Ухвала від 11.03.2025 по справі 127/6068/25

Cправа № 127/6068/25

Провадження № 1-кс/127/2693/25

ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

Іменем України

11 березня 2025 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання т.в.о. заступника начальника СВ Відділу поліції № 3 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, розташованого за адресою: вул. Театральна, 10, м. Вінниця, поданого в рамках кримінального провадження №12025020050000091 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 січня 2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України, за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами,

ВСТАНОВИВ:

Т.в.о. заступника начальника СВ Відділу поліції № 3 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором про тимчасовий доступ до речей і документів.

Клопотання мотивовано тим, що у проваджені слідчого відділення Відділу поліції № 3 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, перебувають матеріали кримінального провадження № 12025020050000091 від 20.01.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України.

Редакція щотижневика "RIA" в ході журналістського розслідування для захисту конституційних прав, передбачених статтями 19 Конституції України, яка гарантує, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України та статтею 42 Конституції України, яка гарантує, що підприємницька діяльність депутатів, посадових і службових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування обмежується законом і Закону України «Про запобігання Корупції» з приводу діяльності на земельній ділянці кадастровий номер 0520655900:07:011:0010, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 навпроти Стрижавського кар'єру вздовж автодороги М-21 (Житомир-Могилів-Подільський), яка межує з природним заказником « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ОСОБА_4 , який раніше займав посаду керівника юридичної особи ДП " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , а саме:

Земельна ділянка кадастровий номер 0520655900:07:011:0010 згідно витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 15.01.2025 відноситься до категорії земель: Землі сільськогосподарського призначення. Вид цільового призначення земельної ділянки: 01.03 Для ведення особистого селянського господарства.

Для з'ясування усіх об'єктивних даних, щодо на земельній ділянці кадастровий номер 0520655900:07:011:0010, було отримано інформацію від працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що на даній земельній ділянці проводяться земляні роботи, а саме знято верхній шар родового ґрунту, також завезене будівельне сміття та глина, щоб підтвердити дану інформацію на місце події виїхав журналіст, який разом з працівниками ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » бачив дані дії та викликав поліцію для фіксування події.

На думку редакції дані дії свідчить про псування сільськогосподарських угідь, їх засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами.

Також на земельній ділянці кадастровий номер 0520655900:07:011:0010, відбувалося вирубування зелених насаджень, жодна дозвільна документація, щодо вирубки зелених насаджень, на прохання не була надана, що на думку редакції може свідчити про знищення або пошкодження зелених насаджень без дотримання встановленого порядку в населених пунктах.

Варто зазначити, що вирубка зелених насаджень на вказаній земельній ділянці, яка межує з природним заказником «Стрижавська орхідея», на думку редакції може мати негативний вплив та призвести до умисного знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об?єктів природно-заповідного фонду.

Водночас статтею 211 Земельного кодексу України визначаються перелік порушень земельного законодавства України, за які настає цивільна, адміністративна або кримінальна відповідальність. Одним із порушень земельного законодавства України с невиконання вимог щодо використання земель за цільовим призначенням.

Земельна ділянка кадастровий номер 0520655900:07:011:0010 вид цільового призначення земельної ділянки: 01.03 для ведення особистого селянського господарства на думку редакції на даний час використовується не за цільовим призначенням.

Як повідомляли редакції її джерела ОСОБА_4 використовуючи своє службове становище, як керівника ДП " ІНФОРМАЦІЯ_2 " заволодів великою кількістю земельних ділянок, що значно перевищує його доход від заробітної плати що на думку редакції можуть бути кваліфіковані, як заволодіння службовою особою з використанням свого службового становища майном.

На думку редакції щотижневика " ІНФОРМАЦІЯ_4 " керівник ОСОБА_4 ДП " ІНФОРМАЦІЯ_2 " зловживав своїм службовим становищем (згідно ст. Стаття 191 та 189 ККУ), а саме привласнив та заволодіння чужим майном (земельним ділянками).

Редакція щотижневика " ІНФОРМАЦІЯ_4 " вважає, що на земельній ділянці кадастровий номер 0520655900:07:011:0010 було скоєно ряд адміністративних (ст. 52, 53, 53-3, 53-4, 65, 65-1, 91, 153 КУпАП) та кримінальних правопорушень (ст. 239, 239-1, 245, 246, 247, 252, 254 КК України).

В порядку, передбаченому п. 4 ч. 2 ст. 36 КПК України, у даному кримінальному провадженні було отримано вказівки від процесуального керівника за № 50-1505вих-25 від 29.01.2025, у яких вказано на необхідності здійснення тимчасового доступу до матеріалів кримінального провадження № 42021020000000495 від 04.11.2021, які перебувають у провадженні ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Згідно витягу з ЄРДР № № 42021020000000495 від 04.11.2021 кримінальне провадження закрито 30.05.2023 на підставі ч.1 ст. 284 КПК України.

У зв'язку з вищевикладеним, виникла необхідність звернутися до суду із клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, що перебувають у матеріалах кримінального провадження № 42021020000000495 від 04.11.2021, які перебували у провадженні ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Отримати зазначені документи у інший спосіб неможливо, тому необхідно отримати дозвіл на тимчасовий доступ.

Інформація, що міститься у документах, може мати доказове значення у даному кримінальному провадженні, а також сприяти всебічному, повному та об'єктивному розслідуванню обставин вказаного провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 159-160 КПК України, т.в.о. заступника начальника СВ Відділу поліції № 3 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітан поліції ОСОБА_3 просить слідчого суддю клопотання задовольнити.

Т.в.о. заступника начальника СВ Відділу поліції № 3 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітан поліції ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, завчасно подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність. Клопотання підтримав та просив його задовільнити.

Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп'ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп'ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.

Згідно ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Матеріалами кримінального провадження та клопотанням підтверджено те, що речі та документи про доступ до яких клопоче т.в.о. заступника начальника СВ Відділу поліції № 3 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітан поліції ОСОБА_3 мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та проведення експертиз.

Враховуючи те, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших застосованих заходів підтверджує неможливість отримання вказаних відомостей іншими способами, а в подальшому відомості, що містяться в речах та документах можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, тому слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання слід задовольнити.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 162, 163, 164, 165, 166 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання т.в.о. заступника начальника СВ Відділу поліції № 3 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати дозвіл т.в.о. заступника начальника СВ Відділу поліції № 3 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_3 та членам групи слідчих, на тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю ознайомлення та вилучення належним чином завірених копії документів із матеріалів закритого кримінального провадження № 42021020000000495 від 04.11.2021.

Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Вінницького міського суду

Вінницької області ОСОБА_5

Попередній документ
125839916
Наступний документ
125839918
Інформація про рішення:
№ рішення: 125839917
№ справи: 127/6068/25
Дата рішення: 11.03.2025
Дата публікації: 17.03.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Вінницький міський суд Вінницької області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (11.03.2025)
Дата надходження: 25.02.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
11.03.2025 09:00 Вінницький міський суд Вінницької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГУМЕНЮК КОСТЯНТИН ПЕТРОВИЧ
суддя-доповідач:
ГУМЕНЮК КОСТЯНТИН ПЕТРОВИЧ