про прийняття справи до провадження
14 березня 2025 року м. Житомир справа № 826/19270/16
категорія 111030100
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Окис Т.О., розглянувши матеріали справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Автоград" до Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Державної Фіскальної служби м.Києві про визнання протиправним та скасування рішення,
установив:
До Житомирського окружного адміністративного суду у порядку, визначеному статтею 29 Кодексу адміністративного судочинства України, надійшла справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Автоград" до Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Державної Фіскальної служби м.Києві про визнання протиправним та скасування рішення.
Відповідно до частини 1 статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями Житомирського окружного адміністративного суду для розгляду справи визначено головуючим суддею по справі Окис Т.О.
Ураховуючи положення статей 30, 35 Кодексу адміністративного судочинства України суд приходить до висновку про прийняття цієї справи до провадження та розпочинає її розгляд спочатку.
Також суддя зазначає, що відповідно до пункту 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року №311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1, зокрема ДПІ в Оболонському районі Головного управління ДФС. Реорганізовано територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2, зокрема ДПІ в Оболонському районі Головного управління Міндоходів (код ЄДРПОУ 38765858) в ДПІ в Оболонському районі Головного управління ДФС (код ЄДРПОУ 39468697).
На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 296 «Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби», згідно з наказом Державної фіскальної служби України від 10 травня 2018 року № 286 «Про реорганізацію територіальних органів ДФС у м. Києві» відбулась реорганізація Державної податкової інспекції у Оболонському районі Головного управління ДФС у м. Києві шляхом приєднання як структурного підрозділу до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві.
Згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року №1200 Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України прийнято рішення про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.
Згідно із розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 682-р «Питання Державної податкової служби», Уряд погодився з пропозицією Міністерства фінансів України щодо можливості забезпечення здійснення ДПС України покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2019 року № 227 «Про затвердження Положення про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» функцій і повноважень ДФС України.
У подальшому Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 19 червня 2019 року № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби», якою вирішено утворити Офіс великих платників податків ДПС, як юридичну особу публічного права та територіальний орган Державної податкової служби України. Водночас Урядом вирішено реорганізувати деякі територіальні органи Державної фіскальної служби України, шляхом їх приєднання до відповідних органів ДПС. Так, зокрема, відповідно до пункту 4 Постанови Уряду від 19 червня 2019 року № 537, територіальні органи Державної податкової служби визначені правонаступниками майна, прав та обов'язків територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються згідно з пунктом 2 цієї постанови, у відповідних сферах діяльності.
Таким чином, новостворені органи ДПС визначені правонаступниками відповідних територіальних органів ДФС, а отже встановлено, що Головне управління Державної податкової служби у м. Києві (код ЄДРПОУ 41341267) є правонаступником Головного управління ДФС у м. Києві (код ЄДРПОУ 39439980).
Також, суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби" від 30 вересня 2020 року № 893 (далі - Постанова №893) вирішено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби України (далі - ДПС України) за переліком згідно з додатком, до якого, у тому числі, включено Головне управління ДПС у м. Києві.
Відповідно до абзацу 4 пункту 3 зазначеної постанови ДПС України повинна забезпечити утворення територіальних органів відповідно до статті 21-1 Закону України Про центральні органи виконавчої влади.
Згідно із положеннями статті 21-1 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, можуть утворюватися в межах граничної чисельності державних службовців та працівників відповідного центрального органу виконавчої влади і коштів, передбачених на утримання центрального органу виконавчої влади, ліквідовуватися, реорганізовуватися керівником відповідного центрального органу виконавчої влади як відокремлені підрозділи центрального органу виконавчої влади за погодженням з міністром, який спрямовує та координує діяльність такого центрального органу виконавчої влади (частина 1).
Територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, визначені частиною першою цієї статті, утворюються без статусу юридичної особи та є органами державної влади, можуть мати окремий баланс, рахунки в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, печатку та бланк зі своїм найменуванням та із зображенням Державного Герба України.
Абзацом 3 пункту 2 Постанови № 893 передбачено, що територіальні органи ДПС України, що ліквідуються відповідно до п. 1 цієї постанови, продовжують здійснювати свої повноваження та функції до утворення ДПС України територіальних органів згідно з абзацом 4 пункту 3 цієї постанови та прийняття рішення про можливість забезпечення здійснення такими органами повноважень та функцій територіальних органів, що ліквідуються. Таке рішення приймається ДПС України після здійснення заходів, пов'язаних із внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань даних про територіальні органи ДПС України, що будуть утворені згідно з абзацом 4 пункту 3 цієї постанови, як відокремлені підрозділи юридичної особи публічного права, затвердженням положень про них, структур, штатних розписів, кошторисів та заповненням 30 відсотків вакансій.
Відповідно до абзацу 4 пункту 2 Постанови № 893 права та обов'язки територіальних органів ДПС України, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, переходять до ДПС України та її територіальних органів.
Відповідно до наказу Державної податкової служби України від 30 вересня 2020 року № 529 утворено як відокремлені підрозділи ДПС України територіальні органи за переліком згідно з додатком, до якого, зокрема, включено Головне управління Державної податкової слудби у м. Києві.
Судом установлено, що 30 вересня 2020 року було проведено державну реєстрацію створення Головного управління Державної податкової служби у м. Києві як відокремленого підрозділу юридичної особи ДПС України, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено запис.
Згідно із наказом Державної податкової служби України від 24 грудня 2020 року №755 розпочато з 01 січня 2021 року здійснення територіальними органами ДПС України, утвореними як її відокремлені підрозділи, повноважень і функцій територіальних органів ДПС України, що ліквідуються відповідно до пункту 1 Постанови № 893.
Приписами статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Ураховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для заміни позивача на його правонаступника, а саме: Державну податкову інспекцію у Оболонському районі м. Києва на Головне управління Державної податкової служби у м. Києві (вул. Шолуденка, 33/19, м. Київ, 04116, код ЄДРПОУ ВП 44116011).
Керуючись статтями 30, 35, 240, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Прийняти до провадження справу № 826/19270/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Автоград" до Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Державної Фіскальної служби м.Києві про визнання протиправним та скасування рішення.
Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження.
Замінити позивача Державну податкову інспекцію у Оболонському районі м. Києва на його правонаступника Головне управління Державної податкової служби у м. Києві (код ЄДРПОУ ВП 44116011; адреса вул. Шолуденка, 33/19, м. Київ, 04116).
Запропонувати сторонам протягом 10 (десяти) днів з моменту отримання цієї ухвали, подати суду з доказами направленні іншій стороні у справі, додаткові пояснення по суті спору.
Запропонувати сторонам у разі зміни фактичних обставин по справі, вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, повідомити суду про таке протягом 10 (десяти) днів з дня отримання цієї ухвали шляхом направлення додаткових пояснень в електронній формі через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему (особистий кабінет в системі «Електронний суд») з використанням власного (уповноваженої особи) електронного підпису або у паперовій формі.Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, в мережі Інтернет за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud0670/
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена до апеляційного суду.
Суддя Т.О. Окис