Постанова від 17.03.2025 по справі 515/175/25

Справа № 515/175/25

Провадження № 3/515/362/25

Татарбунарський районний суд Одеської області

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2025 року м. Татарбунари

Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Луцюк В.О., розглянувши матеріали, які надійшли від ВП № 2 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , учениці 3-го курсу ДНЗ «Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище»,

за ч.1 ст.178 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

02 січня 2025 року близько 20 години 30 хвилин на вул. Вишневій в с. Білолісся Білгород-Дністровського району Одеської області неповнолітня ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебувала у п'яному вигляді, чим ображала людську гідність і громадську мораль.

Своїми діями ОСОБА_1 допустила правопорушення, передбачене ч.1 ст.178 КУпАП, а саме поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль.

У судове засідання ОСОБА_1 та її законний представник ОСОБА_2 не з'явилися, клопотання про відкладення розгляду справи не подавали. Згідно з поданою заявою (а.с. 3), ОСОБА_3 просила справу слухати у її відсутність, вину свою визнала.

Факт вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.178 КУпАП, знайшов підтвердження протоколом про адміністративне правопорушення від 14 січня 2025 року серією ВАД №172190;

витягом про реєстрацію повідомлення зі служби 102 про те, що 02 січня 2025 року за адресою: АДРЕСА_1 , побила безпричинно матір, від ШМД відмовилася, заявник; ОСОБА_1 ;

письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що 02 січня 2025 року близько 19 години 00 хвилин вона пішла до ОСОБА_4 , яка проживає неподалік, де вживала вино. Вони разом випили близько 2 л спиртного. Вона сп'яніла та пішла додому у п'яному вигляді. Прийшовши додому, матір почала її ображати нецензурною лайкою та вдарила рукою по обличчю. Вона відразу викликала поліцію. Подія відбувалася у присутності сестри;

письмовими поясненнями свідка ОСОБА_5 від 14 січня 2025 року, згідно з якими 02 січня 2025 року близько 20 години 00 хвилин він перебував біля місця проживання свого товариша, поряд з яким проживає сім'я ОСОБА_6 . Так, він бачив, як неповнолітня ОСОБА_1 йшла у п'яному стані, а саме мала порушену координацію рухів, остання навіть впала на землю. Підійшовши їй допомогти, він протяг їй руку ті відчув з рота різкий запах алкоголю. Він відвів дівчину за місцем проживання. Її матір також перебувала у нетверезому стані. ОСОБА_7 відразу почала ображати нецензурною лайкою доньку ОСОБА_8 . Після чого він пішов додому та що було далі йому невідомо;

письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 02 січня 2025 року, де остання показала, що повернулася додому, а її донька ОСОБА_8 перебувала у нетверезому стані, почала з нею сваритися. На її заспокоювання не реагувала та почала її та сестер виганяти з будинку. Вона її вдарила по обличчю долонею, щоб привести до тями, на що донька викликала поліцію та пішла з дому.

Згідно з характеристикою на здобувачку освіти 1-ОК групи, виданої ДНЗ «Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище», ОСОБА_1 характеризується посередньо, як така, що часто пропускає заняття без поважних причин, потребує постійного контролю з боку батьків та викладачів.

Обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність не встановлено.

Враховуючи наведене та з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, згідно ст. 24-1 КпАП України, застосовую до правопорушника заходи впливу у вигляді попередження.

Суд не стягує з правопорушниці судовий збір на користь держави, у зв'язку з застосуванням до неї заходу впливу, а не накладення адміністративного стягнення.

Керуючись ст.ст. 24-1, 280, 283, 284 КпАП України,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП.

Застосувати до неповнолітньої ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , захід впливу, передбачений ст.24-1 КпАП України, у виді попередження.

Судовий збір віднести на рахунок держави.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, протягом десяти днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду через Татарбунарський районний суд Одеської області.

Суддя В.О. Луцюк

Попередній документ
125858659
Наступний документ
125858661
Інформація про рішення:
№ рішення: 125858660
№ справи: 515/175/25
Дата рішення: 17.03.2025
Дата публікації: 18.03.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Татарбунарський районний суд Одеської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (17.03.2025)
Дата надходження: 03.02.2025
Предмет позову: Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді
Розклад засідань:
17.03.2025 09:30 Татарбунарський районний суд Одеської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЛУЦЮК ВЯЧЕСЛАВ ОЛЕКСІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
ЛУЦЮК ВЯЧЕСЛАВ ОЛЕКСІЙОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Гетьман Ганна В'ячеславівна