14 березня 2025 рокуСправа №160/33573/24
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сластьон А.О. розглянув у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Дніпровського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Дніпровському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.
Суть спору: 19.12.2024 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Дніпровського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Дніпровському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), в якій позивач просить суд:
-визнати протиправним та скасувати висновок Дніпровського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Дніпровському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) №3004/31.30-26 від 02 листопада 2024 року про відмову у поновленні актового запису цивільного стану актового запису про народження;
-зобов'язати Дніпровський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Дніпровському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) поновити актовий запис №878 про народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: місто Москва, Росія; Батько: ОСОБА_3 , громадянин Російської Федерації; Мати: ОСОБА_4 ; актовий запис складений 30 серпня 2017 року органом РАЦС Москви (Російська Федерація) №66 Багатофункціонального центру надання державних послуг району Північне Бутово, про що видати повторне свідоцтво.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 28 жовтня 2024 року позивач звернулася до Дніпровського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Дніпровському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) із заявою про поновлення актового запису про народження своєї неповнолітньої доньки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Актовий запис №878 про народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складений 30.08.2017 органом РАЦС м. Москви (Російська Федерація) №66 багатофункціонального центру надання державних послуг ОСОБА_5 , що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_1 (копія свідоцтва про народження із засвідченим перекладом на українську мову додається). 02 листопада 2024 року Дніпровський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Дніпровському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) прийняв висновок №3004/31.30-26, яким було відмовлено у поновленні актового запису цивільного стану з підстав неподання документів, необхідних для розгляду заяви та вирішення питання по суті. Позивач не погоджується із вказаним висновком відповідача, вважає його протиправним та просить скасувати.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 грудня 2024 ркоу відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження. Розгляд справи вирішено здійснювати без виклику сторін.
Відповідач повідомлявся про розгляд даної справи належним чином, проте заяви про визнання позову чи відзив на позовну заяву в строки, передбачені статтею 261 Кодексу адміністративного судочинства України, до суду не надав.
Відповідно до частини шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Згідно з частиною другою статті 175 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.
З урахуванням викладеного, розгляд справи судом здійснено у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
05 травня 2017 року був укладений шлюб між ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище - ОСОБА_6 ), яка є громадянкою України, та ОСОБА_3 , громадянином Російської Федерації.
Шлюб був зареєстрований на території Російської Федерації Черемушкінським відділом ЗАЦС управління ЗАЦС м. Москви, актовий запис №510, що підтверджується свідоцтвом про шлюб НОМЕР_2 від 05.05.2017, виданим Черемушкінським відділом ЗАЦС управління ЗАЦС Москви.
У шлюбі між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 народилася донька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: місто Москва (Російська Федерація), що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_1 , видане органом РАЦС Москви №66 Багатофункціонального центру надання державних послуг району Північне Бутово від 30.08.2017, актовий запис про народження №878.
Судом встановлено , що шлюб ОСОБА_1 з ОСОБА_3 було розірвано за заявою ОСОБА_3 рішенням судової ділянки №17 району Північне (Сєвєрноє) Бутово м.Москви від 03 грудня 2019 року.
В червні 2019 року позивач повернулася до України.
Донька позивача - ОСОБА_2 була зареєстрована громадянкою України відповідно до рішення УДМС України в Запорізькій області від 06.11.2019, що підтверджується Довідкою №983 про реєстрацію особи громадянином України, виданою 21.11.2019 УДМС України у Запорізькій області.
26 листопада 2023 року позивач зареєструвала шлюб з ОСОБА_7 , що підтверджується свідоцтвом про шлюб НОМЕР_3 та змінила прізвище « ОСОБА_8 » на « ОСОБА_9 ».
Відповідно до заочного рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області у справі №175/3279/24 від 08 серпня 2024 року, ОСОБА_3 позбавлено батьківських прав відносно доньки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
З позовної заяви вбачається, що наразі чоловік позивача ОСОБА_7 має намір усиновити доньку позивача - ОСОБА_2 , про що отримано висновок Дніпровської районної державної адміністрації про доцільність усиновлення від 22.10.2024 №1-50-1045/0/290-24.
28 жовтня 2024 року позивач звернулася до Дніпровського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Дніпровському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) із заявою про поновлення актового запису про народження своєї неповнолітньої доньки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
02 листопада 2024 року Дніпровський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Дніпровському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) прийняв висновок №3004/31.30-26, яким було відмовлено у поновленні актового запису цивільного стану. Обґрунтовуючи відмову в поновленні актового запису цивільного стану відповідач зазначив, що позивач не надала документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питанння по суті.
Позивач не погоджується з вказаним висновком відповідача, вважає його необґрунтованим та таким, що підлягає скасуванню. Позивач вказує, що, відмовляючи у поновленні актового запису з підстав неподання документів без будь-якої їх конкретизації, відповідач діяв непропорційно, без дотримання балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи та цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).
З урахуванням підстав позову та з огляду на доводи, якими відповідач обґрунтовував прийняття оскаржуваного висновку, суд надаватиме оцінку виключно наявності чи відсутності достатніх підстав для його прийняття, зокрема, перевірить, чи відповідне рішення прийнято на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також чи прийнято воно обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення. При цьому, в рамках цієї справи судом не встановлюються жодні юридичні факти.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, пов'язані з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану, внесенням до актових записів цивільного стану змін, їх поновленням і анулюванням, а також засади діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану врегульовано Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" від 01.07.2010 №2398-VI (надалі - Закон №2398). Згідно зі статтею 2 Закону №2398, актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов'язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб'єктом цивільних прав та обов'язків.
Згідно з ч.ч. 1, 4 ст. 6 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження. Органи державної реєстрації актів цивільного стану видають відповідні свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану.
Статтею 49 ЦК України визначено, що актами цивільного стану є народження фізичної особи, встановлення її походження, набуття громадянства, вихід з громадянства та його втрата, досягнення відповідного віку, надання повної цивільної дієздатності, обмеження цивільної дієздатності, визнання особи недієздатною, шлюб, розірвання шлюбу, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, зміна імені, інвалідність, смерть тощо. Державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, громадянство, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.
Згідно з ч. 1 ст. 9 Закону №2398, державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті.
Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану.
Відповідно до частини 3 статті 9 названого Закону актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану. Актовий запис цивільного стану є безспірним доказом фактів, реєстрація яких посвідчується, до спростування його в судовому порядку.
Підставою для прийняття заяви про поновлення актового запису цивільного стану є витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актового запису цивільного стану.
Відповідно до ч. 1 ст. 23 Закону №2398 поновлення актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану у разі його відсутності, що підтверджується документально.
Згідно з ч. 2 та ч. 3 ст. 23 Закону №2398 заява про поновлення актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника. Поновлення актового запису цивільного стану проводиться за місцем його первинного складення.
У разі якщо витребувати документи про державну реєстрацію актів цивільного стану від компетентних органів іноземної держави неможливо, поновлення актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника (ч. 4 ст. 23 Закону №2398).
У разі якщо втрачено актовий запис цивільного стану, складений компетентним органом іноземної держави, з якою Україною не укладено договору про правову допомогу та правові відносини у цивільних і сімейних справах, або якщо законодавством іноземної держави встановлено інший порядок поновлення, відмінний від передбаченого законодавством України, актовий запис цивільного стану поновлюється відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника. Про поновлення актового запису цивільного стану повідомляється компетентному органу іноземної держави (ч. 5 ст. 23 Закону №2398).
Відповідно до ч. 6 ст. 23 Закону №2398 на підставі поновленого актового запису цивільного стану повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану.
Також, положеннями частини 5 статті 9 Закону №2398-VI установлено, що правила проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання затверджуються Міністерством юстиції України.
Наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 №52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 24.12.2010 №3307/5), що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.10.2000 за № 719/4940 затверджено «Правила державної реєстрації актів цивільного стану в Україні» (далі - Правила №52/5).
Пунктом 14 глави 1 розділу ІІ Правил№52/5 встановлено, що у разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» державна реєстрація актів цивільного стану проводиться будь-яким органом державної реєстрації актів цивільного стану за зверненням заявника.
Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання затверджено наказом Міністерства юстиції України №96/5 від 12.01.2011 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 року за №55/18793 (надалі -Правила №96/5).
Пунктом 1.7 Правил №96/5 передбачено, що зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, за винятком випадків, встановлених у пункті 2.28 розділу II цих Правил.
Пунктом 1.15 Правил № 96/5 визначено, що відмова органів державної реєстрації актів цивільного стану у внесенні змін до актових записів цивільного стану, їх поновленні та анулюванні може бути оскаржена в судовому порядку.
Пунктом 2.13.2 Правил №96/5 передбачено, що підставою для внесення змін в актовому записі цивільного стану є постанова адміністративного суду.
Реєстрація актів цивільного стану компетентними органами іноземних держав підтверджується відповідними легалізованими у встановленому порядку документами про реєстрацію актів цивільного стану. Копії актових записів цивільного стану витребовуються від компетентних органів іноземних держав, з якими Україна уклала договори про правову допомогу та правові відносини у цивільних і сімейних справах, у разі необхідності підтвердження певних даних (абзац 6 пункт 2.7. Правил №96/5).
При цьому, у зв'язку із введенням воєнного стану в Україні на підставі Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ, та широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, відділами державної реєстрації актів цивільного стану України припинено будь-яке листування, що стосується співробітництва з установами юстиції Російської Федерації на підставі міжнародних договорів України з питань міжнародно-правових відносин та правового співробітництва у цивільних і кримінальних справах, та у галузі міжнародного приватного права.
Відтак, відділи державної реєстрації актів цивільного стану України не надають правову допомогу у вирішенні питання щодо витребування документів про реєстрацію актів цивільного стану компетентними органами Російської Федерації.
Водночас, абзац 3 п. 3.13 Правил №96/5 встановлює, що у разі якщо втрачено актовий запис цивільного стану, складений компетентним органом іноземної держави, з якою Україною не укладено договору про правову допомогу та правові відносини у цивільних і сімейних справах, або якщо законодавством іноземної держави встановлено інший порядок поновлення, відмінний від передбаченого законодавством України, а також у разі якщо витребувати документи про державну реєстрацію актів цивільного стану від компетентних органів іноземної держави неможливо (відповідь не надходить тривалий час, стихійне лихо, військові дії тощо), що підтверджується відповідними документами, актовий запис цивільного стану поновлюється відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника.
Також, відповідно до п. 3.8. Правил №96/5 разом із заявою про поновлення втраченого актового запису цивільного стану подаються:
архівна довідка, видана державним архівом в Автономній Республіці Крим, області, містах Києві та Севастополі, якщо метричні книги або книги державної реєстрації актів цивільного стану передані на зберігання до державного архіву;
документи (виписки з них), які підтверджують дані, необхідні для поновлення актового запису цивільного стану;
свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану (про народження, смерть, шлюб, розірвання шлюбу тощо);
інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.
Повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актового запису цивільного стану, зазначений у пункті 3.4 цього розділу, додається відділом державної реєстрації актів цивільного стану до поданої заявником заяви про поновлення актового запису цивільного стану.
Судом встановлено, що до заяви про поновлення актового запису цивільного стану позивачем було подано:
-свідоцтво про шлюб НОМЕР_2 від 05.05.2017;
-свідоцтво про народження НОМЕР_1 , видане органом РАЦС Москви №66 Багатофункціонального центру надання державних послуг району Північне Бутово від 30.08.2017, актовий запис про народження №878;
-копія ID-паспорта громадянки України ОСОБА_1 , номер НОМЕР_4 , виданого 01.12.2023;
-копія свідоцтва про шлюб НОМЕР_3 , видане 23.11.2023;
- довідка №983 про реєстрацію ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянином України, видана 21.11.2019 УДМС України у Запорізькій області.
Також, як підтверджується матеріалами справи, актовий запис про народження ОСОБА_2 був складений органом реєстрації актів цивільного стану іноземної держави - Російської Федерації, з якою припинено будь-яке листуваня та розірвано договори про правову допомогу.
Відтак, відповідач у спірних правовідносинах мав керуватися вимогами абзацу 3 пункту 3.13 Правил №96/5.
Крім того, суд вказує на те, що повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актового запису цивільного стану додається відділом державної реєстрації актів цивільного стану до поданої заявником заяви про поновлення актового запису цивільного стану.
З оскаржуваного рішення вбачається, що відповідачем відмовлено позивачу у поновленні актового запису з підстав відсутності документів, необхідних для розгляду заяви - без конкретизації документів, які необхідні для прийняття позитивного рішення за поданою позивачем заявою.
З цих підстав суд звертає увагу на таке.
Відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону України «Про адміністративну процедуру» адміністративний орган зобов'язаний обґрунтовувати адміністративні акти, які він приймає, крім випадків, визначених законом. Адміністративний акт, який може негативно вплинути на право, свободу чи законний інтерес особи, повинен містити мотивувальну частину, що відповідає вимогам цього Закону.
Головною рисою індивідуальних актів є їхня конкретність (гранична чіткість), а саме: чітке формулювання конкретних юридичних волевиявлень суб'єктами адміністративного права, які видають такі акти.
Суд дотримується позиції, що індивідуальний акт має бути доступним для відповідної особи, яка повинна мати можливість передбачити його наслідки, та бути достатньо передбачуваним у своїх формулюваннях для надання особам необхідної інформації щодо обставин та умов, за яких органи влади можуть вдатися до заходів, які впливають на їх права.
На думку суду, зазначене відповідачем формулювання в оскаржуваному рішенні було занадто розмитим, щоб бути достатньо передбачуваним, зрозумілим та гарантувати можливість позивачу захистити свої права шляхом надання додаткових документів Дніпровському відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Дніпровському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса)
Відтак, відповідачем порушено вимоги ч. 3 ст. 8 Закону України «Про адміністративну процедуру» в частині обґрунтованості прийнятого ним висновку.
Отже, враховуючи викладене, відмовляючи у поновленні актового запису цивільного стану, відповідач діяв протиправно та прийняв необґрунтований висновок, який не відповідає вимогам ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, відтак, підлягає скасуванню.
Крім того, порушені права позивача підлягають захисту також шляхом зобов'язання відповідача поновити актовий запис №878 про народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , із видачею повторного свідоцтва, що не є втручанням у дискреційні повноваження відповідача.
Так, згідно з Рекомендацією №R (80) 2 комітету Міністрів державам-членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятою Комітетом Міністрів Ради Європи 11 травня 1980 року на 316-й нараді заступників міністрів, під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Отже, дискреційним повноваженням є повноваження, яке надає певний ступінь свободи адміністративному органу при прийнятті рішення, тобто, коли у межах, які визначені законом, адміністративний орган має можливість самостійно (на власний розсуд) обрати один з кількох варіантів рішення.
Суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень на відповідність закріпленим частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями.
Водночас, згідно з пунктом 4 частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти рішення про зобов'язання відповідача вчинити певні дії. При цьому, у випадку, коли закон встановлює повноваження суб'єкта публічної влади в імперативній формі, тобто його діяльність чітко визначена законом, то суд зобов'язує відповідача прийняти конкретне рішення чи вчинити певну дію. У випадку, коли ж суб'єкт наділений дискреційними повноваженнями, то суд може лише вказати на виявлені порушення, допущені при прийнятті оскаржуваного рішення (дій), та зазначити норму закону, яку відповідач повинен застосувати при вчиненні дії (прийнятті рішення), з урахуванням встановлених судом обставин.
З урахуванням тієї обставини, що дії відповідача у розглядуваній ситуації не ґрунтуються на дискреційних повноваженнях відповідача як суб'єкта владних повноважень, оскільки алгоритм їх дій чітко зазначений законодавчо, у даному випадку задоволення позову в частині дій зобов'язального характеру не є втручанням у дискреційні повноваження відповідача.
Таким чином, позов підлягає задоволенню повністю.
Сплачена сума судового збору у розмірі 1211, 20 грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Дніпровського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Дніпровському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса).
Керуючись ст. ст. 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_5 , адреса: АДРЕСА_1 ) до Дніпровського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Дніпровському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (ідентифікаційний код: 33339119, місцезнаходження: 49107, м. Дніпро, пр. Науки, буд. 112) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії- задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати висновок Дніпровського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Дніпровському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) №3004/31.30-26 від 02 листопада 2024 року про відмову у поновленні актового запису цивільного стану актового запису про народження.
Зобов'язати Дніпровський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Дніпровському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) поновити актовий запис №878 про народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: місто Москва, Російська Федерація; Батько: ОСОБА_3 , громадянин Росії; Мати: ОСОБА_4 ; актовий запис складений 30 серпня 2017 року органом РАЦС Москви (Російська Федерація) №66 Багатофункціонального центру надання державних послуг району Північне Бутово, про що видати повторне свідоцтво.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_5 , адреса: АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 1211,20 грн. (одна тисяча двісті одинадцять гривень двадцять копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Дніпровського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Дніпровському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (ідентифікаційний код: 33339119, місцезнаходження: 49107, м. Дніпро, пр. Науки, буд. 112).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя А.О. Сластьон