Постанова від 17.03.2025 по справі 523/4144/25

Справа № 523/4144/25

Номер провадження 1-в/523/162/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" березня 2025 р. м. Одеса

Суддя Суворовського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду подання т.в.о. начальника ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду відносно:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Рені Одеської області, українець, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:

- 17.02.2017 року Суворовським районним судом м.Одеси за ст. 289 ч.2 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 років, на підставі ст. 75, 76 КК України звільненого від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки;

- 23.05.2017 року Біляївським районним судом Одеської області за ст. 121 ч.1 КК України, на підставі ст. 70 ч.4 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 років 1 місяць , звільненого 23.05.2022 року з ДУ «Арбузинська ВК № 83» по відбуттю строку покарання;

ВСТАНОВИВ

До Суворовського районного суду м. Одеси надійшло подання т.в.о. начальника ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який 23.05.2022 року звільнений з місця позбавлення волі по відбуттю строку покарання. На даний час проживає постійно проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Представник ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області в судовому засіданні просив подання задовольнити та встановити адміннагляд відносно ОСОБА_3

ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду.

Перевіривши матеріали справи, вислухавши думку представника ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області, пояснення ОСОБА_3 , суд приходить до висновку, що надане до суду подання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбуття покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Пунктом «в» ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами,звільненими з місць позбавлення волі» визначає, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів національної поліції.

Згідно ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.

Відповідно до ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.

Згідно роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28 березня 1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», суд, при розгляді питання встановлення чи продовження адміністративного нагляду, не може допускати формального підходу, тому слід повно досліджувати всі обставини та перевіряти обґрунтованість встановлення і продовження адміністративного нагляду.

Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_3 раніше двічі судимий, останній раз 23.05.2017 року Суворовським районним судом м. Одеси, до покарання у вигляді позбавлення волі, звільнений по відбуттю строку покарання.

З метою недопущення скоєння правопорушень та злочинів у відношенні ОСОБА_3 проводилася профілактична і виховна робота, на яку він не реагував, на шлях виправлення не став, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності а саме:

- 08.03.2025 року - ст. 178 ч.1 КУпАП- накладено штраф в розмірі 17 грн.

- 08.03.2025 року - ст. 175-1 ч.1 КУпАП - накладено штраф в розмірі 51 грн.

- 11.03.2025 року - ст. 177 КУпАП - накладено штраф в розмірі 17 грн.

Враховуючи, що ОСОБА_3 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, ігнорує письмові попередження органів поліції, за місцем проживання характеризується посередньо, не працює, допускає зловживання спиртними напоями, суд вважає за необхідне встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд для створення йому умов, які б сприяли його виправленню і перевихованню, забезпечили правову поведінку і неможливість вчинення нових порушень закону.

Керуючись ст.ст. 3 п. «В», 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -

УХВАЛИВ

Подання начальника ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.

Встановити термін адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 12 (дванадцять) місяців з наступними обмеженнями для нього:

-Заборони виїзду в особистих справах за межі м.Одеси без дозволу начальника відділу поліції № 3 Одеського РУП № 1 ГУНП в Одеській області, який здійснює адміннагляд.

-Заборони відвідування закладів та місць, де проводиться реалізація та вживання спиртних напоїв на розлив.

-Зобов'язати з'являтись за викликом поліції у вказаний час для з'ясування питань пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.

Копію цієї постанови направити начальнику ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області для виконання.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Суворовський районний суд м. Одеси шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя: