Справа №461/810/25
Провадження №3/461/419/25
13 березня 2025 року суддя Галицького районного суду м. Львова Кітов О.В., з участю представника митного органу Лубоцького Б.І., представника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - адвоката Максиміва В.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Львівської митниці про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, фізичної особи-підприємця ( НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), паспорт громадянина України НОМЕР_2 від 16.10.1998 виданий Долинським РВ 16.10.1998, РНОКПП НОМЕР_3 ,
за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України,
згідно протоколу про порушення митних правил №0481/20900/24 від 19.04.2024 року, 22.03.2024 у відділ митного оформлення №1 митного поста «Городок» Львівської митниці для здійснення митного контролю та оформлення товару: «Пиломатеріали необрізні (дошка), розпиляні уздовж, з дуба, не шліфовані, не оброблені, не мають торцевих з'єднань, сорту mix- 425шт, 19,521м.куб. Розміри: товщина 50мм, ширина 150-410мм, довжина 3000мм.», особою уповноваженою за роботу з митницею (фізична особа-підприємець) ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_3 ) подано митну декларацію типу ЕК10АА 24UA209170023851U3.
Товар переміщується транспортним засобом з реєстраційним номером НОМЕР_4 / НОМЕР_5 .
Декларування вказаного товару здійснено на підставі товаросупровідних документів, у тому числі:- міжнародна товарно-транспортна накладна (CMR) №01 від 20.03.2024 року;- рахунок-фактура (INVOICE) №01 від 12.03.2024 року;- пакувальний лист №01 від 12.03.2024 року;- фітосанітарний сертифікат №13/09-6010/EB-210380 від 15.03.2024 року;- сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів UA.20240313-000163 від 13.03.2024 року.
Відповідно до поданих товаросупровідних документів, відправником товару є ФОП ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_3 ), одержувачем є компанія «LUMATECH Sp. z o.o.» (43-190 Mikolow, ul.Zwirki i Wigury 65F. Poland). Фактурна вартість товару становить 13079,07 євро, що згідно з курсом Національного банку України відповідає сумі 555458,95 гривень.
Заявлений код товару згідно з УКТ ЗЕД 4407919000.
Міжнародна товарно-транспортна накладна (CMR) №01 від 20.03.2024; рахунок-фактура (INVOICE) №01 від 12.03.2024; пакувальний лист №01 від 12.03.2024, виписані ФОП ОСОБА_1 та нею ж підписані.
На підставі рахунку-фактури (INVOICE) №01 від 12.03.2024, у якому зазначено код товару згідно з УКТ ЗЕД 4407919000, Північно-Західним міжрегіональним управління лісового та мисливського господарства (м. Рівне) видано сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів № UA.20240313-000163 від 13.03.2024 року.
У ході проведення 25.03.2024 митного огляду встановлено, що у транспортному засобі переміщується товар: «пиломатеріали дубові, необрізні, не сортовані за розміром (вироби не мають точних розмірів та однакової форми і ширини) - 19,521 м3. Поверхні зрізу без будь-якої подальшої обробки (не стругані, не шліфовані, тощо), мають товщину 50мм, ширину від 150 мм до 410 мм, довжину 3000мм. Бічні поверхні не відпиляні та з корою».
За результатами проведеного митного огляду, 05.04.2024 скеровано запит до спеціалізованого підрозділу Львівської митниці з метою перевірки правильності класифікації товару за кодом згідно УКТ ЗЕД 4407919000.
Відповідно до рішення відділу класифікації товарів Львівської митниці про визначення коду товару від 11.04.2024 КТ-UA209000-0064-2024 заявлений у митній декларації типу ЕК10АА 24UA209170023851U3 товар необхідно класифікувати за кодом товару згідно з УКТ ЗЕД 4403910000 (Лісоматеріали необроблені. Являють собою деревину з дуба (Quercus sрp.), необрізну, грубо розпилену вздовж напрямку текстури деревини по двом плоскопаралельним поверхням, поверхні зрізу без будь-якої подальшої обробки (не стругані, не шліфовані, тощо), не сортовані за розміром (вироби не мають точних розмірів та однакової форми і ширини) - мають товщину 50 мм, ширину від 150 мм до 410 мм, довжину 3000 мм. Бічні поверхні не відпиляні та з корою).
Для з'ясування обставин переміщення через митний кордон України товару за митною декларацією типу ЕК10АА 24UA209170023851U3, Львівською митницею листом №20-03/20-01/14/11196 від 16.04.2024, викликалась ОСОБА_1 .
На лист митниці останньою надано копії документів.
Статтею 82 Митного кодексу України визначено, що експорт (остаточне вивезення) - це митний режим, відповідно до якого українські товари випускаються для вільного обігу за межами митної території України без зобов'язань щодо їх зворотного ввезення.
У відповідності до вимог статті 83 Митного кодексу України митний режим експорту може бути застосований до товарів, що призначені для вивезення за межі митної території України, та до товарів, що вже вивезені за межі цієї території та перебувають під митним контролем, за винятком товарів, заборонених до поміщення у цей митний режим відповідно до законодавства.Для поміщення товарів у митний режим експорту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна: 1) подати митному органу, що здійснює випуск товарів у митному режимі експорту, документи на такі товари; 2) сплатити митні платежі, якими відповідно до закону обкладаються товари під час вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту; 3) виконати вимоги щодо застосування передбачених законом заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності; 4) у випадках, встановлених законодавством, подати митному органу дозвіл на проведення зовнішньоекономічної операції з вивезення товарів у третю країну (реекспорт).Відповідно до частини першої статті 246 Митного кодексу України метою митного оформлення є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, а також забезпечення статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів.
Частиною першою статті 257 Митного кодексу України визначено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Відповідно до частини восьмої статті 264 Митного кодексу України, з моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.
Статтею 21 Закону України від 08.09.2005 № 2860-IV «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» встановлено, що тимчасово, строком на 10 років, забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД): деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року.
Таким чином, встановлено, що особою уповноваженою за роботу з митницею (фізична особа-підприємець) ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_3 ) для здійснення митного контролю та оформлення товару в митному режимі експорт надано товаросупровідні документи у тому числі: міжнародну товарно-транспортну накладну (CMR) №01 від 20.03.2024; рахунок-фактуру (INVOICE) №01 від 12.03.2024; пакувальний лист №01 від 12.03.2024 та виданий, на підставі вказаного рахунку-фактури, сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів № UA.20240313-000163 від 13.03.2024, у яких містяться неправдиві відомості щодо найменування товару його опису, а також коду товару згідно УКТ ЗЕД.Враховуючи викладене, встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_3 ) вчинила дії, спрямовані на переміщення товару (Лісоматеріали необроблені. Являють собою деревину з дуба (Quercus sрp.), необрізну, грубо розпилену вздовж напрямку текстури деревини по двом плоскопаралельним поверхням…, у кількості 19,521 м3 та вартість 555458,95 грн.) через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування товару, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД.
Митним органом дії ОСОБА_1 кваліфіковані за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.
Представник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - адвокат Максимів В.І. заперечив вину ОСОБА_1 та просив закрити провадження у справі, у зв'язку з відсутністю в діях останньої складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України. Обґрунтовуючи свої доводи, пояснив, що вищевказаним фактом Територіальним управлінням БЕБ у Львівській області було внесено відомості до ЄРДР за №72024142500000001 від 14.04.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч,2 ст. 210-1 КК України. В ході проведення досудового розслідування органом досудового розслідування, свідком ОСОБА_1 , долучено до матеріалів досудового розслідування копію Експертного висновку Національного лісотехнічного університету України від 12.04.2024. Згідно висновку експертизи встановлено:
1.Товар-пиломатеріали необрізані. добові сорту мікс.- 19.521 м3, розміром 50*150- 410*3000мм, кількість пакетів 12 шт.
2.Витрати деревної сировини для виготовлення І м3 необрізаних пиломатеріалів становлять 1.55 м3, що відповідає рекомендаційним нормам.
3.Товар дошки необрізні є пиломатеріалами, які мають точні стандартизовані розміри відповідно до діючих нормативних документів, слід класифікувати у товарній позиції 4407 за кодом 4407919000 в УКТ ЗЕД.
Врахувавши докази долучені ОСОБА_2 , органом досудового розслідування закрито кримінальне провадження у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу кримінального правопорушення. У зв'язку з цим. 30.08.2024 винесено постанову про закриття кримінальною провадження.
Враховуючи експертний висновок Національного лісотехнічного університету України від 12.04.2024 встановлено, що ОСОБА_1 вірно класифіковано товари у товарній позиції 4407 за кодом 44079199000 УКТЗЕД, а відтак такий висновок повністю спростовує Рішення відділу класифікації товарів від 11.04.2024.
Таким чином, вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, а відтак дана справа про порушення митних правил підлягає закриттю.
Крім цього, вказує, що протокол про порушення митних правил № 0481/20900/24 складено 19.04.2024. Оскільки 6-ти місячний строк притягнення до адміністративної відповідальності сплив, відтак справа підлягає до закриття. Також, зазначає, що постанова про закриття кримінального провадження винесена 30.08.2024, а відтак з цього часу обраховується 3-х місячний строк для накладення адміністративного стягнення, тобто не пізніше 30.11.2024. Враховуючи, що митним органом скеровано матеріали адміністративної справи в Галицький районний суд м. Львова лише 02.01.2025, тобто з пропуском 3-х місячного строку для притягнення ОСОБА_1 до відповідальності, а тому дана справа підлягає до закриття.
Представник Львівської митниці протокол підтримав.
Заслухавши доводи учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним проступком визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст.8 МК України, державна митна справа здійснюється на основі принципів законності та презумпції невинуватості.
Відповідно до частини першої статті 483 МК України переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 50 до 100 відсотків вартості товарів -безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, або з конфіскацією товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю.
З диспозиції вказаної статті вбачається, що об'єктивна сторона, як один із елементів складу адміністративного правопорушення, полягає передбачає декілька альтернативних способів вчинення правопорушення.
Зі змісту протоколу про порушення митних правил від 19 квітня 2024 року №0481/20900/24 вбачається, що 22.03.2024 у відділ митного оформлення №1 митного поста «Городок» Львівської митниці для здійснення митного контролю та оформлення товару: «Пиломатеріали необрізні (дошка), розпиляні уздовж, з дуба, не шліфовані, не оброблені, не мають торцевих з'єднань, сорту mix- 425шт, 19,521м.куб. Розміри: товщина 50мм, ширина 150-410мм, довжина 3000мм.», особою уповноваженою за роботу з митницею (фізична особа-підприємець) ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_3 ) подано митну декларацію типу ЕК10АА 24UA209170023851U3.
Товар переміщується транспортним засобом з реєстраційним номером НОМЕР_4 / НОМЕР_5 .
Декларування вказаного товару здійснено на підставі товаросупровідних документів, у тому числі:- міжнародна товарно-транспортна накладна (CMR) №01 від 20.03.2024 року;- рахунок-фактура (INVOICE) №01 від 12.03.2024 року;- пакувальний лист №01 від 12.03.2024 року;- фітосанітарний сертифікат №13/09-6010/EB-210380 від 15.03.2024 року;- сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів UA.20240313-000163 від 13.03.2024 року.
Відповідно до поданих товаросупровідних документів, відправником товару є ФОП ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_3 ), одержувачем є компанія «LUMATECH Sp. z o.o.» (43-190 Mikolow, ul.Zwirki i Wigury 65F. Poland). Фактурна вартість товару становить 13079,07 євро, що згідно з курсом Національного банку України відповідає сумі 555458,95 гривень.
Заявлений код товару згідно з УКТ ЗЕД 4407919000.
Міжнародна товарно-транспортна накладна (CMR) №01 від 20.03.2024; рахунок-фактура (INVOICE) №01 від 12.03.2024; пакувальний лист №01 від 12.03.2024, виписані ФОП ОСОБА_1 та нею ж підписані.
На підставі рахунку-фактури (INVOICE) №01 від 12.03.2024, у якому зазначено код товару згідно з УКТ ЗЕД 4407919000, Північно-Західним міжрегіональним управління лісового та мисливського господарства (м. Рівне) видано сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів № UA.20240313-000163 від 13.03.2024 року.
У ході проведення 25.03.2024 митного огляду встановлено, що у транспортному засобі переміщується товар: «пиломатеріали дубові, необрізні, не сортовані за розміром (вироби не мають точних розмірів та однакової форми і ширини) - 19,521 м3. Поверхні зрізу без будь-якої подальшої обробки (не стругані, не шліфовані, тощо), мають товщину 50мм, ширину від 150 мм до 410 мм, довжину 3000мм. Бічні поверхні не відпиляні та з корою».
За результатами проведеного митного огляду, 05.04.2024 скеровано запит до спеціалізованого підрозділу Львівської митниці з метою перевірки правильності класифікації товару за кодом згідно УКТ ЗЕД 4407919000.
Відповідно до рішення відділу класифікації товарів Львівської митниці про визначення коду товару від 11.04.2024 КТ-UA209000-0064-2024 заявлений у митній декларації типу ЕК10АА 24UA209170023851U3 товар необхідно класифікувати за кодом товару згідно з УКТ ЗЕД 4403910000 (Лісоматеріали необроблені. Являють собою деревину з дуба (Quercus sрp.), необрізну, грубо розпилену вздовж напрямку текстури деревини по двом плоскопаралельним поверхням, поверхні зрізу без будь-якої подальшої обробки (не стругані, не шліфовані, тощо), не сортовані за розміром (вироби не мають точних розмірів та однакової форми і ширини) - мають товщину 50 мм, ширину від 150 мм до 410 мм, довжину 3000 мм. Бічні поверхні не відпиляні та з корою).
Таким чином, в протоколі про порушення митних правил вказано, що особою уповноваженою за роботу з митницею (фізична особа-підприємець) ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_3 ) для здійснення митного контролю та оформлення товару в митному режимі експорт надано товаросупровідні документи у тому числі: міжнародну товарно-транспортну накладну (CMR) №01 від 20.03.2024; рахунок-фактуру (INVOICE) №01 від 12.03.2024; пакувальний лист №01 від 12.03.2024 та виданий, на підставі вказаного рахунку-фактури, сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів № UA.20240313-000163 від 13.03.2024, у яких містяться неправдиві відомості щодо найменування товару його опису, а також коду товару згідно УКТ ЗЕД.Враховуючи викладене, встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_3 ) вчинила дії, спрямовані на переміщення товару (Лісоматеріали необроблені. Являють собою деревину з дуба (Quercus sрp.), необрізну, грубо розпилену вздовж напрямку текстури деревини по двом плоскопаралельним поверхням…, у кількості 19,521 м3 та вартість 555458,95 грн.) через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування товару, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД.
Статтею 82 Митного кодексу України визначено, що експорт (остаточне вивезення) - це митний режим, відповідно до якого українські товари випускаються для вільного обігу за межами митної території України без зобов'язань щодо їх зворотного ввезення.
У відповідності до вимог статті 83 Митного кодексу України митний режим експорту може бути застосований до товарів, що призначені для вивезення за межі митної території України, та до товарів, що вже вивезені за межі цієї території та перебувають під митним контролем, за винятком товарів, заборонених до поміщення у цей митний режим відповідно до законодавства.Для поміщення товарів у митний режим експорту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна: 1) подати митному органу, що здійснює випуск товарів у митному режимі експорту, документи на такі товари; 2) сплатити митні платежі, якими відповідно до закону обкладаються товари під час вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту; 3) виконати вимоги щодо застосування передбачених законом заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності; 4) у випадках, встановлених законодавством, подати митному органу дозвіл на проведення зовнішньоекономічної операції з вивезення товарів у третю країну (реекспорт).Відповідно до частини першої статті 246 Митного кодексу України метою митного оформлення є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, а також забезпечення статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів.
Частиною першою статті 257 Митного кодексу України визначено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Відповідно до частини восьмої статті 264 Митного кодексу України, з моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.
Статтею 21 Закону України від 08.09.2005 № 2860-IV «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» встановлено, що тимчасово, строком на 10 років, забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД): деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року.
Судом встановлено, що за вищевказаним фактом переміщення товару через митний кордон Територіальним управлінням БЕБ у Львівській області було внесено відомості до ЄРДР за №72024142500000001 від 15.04.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч .2 ст. 210-1 КК України.
Постановою детектива Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління БЕБ у Львівській області ОСОБА_3 від 23.08.2024, кримінальне провадження внесене відомості до ЄРДР за №72024142500000001 від 15.04.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч .2 ст. 210-1 КК України, закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв'язку з відсутністю кримінального правопорушення.
З вищевказаної постанови про закриття кримінального провадження, вбачається, що під час допиту свідок ОСОБА_1 надала для долучення до протоколу допиту копію експертного висновку Національного лісотехнічного університету України, за результатами проведення науково-технічної лісотоварознавчої експертизи від 12.04.2024 замовником якої виступає ФОП ОСОБА_1 , згідно з яким товар пиломатеріали необрізні, дубові, які переміщувалися транспортним засобом з д.н.з. НОМЕР_6 / НОМЕР_7 , слід класифікувати у товарній позиції 4407 за кодом 4407919000 УКТЗЕД.
Згідно долученого до матеріалів справи Експертного висновку Національного лісотехнічного університету України від 12.04.2024:
1.Товар-пиломатеріали необрізані. добові сорту мікс.- 19.521 м3, розміром 50*150- 410*3000мм, кількість пакетів 12 шт.
2.Витрати деревної сировини для виготовлення 1 м3 необрізаних пиломатеріалів становлять 1.55 м3, що відповідає рекомендаційним нормам.
3.Товар дошки необрізні є пиломатеріалами, які мають точні стандартизовані розміри відповідно до діючих нормативних документів, слід класифікувати у товарній позиції 4407 за кодом 4407919000 в УКТ ЗЕД.
Враховуючи експертний висновок Національного лісотехнічного університету України від 12.04.2024 судом встановлено, що ОСОБА_1 вірно класифіковано товари у товарній позиції 4407 за кодом 44079199000 УКТЗЕД, а відтак такий висновок повністю спростовує Рішення відділу класифікації товарів від 11.04.2024.
Відповідно до ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", суди застосовують Європейську конвенцію з прав людини та основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права. У своїх рішеннях Європейський суд з прав людини зазначає, що при оцінці доказів суд, як правило, застосовує критерій доведення "поза розумним сумнівом", така доведеність може випливати із співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків.
Принцип презумпції невинуватості вимагає, серед іншого, щоб, виконуючи свої обов'язки, судді не розпочинали розгляд справи з упередженої думки, що підсудній (в даному випадку особа відносно якої складено протокол) вчинив правопорушення, яке йому ставиться у провину; обов'язок доказування лежить на обвинуваченні (в даному випадку на відповідних особах митного органу), і будь який сумнів має тлумачитись на користь особи стосовно якої вирішується питання про притягнення до відповідальності.
Відповідно до положень статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Стандарт доведення поза розумним сумнівом означає, що сукупність обставин справи, встановлена під час судового розгляду, виключає будь-яке інше розумне пояснення події, яка є предметом судового розгляду, крім того, що інкриміноване правопорушення було вчинене і вчинене саме особою стосовно якої складено протокол про правопорушення.
Поза розумним сумнівом має бути доведений кожний з елементів, які є важливими для правової кваліфікації діяння: як тих, що утворюють об'єктивну сторону діяння, так і тих, що визначають його суб'єктивну сторону.
Це питання має бути вирішено на підставі безстороннього та неупередженого аналізу наданих сторонами допустимих доказів, які свідчать за чи проти тієї або іншої версії подій.
Обов'язок всебічного і неупередженого дослідження судом усіх обставин справи у цьому контексті означає, що для того, щоб визнати винуватість доведеною поза розумним сумнівом, версія обвинувачення (в даному випадку митного органу) має пояснювати усі встановлені судом обставини, що мають відношення до події, яка є предметом судового розгляду. Суд не може-залишити без уваги ту частину доказів та встановлених на їх підставі обставин лише з тієї причини, що вони суперечать версії відображеній у протоколі, як суть правопорушення. Наявність таких обставин, яким версія митного органу не може надати розумного пояснення або які свідчать про можливість іншої версії інкримінованої події, є підставою для розумного сумніву в доведеності вини особи.
Законодавець вимагає, щоб будь-який обґрунтований сумнів у тій версії події, яку надало обвинувачення (в даному випадку митний орган), був спростований фактами, встановленими на підставі належних та допустимих доказів, і єдина версія, якою розумна і безстороння людина може пояснити всю сукупність фактів, установлених у суді, є та версія подій, яка дає підстави для визнання особи винною у інкримінованих діях.
Адміністративні справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення штрафних санкцій має саме суб'єкт владних повноважень, у даному випадку митний орган в особі уповноважених на це осіб.
Згідно ст. 487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Згідно ст. 487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи експертний висновок Національного лісотехнічного університету України від 12.04.2024 яким встановлено, що ОСОБА_1 вірно класифіковано товари у товарній позиції 4407 за кодом 44079199000 УКТЗЕД, приходжу до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу інкримінованого їй адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст.527 МК України, у справі про порушення митних правил орган доходів і зборів або суд (суддя), що розглядає справу, виносить одну з таких постанов: 1) про проведення додаткової перевірки; 2) про накладення адміністративного стягнення; 3) про закриття провадження у справі.
З урахуванням наведеного, провадження по справі підлягає закриттю, за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п. 1 ст.247 КУпАП, ч.1 ст. 483 МК України, суд -
Провадження у справі про порушення митних правил відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 483 МК України закрити, у зв'язку з відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена упродовж десяти днів з дня її винесення.
Суддя Олександр КІТОВ