Справа № 420/26268/24
13 березня 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
До суду звернулася ОСОБА_1 з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не врахування довідки про складові заробітної плати від 01.05.2023 року №91, що видана Подільською міською радою, під час нарахування та виплати пенсії державного службовця ОСОБА_1 відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-ХІІ на підставі п. 10 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року №889-VIII, починаючи 04.07.2024 року, зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеської області врахувати довідки про складові заробітної плати від 01.05.2023 року №91, що видана Подільською міською радою, під час нарахування та виплати пенсії державного службовця ОСОБА_1 відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-ХІІ на підставі п. 10 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року №889- VIII, починаючи 04.07.2024 року.
За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами у відповідності до ст. 262 КАС України та наданий відповідачу строк для подання до суду відзиву на цю заяву, позивачу - відповіді на відзив.
Позов обґрунтований позивачем тим, що у період до 01.10.2017 року позивач перебував обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та за вказаний період отримував пенсію за віком згідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 року №2493. З жовтня 2017 року позивача автоматично переведено на пенсію за віком, обчислену відповідно до Закону України від 09.07.2003 року №1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Листами Головного управління №15802-15318/С-02/8-1500/23 від 16.06.2023 року та № 17990-17648/С-02/8-1500/23 від 06.07.2023 року позивачу було відмовлено у переведення з пенсії за віком на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу», а також у здійсненні перерахунку відповідно до довідки про заробітну плату від 01.05.2023 №91. Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 21 листопада 2023 року у справі №420/24588/23 задоволено адміністративний позов частково: зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 09 липня 2003 року №1058- IV на пенсію за віком державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року №889-VIII Було відмовлено в задоволенні позову в частині зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області призначити пенсію з урахуванням з урахуванням поданої довідки про складові заробітної плати від 01.05.2023 року №91 у зв'язку з передчасністю позовних вимог. 04.07.2024 року позивачем подано заяву про перерахунок та виплату пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ на підставі п. 10 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року №889-VIII, з урахуванням поданої довідки про складові заробітної плати від 01.05.2023 року №91. Однак, листом відповідача від 18.07.2024 року відмовлено у здійсненні перерахунку, оскільки рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 21 листопада 2023 року у справі №420/24588/23 не покладено зобов'язань щодо розрахунку пенсії за віком згідно Закону №3723-ХІІ з урахуванням довідки про складові заробітної плати від 01.05.2023 року №91 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця. Позивач вважає такі дії відповідача протиправними та такими, що суперечать чинному законодавству України у зв'язку із чим звернувся до суду із цим позовом.
З відзиву на позовну заяву вбачається, що відповідач позов не визнає, зазначає про те, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 21.11.2023 року по справі №420/24588/23 було зобов'язано Головне управління перевести позивача на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу». При цьому, зазначеним рішенням було відмовлено у задоволенні позовних вимог щодо зобов'язання Головного управління нарахувати та виплатити позивачу з 01.05.2023 року пенсію державного службовця за віком відповідно до статті 37 Закону України Про державну службу №3723-XII від 16.12.1993 року, з урахуванням вже виплачених сум, з урахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 01.05.2023 року №91. Враховуючи це, Головне управління не було зобов'язане при обчисленні пенсії позивача враховувати довідки про заробітну плату. Відповідно до п. 4-7 розділу XV Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058 особам, пенсії/щомісячне довічне грошове утримання яким призначені відповідно до законів України «Про Кабінет Міністрів України», «Про державну службу», «Про Національний банк України», «Про дипломатичну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів», «Про судову експертизу», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», Митного кодексу України, Податкового кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, розмір яких з урахуванням перерахунку, передбаченого пунктом 4-3 цього розділу, розрахований за нормами цього Закону, буде більший, проводиться автоматичне, без їхнього звернення, переведення пенсії на умовах, передбачених цим Законом, за матеріалами пенсійних справ. Враховуючи те, що розмір пенсії позивача за Законом №1058 є більшим, ніж розмір пенсії за Законом України «Про державну службу», позивача було переведено на пенсію за віком відповідно до Закону №1058. Відтак, в діях Головного управління щодо обчислення розміру пенсії позивача без врахування довідки про заробітну плату є правомірними, оскільки рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21.11.2023 року не містило відповідних зобов'язань. На адресу Головного управління 04.07.2024 року надійшло звернення позивача, в якому вона просила виплачувати їй пенсію у попередньо встановленому розмірі, а також просила провести перерахунок пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату від 01.05.2023 року №91. Враховуючи те, що таке звернення було подано позивачем не у спосіб, встановлений законодавством для подання заяви про призначення пенсії (шляхом подання заяви встановленого зразка через сервісний центр або веб-портал Пенсійного фонду України), а шляхом направлення заяви в довільній формі на поштову адресу Головного управління, таке звернення було розглянуто Головним управлінням в порядку Закону України «Про звернення громадян». Відповідно до абзацу 1 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» №394/96- ВР від 02.10.1996 року звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Головним управлінням 18.07.2024 року, тобто у строки, встановлені ст. 20 Закону України «Про звернення громадян», було надано позивачу відповідь за №20774 - 19340/С-02/8-1500/24, в якій із посиланнями на норми законодавства позивачу були надані роз'яснення по суті порушеного питання. Зокрема, позивача було повідомлено про відсутність підстав для перерахунку пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату від 01.05.2023 року №91. Враховуючи те, що у встановлений законодавством строк Головним управлінням була розглянута заява позивача та надано письмову відповідь із детальним роз'ясненнями з приводу порушених питань та посиланнями на норми законодавства, відповідач вважає що Головним управлінням не було допущено протиправної поведінки, а отже позовні вимоги в цій частині є безпідставними та задоволенню не підлягають. Посилання позивача на лист Головного управління №20774-19340/С-02/8-1500/24 від 18.07.2024 року, як на рішення про відмову у перерахунку пенсії є безпідставним, оскільки питання щодо перерахунку позивачу пенсії Головним управлінням взагалі не розглядалося через відсутність належним чином оформленої заяви, поданої у спосіб, передбачений чинним законодавством.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов ОСОБА_1 не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
З 07.09.2008 року ОСОБА_1 призначено пенсію за віком, обчислену відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
З жовтня 2017 року позивача переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Листами Головного управління №15802-15318/С-02/8-1500/23 від 16.06.2023 року та №17990-17648/С-02/8-1500/23 від 06.07.2023 року позивачу було відмовлено у переведенні з пенсії за віком на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу», а також у здійсненні перерахунку відповідно до довідки про заробітну плату від 01.05.2021 року №91.
Позивач не погодився у правомірності дій відповідача щодо відмови у переведенні з пенсії за віком на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу», а також у здійсненні перерахунку відповідно до довідки про заробітну плату від 01.05.2021 року №91 та звернувся із позовом до суду.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 21.11.2023 року у справі №24588/23 адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови, викладеної у листах відповідача від 16.06.2023 року та від 06.07.2023 року у переведенні та перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року №889, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року №1058-IV на пенсію за віком державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року №889-VIII. В задоволенні іншої частини позовних вимог -відмовлено.
04 липня 2024 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській із заявою. в якій зазначив, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 21.11.2023 року у справі №24588/23 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року №1058-IV на пенсію за віком державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року №889-VIII. Однак, при виконанні рішення суду не буде враховано довідку про заробітну плату від 01.05.2023 року №91, чим самим зменшить розмір пенсії позивача. З урахуванням вищезазначеного, позивач просив виплачувати пенсію у попередньому розмірі. Позивач також зазначив у заяві про те, що відмовляючи у задоволенні позовних вимог щодо врахування довідок про заробітну плату суд вказав, що такі вимоги є передчасними, а тому при призначенні пенсії за віком державного службовця, він просить врахувати довідки про складові заробітної плати від 01.05.2023 року №91.
Листом від 18.07.2024 року Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області повідомило позивачу на його заяву про те, що відповідно до Закону України «Про державну службу» обчислення розміру пенсії державного службовця здійснюється із заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за основним місцем роботи на державній службі. Оскільки позивач не працював на посаді державного службовця, в органах місцевого самоврядування та відсутні відповідні (прирівняні) посади державної служби, право на перехід на пенсію за віком відповідно до Закону №889-VІІІ з урахуванням довідки про складові заробітної плати від 01.05.2023 року №91 відсутнє. В рішенні Одеського окружного адміністративного суду від 21.11.2023 року по справі №420/24588/23 відсутні зобов'язання щодо врахування довідки про заробітну плату від 01.05.2023 року №91.
Позивач не погодився із правомірністю дій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не врахування довідки про складові заробітної плати від 01.05.2023 року №91, що видана Подільською міською радою, під час нарахування та виплати пенсії державного службовця ОСОБА_1 відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-ХІІ на підставі п. 10 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року №889-VIII, починаючи 04.07.2024 року та звернувся до суду із цим позовом.
Згідно з ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, відповідно до ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
01.05.2016 року набув чинності Закон України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу» (далі - Закон України №889-VIII), підпунктом 1 пункту 2 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» якого визнано таким, що втратив чинність, Закон України 16.12.1993 року №3723-XII «Про державну службу», крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Пунктом 10 розділу ХІ Закону України №889-VIII визначено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст.25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Пунктом 12 розділу ХІ Закону України №889-VIII визначено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Таким чином, розділом XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України №889-VIII передбачено, що за наявності у особи станом на 01.05.2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 стажу державної служби незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону України №3723-ХІІ, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, ст. 37 Закону України №3723-ХІІ передбачає додаткові умови для наявності права на призначення пенсії державного службовця: певний вік і страховий стаж.
Отже, обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону України №3723-ХІІ після 01.05.2016 року є дотримання сукупності вимог, визначених частиною першою ст. 37 Закону України №3723-ХІІ і п.п. 10, 12 розділу Прикінцеві та перехідні положення» Закону України №889-VIII, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 21.11.2023 року у справі №420/24588/23 адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови, викладеної у листах відповідача від 16.06.2023 року та від 06.07.2023 року у переведенні та перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року №889, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року №1058-IV на пенсію за віком державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року №889-VIII. В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовлено.
Як вбачається з матеріалів справи, до заяви про перехід на пенсію за Законом України «Про державну службу» позивачем додано, зокрема, довідку про складові заробітної плати від 01.05.2023 року №91.
Так, 01.05.2023 року Виконавчий комітет Подільської міської ради Подільського району Одеської області надав ОСОБА_1 довідку №91 про заробітну плату начальника відділу, яка нараховується згідно постанови КМУ №268 від 09.03.2006 року із змінами зі складовими: посадовий оклад 7000,00 грн.; Ранг 8 550,00 грн.; Вислуга 25% - 1887,50 грн.; Надбавка 70% - 6606,25 грн.; Премія 25% - 4010,94 грн.. Загальна сума: 20054,69 грн.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 18.07.2024 року відмовлено позивачу в переході на пенсію за віком відповідно до Закону №889-VІІІ з урахуванням довідки про складові заробітної плати від 01.05.2023 року №91, оскільки судовим рішенням у справі №420/24588/23 не покладалося на пенсійний орган таких зобов'язань.
При цьому, відповідно до ст. 37 Закону України №3723-XII визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Статтею 1 Закону України «Про оплату праці» визначено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Згідно ст. 2 Закону України «Про оплату праці» основна заробітна плата - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців. Додаткова заробітна плата - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій. Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 50 Закону України №889-VІІІ заробітна плата державного службовця складається з: 1) посадового окладу; 2) надбавки за вислугу років; 3) надбавки за ранг державного службовця; 6) премії (у разі встановлення). За результатами роботи та щорічного оцінювання службової діяльності державним службовцям можуть встановлюватися премії. До премій державного службовця належать: 1) премія за результатами щорічного оцінювання службової діяльності; 2) місячна або квартальна премія відповідно до особистого внеску державного службовця в загальний результат роботи державного органу; 3) місячна або квартальна премія за належне виконання умов контракту про проходження державної служби (у разі укладення). При цьому загальний розмір премій, передбачених пунктом 2 цієї частини, які може отримати державний службовець за рік, не може перевищувати 30 відсотків фонду його посадового окладу за рік.
Пунктом 1 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 року №622 (надалі - Порядок №622), визначено пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно п. 4, 5, 6 Порядку №622 Пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Довідки про заробітну плату державних службовців, визначені за формами згідно з додатками 1-6, видаються виключно для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-XII «Про державну службу» та не є підставою для перегляду раніше призначеної пенсії державного службовця.
У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.
Постановою Правління Пенсійного фонду №1-3 від 17.01.2017 року «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям» (чинної на момент виникнення спірних правовідносин) затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям, а саме:
форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);
форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);
форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.
З матеріалів справи вбачається, що для проведення розрахунку та підтвердження розміру заробітної плати, в порядку п. 5 Порядку №662 та постанови Правління Пенсійного фонду України №1-1 від 17.01.2017 позивачем надано довідку №91 від 01.05.2023 року.
При цьому, постановою правління Пенсійного фонду України від 17 січня 2017 року №1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям» затверджено, зокрема, форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, яка є додатком до постанова №1-3, відповідно до якої у довідці зазначаються такі складові: середні розміри надбавок, премій та інших виплат за ___ року* (*Не раніше травня 2016 року), що передує місяцю звернення за призначенням пенсії ** (**Виплати (надбавки, місячні премії) зазначаються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії. Матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, зазначаються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді, виходячи із середнього розміру таких виплат у місяці, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, визначеного з урахуванням кількості відповідних (прирівняних) посад): надбавка за інтенсивність праці; надбавка за виконання особливо важливої роботи; надбавка за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю; виплати за додаткове навантаження; премія місячна; інші виплати (матеріальна допомога, премії, нараховані за період, що перевищує календарний місяць) в частині, що відповідає календарному місяцю.
Представник позивача зазначає, що видана позивачу довідка №91 від 01.05.2023 року повністю відповідає формі Довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, яка встановлена Порядком №622 та затверджена Постановою №1-3.
Проте, такі доводи позивача суд вважає помилковими, оскільки довідка Виконавчого комітету Подільської міської ради №91 від 01.05.2023 року не містить відомостей щодо нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на всі види оплати праці, що зазначені в довідці. В той же час, такі відомості щодо сплаченого єдиного внеску є обов'язковими при складанні відповідної довідки.
Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Аналізуючи вищевикладене, суд зазначає, що отримані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, включаються до складу заробітної плати державного службовця та враховуються при обчисленні розміру його пенсії.
Крім того, надана позивачем довідка №91 від 01.05.2023 року за змістом є довідкою про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), а не довідкою про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.
Судом вже зазначалось, що Постановою №1-3 затверджено три форми довідок і всі вони є різними за змістом та підставами їх складання і надання пенсійному органу.
Аналіз змісту довідки Виконавчого комітету Подільської міської ради №91 від 01.05.2023 року дає підстави для висновку, що вона не відповідає вимогам Порядку №622 та не є документом, який підтверджує нарахований заробіток позивача під час роботи у органах місцевого самоврядування, стаж роботи в якій зарахований до періоду державної служби, а тому не підлягає врахуванню відповідачем для визначення розміру пенсії позивача.
По суті, заявленими вимогами ОСОБА_1 просить суд однією довідкою підмінити іншу довідку, необхідність якої передбачена Урядом та зобов'язати пенсійний орган врахувати її під час перерахунку.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 не обґрунтовані, не відповідають вимогам законодавства та не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 243-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107, код ЄДРПОУ 20987385) про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не врахування довідки про складові заробітної плати від 01.05.2023 року №91, що видана Подільською міською радою, під час нарахування та виплати пенсії державного службовця ОСОБА_1 відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-ХІІ на підставі п. 10 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року №889-VIII, починаючи 04.07.2024 року, зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеської області врахувати довідки про складові заробітної плати від 01.05.2023 року №91, що видана Подільською міською радою, під час нарахування та виплати пенсії державного службовця ОСОБА_1 відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-ХІІ на підставі п. 10 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року №889- VIII, починаючи 04.07.2024 року - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Леонід СВИДА
.