Справа № 275/224/25
14 березня 2025 року
Суддя Брусилівського районного суду Житомирської області Лівочка Л.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від начальника відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції в Житомирській області про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.4 ст.140 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №257810 від 27 лютого 2025 рок,у складеного за ч. 4 ст. 140 КУпАП, 15 лютого 2025 року о 08 годині 10 хвилин с. Ставище, дорога М-06 Київ-Чоп, 70км 50м., ОСОБА_1 , будучи посадовою особою - директором Департаменту з експлуатаційного утримання доріг в Житомирській області ТОВ" Спец Комплект Постач", 15 лютого 2025 року на 70км 50м на а/д М-06 Київ-Чоп с. Ставище порушив правила норми та стандарти при утриманні автодоріг, а саме: не ліквідував зимову близькість проїздної частини дороги у термін відповідно до вимог ДСТУ3587-2022, не вжив заходів для запобігання утворенню ожеледиці, не здійснив профілактичної попередньої обробки проїздної частини протиожеледними матеріалами, що стали супутною причиною ДТП за участю т/з марки "DAF" д.н.з. НОМЕР_1 з напівпричіпом Krone д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_2 , 1992 р.н., що спричинило пошкодженню т/з з матеріальними збитками.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.1.5 ПДР та вчинив правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 140 КУпАП.
Під час підготовки справи до розгляду було встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення складено без додержання вимог ст. 256 КУпАП.
До протоколу про адміністративне правопорушення не долучено жодних доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 є посадовою особою, а до його посадових обов'язків належить виконання заходів, відповідальність за несвоєчасне вжиття яких йому інкримінується. У зв'язку з чим неможливо дійти висновку, чому саме щодо цієї особи складено протокол про адміністративне правопорушення.
Інкримінуючи ОСОБА_1 правопорушення вчинене ним при виконанні посадовою особою своїх обов'язків, до матеріалів про адміністративне правопорушення не додано копії посадової інструкції, зі змісту якої би вбачалось, що до переліку його завдань та обов'язків відноситься ліквідація зимової слизькості.
Разом з цим, долученні до протоколу додатки, зокрема: протокол про адміністративне правопорушення від 15 лютого 2025 року , акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 15.02.2025 року, схема місця ДТП від 15 лютого 2025 року, пояснення, рапорт працівника поліції є нечитабельними( нечіткими, нерозбірливими).
З'ясування вказаної обставини має суттєве значення для встановлення наявності або відсутності складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 4ст.140 КУпАП.
Відповідно до положень статті 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення. Протокол про адміністративне правопорушення складено з порушенням вимог чинного законодавства.
За таких обставин приходжу висновку про необхідність повернення протоколу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 140 КУпАП до відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції в Житомирській області, для доопрацювання.
Керуючись статтями 256, 278, 283, 284 КУпАП, суддя
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.4 ст.140 КУпАП повернути для дооформлення та виправлення недоліків відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції в Житомирській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
СуддяЛ. І. Лівочка