про внесення виправлень у судове рішення
14 березня 2025 року м. Житомир справа № 240/32507/23
категорія 111030600
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шимонович Р.М., розглянувши питання про внесення виправлень у судове рішення в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз Автомотів" до Головного управління ДПС у Житомирській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
У провадженні Житомирського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа №240/32507/23.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 16.09.2024 адміністративний позов задоволено.
Визнано протиправним та скасувано рішення Головного управління ДПС України у Житомирській області №8828735/38623994 від 17.05.2023 про відмову в реєстрації податкової накладної №280 від 24.04.2023, №8828752/38623994 від 17.05.2023 про відмову в реєстрації податкової накладної №282 від 28.04.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов'язано Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз Автомотів" №280 від 24.04.2023 та №282 від 28.04.2023, датою її фактичного подання на реєстрацію.
Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз Автомотів" судові витрати зі сплати судового збору у сумі 2684 грн.
Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз Автомотів" судові витрати зі сплати судового збору у сумі 2684 грн.
Представник Головного управління ДПС України у Житомирській області подав заяву про виправлення описки в рішенні Житомирського окружного адміністративного суду від 16.09.2024. В обґрунтування заяви зазначає, що в рішенні Житомирського окружного адміністративного суду від 16.09.2024 було допущено описку в даті податкової накладної № 282, а саме: зазначено дату - 28.04.2023, а правильною датою є 25.04.2023.
Вирішуючи подану заяву про виправлення описки у рішенні суду, суд керується наступним.
Частиною першою, другою статті 253 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні. Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження.
При вирішенні питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Під опискою необхідно розуміти помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Таким чином, підставами для внесення виправлень у судові рішення є описка або очевидна арифметична помилка.
Як встановлено судом з матеріалів справи, датою податкової накладної №282 є 25.04.2023, проте в рішенні суду від 16.09.2024 помилково вказана дата - 28.04.2023.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне виправити описку в судовому рішенні.
Керуючись ст. 248, 253, 256, 374 КАС України, суд -
ухвалив:
Заяву Головного управління ДПС у Житомирській област про виправлення описки в рішенні Житомирського окружного адміністративного суду від 16.09.2024 в адміністративній справі №240/32507/23 - задоволити.
Виправити описку, допущену в рішенні Житомирського окружного адміністративного суду від 16.09.2024, зазначивши правильно дату податкової накладної №282 від "25.04.2023".
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Р.М.Шимонович