Є.у.н.с.512/128/25
Провадження № 3/512/121/25
с-ще Саврань
"13" березня 2025 р.
Суддя Савранського районного суду Одеської області Брюховецький О.Ю. розглянувши матеріали справ про притягнення до адміністративної відповідальності, які надійшли від Сектору поліцейської діяльності № 2 Відділу поліції № 1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , офіційно не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 130 та статтею 124 КУпАП, -
12.02.2025 до Савранського районного суду Одеської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності стосовно ОСОБА_1 ,який згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №236998 від 03.02.2025 притягується до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 130 КУпАПдалі протокол про адміністративне правопорушення.
Крім того, 12.02.2025 до Савранського районного суду Одеської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності стосовно ОСОБА_1 ,який згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №236984 від 03.02.2025 притягується до адміністративної відповідальності за статтею 124 КУпАПдалі протокол про адміністративне правопорушення.
Згідно з вимогами частини 2 статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи викладене, постановою Савранського районного суду Одеської області від 13.03.2025 вказані справи про адміністративні правопорушення було об'єднано в одне провадження за унікальним номером 512/128/25, провадження № 3/512/121/25.
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 236998 від 03.02.2025 зазначено, що ОСОБА_1 02.02.2025 близько 21 години 30 хвилин в с-щі Саврань по вулиці Центральна 88, керував автомобілем ВАЗ 21703, державний номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння водія проводився у встановленому законом порядку в медичному закладі. Згідно протоколу медичного огляду номер 006 алкогольне сп'яніння - 1,64 проміле. Своїми діями ОСОБА_1 порушив пункт 2,9-а ПДР та вчинив адміністративне правопорушення за що передбачена відповідальність за частиною 1 статті 130 КУпАП.
Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №236984 від 03.02.2025 вбачається, що ОСОБА_1 02.02.2025 близько 21 години 30 хвилин в с-щі Саврань по вулиці Центральній, керуючи автомобілем ВАЗ21703, державний номерний знак НОМЕР_1 не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на бетонний блок. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 12.1 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за статтею 124 КУпАП.
ОСОБА_1 який належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про що свідчить поштове повідомлення про вручення судових повісток, у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Однак, 13.03.2025 до суду надійшли заяви ОСОБА_1 в яких останній свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав та просив справи розглянути без його участі.
Як встановлено частиною 1 статті 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Враховуючи наведене, а також приймаючи до уваги, що відповідно до частини 2 цієї статті зазначені адміністративні правопорушення не відносяться до правопорушення, де обов'язковою є присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності суддя розглядає справи без участі ОСОБА_1 .
Згідно зі статтею 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та іншими документами.
Крім повного визнання вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованих правопорушень, його вина також підтверджується наступними доказами.
Так, протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №236998 від 03.02.2025 відповідає вимогам статті 256 КУпАП, оскільки в ньому зазначені всі необхідні данні.
Крім того, протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №236984 від 03.02.2025 відповідає вимогам статті 256 КУпАП, оскільки в ньому зазначені всі необхідні дані.
Згідно протоколу медичного огляду для встановлення факту вживання наркотичної речовини та стану сп'яніння №0006 від 02.02.2025 вбачається, що ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння, результат дослідження 1,64 проміле.
З рапорту поліцейського РПП СПД №2 ВП №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області Боровіцького Юрія від 12.02.2025 вбачається, що близько 21 години 33 хвилини надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що 02.02.2025 близько 21 години 31 хвилини по вул. Центральній, 88, с-ще Саврань, Подільський район, Одеська область ОСОБА_2 стала свідком як авто вилетіло на узбіччя біля мосту та нової церкви, в салоні одна людина. По прибутті ГРПП за місцем виклику було встановлено що сталося ДТП без потерпілих за участю автомобіля Лада Пріора державний номерний знак НОМЕР_2 Водій ОСОБА_1 не впорався з керуванням та здійснив з?їзд із проїзної частини та наїхав на бетонний блок. Автомобіль отримав механічні пошкодження, водієві було запропоновано медичну допомогу на що він відмовився так як себе гарно почуває. ОСОБА_1 працівниками поліції було запропоновано пройти тест драгер на вміст алкоголю на місці ДТП на що останній відмовився, однак, погодився пройти його у медичному закладі, результат дослідження позитивний 1,64 проміле алкоголю. В подальшому відносно ОСОБА_1 було складено протоколи про адміністративні правопорушення передбачені частиною 1 статті 130 КУпАП, згідно п.п. 2.9 а ПДР України та статтею 124 КУпАП.
З письмових пояснень ОСОБА_1 від 02.02.2025 вбачається, що він разом зі своєю співмешканкою перебували у знайомих де святкували день народження та вживали алкогольні напої. Близько 21 години 10 хвилин між ОСОБА_1 та його співмешканкою стався конфлікт і останній вирішив поїхати за кермом свого автомобіля додому. По дорозі додому ОСОБА_1 не впорався з керуванням автомобіля та здійснив наїзд на бетонний блок, в результаті чого автомобіль отримав механічні пошкодження.
Матеріали справи містять схему місця дорожньо-транспортної пригоди, на якій зафіксовано розташування транспортного засобу після ДТП, а також зафіксовано механічні пошкодження автомобіля, що узгоджуються з механізмом ДТП. Вказана схема складена у присутності водія ОСОБА_1 , зауваження останнього щодо обставин, зафіксованих на схемі відсутні.
Зміст оптичних дисків з відеозаписами підтверджують обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення за частиною першою статті 130 КУпАП.
Диспозицією частини першої статті 130 КУпАП встановлено, що відповідальність за вказаною нормою закону настає у разі, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або під впливом лікарських препаратів що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває у стані такого сп'яніння, чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Пунктом 2.5 ПДР передбачений обов'язок водія на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Пунктом 2.9-а ПДР водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Процедура проведення огляду особи на визначення стану сп'яніння регулюється вимогами статті 266 КУпАП та Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС та МОЗ від 09.11.2015 № 1452/735.
Відповідно до частини 2 статті 266 КУпАП, огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Диспозицією статті 124 КУпАП встановлено, що відповідальність з вказаною нормою закону настає за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Пунктом 12.1 ПДР встановлено, що під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен враховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
На вимогу положень статті 266 КУпАП до протоколу про адміністративне правопорушення додані оптичні диски з відеозаписами, зміст яких підтверджує обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Отже, суд приходить до висновку, що працівниками поліції було дотримано процедуру проведення огляду на визначення перебування особи, яка керує транспортним засобом, в стані алкогольного сп'яніння.
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 присутній склад адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 130 та статтею 124 КУпАП.
Обставин, які відповідно до статей 34, 35 КУпАП пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , за вчинені адміністративні правопорушення, суд не вбачає.
Згідно з частиною 2 статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, так у даному випадку стягнення необхідно накласти в межах санкції частини 1 статті 130 КУпАП.
З огляду на вищевикладене та з урахуванням вимог статті 36 КУпАП, при визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини з метою виховання цієї особи в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як ОСОБА_1 так і іншими особами, суддя вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у межах санкції статті, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто за частиною 1 статті 130 КУпАП, а саме у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 17 000 (сімнадцять тисяч) грн з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік.
Крім того, відповідно до частини 5 статті 4 Закону України «Про судовий збір», а також статті 40-1 КУпАП у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення особа, на яку накладено таке стягнення, сплачує судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 9, 13, 23, 33, 36, 40-1, 124, 130, 283-285, 294 КУпАП, частиною 5 статті 4 Закону України «Про судовий збір», суддя, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , офіційно не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 130 та статтею 124 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 17 000 (сімнадцять тисяч) грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Приписами частини 1 статті 307 КУпАП встановлено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Частиною 1 та частиною 2 статті 308 КУпАП встановлено, що у разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , офіційно не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. на розрахунковий рахунок №UА908999980313111256000026001, КЕКД 22030106, отримувач - ГУК у м.Києві /м.Київ/, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37993783, призначення платежу - судовий збір у справах про адміністративне правопорушення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
Постанова підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. В разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги.
Суддя: О.Ю. Брюховецький