Постанова від 17.03.2025 по справі 522/3211/25

Справа № 522/3211/25

Провадження № 3/522/1890/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2025 року Суддя Приморського районного суду м. Одеси Дерус А.В., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління патрульної поліції в Одеській області у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності по ст. 126 ч. 5 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Приморського районного суду м. Одеси надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП.

З протоколу серії ЕПР1 № 249840 від 17.02.2025 року, вбачається, що 17.02.2025 року, о 22:21 год., в м. Одесі по пл. Привокзальна, № 2, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом «Yamaha Jog 35», б/н, рама № НОМЕР_1 , Будучи позбавленим права керування Солом'янським районним судом м. Києва від 24.01.2024 року, строком на 5 років. Правопорушення вчинено повторно протягом року. Постанова серії ЕНА № 3646137 від 11.12.2024 року за ч. 4 ст. 126 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений.

Дослідивши матеріали справи, суддя вбачає в діях правопорушника є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті, а саме керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом; керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами; керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п'яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується наявними матеріалами справи.

Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов до висновку, що необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення у вигляді штрафу з позбавлення права керування транспортними засобами.

Згідно довідки про отримання (неотримання) особою посвідчення водія, станом на 17.02.2025 року, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не отримував посвідчення водія.

Згідно матеріалів справи транспортний засіб «Yamaha Jog 35», б/н, рама № НОМЕР_1 , не належить ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Керуючись ст.ст. 283-284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , піддати адміністративному стягненню за ч. 5 ст. 126 КУпАП у виді штрафу в розмірі 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень в прибуток держави.

Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок, згідно Закону України «Про судовий збір».

Постанова підлягає оскарженню до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд м. Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: А.В. Дерус

Попередній документ
125875495
Наступний документ
125875497
Інформація про рішення:
№ рішення: 125875496
№ справи: 522/3211/25
Дата рішення: 17.03.2025
Дата публікації: 19.03.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Приморський районний суд м. Одеси
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред’явила їх для перевірки, або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (18.04.2025)
Дата надходження: 20.02.2025
Розклад засідань:
17.03.2025 10:00 Приморський районний суд м.Одеси
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДЕРУС АНАТОЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
суддя-доповідач:
ДЕРУС АНАТОЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
орган державної влади:
Управління патрульної поліції в Одеській області ДПП
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Палій Руслан Євгенович