Іменем України
14 березня 2025 рокум. ДніпроСправа № 360/361/25
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу,-
У провадженні суду перебуває справа за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі - позивач) до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (далі - відповідач, ВПВР УЗПВР у Луганській області СМУМЮ), з такими вимогами:
- визнати протиправною та скасувати постанову начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 18.02.2025 про накладення штрафу в розмірі 5100 грн. 00 коп. на Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області за невиконання рішення суду у виконавчому провадженні № 76839948 за виконавчим листом № 360/931/24, виданим Луганським окружним адміністративним судом 30.12.2024.
В обґрунтування позову представник позивача зазначив наступне.
Розмір пенсії ОСОБА_1 станом на 28.02.2023 складав 13283,26 грн.
Відповідно до Постанови № 168 ОСОБА_1 з 01.03.2023 проведено перерахунок пенсії. Розмір пенсії, обчислено з урахуванням вимог статті 8 Закону № 345 та склав 15900,08 грн.
Оскільки, за результатом проведеного перерахунку підвищення розміру пенсії з 01.03.2023 складає 2616,82 грн (15900,08 грн (розмір пенсії з 01.03.2023) - 13283,26 грн (розмір пенсії станом на 28.02.2023)) що є більше ніж 1500 грн на 1116,82 грн, при обчисленні розміру пенсії, відповідно до вимог абзацу 2 пункту 10 Постанови № 168 встановлено обмеження індексації.
Таким чином розмір пенсії з 01.03.2023 склав 14783,26 грн, а саме: 13896,07 грн - розмір пенсії за віком, розрахований згідно статті 27 Закону (19875,10 грн х 0,69917); 365,16 грн - доплата за понаднормовий стаж 34 роки (1074,00 грн х 34 %); 15900,08 грн - розмір пенсії відповідно до ст.8 Закону № 345; 1116,82 грн - обмеження в індексації з 01.03.2023 (2616,82 грн - 1500 грн) відповідно до вимог абзацу 2 пункту 10 Постанови № 168 встановлено обмеження індексації.
Як стверджує позивач, для забезпечення виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 04.10.2024 у справі № 360/931/24 Головним управлінням на Департамент пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України надіслано запит від 17.12.2024 № 1200-0306-5/32074 щодо надання дозволу на макетну обробку електронної пенсійної справи ОСОБА_1 .
Департаментом пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України не надано дозвіл на макетну обробку електронної пенсійної справи ОСОБА_1 та листом від 21.01.2025 № 2800-030102-9/4285 повідомлено, що зобов'язань щодо перерахунку та виплати пенсії без застосування положень пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» рішення суду не містить. Головним управлінням до Луганського окружного адміністративного суду за вихід. № 1200-0801-8/2654 від 28.01.2025 направлено заяву про роз'яснення рішення, а саме надання роз'яснень щодо необхідності застосування положень пункту 10 Постанови № 168 при проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 04.10.2024 по справі № 360/931/24.
Після винесення 31.01.2025 ухвали суду про відмову роз'яснення рішення Луганського окружного адміністративного суду від 04.10.2024 у справі № 360/931/24, Головне управління для забезпечення виконання судового рішення повторно направило запит на Департамент пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України від 04.02.2025 № 1200-0306-5/3269 щодо надання дозволу на макетну обробку електронної пенсійної справи ОСОБА_1 .
Відповіді від Пенсійного фонду України на лист Головного управління від 04.02.2025 № 1200-0306-5/3269 станом на дату подання позовної заяви не надійшло. 21.01.2025 позивачем отримано постанову відповідача від 20.01.2025 про відкриття виконавчого провадження №76839948 за виконавчим листом № 360/931/24, виданим 30.12.2024 Луганським окружним адміністративним судом, про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити перерахунок основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2024 у відповідності до вимог статті 8 Закону України Про підвищення престижності шахтарської праці, а саме у розмірі 80% заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії.
Головне управління листами від 29.01.2025 №1200-0305-5/2817 та від 17.02.2025 №1200-0305-8/4271 повідомило відповідачу про стан виконання рішення суду від 04.10.2024.
18.02.2025 Головним управлінням отримано постанову відповідача від 18.02.2025 про накладення штрафу у розмірі 5100 грн. 00 коп. у виконавчому провадженні № 76839948.
Позивач переконаний, що невиконання судового рішення з підстав, які, викладені у позовній заяві, не може вважатися невиконанням рішення без поважних причин.
Крім того, зазначає, що Верховний Суд України у своїх постановах (справи № 21-1044а15, № 21-2630а15, № 21-5118а15, № 804/5081/13-а) неодноразово вказував, що невиконання судового рішення в частині виплати грошових коштів за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів не може вважатися невиконанням судового рішення без поважних причин. Накладення штрафу у такому випадку жодним чином не захищає право особи на отримання бюджетних коштів. Тому Головним управлінням вжито всіх залежних від нього заходів щодо виконання рішення суду по справі 360/931/24, яке залишається невиконаним з незалежних від позивача обставин.
28.02.2025 від відповідача на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому заперечував щодо задоволення позовних вимог та зазначив, що фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом, інформації та копій підтверджуючих документів надано не було. Накладаючи штраф постановою від 18.02.2025 на боржника, виконавець діяв у межах своїх повноважень та у спосіб, передбачений чинним законодавством.
Дії відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, на думку відповідача, є правомірними та відповідають нормам Закону України "Про виконавче провадження".
Судом по справі вчинено наступні процесуальні дії:
- ухвалою суду від 25.02.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні);
- ухвалою суду від 27.02.2025 відмовлено у задоволенні клопотання про залучення до участі у справі третьої особи.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд дійшов наступного.
Згідно із даними КП «ДСС» вбачається, що рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 04.10.2024 по справі № 360/931/24, яке набрало законної сили 11.12.2024, адміністративний позов адвоката Галкіна Вячеслава Леонідовича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії задоволено.
Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо обмеження основного розміру пенсії ОСОБА_1 , гарантованого статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» при перерахунку пенсії з 01.03.2024.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити перерахунок основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2024 у відповідності до вимог статті 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці», а саме - у розмірі 80% заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії.
Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на користь Державного бюджету України судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 968,96 грн (дев'ятсот шістдесят вісім гривень 96 коп.).
30.12.2024 видано виконавчий лист від 04.10.2024 № 360/931/24 щодо зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити перерахунок основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2024 у відповідності до вимог статті 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці», а саме - у розмірі 80% заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії.
20.01.2025 начальником відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Пихоніною Маргаритою Володимирівною винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 76839948.
Департамент пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг листом від 21.01.2025 № 2800-030102-9/428 повідомив ГУ ПФУ в Луганській області про повернення без опрацювання лист від 17.12.2024 №1200-0306-5/32074 (вх. від 18.12.2024 № 70761/9) щодо ініціювання перерахунку в режимі «макетна обробка» по пенсійній справі № 909230169367 ОСОБА_1 .
ГУ ПФУ в Луганській області було направлено до відповідача лист від 29.01.2025 № 1200-0305-5/2817, відповідно до якого повідомлено, що для забезпечення виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 04.10.2024 у справі № 360/931/24 Головним управлінням на Департамент пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України надіслано запит від 17.12.2024 № 1200-0306-5/32074 щодо надання дозволу на макетну обробку електронної пенсійної справи ОСОБА_1 . Департаментом пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України не надано дозвіл на макетну обробку електронної пенсійної справи ОСОБА_1 та листом від 21.01.2025 № 2800-030102-9/4285 повідомлено, що зобов'язань щодо перерахунку та виплати пенсії без застосування положень пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» рішення суду не містить.
Крім того, листом від 17.02.2025 1200-0305-8/4271 було повідомлено відповідача про те, що ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 31.01.2025 Головному управлінню Пенсійного фонду України в Луганській області у задоволенні заяви про роз'яснення рішення Луганського окружного адміністративного суду від 04.10.2024 у справі № 360/931/24 відмовлено. Для забезпечення виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 04.10.2024 у справі № 360/931/24 Головним управлінням на Департамент пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України повторно надіслано запит від 04.02.2025 № 1200-0306-5/3269 щодо надання дозволу на макетну обробку електронної пенсійної справи ОСОБА_1 . Станом на 17.02.2025 дозвіл на макетну обробку електронної пенсійної справи ОСОБА_1 Пенсійним фондом України не надано. Після надання дозволу на макетну обробку та опрацювання електронної пенсійної справи ОСОБА_1 , додатково буде повідомлено про результати.
18.02.2025 начальником відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Пихоніною Маргаритою Володимирівною при примусовому виконанні виконавчого листа № 360/931/24, виданого 30.12.2024 за невиконання рішення суду було винесено постанову про накладення штрафу на користь держави на Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області в розмірі 5100,00 грн.
Не погодившись з прийнятою постановою про накладення штрафу, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги позивача, суд виходить з такого.
Статтею 129-1 Конституції України визначено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
За приписами статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до статті 1 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII «Про виконавче провадження» (далі - Закон № 1404-VIII) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону № 1404-VIII відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України (пункт 1).
Відповідно до частини першої статті 18 Закону № 1404-VIII виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Згідно з пунктами 1 та 16 частини третьої статті 18 Закону № 1404-VIII виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право: проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону; накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом.
Статтею 26 Закону № 1404-VIII визначено початок примусового виконання рішення, зокрема:
- виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону, за заявою стягувача про примусове виконання рішення (пункт 1 частини першої);
- виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов'язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей (частина п'ята);
- за рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню, рішень про встановлення побачення з дитиною) (частина шоста).
Відповідно до частини першої статті 63 Закону № 1404-VIII за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.
У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність (частина друга статті 63 Закону № 1404-VIII).
Згідно з частиною третьою статті 63 Закону № 1404-VIII виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, передбаченого частиною другою цієї статті, повторно перевіряє виконання рішення боржником.
У разі повторного невиконання без поважних причин боржником рішення, якщо таке рішення може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та вживає заходів примусового виконання рішення, передбачених цим Законом.
У разі невиконання боржником рішення, яке не може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.
Частинами першою та другою статті 75 Закону № 1404-VIII визначено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
Аналізуючи наведені положення законодавства в контексті цієї справи потрібно зауважити, що накладення штрафу за невиконання рішення, що зобов'язує боржника до вчинення певних дій, є видом юридичної відповідальності боржника за невиконання покладеного на нього зобов'язання.
Застосування такого заходу реагування є обов'язком державного виконавця і націлено на забезпечення реалізації мети виконавчого провадження як завершальної стадії судового провадження.
Умовою для накладення на боржника у виконавчому проваджені штрафу є невиконання ним виконавчого документа (судового рішення) без поважних причин. У залежності від характеру правовідносин і змісту зобов'язання, примусове виконання якого відбувається у межах виконавчого провадження, поважними причинами можуть визнаватися такі обставини, які створили об'єктивні перешкоди для невиконання зобов'язання, і подолання яких для боржника було неможливим або ускладненим.
Аналіз правових норм, що підлягають застосуванню до спірних правовідносин, дає підстави для висновку про те, що невиконання боржником рішення суду лише без поважних на те причин, тягне за собою певні наслідки, встановлені нормами Закону № 1404-VIII. Тобто на час прийняття державним виконавцем рішення про накладення штрафу має бути встановленим факт невиконання боржником судового рішення без поважних причин.
Поважними, в розумінні наведених норм Закону № 1404-VIII, можуть вважатися об'єктивні причини, які унеможливили або значно ускладнили виконання рішення боржником та які не залежали від його власного волевиявлення.
З вищевикладеного слідує, що постанова про накладення штрафу за невиконання судового рішення може бути винесена лише за умови, що судове рішення не виконано боржником без поважних причин, коли боржник мав реальну можливість виконати таке судове рішення, проте не зробив цього.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом в постановах від 10 вересня 2019 року в справі № 0840/3476/18, від 19 вересня 2019 року в справі № 686/22631/17 та від 07 листопада 2019 року в справі № 420/70/19.
Як вже було зазначено, виконавче провадження відкрито 20.01.2025 із зазначенням необхідності виконати рішення протягом десяти робочих днів.
У свою чергу, матеріалами справи підтверджено, що позивачем на виконання рішення суду від 04.10.2024 по справі № 360/931/24 не було вчинено дій, які б свідчили про повне чи часткове виконання вказаного рішення суду, як-то: прийняття рішень, протоколів та/або розпоряджень про перерахунок пенсії, розрахунків на доплату, тощо, з метою здійснення перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2024 у відповідності до вимог статті 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці».
Суд зазначає, що направлення запитів до Департаменту пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України з метою отримання дозволу на макетну обробку електронної пенсійної справи ОСОБА_1 , які були здійсненні відповідачем, не можуть свідчити про вчинення позивачем усіх можливих (вичерпних) дій, які були направлені на належне та повне виконання рішення суду.
Крім того, позивачем не надано належних доказів того, що не надання Департаментом пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України дозволу на макетну обробку електронної пенсійної справи ОСОБА_1 Пенсійним фондом України є тією обставиною, яка створила об'єктивні перешкоди для невиконання покладеного на нього зобов'язання, і подолання якого для боржника було неможливим або ускладненим. Відтак, вказані обставини у розумінні Закону № 1404-VIII не можуть бути визнані судом поважними.
Оцінюючи надані докази, суд доходить висновку, що державний виконавець, прийнявши оскаржувану постанову про накладення штрафу, діяв у порядку, спосіб та в межах наданих повноважень, оскільки на дату прийняття постанови про накладення штрафу у державного виконавця були відсутні докази щодо виконання рішення суду.
Згідно з частиною першою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частин 1,3 статті 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
За практикою Європейського суду з прав людини пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (див. «Руїз Торія проти Іспанії» (Ruiz Toriya v. Spaine), рішення від 09.12.1994, Серія A, № 303-A, параграф 29). Водночас, відповідь суду повинна бути достатньо детальною для відповіді на основні (суттєві) аргументи сторін.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
З урахуванням встановлених судом обставин, суд доходить висновку, що позовні вимоги є недоведеними та непідтвердженими належними та допустимим доказами, у свою чергу відповідач довів правомірність прийняття оскаржуваної постанови про накладення штрафу, а тому суд доходить висновку, щодо відмови у задоволенні позовних вимог.
Судові витрати відшкодуванню не підлягають.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 132, 139, 205, 241-246, 250, 287 КАС України, суд
Відмовити у задоволенні адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Є.О. Кисельова