення ОСОБА_3 , перевіривши матеріали подання, встановив наступне.
ОСОБА_3 засуджений 01.12.2017 року Бабушкінським районним судом м. Дніпропетровська за ч. 2 ст.15, ч. 2 ст.190, ч. 1 ст.185, ч.1. ст..70 КК України до 2 років позбавлення волі. На підставі ст. ст. 75, 76 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки.
Також ОСОБА_3 засуджений Жовтневим районним судом м. Дніпропетровська за ч. 2 ст.186 КК України до 2 років позбавлення волі. Звільнений з місця позбавлення волі 04.01.2024 року за відбуттям строку покарання.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 після звільнення незважаючи на попередження органів Національної поліції, вчиняє адміністративні правопорушення та неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності (36 разів), востаннє: 16 лютого 2025 року за ч. 1 ст.127 КУпАП до покарання у вигляді штрафу в розмірі 255,00 грн.
Згідно п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», встановлення адміністративного нагляду передбачено до осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно вимог діючого законодавства адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Статтею 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Статтею 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», передбачено, що до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; заборона перебування у визначених місцях району (міста); заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
З огляду на наведене, суд вважає за необхідне встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд та обмеження, які встановлюються щодо поведінки піднаглядного.
На підставі ст. 2, п.п."в" ст.3, ст.ст.5,6,10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,
Подання начальника ВНП № 4 ДРУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області підполковника поліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 строком на 1 рік із застосуванням до нього наступних обмежень:
- заборонити відвідувати місця, де реалізуються спиртні напої на розлив;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі м. Дніпра без дозволу органу Національної поліції України;
- заборонити виходити з дому (квартири) щодня з 22-00 год. по 05-00 год.;
- зобов'язати ОСОБА_3 прибувати на реєстрацію до органу Національної поліції України чотири рази на місяць у вільний від роботи час.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали суду про встановлення адміністративного нагляду.
На ухвалу може бути подано апеляцію до Дніпровського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1