Рішення від 14.03.2025 по справі 380/17447/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2025 рокусправа № 380/17447/24

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кузана Р.І. розглянувши у письмовому провадженні в м.Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), в якому просить:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в надані відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за результатом розгляду заяви від 22.02.2024;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 надати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі п.11 ч.1 ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (в редакції Закону № 3161-IX від 28.06.2023) відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

Обґрунтовуючи позовні вимоги посилається на те, що 22.02.2024 ОСОБА_1 засобами поштового зв'язку надіслав на адресу відповідача заяву про надання відстрочки від призову на військову службу на підставі п. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у зв?язку із наявністю дружини, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка має інвалідність II групи, що підтверджується довідкою медико-соціальної експертної комісії серії 12 ААГ №725871. Позивач зазначає, що ним 26.06.2024 до ІНФОРМАЦІЯ_5 надіслано запит щодо надання інформації про результати розгляду його заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації від 22.02.2024. За наслідком розгляду запиту ІНФОРМАЦІЯ_6 повідомлено позивача про відсутність правових підстав для надання йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, про що його вже було повідомлено листом від 14.03.2024 №2694. Позивач вважає протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо відмови в надані йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, оскільки ним до заяви було подано усі необхідні документи, що дають право на таку відстрочку.

Ухвалою судді від 16.09.2024 позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_5 про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити дії повернуто позивачеві.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 18.11.2024 апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено. Ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 16.09.2024 у справі №380/17447/24 про повернення позовної заяви у справі скасовано, а справу направлено для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Справа №380/17447/24 повернулася до суду першої інстанції 02.12.2024.

Ухвалою від 09.12.2024 суддя залишив позовну заяву без руху.

Ухвалою судді від 23.12.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідач 10.01.2025 подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просить суд відмовити в задоволенні позову. Відзив обґрунтований тим, що до 16.05.2024, тобто до моменту набрання чинності Постанови Кабінету Міністрів України № 560, якою затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період, процедура надання відстрочок не була прописана в жодному нормативно-правовому акті і законодавчо повноваженнями районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки у наданні такої відстрочки у будь-якій формі теж не були наділені. Відповідач вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_6 не має повноважень надавати відстрочки від призову на військову службу. Зазначає, що районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, як орган військового управління, і Комісія з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, як колегіальний державний орган, є окремими, самостійними та незалежними один від одного суб'єктами владних повноважень.

Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки та Комісія при районному центрі комплектування та соціальної підтримки з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період мають кожен власну виключну управлінську компетенцію, втручання до сфери реалізації якої з боку відповідача унеможливлено приписами ч.2 ст.19 Конституції України. Відтак, ІНФОРМАЦІЯ_6 не має повноважень впливати на Комісію з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період. Просить в задоволенні позову відмовити повністю.

Ухвалою судді від 10.02.2025 витребувано для долучення до матеріалів справи від ІНФОРМАЦІЯ_5 документи, які долучалися ОСОБА_1 до заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації від 22.02.2024.

На адресу суду від ІНФОРМАЦІЯ_5 04.03.2025 надійшли витребувані судом докази.

Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають у шлюбі, який зареєстрований 07.02.2024 у Малиновському відділі державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), що підтверджується копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_3 .

Згідно із довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААБ від 24.02.2020, ОСОБА_2 має ІІ групу інвалідності, встановлену безстроково.

Позивачем 22.02.2024 засобами поштового зв'язку подано до ІНФОРМАЦІЯ_5 заяву про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

До заяви про надання відстрочки від призову на військову службу ОСОБА_1 додано завірені копії наступних документів:

- паспорта ОСОБА_1 НОМЕР_4 виданого 22.04.2014;

- картки платника податків ОСОБА_1 ;

- військового квитка ОСОБА_1 (стор. 1, 2, 26, 27);

- паспорта ОСОБА_2 № 004040728 на 2 арк.;

- картки платника податків ОСОБА_2 ;

- нотаріально завірену копію свідоцтва про шлюб між ОСОБА_1 і ОСОБА_2 ;

- нотаріально завірену копію довідки до акту огляду МСЕК № 725871;

- паспорта ОСОБА_3 (яка є матір'ю ОСОБА_2 ) серії НОМЕР_5 ;

- медичної картки № 674/1/370/223 відносно ОСОБА_2 та індивідуальної програми реабілітації інваліда 8Б/8/Б від 25.12.2023 Приморської МР МСЕК м.Одеса;

- нотаріально завірену копію посвідчення серії НОМЕР_6 ОСОБА_2 виданого 16.03.2020;

- нотаріально завірену копію довідки МСЕК № 099097 на ОСОБА_3 (на іноземній мові, без перекладу);

- довідки про склад сім'ї, виданої ОСББ «Вишневського -9» м.Одеса від 02.08.2021;

- довідки про склад сім'ї, виданої ОСББ «Карпатська оселя» м.Трускавець № 14 від 16.02.2024;

У відповідь на заяву від 22.05.2024 листом ІНФОРМАЦІЯ_5 №2694 від 14.03.2024 повідомлено позивача, що долученими до заяви документами не підтверджується той факт, що саме позивач зайнятий постійним доглядом за своєю дружиною чи її матір'ю, а також те, що вони згідно з висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я потребують постійного догляду, або що у них відсутні інші працездатні особи, зобов'язані відповідно до закону їх утримувати.

Вважаючи протиправними дії відповідача щодо відмови в надані відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації позивач звернувся до суду з цим позовом.

При вирішенні спору суд керувався таким.

Статтею 17 Конституції України встановлено, що захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України.

У силу ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

У зв'язку з військовою агресією російською федерації проти України, Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/202 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX, в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022, який діє до тепер.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» постановлено про оголошення та проведення загальної мобілізації на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.

Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності […], повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів визначає Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII (далі - Закон №3543).

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 23 Закону № 3543 (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов'язаних відповідно до закону їх утримувати;.

На час звернення позивача з заявою про надання відстрочки від призову на військову службу Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, діяв в редакції затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487 (далі - Порядок №1487)

Цей Порядок визначає механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі військовий облік) центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами (далі державні органи), органами місцевого самоврядування, органами військового управління (органами управління), військовими частинами (підрозділами) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, підприємствами, установами та організаціями, закладами освіти, закладами охорони здоров'я незалежно від підпорядкування і форми власності (далі підприємства, установи та організації).

Відповідно до п. 2 Порядку № 1487 військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо: фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками; здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов'язаними та резервістами; подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Згідно пп. 8 п. 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (додаток 2 до Порядку № 1487) призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

З урахуванням зазначеного, військовозобов'язані повинні особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних та надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

Суд звертає увагу, що Порядком №1487 не передбачено обов'язку особистого відвідування територіального центру комплектування та соціальної підтримки для подання заяви та документів на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

Отже, позивачем дотримано процедуру особистого подання (направлення) документів, що підтверджують (на його думку) право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

Відповідно до п. 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154 (далі - Положення № 154), територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.

Пунктом 7 Положення № 154 встановлено, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства.

Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя.

З метою забезпечення виконання завдань та визначених функцій районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у їх складі утворюються структурні підрозділи (відділи, відділення, групи, служби), які провадять діяльність відповідно до положення про структурний підрозділ районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що затверджується керівником районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Згідно з пунктом 8 Положення завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених обов'язків є виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації […].

Пунктом 9 Положення № 154 встановлено, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань: […] оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам; […] розглядають звернення військовослужбовців, працівників та членів їх сімей, а також громадян з питань, що належать до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також ведуть прийом громадян, які звертаються із зазначених питань, видають необхідні довідки та інші документи.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя, крім виконання функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення координують та здійснюють контроль за діяльністю підпорядкованих територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, контролюють дотримання ними вимог законодавства, виконання наказів і директив Верховного Головнокомандувача Збройних Сил, наказів і директив Міноборони, Міністра оборони, Головнокомандувача Збройних Сил, Генерального штабу Збройних Сил та інших органів військового управління (п. 10 Положення № 154).

Відповідно до п. 11 Положення № 154 районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки […] оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку, а також ведуть їх спеціальний облік […].

В подальшому Кабінет Міністрів України прийняв постанову №560 від 16.05.2024, яка набрала чинності 18.05.2024 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», в якій у розділі «Надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення» чітко передбачено алгоритм дій районного ТЦК:

«п.56. Відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

п.57. Для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі:

голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу);

члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).

п.58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов'язаного підлягає обов'язковій реєстрації.

п.60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

Комісія зобов'язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв'язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

У разі позитивного рішення військовозобов'язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

До ухвалення комісією рішення військовозобов'язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період».

З аналізу наведених вище норм вбачається, що як на час звернення позивача до відповідача із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, так і на час розгляду судом даної адміністративної справи, обов'язок прийняття рішення про відстрочку від призову покладено на районний ТЦК.

При цьому, суд відхиляє доводи відповідача про відсутність у нього повноважень на вирішення питання надання чи відмови у наданні відстрочки від призову на військову службу, оскільки, як зазначалось вище, на час звернення позивача до компетенції районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки належало вирішення цих питань.

З урахуванням зазначеного, у даному конкретному випадку відповідач, як суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого належить вирішення питання щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, після отримання від позивача заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та документів на підтвердження цього права, повинен був за наслідками розгляду цієї заяви прийняти конкретне рішення: або про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації або про відмову у задоволенні цієї заяви, зазначивши конкретні мотиви такого рішення.

Водночас, як свідчать матеріали справи відповідач відповідного рішення не прийняв.

Лист відповідача від 14.03.2024 № 2694 не є рішенням щодо надання/ненадання відстрочки.

При прийнятті рішення суд враховує, що бездіяльність це не вчинення у встановлений законом строк дії, яку суб'єкт владних повноважень повинен вчинити, та в даному випадку вказана бездіяльність стосується саме розгляду заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у встановленому законодавством порядку.

На підставі наведеного суд доходить висновку, що відсутність належним чином оформленого рішення про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації або про вмотивовану відмову в наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації свідчить про протиправну бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.

Крім того, суд звертає увагу й на те, що у постанові Верховного Суду від 17.04.2019р. у справі №342/158/17 чітко зазначено, що протиправну бездіяльність суб'єкта владних повноважень треба розуміти як зовнішню форму поведінки (діяння) цього органу чи його посадової особи, яка полягає (проявляється) у неприйнятті рішення чи у нездійсненні юридично значимих й обов'язкових дій на користь заінтересованих осіб, які на підставі закону (або ж іншого нормативно-правового регулювання) віднесені до компетенції суб'єкта владних повноважень, були об'єктивно необхідними і реально можливими для реалізації, але фактично не були здійснені.

Зважаючи на те, що у даному випадку відповідач належним чином не розглянув заяву позивача від 22.02.2024 про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та не прийняв будь-яке рішення, яке б породжувало для позивача юридичні наслідки, суд дійшов висновку, що належним способом захисту порушеного права позивача є покладення на відповідача обов'язку розглянути заяву позивача від 22.02.2024 про надання відстрочки від призову на військову службу та прийняти відповідне рішення.

Разом з цим, суд відмовляє позивачу у задоволенні позову в частині зобов'язання відповідача прийняти рішення про надання ОСОБА_1 відстрочки від мобілізації, оскільки заява позивача від 22.02.2024 належним чином не розглянута та відповідачем не надано оцінки документам, які на думку позивача надають йому право на відстрочку, відтак, ця вимога є передчасною.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. А, згідно ч.1 ст.90 цього ж Кодексу, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову.

У відповідності до вимог ст.139 КАС України сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню з відповідача пропорційно до задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо неприйняття рішення за заявою ОСОБА_1 від 22.02.2024 про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 (місцезнаходження: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) розглянути заяву ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) від 22.02.2024 про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі та за результатами її розгляду прийняти рішення по суті заяви.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Р.І. Кузан