Справа № 216/1635/25
провадження 1-кс/216/543/25
іменем України
11 березня 2025 року місто Кривий Ріг
Слідчий суддя Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
слідчого ОСОБА_4
підозрюваної ОСОБА_5
захисника підозрюваної - адвоката ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Криворізької центральної окружної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025041230000582 від 01.03.2025, про застосування запобіжного заходу у вигляді застави у відношенні
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Кривого Рогу, громадянки України, не одруженої, яка має на утриманні неповнолітню доньку ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_2 , має вищу освіту, працює на посаді провідного фахівця централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судиму,
підозрювану у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, -
встановив :
До Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської областінадійшло клопотання, у якому слідчий просить застосувати до підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді застави, визначивши її у 823 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на момент вчинення злочину, тобто 2 208 932 гривень.
Покласти на ОСОБА_5 наступні обов'язки, передбачені ст. 194 КПК України:
-прибувати за кожною вимогою слідчого, прокурора або суду;
-не відлучатися з населеного пункту, де вона проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду;
-утримуватись від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні;
-здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд із України;.
1. Зміст поданого клопотання
Клопотання обґрунтовано тим, що СВ Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні № 12025041230000582 від 01.03.2025 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України за наступними обставинами.
Відповідно до п. 3-7 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ «Про публічні закупівлі» установити, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз.
Постановою Кабінету міністрів України від 12.10.2022 №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі за текстом - Постанова КМУ від 12.10.2022 №1178) затверджено особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.
Відповідно до п. 9 Постанови КМУ від 12.10.2022 №1178 під час здійснення публічних закупівель, передбачених цим пунктом, без використання електронної системи закупівель замовники повинні відповідно до Закону дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, зокрема максимальної економії, ефективності, запобігання корупційним діям і зловживанням, та за результатами їх здійснення за умови, що вартість закупівлі становить або перевищує 50 тис. гривень, оприлюднювати в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 3-8 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону.
Відповідно до п. 11 Постанови КМУ від 12.10.2022 №1178 для здійснення закупівель товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких є меншою ніж 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких є меншою ніж 200 тис. гривень, робіт, вартість яких є меншою ніж 1,5 млн гривень, замовники можуть використовувати електронну систему закупівель відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель, у тому числі електронний каталог для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов'язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом, вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану та оприлюднює відповідно до пункту 3-8 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.
Відповідно до п.п. 3 п. 13 Постанови КМУ від 12.10.2022 №1178 придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу, що повинно бути документально підтверджено замовником, якщо публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються для будівництва, реконструкції, капітального або поточного ремонту, облаштування захисних споруд цивільного захисту, у тому числі подвійного призначення, найпростіших споруд, укриттів.
Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, в Україні введено воєнний стан з 24.02.2022, що неодноразово продовжувався та Указами Президента від 12.08.2022 №573/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» на строк 90 діб, від 07.11.2022 №757/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» на 90 діб, тобто до 21.11.2022, і далі до теперішнього часу.
Протоколом позачергового засідання від 27.02.2023 № 3 Криворізької міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при виконкому міської ради вирішено: Вжити заходів щодо організації освітнього процесу з 01.03.2023 в закладах дошкільної освіти, загальної середньої освіти за змішаною формою навчання (очно та дистанційно) для дітей старшого дошкільного віку, яку підуть до школи у новому 2023/2024 році, за умови наявності у закладі освіти або поруч з ним укриття/захисної споруди/споруди подвійного призначення з достатньою кількістю місць та обладнаними системами життєзабезпечення та дотримання санітарно-гігієнічних норм та протиепідемічних вимог.
Відповідно до Наказу № 36 від 28.02.2023 виконкому Довгинцівської районної в міста ради «Про організацію освітнього процесу в закладах дошкільної освіти Довгинцівського району з 01.03.2023 встановлено наступне: затвердити базовими для проведення очного навчання дітей старшого дошкільного віку в режимі короткотривалого перебування з 01.03.2023 до особливого розпорядження заклади дошкільної, загальної середньої освіти, де наявні найпростіші укриття; контролювати утримання найпростіших укриттів (підвальні приміщення) у закладах дошкільної та загальної середньої освіти, на базі яких проводиться очне навчання в належному стані відповідно до вимог чинного та санітарного законодавства.
Переліком закладів освіти, де розташовані споруди цивільного захисту (найпростіші укриття, бомбосховища тощо) погодженим в.о. начальником Криворізького районного управління ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області визначено перелік закладів освіти, які потребують ремонту.
Приписами ч. 1 ст. 26 Бюджетного кодексу України встановлено, що контроль за дотриманням бюджетного законодавства спрямований на забезпечення ефективного і результативного управління бюджетними коштами та здійснюється на всіх стадіях бюджетного процесу його учасниками відповідно до цього
кодексу та іншого законодавства, а також забезпечує досягнення економії бюджетних коштів, їх цільового використання, ефективності і результативності в діяльності розпорядників бюджетних коштів шляхом прийняття обґрунтованих управлінських рішень.
Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 №275 «Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі» затверджено Примірну методику визначення очікуваної вартості предмета закупівлі (далі за текстом - Методика).
Відповідно до п. 1 розділу І Методики ця примірна методика застосовується для визначення замовником очікуваної вартості предмета закупівлі товарів, робіт та послуг, закупівля яких здійснюється відповідно до положень ЗУ «Про публічні закупівлі» та має рекомендаційний характер.
Відповідно до п. 3 розділу ІІ Методики визначення замовником очікуваної вартості складається з таких етапів визначення потреби в товарах, роботах, послугах, формування опису предмета закупівлі із зазначенням технічних і якісних характеристик, аналізу ринку, визначення вимог до умов поставки і оплати, а також визначення очікуваної вартості кожного окремого предмета закупівлі.
У Методиці зазначено, що на стадії аналізу ринку доцільно використовувати як загальнодоступну інформацію щодо цін та асортименту товарів, робіт і послуг, яка міститься у відкритих джерелах (у тому числі на сайтах виробників та/або постачальників відповідної продукції, спеціалізованих торгівельних майданчиках, в електронних каталогах, рекламі, прайс-листах, в електронній системі закупівель "Prozorro" та на аналогічних торгівельних електронних майданчиках, дані спеціалізованих інформаційно-аналітичних видань, офіційних статистичних видань, в тому числі іноземних, тощо), так і інформацію, отриману шляхом проведення ринкових консультацій. Використання такого інструменту, як ринкові консультації, дозволяє визначити структуру ринку, ступінь конкуренції та можливі варіанти предмету закупівлі з урахуванням інновацій та нових технічних рішень.
Крім цього зазначено, що під час проведення ринкових консультацій замовники можуть направляти учасникам ринку повідомлення (анкети, запити, запрошення до обговорення тощо) з описом необхідних та бажаних вимог до предмета закупівлі, в яких, крім іншого, слід зазначати, що надсилання таких повідомлень (анкет, запитів, запрошень) не тягне за собою виникнення зобов'язань з боку замовника щодо надання переваг учасникам ринку, що брали участь в ринкових консультаціях. Зацікавлені учасники ринку надсилають свої пропозиції із зазначенням можливих варіантів, замовники опрацьовують та аналізують отримані пропозиції. За потреби замовники можуть організовувати зустрічі з зацікавленими постачальниками/підрядниками для консультацій та обговорення. Отримана замовниками під час ринкових консультацій інформація дозволить визначити оптимальні вимоги до предмета закупівлі з урахуванням актуальних пропозицій ринку та визначити обґрунтовану очікувану вартість.
Також зазначено, що водночас замовникам слід пам'ятати про неупереджене та рівне ставлення до учасників закупівлі незалежно від їх участі у ринкових консультаціях, що передували такій закупівлі, дотримання принципів недискримінації та прозорості. Крім того, інформація про проведення ринкових консультацій має бути відкрита для якомога ширшого кола учасників ринку. Це дозволить підвищити конкурентність закупівлі та запобігти можливим звинуваченням у наданні переваг певним учасникам.
У Методиці зазначено, що на стадії визначення очікуваної вартості кожного окремого предмета закупівлі спосіб розрахунку очікуваної вартості предмета закупівлі залежить від виду предмета закупівлі, його розповсюдженості на ринку, порядку формування цін на нього.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі» закупівлі здійснюються за принципом максимальної економії, ефективності та пропорційності.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про публічні закупівлі» замовники - суб'єкти, визначені згідно із статтею 2 цього Закону, які здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до цього Закону.
Відповідно до п.п. 1 ч. 1 ст. 2 ЗУ «Про публічні закупівлі» до замовників, які здійснюють закупівлі відповідно до цього Закону, належать органи державної влади (орган законодавчої, органи виконавчої, судової влади), та правоохоронні органи держави, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, об'єднання територіальних громад.
Відповідно до п. 35 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про публічні закупівлі» уповноважена особа (особи) - службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту).
Відповідно до ч .1 ст. 11 ЗУ «Про публічні закупівлі» уповноважена особа є відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі, яка визначається або призначається замовником одним з таких способів:
1) шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством;
2) шляхом введення до штатного розпису окремої (окремих) посади (посад), на яку буде покладено обов'язки виконання функцій уповноваженої особи (уповноважених осіб);
3) шляхом укладення трудового договору (контракту) згідно із законодавством.
Відповідно до ч. 6 ст. 11 ЗУ «Про публічні закупівлі» уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об'єктивність та неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель в інтересах замовника.
Відповідно до ч. 7 ст. 11 ЗУ «Про публічні закупівлі» уповноважена особа здійснює свою діяльність на підставі укладеного із замовником трудового договору (контракту) або розпорядчого рішення замовника та відповідного положення.
Відповідно до ч. 10 ст. 11 ЗУ «Про публічні закупівлі» уповноважена особа
1) планує закупівлі та формує річний план закупівель в електронній системі закупівель;
2) здійснює вибір процедури закупівлі;
3) проводить процедури закупівель/спрощені закупівлі;
3-1) оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, у випадку здійснення закупівель відповідно до частини сьомої статті 3 цього Закону;
4) забезпечує рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі;
5) забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених цим Законом;
6) забезпечує оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, необхідної для виконання вимог цього Закону;
7) здійснює інші дії, передбачені цим Законом.
Рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою.
Відповідно до ч. 2 ст. 44 ЗУ «Про публічні закупівлі» за придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, відповідно до вимог цього Закону, та укладення договорів, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених цим Законом, та за порушення вимог цього Закону службові (посадові) особи, уповноважена особа замовника та керівники замовників несуть відповідальність згідно із законами України.
Система ціноутворення в будівництві базується на нормативно-розрахункових показниках і поточних цінах трудових та матеріальних ресурсів.
Державні кошторисні норми застосовуються всіма організаціями, установами і підприємствами незалежно від їх відомчої належності і форм власності при визначенні вартості будівництва будинків, будівель, споруд, споруд будь-якого призначення, лінійних об'єктів інженерно транспортної інфраструктури, будівництво яких здійснюється із залученням державних коштів.
Кошторисна вартість об'єкта будівництва складається з будівельних робіт, вартості устаткування, що монтується чи не монтується, меблів, інвентарю та інших витрат.
Згідно абзацу 2 п.4.3 Настанови з визначення вартості будівництва, затвердженої Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 291 «Про затвердження кошторисних норм в Україні у будівництві», вартість людино-години робітників по об'єктах будівництва, що споруджуються за рахунок державних коштів, обчислюється з урахуванням положень, викладених у «Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується під час визначення вартості будівництва», затвердженому наказом Мінрегіону від 20 жовтня 2016 року № 281 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2016 року за № 1469/29599 (в редакції наказу Мінрегіону від 27 липня 2018 року № 196, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 16 серпня 2018 року за № 931/32383).
Відповідно до «Порядку розрахунку кошторисної заробітної плати, який враховується при визначення вартості будівництва об'єктів.», затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 268 у редакції від 27.07.2018 № 196: «…Визначення розміру кошторисної заробітної плати при складанні ціни пропозиції учасника (підрядника) конкурсних торгів (договірної ціни) здійснюється учасником виходячи із середньомісячної заробітної плати одного працівника в режимі повної зайнятості, яку учасник планує отримувати на об'єкті будівництва.
Згідно Рішення Криворізької міської ради № 1107 від 26.01.2022 «…Установити розмір кошторисної заробітної плати для звичайних умов будівництва (при складності робіт 3.8.), який ураховується при визначенні вартості будівництва (нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення) об'єктів, що споруджуються коштами бюджету Криворізької міської територіальної громади - 16 300,00 гривень.
Рівень заробітної плати впливає на розрахунок всього локального кошторису (кожна розцінка по роботам враховує трудовитрати - рівень заробітної плати).
Також встановлено, що відповідно до наказу начальника відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради ОСОБА_8 від 01.06.2021 № 18-к/тр ОСОБА_5 прийнято на посаду провідного фахівця централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради.
Відповідно до п. 1 наказу відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради від 14.03.2022 № 41 «Про призначення уповноваженої особи за проведення публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» ОСОБА_5 призначено уповноваженою особою за проведення публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану.
Відповідно до наказу від 14.03.2022 № 41 введено в дію Положення про уповноважену особу з проведення конкурентних процедур закупівель, затверджене начальником відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради ОСОБА_8 (далі за текстом - Положення).
Відповідно до п. 1.1 Положення це Положення розроблено відповідно до ст. 11 ЗУ «Про публічні закупівлі» від 19.09.2019 № 114-XI (далі - Закон), визначає правовий статус, загальні організаційні та процедурні засади діяльності уповноваженої особи, а також її права, обов'язок та відповідальність.
Відповідно до п. 1.2 Положення уповноважена особа - працівник відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради (далі за текстом - відділ освіти), призначена відповідальною за організацію та проведення конкурентних процедур закупівель згідно зі ст. 12 Закону та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану (далі за текстом - Закупівлі), відповідно до діючого законодавства на підставі Наказів начальника Відділу освіти..
Відповідно до п. 1.3 Положення метою діяльності уповноваженої особи є організація та проведення конкурентних закупівель та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану відповідно до діючого законодавства.
Відповідно до п. 1.4 Положення уповноважена особа у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України та іншими нормативно-правовими актами з питань публічних закупівель та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану, Положенням про відділ освіти та цим Положенням.
Відповідно до п. 2.1 Положення уповноважена особа здійснює діяльність на підставі наказу начальника відділу освіти в межах повноважень, наданих таким наказом.
Відповідно до п. 2.8 Положення уповноважена особа під час виконання своїх функцій керується принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія ефективність та пропорційність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об'єктивне та неупереджене визначення переможців процедур закупівель.
Відповідно до п. 2.9 Положення уповноважена особа в межах повноважень та покладених на неї обов'язків: складає та затверджує річний план закупівель та зміни до нього; здійснює вибір процедури закупівлі; проводить процедури закупівель; забезпечує рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця; забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених Законом; забезпечує оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель відповідно до вимог Закону; аналізує виконання договорів, укладених згідно з Законом; аналізує виконання договорів, укладених згідно із Законом.
Відповідно до п. 2.10 Положення уповноважена особа має право: вимагати та отримувати від службових осіб і структурних підрозділів відділу освіти інформацію та документи, необхідні для виконання завдань (функцій), пов'язаних з організацією та проведенням процедур закупівель, оприлюдненням інформації та звітів з публічних закупівель.
Відповідно до п. 2. 11 Положення уповноважена особа в межах покладених на неї повноважень зобов'язана: дотримуватися норм чинного законодавства у сфері публічних закупівель та цього Положення; дотримуватися нормативно-правових актів, затверджених на час дії воєнного стану в Україні; організовувати та проводити процедури Закупівель; забезпечувати рівні умови для всіх учасників процедур закупівель; у встановленому Законом порядку визначати переможців процедур Закупівель.
Відповідно до п. 2. 12 Положення уповноважена особа в межах покладених на неї обов'язків персонально відповідає: за прийняті нею рішення і вчинені дії (бездіяльність) відповідно до законів України; за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу за умови своєчасного надання необхідної інформації підрозділами-ініціаторами (внутрішніми замовниками); умисне порушення вимог, визначених Законом у сфері публічних закупівель.
Крім цього, ОСОБА_5 , як уповноважена особа, під особистий підпис ознайомлена з положенням про уповноважену особу з проведення конкурентних процедур закупівель, затвердженої начальником відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради.
Таким чином, відповідно до приписів вищенаведених нормативних актів, ОСОБА_5 , як уповноважена особа, була наділена органом місцевого самоврядування спеціальним повноваженням на здійснення організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у тому числі на представництво інтересів відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради з питань закупівель, зокрема під час проведення перевірок і контрольних заходів, тобто правом вимоги, прийняття управлінських рішень з вибору процедури закупівель відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель та вибору переможця процедури, тобто відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України була службовою особою.
Так, ОСОБА_5 , підозрюється в тому, що вона, у невстановлену дату та час, але не пізніше 01.03.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, заздалегідь плануючи необхідність реалізації заходів з забезпечення навчання в Криворізькій гімназії № 109 «Темп» Криворізької міської ради за адресою: м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ярослава Мудрого, 83, затвердженого відповідно до переліку закладів освіти, де розташовані споруди цивільного захисту (найпростіші укриття), з метою розтрати бюджетних коштів вступила в попередню змову з директором ТОВ «АБАКОН» (ЄДРПОУ 45101205) ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме кримінальне провадження.
Надалі, 01.03.2023, більш точні дата та час не встановлені, з метою реалізації умислу, направленого на розтрату коштів місцевого бюджету, ОСОБА_5 будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, знаходячись на робочому місці за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Дніпровське шосе, 16, де також знаходиться приміщення централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, перебуваючи попередньо в злочинній змові з ОСОБА_9 особисто направила останньому засобами електронного зв'язку відомості щодо планування проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель та необхідності розрахування та складання кошторисної документації з зазначенням відомостей щодо вартості проведення робіт за завищеними розцінками по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції та санвузла в Криворізькій гімназії № 109 «Темп» Криворізької міської ради за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ярослава Мудрого, 83.
Цього ж дня, ОСОБА_5 , переслідуючи наміри на розтрату коштів місцевого бюджету, у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, не маючи обґрунтованих комерційних пропозицій відповідно до норм чинного законодавства у сфері будівництва складених відповідно до дефектного акту, яким встановлено необхідність виконання видів послуг, затвердженого начальником відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, заздалегідь знаючи про те, що у ТОВ «АБАКОН» відсутні офіційно працевлаштовані працівники, отримала від ОСОБА_9 , з яким перебуває в злочинній змові, кошторисну документацію на підставі якої складений локальний кошторис з договірною ціною, які є невід'ємною частиною майбутнього договору, в якій за попередньою домовленістю з метою завищення вартості проведення робіт по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції та санвузла в Криворізькій гімназії № 109 «Темп» Криворізької міської ради за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ярослава Мудрого, 83. Код ДК 021:2015 45450000-6: Інші завершальні будівельні роботи, у порушенні наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 268 у редакції від 27.07.2018 № 196 та Рішення Криворізької міської ради № 1107 від 26.01.2022 при розрахунку кошторисної заробітної плати для працівників будівельників, що враховується при визначення вартості будівництва, застосовано середню суму заробітної плати у розмірі 33 000 гривень.
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисливий мотив, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи в попередній змові з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , з метою реалізації наміру на розтрату бюджетних коштів, не маючи достатніх законних підстав склала та затвердила протокол № 25 «Щодо прийняття рішення уповноваженої особи», яким затвердила суму закупівлі 247 086,64 гривень без ПДВ, затвердила звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до якого визначено укладання договору № 25 від 01.03.2023 з ТОВ «АБАКОН» та затвердила річний план закупівель на 2023 рік, відповідно до якого сума бюджетного призначення на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції та санвузла в Криворізькій гімназії № 109 «Темп» Криворізької міської ради за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район,
вул. Ярослава Мудрого,83. Код ДК 021:2015 45450000-6: Інші завершальні будівельні роботи становить 247 086,64 гривень без ПДВ.
01.03.2023 між відділом освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, в особі начальника відділу ОСОБА_8 , як замовником, діючи в межах повноважень та на підставі вищевказаних рішень уповноваженої особи ОСОБА_5 , що мали всі необхідні реквізити і підтверджували факти, що має юридичне значення та ззовні були оформлений правильно, укладено з
ТОВ «АБАКОН» в особі директора ОСОБА_9 , як виконавцем, договір від 01.03.2023 №25 на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції та санвузла в Криворізькій гімназії № 109 «Темп» Криворізької міської ради за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ярослава Мудрого, 83, Код ДК 021:2015 45450000-6: Інші завершальні будівельні роботи», на загальну суму 247 086,64 гривень без ПДВ, затверджено локальний кошторис № 2-1-1 від 01.03.2023 та договірну ціну, що є невід'ємними частинами договору, які не відповідають нормативним актам в галузі будівництва та мають невідповідності показників фактичної загальної вартості виконаних робіт аналогічним даним, які задокументовано в кошторисній документації, акті приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за квітень 2023 року № 2 від 04.04.2023 у сумі 50 727, 88 гривень без ПДВ.
11.04.2023 по договору про надання послуг з поточного ремонту № 25 від 01.03.2023, за надані послуги «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції та санвузла в Криворізькій гімназії № 109 «Темп» Криворізької міської ради за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ярослава Мудрого, 83», згідно акту приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за квітень 2023 № 2 від 04.04.2023, з рахунку відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради №UA 208201720344200039000053153, відкритого у Державній казначейській службі України, на банківський рахунок ТОВ «АБАКОН» № НОМЕР_1 , відкритий в АБ «УКРГАЗБАНК» здійснено переказ грошових коштів у сумі 247 086,64 грн без ПДВ, з яких
50 727, 88 без ПДВ є безпідставно та зайво витраченими бюджетними коштами.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради за попередньою змовою з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , спричинила Криворізькій міській територіальній громаді, в особі відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, який є розпорядником грошових коштів, майнової шкоди на загальну суму 50 727, 88 гривень.
Таким чином, встановлена достатність доказів для підозри ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України за ознаками розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану.
Крім цього, ОСОБА_5 , підозрюється в тому, що вона, у невстановлену дату та час, але не пізніше 01.03.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, заздалегідь плануючи необхідність реалізації заходів з забезпечення навчання в Криворізькій гімназії № 130 Криворізької міської ради за адресою: м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Незалежності України, 12, затвердженого відповідно до переліку закладів освіти, де розташовані споруди цивільного захисту (найпростіші укриття), з метою розтрати бюджетних коштів вступила в попередню змову з директором ТОВ «АБАКОН» (ЄДРПОУ 45101205) ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме кримінальне провадження.
Надалі, 03.03.2023, більш точні дата та час не встановлені, з метою реалізації умислу, направленого на розтрату коштів місцевого бюджету, ОСОБА_5 будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, знаходячись на робочому місці за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Дніпровське шосе, 16, де також знаходиться приміщення централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, перебуваючи попередньо в злочинній змові з ОСОБА_9 особисто направила останньому засобами електронного зв'язку відомості щодо планування проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель та необхідності розрахування та складання кошторисної документації з зазначенням відомостей щодо вартості проведення робіт за завищеними розцінками по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції та санвузла в Криворізький гімназії № 130 Криворізької міської ради за адресою: м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Незалежності України, 12».
Цього ж дня, ОСОБА_5 , переслідуючи наміри на розтрату коштів місцевого бюджету, у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, не маючи обґрунтованих комерційних пропозицій відповідно до норм чинного законодавства у сфері будівництва складених відповідно до дефектного акту, яким встановлено необхідність виконання видів послуг, затвердженого начальником відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, заздалегідь знаючи про те, що у ТОВ «АБАКОН» відсутні офіційно працевлаштовані працівники, отримала від ОСОБА_9 , з яким перебуває в злочинній змові, кошторисну документацію на підставі якої складний локальний кошторис з договірною ціною, які є невід'ємною частиною майбутнього договору, в якій за попередньою домовленістю з метою завищення вартості проведення робіт по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції та санвузла в Криворізький гімназії № 130 Криворізької міської ради за адресою: м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Незалежності України, 12», у порушенні наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 268 у редакції від 27.07.2018 № 196 та Рішення Криворізької міської ради № 1107 від 26.01.2022 при розрахунку кошторисної заробітної плати, що враховується при визначення вартості будівництва, застосовано середню суму заробітної плати у розмірі 36 000 гривень.
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисливий мотив, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи в попередній змові з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , з метою реалізації наміру на розтрату бюджетних коштів, не маючи достатніх законних підстав, склала та затвердила протокол № 29 «Щодо прийняття рішення уповноваженої особи», яким затвердила суму закупівлі 600 347,87 гривень без ПДВ, затвердила звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до якого визначено укладання договору № 30 від 03.03.2023 з ТОВ «АБАКОН» та затвердила річний план закупівель на 2023 рік, відповідно до якого сума бюджетного призначення на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції та санвузла в Криворізький гімназії № 130 Криворізької міської ради за адресою: м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Незалежності України, 12» становить 600 347,87 гривень без ПДВ.
03.03.2023 між відділом освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, в особі начальника відділу ОСОБА_8 , як замовником, діючи в межах повноважень та на підставі вищевказаних рішень уповноваженої особи ОСОБА_5 , що мали всі необхідні реквізити і підтверджували факти, що має юридичне значення та ззовні були оформлений правильно, укладено з
ТОВ «АБАКОН» в особі директора ОСОБА_9 , як виконавцем, договір від 03.03.2023 №30 на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції та санвузла в Криворізький гімназії № 130 Криворізької міської ради за адресою: м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Незалежності України, 12», на загальну суму 600 347,87 гривень без ПДВ, затверджено локальний кошторис № 2-1-1 від 03.03.2023 та договірну ціну, що є невід'ємними частинами договору, які не відповідають нормативним актам в галузі будівництва та мають невідповідності показників фактичної загальної вартості виконаних робіт аналогічним даним, які задокументовано в кошторисній документації, акті приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за травень 2023 року № 4 від 15.05.2023 у сумі 118 280, 08 гривень без ПДВ.
20.05.2023 по договору про надання послуг з поточного ремонту № 30 від 03.03.2023, за надані послуги «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції та санвузла в Криворізький гімназії № 130 Криворізької міської ради за адресою: м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Незалежності України, 12», згідно акту приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за травень 2023 № 4 від 15.05.2023, з рахунку відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради
№UA 208201720344200039000053153, відкритого у Державній казначейській службі України, на банківський рахунок ТОВ «АБАКОН»
№ НОМЕР_1 , відкритий в АБ «УКРГАЗБАНК» здійснено переказ грошових коштів у сумі 600 347,87 гривень без ПДВ, з яких 118 280,00 гривень без ПДВ є безпідставно та зайво витраченими бюджетними коштами.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради за попередньою змовою з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , спричинила Криворізькій міській територіальній громаді, в особі відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, який є розпорядником грошових коштів, майнової шкоди на загальну суму 118 280,00 гривень.
Крім цього, ОСОБА_5 , підозрюється в тому, що вона, у невстановлену дату та час, але не пізніше 01.03.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, заздалегідь плануючи необхідність реалізації заходів з забезпечення навчання в Криворізькому навчально-виховному комплексі №81 «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-ліцей» Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. 21-ї бригади Національної гвардії , 10, затвердженого відповідно до переліку закладів освіти, де розташовані споруди цивільного захисту (найпростіші укриття), з метою розтрати бюджетних коштів вступила в попередню змову з директором ТОВ «АБАКОН» (ЄДРПОУ 45101205) ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме кримінальне провадження.
Надалі, 03.03.2023, більш точні дата та час не встановлені, з метою реалізації умислу, направленого на розтрату коштів місцевого бюджету, ОСОБА_5 будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, знаходячись на робочому місці за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Дніпровське шосе, 16, де також знаходиться приміщення централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, перебуваючи попередньо в злочинній змові з ОСОБА_9 особисто направила останньому засобами електронного зв'язку відомості щодо планування проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель та необхідності розрахування та складання кошторисної документації з зазначенням відомостей щодо вартості проведення робіт за завищеними розцінками по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) вентиляції в Криворізький навчально-виховний комплекс №81 «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-ліцей» Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. 21-ї бригади Національної гвардії, 10.
Цього ж дня, ОСОБА_5 , переслідуючи наміри на розтрату коштів місцевого бюджету, у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, не маючи обґрунтованих комерційних пропозицій відповідно до норм чинного законодавства у сфері будівництва складених відповідно до дефектного акту, яким встановлено необхідність виконання видів послуг, затвердженого начальником відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, заздалегідь знаючи про те, що у ТОВ «АБАКОН» відсутні офіційно працевлаштовані працівники, отримала від ОСОБА_9 , з яким перебуває в злочинній змові, кошторисну документацію на підставі якої складний локальний кошторис з договірною ціною, які є невід'ємною частиною майбутнього договору, в якій за попередньою домовленістю з метою завищення вартості проведення робіт по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) вентиляції в Криворізький навчально-виховний комплекс №81 «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-ліцей» Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. 21-ї бригади Національної гвардії, 10», у порушенні наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 268 у редакції від 27.07.2018 № 196 та Рішення Криворізької міської ради № 1107 від 26.01.2022 при розрахунку кошторисної заробітної плати, що враховується при визначення вартості будівництва, застосовано середню суму заробітної плати у розмірі 33 000 гривень.
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисливий мотив, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи в попередній змові з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , з метою реалізації наміру на розтрату бюджетних коштів, не маючи достатніх законних підстав склала та затвердила протокол № 28 «Щодо прийняття рішення уповноваженої особи», яким затвердила суму закупівлі 152 514,79 гривень без ПДВ, затвердила звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до якого визначено укладання договору № 29 від 03.03.2023 з ТОВ «АБАКОН» та затвердила річний план закупівель на 2023 рік, відповідно до якого сума бюджетного призначення на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) вентиляції в Криворізький навчально-виховний комплекс №81 «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-ліцей» Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. 21-ї бригади Національної гвардії, 10», становить 152 514,79 гривень без ПДВ.
03.03.2023 між відділом освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, в особі начальника відділу ОСОБА_8 , як замовником, діючи в межах повноважень та на підставі вищевказаних рішень уповноваженої особи ОСОБА_5 , що мали всі необхідні реквізити і підтверджували факти, що має юридичне значення та ззовні були оформлений правильно, укладено з ТОВ «АБАКОН» в особі директора ОСОБА_9 , як виконавцем, договір від 03.03.2023 №29 на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) вентиляції в Криворізький навчально-виховний комплекс №81 «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-ліцей» Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. 21-ї бригади Національної гвардії, 10», на загальну суму 152 514,79 гривень без ПДВ, затверджено локальний кошторис № 2-1-1 від 03.03.2023 та договірну ціну, що є невід'ємними частинами договору, які не відповідають нормативним актам в галузі будівництва та мають невідповідності показників фактичної загальної вартості виконаних робіт аналогічним даним, які задокументовано в кошторисній документації, акті приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за квітень 2023 року № 3 від 04.04.2023 у сумі 28 527,24 гривень без ПДВ.
11.04.2023 по договору про надання послуг з поточного ремонту № 29 від 03.03.2023, за надані послуги Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) вентиляції в Криворізький навчально-виховний комплекс №81 «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-ліцей» Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. 21-ї бригади Національної гвардії, 10», згідно акту приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за квітень 2023 № 3 від 04.04.2023, з рахунку відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради № UA 208201720344200039000053153, відкритого у Державній казначейській службі України, на банківський рахунок ТОВ «АБАКОН»
№ НОМЕР_1 , відкритий в АБ «УКРГАЗБАНК» здійснено переказ грошових коштів у сумі 152 514,79 гривень без ПДВ, з яких 28 527,24 гривень без ПДВ є безпідставно та зайво витраченими бюджетними коштами.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради за попередньою змовою з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , спричинила Криворізькій міській територіальній громаді, в особі відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, який є розпорядником грошових коштів, майнової шкоди на загальну суму 28 527,24 гривень.
ІV
Крім цього, ОСОБА_5 , підозрюється в тому, що вона, у невстановлену дату та час, але не пізніше 01.03.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, заздалегідь плануючи необхідність реалізації заходів з забезпечення навчання в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) №72 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Водоп'янова,1-Е, затвердженого відповідно до переліку закладів освіти, де розташовані споруди цивільного захисту (найпростіші укриття), з метою розтрати бюджетних коштів вступила в попередню змову з директором ТОВ «АБАКОН» (ЄДРПОУ 45101205) ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме кримінальне провадження.
Надалі, 27.03.2023, більш точні дата та час не встановлені, з метою реалізації умислу, направленого на розтрату коштів місцевого бюджету, ОСОБА_5 будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, знаходячись на робочому місці за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Дніпровське шосе, 16, де також знаходиться приміщення централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, перебуваючи попередньо в злочинній змові з ОСОБА_9 особисто направила останньому засобами електронного зв'язку відомості щодо планування проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель та необхідності розрахування та складання кошторисної документації з зазначенням відомостей щодо вартості проведення робіт за завищеними розцінками по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття)встановлення вентиляції в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) №72 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Водоп'янова, 1-Е».
Цього ж дня, ОСОБА_5 , переслідуючи наміри на розтрату коштів місцевого бюджету, у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, не маючи обґрунтованих комерційних пропозицій відповідно до норм чинного законодавства у сфері будівництва складених відповідно до дефектного акту, яким встановлено необхідність виконання видів послуг, затвердженого начальником відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, заздалегідь знаючи про те, що у ТОВ «АБАКОН» відсутні офіційно працевлаштовані працівники, отримала від ОСОБА_9 , з яким перебуває в злочинній змові, кошторисну документацію на підставі якої складний локальний кошторис з договірною ціною, які є невід'ємною частиною майбутнього договору, в якій за попередньою домовленістю з метою завищення вартості проведення робіт по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) №72 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Водоп'янова, 1-Е», у порушенні наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 268 у редакції від 27.07.2018 № 196 та Рішення Криворізької міської ради № 1107 від 26.01.2022 при розрахунку кошторисної заробітної плати, що враховується при визначення вартості будівництва, застосовано середню суму заробітної плати у розмірі 34 000 гривень.
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисливий мотив, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи в попередній змові з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , з метою реалізації наміру на розтрату бюджетних коштів, не маючи достатніх законних підстав склала та затвердила протокол № 60 «Щодо прийняття рішення уповноваженої особи», яким затвердила суму закупівлі 110 722,94 гривень без ПДВ, затвердила звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до якого визначено укладання договору № 33 від 03.03.2023 з ТОВ «АБАКОН» та затвердила річний план закупівель на 2023 рік, відповідно до якого сума бюджетного призначення на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття)встановлення вентиляції в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) №72 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Водоп'янова, 1-Е», становить 110 722,94 гривень без ПДВ.
27.03.2023 між відділом освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, в особі начальника відділу ОСОБА_8 , як замовником, діючи в межах повноважень та на підставі вищевказаних рішень уповноваженої особи ОСОБА_5 , що мали всі необхідні реквізити і підтверджували факти, що має юридичне значення та ззовні були оформлений правильно, укладено з ТОВ «АБАКОН» в особі директора ОСОБА_9 , як виконавцем, договір від 27.03.2023 №33 на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) №72 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Водоп'янова, 1-Е», на загальну суму 110 722,94 гривень без ПДВ, затверджено локальний кошторис № 2-1-1 від 27.03.2023 та договірну ціну, що є невід'ємними частинами договору, які не відповідають нормативним актам в галузі будівництва та мають невідповідності показників фактичної загальної вартості виконаних робіт аналогічним даним, які задокументовано в кошторисній документації, акті приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за квітень 2023 року № 4 від 17.04.2023 у сумі 31 274,54 гривень без ПДВ.
22.04.2023 по договору про надання послуг з поточного ремонту № 33 від 27.03.2023, за надані послуги «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) №72 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Водоп'янова, 1-Е», згідно акту приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за квітень 2023 № 3 від 04.04.2023, з рахунку відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради №UA 208201720344200039000053153, відкритого у Державній казначейській службі України, на банківський рахунок ТОВ «АБАКОН»
№ НОМЕР_1 , відкритий в АБ «УКРГАЗБАНК» здійснено переказ грошових коштів у сумі 110 722,94 гривень без ПДВ, з яких 31 274,54 гривень без ПДВ є безпідставно та зайво витраченими бюджетними коштами.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради за попередньою змовою з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , спричинила Криворізькій міській територіальній громаді, в особі відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, який є розпорядником грошових коштів, майнової шкоди на загальну суму 31 274,54 гривень.
V
Крім цього, ОСОБА_5 , підозрюється в тому, що вона, у невстановлену дату та час, але не пізніше 01.03.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, заздалегідь плануючи необхідність реалізації заходів з забезпечення навчання в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №67 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, б-р Європейський, 8, затвердженого відповідно до переліку закладів освіти, де розташовані споруди цивільного захисту (найпростіші укриття), з метою розтрати бюджетних коштів вступила в попередню змову з директором ТОВ «АБАКОН» (ЄДРПОУ 45101205) ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме кримінальне провадження.
Надалі, 27.03.2023, більш точні дата та час не встановлені, з метою реалізації умислу, направленого на розтрату коштів місцевого бюджету, ОСОБА_5 будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, знаходячись на робочому місці за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Дніпровське шосе, 16, де також знаходиться приміщення централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, перебуваючи попередньо в злочинній змові з ОСОБА_9 особисто направила останньому засобами електронного зв'язку відомості щодо планування проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель та необхідності розрахування та складання кошторисної документації з зазначенням відомостей щодо вартості проведення робіт за завищеними розцінками по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення санвузлів та вентиляції в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №67 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, б-р Європейський, 8».
Цього ж дня, ОСОБА_5 , переслідуючи наміри на розтрату коштів місцевого бюджету, у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, не маючи обґрунтованих комерціи?них пропозиціи? відповідно до норм чинного законодавства у сфері будівництва складених відповідно до дефектного акту, яким встановлено необхідність виконання видів послуг, затвердженого начальником відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, заздалегідь знаючи про те, що у ТОВ «АБАКОН» відсутні офіційно працевлаштовані працівники, отримала від ОСОБА_9 , з яким перебуває в злочинній змові, кошторисну документацію на підставі якої складний локальний кошторис з договірною ціною, які є невід'ємною частиною майбутнього договору, в якій за попередньою домовленістю з метою завищення вартості проведення робіт по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення санвузлів та вентиляції в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №67 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, б-р Європейський, 8», у порушенні Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 268 у редакції від 27.07.2018 № 196 та Рішення Криворізької міської ради № 1107 від 26.01.2022 при розрахунку кошторисної заробітної плати, що враховується при визначення вартості будівництва, застосовано середню суму заробітної плати у розмірі 34 000 гривень.
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисливий мотив, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи в попередній змові з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , з метою реалізації наміру на розтрату бюджетних коштів, не маючи достатніх законних підстав склала та затвердила протокол № 59 «Щодо прийняття рішення уповноваженої особи», яким затвердила суму закупівлі 172 845,24 гривень без ПДВ, затвердила звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до якого визначено укладання договору № 32 від 27.03.2023 з ТОВ «АБАКОН» та затвердила річний план закупівель на 2023 рік, відповідно до якого сума бюджетного призначення на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення санвузлів та вентиляції в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №67 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, б-р Європейський, 8», становить 172 845,24 гривень без ПДВ.
27.03.2023 між відділом освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, в особі начальника відділу ОСОБА_8 , як замовником, діючи в межах повноважень та на підставі вищевказаних рішень уповноваженої особи ОСОБА_5 , що мали всі необхідні реквізити і підтверджували факти, що має юридичне значення та ззовні були оформлений правильно, укладено з ТОВ «АБАКОН» в особі директора ОСОБА_9 , як виконавцем, договір від 27.03.2023 №33 на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення санвузлів та вентиляції в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №67 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, б-р Європейський, 8», на загальну суму 172 845,24 гривень без ПДВ, затверджено локальний кошторис № 2-1-1 від 27.03.2023 та договірну ціну, що є невід'ємними частинами договору, які не відповідають нормативним актам в галузі будівництва та мають невідповідності показників фактичної загальної вартості виконаних робіт аналогічним даним, які задокументовано в кошторисній документації, акті приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за квітень 2023 року № 3 від 17.04.2023 у сумі 41 687,91 гривень без ПДВ.
22.04.2023 по договору про надання послуг з поточного ремонту № 32 від 27.03.2023, за надані послуги «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення санвузлів та вентиляції в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №67 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, б-р Європейський, 8», згідно акту приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за квітень 2023 № 3 від 17.04.2023, з рахунку відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради №UA 208201720344200039000053153, відкритого у Державній казначейській службі України, на банківський рахунок ТОВ «АБАКОН»
№ НОМЕР_1 , відкритий в АБ «УКРГАЗБАНК» здійснено переказ грошових коштів у сумі 172 845,24 гривень без ПДВ, з яких 41 687,91 гривень без ПДВ є безпідставно та зайво витраченими бюджетними коштами.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради за попередньою змовою з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , спричинила Криворізькій міській територіальній громаді, в особі відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, який є розпорядником грошових коштів, майнової шкоди на загальну суму 41 687,91 гривень.
VІ
Крім цього, ОСОБА_5 , підозрюється в тому, що вона, у невстановлену дату та час, але не пізніше 01.03.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, заздалегідь плануючи необхідність реалізації заходів з забезпечення навчання в Криворізькому навчально-виховному комплексі №128 «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-ліцей» Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. 21-ї бригади Національної гвардії ,12, затвердженого відповідно до переліку закладів освіти, де розташовані споруди цивільного захисту (найпростіші укриття), з метою розтрати бюджетних коштів вступила в попередню змову з директором ТОВ «АБАКОН» (ЄДРПОУ 45101205) ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме кримінальне провадження.
Надалі, 28.03.2023, більш точні дата та час не встановлені, з метою реалізації умислу, направленого на розтрату коштів місцевого бюджету, ОСОБА_5 будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, знаходячись на робочому місці за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Дніпровське шосе, 16, де також знаходиться приміщення централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, перебуваючи попередньо в злочинній змові з ОСОБА_9 особисто направила останньому засобами електронного зв'язку відомості щодо планування проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель та необхідності розрахування та складання кошторисної документації з зазначенням відомостей щодо вартості проведення робіт за завищеними розцінками по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізький навчально-виховний комплекс №128 «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-ліцей» Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. 21-ї бригади Національної гвардії, 12».
Цього ж дня, ОСОБА_5 , переслідуючи наміри на розтрату коштів місцевого бюджету, у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, не маючи обґрунтованих комерціи?них пропозиціи? відповідно до норм чинного законодавства у сфері будівництва складених відповідно до дефектного акту, яким встановлено необхідність виконання видів послуг, затвердженого начальником відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, заздалегідь знаючи про те, що у ТОВ «АБАКОН» відсутні офіційно працевлаштовані працівники, отримала від ОСОБА_9 , з яким перебуває в злочинній змові, кошторисну документацію на підставі якої складний локальний кошторис з договірною ціною, які є невід'ємною частиною майбутнього договору, в якій за попередньою домовленістю з метою завищення вартості проведення робіт по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізький навчально-виховний комплекс №128 «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-ліцей» Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. 21-ї бригади Національної гвардії, 12», у порушенні Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 268 у редакції від 27.07.2018 № 196 та Рішення Криворізької міської ради № 1107 від 26.01.2022 при розрахунку кошторисної заробітної плати, що враховується при визначення вартості будівництва, застосовано середню суму заробітної плати у розмірі 33 000 гривень.
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисливий мотив, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи в попередній змові з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , з метою реалізації наміру на розтрату бюджетних коштів, не маючи достатніх законних підстав склала та затвердила протокол № 68 «Щодо прийняття рішення уповноваженої особи», яким затвердила суму закупівлі 268 408,12 гривень без ПДВ, затвердила звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до якого визначено укладання договору № 38 від 28.03.2023 з ТОВ «АБАКОН» та затвердила річний план закупівель на 2023 рік, відповідно до якого сума бюджетного призначення на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізький навчально-виховний комплекс №128 «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-ліцей» Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. 21-ї бригади Національної гвардії, 12», становить 268 408,12 гривень без ПДВ.
28.03.2023 між відділом освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, в особі начальника відділу ОСОБА_8 , як замовником, діючи в межах повноважень та на підставі вищевказаних рішень уповноваженої особи ОСОБА_5 , що мали всі необхідні реквізити і підтверджували факти, що має юридичне значення та ззовні були оформлений правильно, укладено з
ТОВ «АБАКОН» в особі директора ОСОБА_9 , як виконавцем, договір від 28.03.2023 №38 на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізький навчально-виховний комплекс №128 «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-ліцей» Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. 21-ї бригади Національної гвардії, 12», на загальну суму 268 408,12 гривень без ПДВ, затверджено локальний кошторис № 2-1-1 від 28.03.2023 та договірну ціну, що є невід'ємними частинами договору, які не відповідають нормативним актам в галузі будівництва та мають невідповідності показників фактичної загальної вартості виконаних робіт аналогічним даним, які задокументовано в кошторисній документації, акті приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за червень 2023 року № 15 від 22.06.2023 у сумі 77 231,36 гривень без ПДВ.
29.06.2023 по договору про надання послуг з поточного ремонту № 38 від 28.03.2023, за надані послуги «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізький навчально-виховний комплекс №128 «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-ліцей» Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. 21-ї бригади Національної гвардії, 12», згідно акту приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за червень 2023 № 15 від 22.06.2023, з рахунку відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради №UA 208201720344200039000053153, відкритого у Державній казначейській службі України, на банківський рахунок ТОВ «АБАКОН» № НОМЕР_1 , відкритий в АБ «УКРГАЗБАНК» здійснено переказ грошових коштів у сумі 268 408,12 гривень без ПДВ, з яких 77 231,36 гривень без ПДВ є безпідставно та зайво витраченими бюджетними коштами.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради за попередньою змовою з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , спричинила Криворізькій міській територіальній громаді, в особі відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, який є розпорядником грошових коштів, майнової шкоди на загальну суму 77 231,36 гривень.
VІІ
Крім цього, ОСОБА_5 , підозрюється в тому, що вона, у невстановлену дату та час, але не пізніше 01.03.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, заздалегідь плануючи необхідність реалізації заходів з забезпечення навчання в Криворізькій гімназії №130 Криворізької міської ради за адресою: 50093, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Незалежності України,12, затвердженого відповідно до переліку закладів освіти, де розташовані споруди цивільного захисту (найпростіші укриття), з метою розтрати бюджетних коштів вступила в попередню змову з директором ТОВ «АБАКОН» (ЄДРПОУ 45101205) ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме кримінальне провадження.
Надалі, 04.05.2023, більш точні дата та час не встановлені, з метою реалізації умислу, направленого на розтрату коштів місцевого бюджету, ОСОБА_5 будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, знаходячись на робочому місці за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Дніпровське шосе, 16, де також знаходиться приміщення централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, перебуваючи попередньо в злочинній змові з ОСОБА_9 особисто направила останньому засобами електронного зв'язку відомості щодо планування проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель та необхідності розрахування та складання кошторисної документації з зазначенням відомостей щодо вартості проведення робіт за завищеними розцінками по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) улаштування покриття з лінолеуму та прокладання ізольованих проводів в Криворізькій гімназії №130 Криворізької міської ради за адресою: 50093, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Незалежності України,12».
Цього ж дня, ОСОБА_5 , переслідуючи наміри на розтрату коштів місцевого бюджету, у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, не маючи обґрунтованих комерціи?них пропозиціи? відповідно до норм чинного законодавства у сфері будівництва складених відповідно до дефектного акту, яким встановлено необхідність виконання видів послуг, затвердженого начальником відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, заздалегідь знаючи про те, що у ТОВ «АБАКОН» відсутні офіційно працевлаштовані працівники, отримала від ОСОБА_9 , з яким перебуває в злочинній змові, кошторисну документацію на підставі якої складний локальний кошторис з договірною ціною, які є невід'ємною частиною майбутнього договору, в якій за попередньою домовленістю з метою завищення вартості проведення робіт по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) улаштування покриття з лінолеуму та прокладання ізольованих проводів в Криворізькій гімназії №130 Криворізької міської ради за адресою: 50093, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Незалежності України, 12», у порушенні Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 268 у редакції від 27.07.2018 № 196 та Рішення Криворізької міської ради № 1107 від 26.01.2022 при розрахунку кошторисної заробітної плати, що враховується при визначення вартості будівництва, застосовано середню суму заробітної плати у розмірі 35 000 гривень.
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисливий мотив, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи в попередній змові з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , з метою реалізації наміру на розтрату бюджетних коштів, не маючи достатніх законних підстав склала та затвердила протокол № 87 «Щодо прийняття рішення уповноваженої особи», яким затвердила суму закупівлі 197 975,57 гривень без ПДВ, затвердила звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до якого визначено укладання договору № 77 від 04.05.2023 з ТОВ «АБАКОН» та затвердила річний план закупівель на 2023 рік, відповідно до якого сума бюджетного призначення на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) улаштування покриття з лінолеуму та прокладання ізольованих проводів в Криворізькій гімназії №130 Криворізької міської ради за адресою: 50093, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Незалежності України, 12», становить 197 975,57 гривень без ПДВ.
04.05.2023 між відділом освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, в особі начальника відділу ОСОБА_8 , як замовником, діючи в межах повноважень та на підставі вищевказаних рішень уповноваженої особи ОСОБА_5 , що мали всі необхідні реквізити і підтверджували факти, що має юридичне значення та ззовні були оформлений правильно, укладено з
ТОВ «АБАКОН» в особі директора ОСОБА_9 , як виконавцем, договір від 28.03.2023 №38 на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) улаштування покриття з лінолеуму та прокладання ізольованих проводів в Криворізькій гімназії №130 Криворізької міської ради за адресою: 50093, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Незалежності України, 12», на загальну суму 197 975, 57 гривень без ПДВ, затверджено локальний кошторис № 2-1-1 від 04.05.2023 та договірну ціну, що є невід'ємними частинами договору, які не відповідають нормативним актам в галузі будівництва та мають невідповідності показників фактичної загальної вартості виконаних робіт аналогічним даним, які задокументовано в кошторисній документації, акті приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за травень 2023 року № 10 від 23.05.2023 у сумі 37 919,53 гривень без ПДВ.
27.05.2023 по договору про надання послуг з поточного ремонту № 77 від 04.05.2023, за надані послуги «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) улаштування покриття з лінолеуму та прокладання ізольованих проводів в Криворізькій гімназії №130 Криворізької міської ради за адресою: 50093, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Незалежності України, 12», згідно акту приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за травень 2023 року № 10 від 23.05.2023, з рахунку відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради №UA 208201720344200039000053153, відкритого у Державній казначейській службі України, на банківський рахунок ТОВ «АБАКОН» № НОМЕР_1 , відкритий в АБ «УКРГАЗБАНК» здійснено переказ грошових коштів у сумі 197 975, 57 гривень без ПДВ, з яких 37 919,52 гривень без ПДВ є безпідставно та зайво витраченими бюджетними коштами.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради за попередньою змовою з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , спричинила Криворізькій міській територіальній громаді, в особі відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, який є розпорядником грошових коштів, майнової шкоди на загальну суму 37 919,52 гривень.
VIII
Крім цього, ОСОБА_5 , підозрюється в тому, що вона, у невстановлену дату та час, але не пізніше 01.03.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, заздалегідь плануючи необхідність реалізації заходів з забезпечення навчання в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №67 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, б-р Європейський, 8, затвердженого відповідно до переліку закладів освіти, де розташовані споруди цивільного захисту (найпростіші укриття), з метою розтрати бюджетних коштів вступила в попередню змову з директором ТОВ «АБАКОН» (ЄДРПОУ 45101205) ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме кримінальне провадження.
Надалі, 04.05.2023, більш точні дата та час не встановлені, з метою реалізації умислу, направленого на розтрату коштів місцевого бюджету, ОСОБА_5 будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, знаходячись на робочому місці за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Дніпровське шосе, 16, де також знаходиться приміщення централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, перебуваючи попередньо в злочинній змові з ОСОБА_9 особисто направила останньому засобами електронного зв'язку відомості щодо планування проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель та необхідності розрахування та складання кошторисної документації з зазначенням відомостей щодо вартості проведення робіт за завищеними розцінками по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) бетонування підлоги, прокладання ізольованих проводів в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №67 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, б-р Європейський, 8».
Цього ж дня, ОСОБА_5 , переслідуючи наміри на розтрату коштів місцевого бюджету, у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, не маючи обґрунтованих комерціи?них пропозиціи? відповідно до норм чинного законодавства у сфері будівництва складених відповідно до дефектного акту, яким встановлено необхідність виконання видів послуг, затвердженого начальником відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, заздалегідь знаючи про те, що у ТОВ «АБАКОН» відсутні офіційно працевлаштовані працівники, отримала від ОСОБА_9 , з яким перебуває в злочинній змові, кошторисну документацію на підставі якої складний локальний кошторис з договірною ціною, які є невід'ємною частиною майбутнього договору, в якій за попередньою домовленістю з метою завищення вартості проведення робіт по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) бетонування підлоги, прокладання ізольованих проводів в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №67 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, б-р Європейський, 8», у порушенні Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 268 у редакції від 27.07.2018 № 196 та Рішення Криворізької міської ради № 1107 від 26.01.2022 при розрахунку кошторисної заробітної плати, що враховується при визначення вартості будівництва, застосовано середню суму заробітної плати у розмірі 34 000 гривень.
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисливий мотив, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи в попередній змові з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , з метою реалізації наміру на розтрату бюджетних коштів, не маючи достатніх законних підстав склала та затвердила протокол № 85 «Щодо прийняття рішення уповноваженої особи», яким затвердила суму закупівлі 125 780,76 гривень без ПДВ, затвердила звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до якого визначено укладання договору № 75 від 04.05.2023 з ТОВ «АБАКОН» та затвердила річний план закупівель на 2023 рік, відповідно до якого сума бюджетного призначення на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття)бетонування підлоги, прокладання ізольованих проводів в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №67 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, б-р Європейський, 8», становить 125 780, 76 гривень без ПДВ.
04.05.2023 між відділом освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, в особі начальника відділу ОСОБА_8 , як замовником, діючи в межах повноважень та на підставі вищевказаних рішень уповноваженої особи ОСОБА_5 , що мали всі необхідні реквізити і підтверджували факти, що має юридичне значення та ззовні були оформлений правильно, укладено з ТОВ «АБАКОН» в особі директора ОСОБА_9 , як виконавцем, договір від 04.05.2023 № 75 на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття)бетонування підлоги, прокладання ізольованих проводів в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №67 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, б-р Європейський, 8», на загальну суму 125 780, 76 гривень без ПДВ, затверджено локальний кошторис № 2-1-1 від 04.05.2023 та договірну ціну, що є невід'ємними частинами договору, які не відповідають нормативним актам в галузі будівництва та мають невідповідності показників фактичної загальної вартості виконаних робіт аналогічним даним, які задокументовано в кошторисній документації, акті приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за травень2023 року № 12 від 22.05.2023, у сумі 43 605,96 гривень без ПДВ.
27.05.2023 по договору про надання послуг з поточного ремонту № 75 від 04.05.2023, за надані послуги «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення санвузлів та вентиляції в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №67 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, б-р Європейський, 8», згідно акту приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за травень2023 року № 12 від 22.05.2023, з рахунку відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради № UA 208201720344200039000053153, відкритого у Державній казначейській службі України, на банківський рахунок ТОВ «АБАКОН»
№ НОМЕР_1 , відкритий в АБ «УКРГАЗБАНК» здійснено переказ грошових коштів у сумі 125 780,76 гривень без ПДВ, з яких 43 605,96 гривень без ПДВ є безпідставно та зайво витраченими бюджетними коштами.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради за попередньою змовою з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , спричинила Криворізькій міській територіальній громаді, в особі відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, який є розпорядником грошових коштів, майнової шкоди на загальну суму 43 605,96 гривень.
Крім цього, ОСОБА_5 , підозрюється в тому, що вона, у невстановлену дату та час, але не пізніше 01.03.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, заздалегідь плануючи необхідність реалізації заходів з забезпечення навчання в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) №72 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Водоп'янова, 1-Е, затвердженого відповідно до переліку закладів освіти, де розташовані споруди цивільного захисту (найпростіші укриття), з метою розтрати бюджетних коштів вступила в попередню змову з директором ТОВ «АБАКОН» (ЄДРПОУ 45101205) ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме кримінальне провадження.
Надалі, 04.05.2023, більш точні дата та час не встановлені, з метою реалізації умислу, направленого на розтрату коштів місцевого бюджету, ОСОБА_5 будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, знаходячись на робочому місці за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Дніпровське шосе, 16, де також знаходиться приміщення централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, перебуваючи попередньо в злочинній змові з ОСОБА_9 особисто направила останньому засобами електронного зв'язку відомості щодо планування проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель та необхідності розрахування та складання кошторисної документації з зазначенням відомостей щодо вартості проведення робіт за завищеними розцінками по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) бетонування підлоги, прокладання ізольованих проводів в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 72 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, Водоп'янова, 1-Е.»
Цього ж дня, ОСОБА_5 , переслідуючи наміри на розтрату коштів місцевого бюджету, у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, не маючи обґрунтованих комерціи?них пропозиціи? відповідно до норм чинного законодавства у сфері будівництва складених відповідно до дефектного акту, яким встановлено необхідність виконання видів послуг, затвердженого начальником відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, заздалегідь знаючи про те, що у ТОВ «АБАКОН» відсутні офіційно працевлаштовані працівники, отримала від ОСОБА_9 , з яким перебуває в злочинній змові, кошторисну документацію на підставі якої складний локальний кошторис з договірною ціною, які є невід'ємною частиною майбутнього договору, в якій за попередньою домовленістю з метою завищення вартості проведення робіт по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) бетонування підлоги, прокладання ізольованих проводів в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 72 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, Водоп'янова, 1-Е», у порушенні наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 268 у редакції від 27.07.2018 № 196 та Рішення Криворізької міської ради № 1107 від 26.01.2022 при розрахунку кошторисної заробітної плати, що враховується при визначення вартості будівництва, застосовано середню суму заробітної плати у розмірі 34 000 гривень.
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисливий мотив, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи в попередній змові з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , з метою реалізації наміру на розтрату бюджетних коштів, не маючи достатніх законних підстав склала та затвердила протокол № 86 «Щодо прийняття рішення уповноваженої особи», яким затвердила суму закупівлі 135 379,78 гривень без ПДВ, затвердила звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до якого визначено укладання договору № 76 від 04.05.2023 з ТОВ «АБАКОН» та затвердила річний план закупівель на 2023 рік, відповідно до якого сума бюджетного призначення на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) бетонування підлоги, прокладання ізольованих проводів в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 72 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, Водоп'янова, 1-Е», становить 135 379,78 гривень без ПДВ.
04.05.2023 між відділом освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, в особі начальника відділу ОСОБА_8 , як замовником, діючи в межах повноважень та на підставі вищевказаних рішень уповноваженої особи ОСОБА_5 , що мали всі необхідні реквізити і підтверджували факти, що має юридичне значення та ззовні були оформлений правильно, укладено з ТОВ «АБАКОН» в особі директора ОСОБА_9 , як виконавцем, договір від 04.05.2023 №76 на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) бетонування підлоги, прокладання ізольованих проводів в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 72 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, Водоп'янова, 1-Е», на загальну суму 135 379,78 гривень без ПДВ, затверджено локальний кошторис № 2-1-1 від 04.05.2023 та договірну ціну, що є невід'ємними частинами договору, які не відповідають нормативним актам в галузі будівництва та мають невідповідності показників фактичної загальної вартості виконаних робіт аналогічним даним, які задокументовано в кошторисній документації, акті приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за травень 2023 року № 11 від 22.05.2023 у сумі 46 937,66 гривень без ПДВ.
27.05.2023, по договору про надання послуг з поточного ремонту № 76 від 04.05.2023, за надані послуги з поточного ремонту споруди цивільного захисту (укриття) бетонування підлоги, прокладання ізольованих проводів в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 72 Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, Водоп'янова, 1-Е, Код ДК 021:2015 - 45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи, згідно акту приймання виконаних будівельних робіт (примірна форма № КБ-2в) за травень 2023 року № 11 від 22.05.2023, з рахунку відділу освіти Довгинцівської районної в місті ради UA148201720344230038000053153, відкритого в Державній казначейській службі України, на рахунок ТОВ «АБАКОН» НОМЕР_2 , відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», перераховано грошових коштів у сумі 135 379,78 грн без ПДВ., з яких 46 937,66 гривень без ПДВ є безпідставно та зайво витраченими бюджетними коштами.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради за попередньою змовою з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , спричинила Криворізькій міській територіальній громаді, в особі відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, який є розпорядником грошових коштів, майнової шкоди на загальну суму 46 937,66 гривень.
Крім цього, ОСОБА_5 , підозрюється в тому, що вона, у невстановлену дату та час, але не пізніше 01.03.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, заздалегідь плануючи необхідність реалізації заходів з забезпечення навчання в Криворізькому ліцею № 24 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Героїв АТО, 88, затвердженого відповідно до переліку закладів освіти, де розташовані споруди цивільного захисту (найпростіші укриття), з метою розтрати бюджетних коштів вступила в попередню змову з директором ТОВ «АБАКОН» (ЄДРПОУ 45101205) ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме кримінальне провадження.
Надалі, 04.05.2023, більш точні дата та час не встановлені, з метою реалізації умислу, направленого на розтрату коштів місцевого бюджету, ОСОБА_5 будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, знаходячись на робочому місці за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Дніпровське шосе, 16, де також знаходиться приміщення централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, перебуваючи попередньо в злочинній змові з ОСОБА_9 особисто направила останньому засобами електронного зв'язку відомості щодо планування проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель та необхідності розрахування та складання кошторисної документації з зазначенням відомостей щодо вартості проведення робіт за завищеними розцінками по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції, санвузлів, прокладання ізольованих проводів, підключення генератора в Криворізькому ліцею №24 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Героїв АТО, 88»
Цього ж дня, ОСОБА_5 , переслідуючи наміри на розтрату коштів місцевого бюджету, у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, не маючи обґрунтованих комерціи?них пропозиціи? відповідно до норм чинного законодавства у сфері будівництва складених відповідно до дефектного акту, яким встановлено необхідність виконання видів послуг, затвердженого начальником відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, заздалегідь знаючи про те, що у ТОВ «АБАКОН» відсутні офіційно працевлаштовані працівники, отримала від ОСОБА_9 , з яким перебуває в злочинній змові, кошторисну документацію на підставі якої складний локальний кошторис з договірною ціною, які є невід'ємною частиною майбутнього договору, в якій за попередньою домовленістю з метою завищення вартості проведення робіт по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції, санвузлів, прокладання ізольованих проводів, підключення генератора в Криворізькому ліцею №24 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Героїв АТО, 88», у порушенні наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 268 у редакції від 27.07.2018 № 196 та Рішення Криворізької міської ради № 1107 від 26.01.2022 при розрахунку кошторисної заробітної плати, що враховується при визначення вартості будівництва, застосовано середню суму заробітної плати у розмірі 35 000 гривень.
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисливий мотив, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи в попередній змові з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , з метою реалізації наміру на розтрату бюджетних коштів, не маючи достатніх законних підстав, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи в попередній змові з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , з метою реалізації наміру на розтрату бюджетних коштів, склала та затвердила протокол № 89 «Щодо прийняття рішення уповноваженої особи», яким затвердила суму закупівлі у сумі 989 612,89 гривень без ПДВ, затвердила звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до якого визначено укладання договору № 80 від 04.05.2023 з ТОВ «АБАКОН» та затвердила річний план закупівель на 2023 рік, відповідно до якого сума бюджетного призначення на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції, санвузлів, прокладання ізольованих проводів, підключення генератора в Криворізькому ліцею №24 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Героїв АТО, 88», становить 989 612,89 гривень без ПДВ.
04.05.2023 між відділом освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, в особі начальника відділу ОСОБА_8 , як замовником, діючи в межах повноважень та на підставі вищевказаних рішень уповноваженої особи ОСОБА_5 , що мали всі необхідні реквізити і підтверджували факти, що має юридичне значення та ззовні були оформлений правильно, укладено з ТОВ «АБАКОН» в особі директора ОСОБА_9 , як виконавцем, договір від 04.05.2023 №80 на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції, санвузлів, прокладання ізольованих проводів, підключення генератора в Криворізькому ліцею №24 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Героїв АТО, 88», на загальну суму 989 612,89 гривень без ПДВ, затверджено локальний кошторис № 2-1-1 від 04.05.2023 та договірну ціну, що є невід'ємними частинами договору, які не відповідають нормативним актам в галузі будівництва та мають невідповідності показників фактичної загальної вартості виконаних робіт аналогічним даним, які задокументовано в кошторисній документації, акті приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за липень 2023 року № 21 від 19.07.2023 у сумі 278 423,18 гривень без ПДВ.
28.07.2023, по договору про надання послуг з поточного ремонту № 80 від 04.05.2023, за надані послуги з поточного ремонту споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції, санвузлів, прокладання ізольованих проводів, підключення генератора в Криворізькому ліцею № 24 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Героїв АТО, 88, Код ДК 021:2015 - 45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи, згідно акту приймання виконаних будівельних робіт (примірна форма № КБ-2в) за липень 2023 року № 21 від 19.07.2023, з рахунку відділу освіти Довгинцівської районної в місті ради UA208201720344200039000053153, відкритого в Державній казначейській службі України, на рахунок ТОВ «АБАКОН» НОМЕР_2 , відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», перераховано грошових коштів у сумі 989 612,89 грн без ПДВ., з яких 278 423,18 гривень без ПДВ є безпідставно та зайво витраченими бюджетними коштами.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради за попередньою змовою з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , спричинила Криворізькій міській територіальній громаді, в особі відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, який є розпорядником грошових коштів, майнової шкоди на загальну суму 278 423,18 гривень.
Крім цього, ОСОБА_5 , підозрюється в тому, що вона, у невстановлену дату та час, але не пізніше 01.03.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, заздалегідь плануючи необхідність реалізації заходів з забезпечення навчання в Криворізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 88 Криворізької міської ради Дніпропетровської області за адресою, вул. Колійна,26, затвердженого відповідно до переліку закладів освіти, де розташовані споруди цивільного захисту (найпростіші укриття), з метою розтрати бюджетних коштів вступила в попередню змову з директором ТОВ «АБАКОН» (ЄДРПОУ 45101205) ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме кримінальне провадження.
Надалі, 04.05.2023, більш точні дата та час не встановлені, з метою реалізації умислу, направленого на розтрату коштів місцевого бюджету, ОСОБА_5 будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, знаходячись на робочому місці за адресою: м. Кривий Ріг,вул. Дніпровське шосе, 16, де також знаходиться приміщення централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, перебуваючи попередньо в злочинній змові з ОСОБА_9 особисто направила останньому засобами електронного зв'язку відомості щодо планування проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель та необхідності розрахування та складання кошторисної документації з зазначенням відомостей щодо вартості проведення робіт за завищеними розцінками по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізькій загальноосвітньої школі І-ІІІ ступенів № 88 Криворізької міської ради Дніпропетровської області за адресою, вул. Колійна, 26».
Цього ж дня, ОСОБА_5 , переслідуючи наміри на розтрату коштів місцевого бюджету, у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, не маючи обґрунтованих комерціи?них пропозиціи? відповідно до норм чинного законодавства у сфері будівництва складених відповідно до дефектного акту, яким встановлено необхідність виконання видів послуг, затвердженого начальником відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, заздалегідь знаючи про те, що у ТОВ «АБАКОН» відсутні офіційно працевлаштовані працівники, отримала від ОСОБА_9 , з яким перебуває в злочинній змові, кошторисну документацію на підставі якої складний локальний кошторис з договірною ціною, які є невід'ємною частиною майбутнього договору, в якій за попередньою домовленістю з метою завищення вартості проведення робіт по об'єкту: Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізькій загальноосвітньої школі І-ІІІ ступенів № 88 Криворізької міської ради Дніпропетровської області за адресою, вул. Колійна, 26», у порушенні наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 268 у редакції від 27.07.2018 № 196 та Рішення Криворізької міської ради № 1107 від 26.01.2022 при розрахунку кошторисної заробітної плати, що враховується при визначення вартості будівництва, застосовано середню суму заробітної плати у розмірі 35 000 гривень.
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисливий мотив, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи в попередній змові з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , з метою реалізації наміру на розтрату бюджетних коштів, не маючи достатніх законних підстав склала та затвердила протокол № 90 «Щодо прийняття рішення уповноваженої особи», яким затвердила суму закупівлі 260 784,68 гривень без ПДВ, затвердила звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до якого визначено укладання договору № 79 від 04.05.2023 з ТОВ «АБАКОН» та затвердила річний план закупівель на 2023 рік, відповідно до якого сума бюджетного призначення на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізькій загальноосвітньої школі І-ІІІ ступенів № 88 Криворізької міської ради Дніпропетровської області за адресою, вул. Колійна, 26», становить 260 784, 68 гривень без ПДВ.
04.05.2023 між відділом освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, в особі начальника відділу ОСОБА_8 , як замовником, діючи в межах повноважень та на підставі вищевказаних рішень уповноваженої особи ОСОБА_5 , що мали всі необхідні реквізити і підтверджували факти, що має юридичне значення та ззовні були оформлений правильно, укладено з ТОВ «АБАКОН» в особі директора ОСОБА_9 , як виконавцем, договір від 04.05.2023 №80 на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізькій загальноосвітньої школі І-ІІІ ступенів № 88 Криворізької міської ради Дніпропетровської області за адресою, вул. Колійна,26», на загальну суму 260 784,68 гривень без ПДВ, затверджено локальний кошторис № 2-1-1 від 04.05.2023 та договірну ціну, що є невід'ємними частинами договору, які не відповідають нормативним актам в галузі будівництва та мають невідповідності показників фактичної загальної вартості виконаних робіт аналогічним даним, які задокументовано в кошторисній документації, акті приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за червень 2023 року № 16 від 03.07.2023у сумі 57 910,63 гривень без ПДВ.
08.07.2023, по договору про надання послуг з поточного ремонту № 79 від 04.05.2023, за надані послуги з поточного ремонту споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції, санвузлів, прокладання ізольованих проводів в Криворізькій гімназії № 88 Криворізької міської ради за адресою: 50023, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Колійна, 26, Код ДК 021:2015 - 45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи, згідно акту приймання виконаних будівельних робіт (примірна форма № КБ-2в) за червень 2023 року № 16 від 03.07.2023, з рахунку відділу освіти Довгинцівської районної в місті ради UA208201720344200039000053153, відкритого в Державній казначейській службі України, на рахунок ТОВ «АБАКОН» НОМЕР_2 , відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», перераховано грошових коштів у сумі 260 784,68 грн без ПДВ, з яких 57 910,63 гривень без ПДВ є безпідставно та зайво витраченими бюджетними коштами.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради за попередньою змовою з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , спричинила Криворізькій міській територіальній громаді, в особі відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, який є розпорядником грошових коштів, майнової шкоди на загальну суму 57 910,63 гривень.
Крім цього, ОСОБА_5 , підозрюється в тому, що вона, у невстановлену дату та час, але не пізніше 01.03.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, заздалегідь плануючи необхідність реалізації заходів з забезпечення навчання в Комунальному позашкільному навчальному закладі «Центр дитячої та юнацької творчості «Гармонія»» Криворізької міської ради за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район,вул. Ярослава Мудрого, 93б, затвердженого відповідно до переліку закладів освіти, де розташовані споруди цивільного захисту (найпростіші укриття), з метою розтрати бюджетних коштів вступила в попередню змову з директором ТОВ «АБАКОН» (ЄДРПОУ 45101205) ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме кримінальне провадження.
Надалі, 04.05.2023, більш точні дата та час не встановлені, з метою реалізації умислу, направленого на розтрату коштів місцевого бюджету, ОСОБА_5 будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, знаходячись на робочому місці за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Дніпровське шосе, 16, де також знаходиться приміщення централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, перебуваючи попередньо в злочинній змові з ОСОБА_9 особисто направила останньому засобами електронного зв'язку відомості щодо планування проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель та необхідності розрахування та складання кошторисної документації з зазначенням відомостей щодо вартості проведення робіт за завищеними розцінками по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції, санвузлів, облаштування входів, косметичний ремонт стін в Комунальному позашкільному навчальному закладі “Центр дитячої та юнацької творчості “Гармонія» Криворізької міської ради за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ярослава Мудрого, 93б».
Цього ж дня, ОСОБА_5 , переслідуючи наміри на розтрату коштів місцевого бюджету, у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, не маючи обґрунтованих комерціи?них пропозиціи? відповідно до норм чинного законодавства у сфері будівництва складених відповідно до дефектного акту, яким встановлено необхідність виконання видів послуг, затвердженого начальником відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, заздалегідь знаючи про те, що у ТОВ «АБАКОН» відсутні офіційно працевлаштовані працівники, отримала від ОСОБА_9 , з яким перебуває в злочинній змові, кошторисну документацію на підставі якої складний локальний кошторис з договірною ціною, які є невід'ємною частиною майбутнього договору, в якій за попередньою домовленістю з метою завищення вартості проведення робіт по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції,санвузлів,облаштування входів,косметичний ремонт стін в Комунальному позашкільному навчальному закладі “Центр дитячої та юнацької творчості “Гармонія» Криворізької міської ради за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ярослава Мудрого, 93б», у порушенні наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 268 у редакції від 27.07.2018 № 196 та Рішення Криворізької міської ради № 1107 від 26.01.2022 при розрахунку кошторисної заробітної плати, що враховується при визначення вартості будівництва, застосовано середню суму заробітної плати у розмірі 35 000 гривень.
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисливий мотив, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи в попередній змові з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , з метою реалізації наміру на розтрату бюджетних коштів, не маючи достатніх законних підстав склала та затвердила протокол № 88 «Щодо прийняття рішення уповноваженої особи», яким затвердила суму закупівлі 717 163,80 гривень без ПДВ, затвердила звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до якого визначено укладання договору № 78 від 04.05.2023 з ТОВ «АБАКОН» та затвердила річний план закупівель на 2023 рік, відповідно до якого сума бюджетного призначення на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції,санвузлів,облаштування входів,косметичний ремонт стін в Комунальному позашкільному навчальному закладі «Центр дитячої та юнацької творчості «Гармонія»» Криворізької міської ради за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ярослава Мудрого, 93б, становить 717 163,80 гривень без ПДВ.
04.05.2023 між відділом освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, в особі начальника відділу ОСОБА_8 , як замовником, діючи в межах повноважень та на підставі вищевказаних рішень уповноваженої особи ОСОБА_5 , що мали всі необхідні реквізити і підтверджували факти, що має юридичне значення та ззовні були оформлений правильно, укладено з ТОВ «АБАКОН» в особі директора ОСОБА_9 , як виконавцем, договір від 04.05.2023 №80 на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції, санвузлів, облаштування входів,к осметичний ремонт стін в Комунальному позашкільному навчальному закладі «Центр дитячої та юнацької творчості «Гармонія»» Криворізької міської ради за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ярослава Мудрого, 93б, на загальну суму 717 163,80 гривень без ПДВ, затверджено локальний кошторис № 2-1-1 від 04.05.2023 та договірну ціну, що є невід'ємними частинами договору, які не відповідають нормативним актам в галузі будівництва та мають невідповідності показників фактичної загальної вартості виконаних робіт аналогічним даним, які задокументовано в кошторисній документації, акті приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за серпень 2023 року № 24 від 18.08.2023 у сумі 233 623,66 гривень без ПДВ.
26.08.2023, по договору про надання послуг з поточного ремонту № 78 від 04.05.2023, за надані послуги з поточного ремонту споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції, санвузлів, облаштування входів, косметичний ремонт стін в Комунальному позашкільному навчальному закладі «Центр дитячої та юнацької творчості «Гармонія» Криворізької міської ради за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ярослава Мудрого, 93б, Код ДК 021:2015 - 45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи, згідно акту приймання виконаних будівельних робіт (примірна форма № КБ-2в) за серпень 2023 року № 24 від 18.08.2023, з рахунку відділу освіти Довгинцівської районної в місті ради UA678201720344260040000053153, відкритого в Державній казначейській службі України, на рахунок ТОВ «АБАКОН» НОМЕР_2 , відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», перераховано грошових коштів у сумі 717 163,80 грн без ПДВ, з яких 233 623,66 гривень без ПДВ є безпідставно та зайво витраченими бюджетними коштами.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради за попередньою змовою з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , спричинила Криворізькій міській територіальній громаді, в особі відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, який є розпорядником грошових коштів, майнової шкоди на загальну суму 233 623,66 гривень.
XIII
Крім цього, ОСОБА_5 , підозрюється в тому, що вона, у невстановлену дату та час, але не пізніше 01.03.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, заздалегідь плануючи необхідність реалізації заходів з забезпечення навчання в Криворізькій гімназії № 108 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Соборності, 115, затвердженого відповідно до переліку закладів освіти, де розташовані споруди цивільного захисту (найпростіші укриття), з метою розтрати бюджетних коштів вступила в попередню змову з директором ТОВ «АБАКОН» (ЄДРПОУ 45101205) ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме кримінальне провадження.
Надалі, 04.05.2023, більш точні дата та час не встановлені, з метою реалізації умислу, направленого на розтрату коштів місцевого бюджету, ОСОБА_5 будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, знаходячись на робочому місці за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Дніпровське шосе, 16, де також знаходиться приміщення централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, перебуваючи попередньо в злочинній змові з ОСОБА_9 особисто направила останньому засобами електронного зв'язку відомості щодо планування проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель та необхідності розрахування та складання кошторисної документації з зазначенням відомостей щодо вартості проведення робіт за завищеними розцінками по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції, санвузлів, прокладання ізольованих проводів, підключення генератора в Криворізькій гімназії
№ 108 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Соборності, 115».
Цього ж дня, ОСОБА_5 , переслідуючи наміри на розтрату коштів місцевого бюджету, у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, не маючи обґрунтованих комерціи?них пропозиціи? відповідно до норм чинного законодавства у сфері будівництва складених відповідно до дефектного акту, яким встановлено необхідність виконання видів послуг, затвердженого начальником відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, заздалегідь знаючи про те, що у ТОВ «АБАКОН» відсутні офіційно працевлаштовані працівники, отримала від ОСОБА_9 , з яким перебуває в злочинній змові, кошторисну документацію на підставі якої складний локальний кошторис з договірною ціною, які є невід'ємною частиною майбутнього договору, в якій за попередньою домовленістю з метою завищення вартості проведення робіт по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції, санвузлів, прокладання ізольованих проводів, підключення генератора в Криворізькій гімназії № 108 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Соборності, 115», у порушенні наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 268 у редакції від 27.07.2018
№ 196 та Рішення Криворізької міської ради № 1107 від 26.01.2022 при розрахунку кошторисної заробітної плати, що враховується при визначення вартості будівництва, застосовано середню суму заробітної плати у розмірі 35 000 гривень.
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисливий мотив, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи в попередній змові з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , з метою реалізації наміру на розтрату бюджетних коштів, не маючи достатніх законних підстав склала та затвердила протокол № 91 «Щодо прийняття рішення уповноваженої особи», яким затвердила суму закупівлі 498 285,15 гривень без ПДВ, затвердила звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до якого визначено укладання договору № 81 від 04.05.2023 з ТОВ «АБАКОН» та затвердила річний план закупівель на 2023 рік, відповідно до якого сума бюджетного призначення на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції, санвузлів, прокладання ізольованих проводів, підключення генератора в Криворізькій гімназії № 108 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Соборності, 115», становить 498 285,15 гривень без ПДВ.
04.05.2023 між відділом освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, в особі начальника відділу ОСОБА_8 , як замовником, діючи в межах повноважень та на підставі вищевказаних рішень уповноваженої особи ОСОБА_5 , що мали всі необхідні реквізити і підтверджували факти, що має юридичне значення та ззовні були оформлений правильно, укладено з ТОВ «АБАКОН» в особі директора ОСОБА_9 , як виконавцем, договір від 04.05.2023 №81 на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції, санвузлів, прокладання ізольованих проводів, підключення генератора в Криворізькій гімназії № 108 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Соборності, 115», на загальну суму 498 285,15 гривень без ПДВ, затверджено локальний кошторис № 2-1-1 від 04.05.2023 та договірну ціну, що є невід'ємними частинами договору, які не відповідають нормативним актам в галузі будівництва та мають невідповідності показників фактичної загальної вартості виконаних робіт аналогічним даним, які задокументовано в кошторисній документації, акті приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за липень 2023 року № 22 від 19.07.2023 у сумі 143 929,42 гривень без ПДВ.
28.07.2023, по договору про надання послуг з поточного ремонту № 81 від 04.05.2023, за надані послуги з поточного ремонту споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції, санвузлів, прокладання ізольованих проводів, підключення генератора в Криворізькій гімназії № 108 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Соборності, 115, Код ДК 021:2015 - 45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи, згідно акту приймання виконаних будівельних робіт (примірна форма № КБ-2в) за липень 2023 року № 22 від 19.07.2023, з рахунку відділу освіти Довгинцівської районної в місті ради UA208201720344200039000053153, відкритого в Державній казначейській службі України, на рахунок ТОВ «АБАКОН» НОМЕР_2 , відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», перераховано грошових коштів у сумі 498 285,15 грн без ПДВ, з яких 143 929,42 гривень без ПДВ є безпідставно та зайво витраченими бюджетними коштами.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради за попередньою змовою з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , спричинила Криворізькій міській територіальній громаді, в особі відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, який є розпорядником грошових коштів, майнової шкоди на загальну суму 143 929,42 гривень.
XIV
Крім цього, ОСОБА_5 , підозрюється в тому, що вона, у невстановлену дату та час, але не пізніше 01.03.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, заздалегідь плануючи необхідність реалізації заходів з забезпечення навчання в Криворізькому навчально-виховному комплексі №128 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» Криворізької міської ради Дніпропетровської області за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. 21-ї бригади Національної гвардії, 12, затвердженого відповідно до переліку закладів освіти, де розташовані споруди цивільного захисту (найпростіші укриття), з метою розтрати бюджетних коштів вступила в попередню змову з директором ТОВ «АБАКОН» (ЄДРПОУ 45101205) ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме кримінальне провадження.
Надалі, 04.07.2023, більш точні дата та час не встановлені, з метою реалізації умислу, направленого на розтрату коштів місцевого бюджету, ОСОБА_5 будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, знаходячись на робочому місці за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Дніпровське шосе, 16, де також знаходиться приміщення централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, перебуваючи попередньо в злочинній змові з ОСОБА_9 особисто направила останньому засобами електронного зв'язку відомості щодо планування проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель та необхідності розрахування та складання кошторисної документації з зазначенням відомостей щодо вартості проведення робіт за завищеними розцінками по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізькому навчально-виховному комплексі №128 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» Криворізької міської ради Дніпропетровської області за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. 21-ї бригади Національної гвардії , 12».
Цього ж дня, ОСОБА_5 , переслідуючи наміри на розтрату коштів місцевого бюджету, у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, не маючи обґрунтованих комерціи?них пропозиціи? відповідно до норм чинного законодавства у сфері будівництва складених відповідно до дефектного акту, яким встановлено необхідність виконання видів послуг, затвердженого начальником відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, заздалегідь знаючи про те, що у ТОВ «АБАКОН» відсутні офіційно працевлаштовані працівники, отримала від ОСОБА_9 , з яким перебуває в злочинній змові, кошторисну документацію на підставі якої складний локальний кошторис з договірною ціною, які є невід'ємною частиною майбутнього договору, в якій за попередньою домовленістю з метою завищення вартості проведення робіт по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізькому навчально-виховному комплексі №128 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» Криворізької міської ради Дніпропетровської області за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. 21-ї бригади Національної гвардії, 12», у порушенні наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 268 у редакції від 27.07.2018 № 196 та Рішення Криворізької міської ради № 1107 від 26.01.2022 при розрахунку кошторисної заробітної плати, що враховується при визначення вартості будівництва, застосовано середню суму заробітної плати у розмірі 35 000 гривень.
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисливий мотив, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи в попередній змові з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , з метою реалізації наміру на розтрату бюджетних коштів, не маючи достатніх законних підстав склала та затвердила протокол № 138 «Щодо прийняття рішення уповноваженої особи», яким затвердила суму закупівлі 1 093 183,67 гривень без ПДВ, затвердила звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до якого визначено укладання договору № 108 від 04.07.2023 з ТОВ «АБАКОН» та затвердила річний план закупівель на 2023 рік, відповідно до якого сума бюджетного призначення на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізькому навчально-виховному комплексі №128 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» Криворізької міської ради Дніпропетровської області за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. 21-ї бригади Національної гвардії, 12», становить 1 093 183,67 гривень без ПДВ.
04.07.2023 між відділом освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, в особі начальника відділу ОСОБА_8 , як замовником, діючи в межах повноважень та на підставі вищевказаних рішень уповноваженої особи ОСОБА_5 , що мали всі необхідні реквізити і підтверджували факти, що має юридичне значення та ззовні були оформлений правильно, укладено з ТОВ «АБАКОН» в особі директора ОСОБА_9 , як виконавцем, договір від 04.07.2023 №108 на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізькому навчально-виховному комплексі №128 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» Криворізької міської ради Дніпропетровської області за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. 21-ї бригади Національної гвардії, 12», на загальну суму 1 093 183,67 гривень без ПДВ, затверджено локальний кошторис № 2-1-1 від 04.07.2023 та договірну ціну, що є невід'ємними частинами договору, які не відповідають нормативним актам в галузі будівництва та мають невідповідності показників фактичної загальної вартості виконаних робіт аналогічним даним, які задокументовано в кошторисній документації, акті приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в а вересень 2023 року № 26 від 04.10.2023 у сумі 336 488,58 гривень без ПДВ.
14.11.2023, по договору про надання послуг з поточного ремонту № 108 від 04.07.2023, за надані послуги з поточного ремонту споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізькому навчально-виховному комплексі № 128 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» Криворізької міської ради за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. 21-ї бригади Національної гвардії, 12, Код ДК 021:2015 - 45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи, згідно акту (примірна форма № КБ-2в) за вересень 2023 року № 26 від 04.10.2023, з рахунку відділу освіти Довгинцівської районної в місті ради UA208201720344200039000053153, відкритого в Державній казначейській службі України, на рахунок ТОВ «АБАКОН» НОМЕР_1 , відкритий в АБ «УКРГАЗБАНК», перераховано грошових коштів у сумі 1 093 183,67 грн без ПДВ, з яких 336 488,58 гривень без ПДВ є безпідставно та зайво витраченими бюджетними коштами.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради за попередньою змовою з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , спричинила Криворізькій міській територіальній громаді, в особі відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, який є розпорядником грошових коштів, майнової шкоди на загальну суму 336 488,58 гривень.
ХV
Крім цього, ОСОБА_5 , підозрюється в тому, що вона, у невстановлену дату та час, але не пізніше 01.03.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, заздалегідь плануючи необхідність реалізації заходів з забезпечення навчання в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу №111 Криворізької міської ради за адресою: 50055, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ірини Вільде, 1А, затвердженого відповідно до переліку закладів освіти, де розташовані споруди цивільного захисту (найпростіші укриття), з метою розтрати бюджетних коштів вступила в попередню змову з директором ТОВ «АБАКОН» (ЄДРПОУ 45101205) ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме кримінальне провадження.
Надалі, 05.07.2023, більш точні дата та час не встановлені, з метою реалізації умислу, направленого на розтрату коштів місцевого бюджету, ОСОБА_5 будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, знаходячись на робочому місці за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Дніпровське шосе, 16, де також знаходиться приміщення централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, перебуваючи попередньо в злочинній змові з ОСОБА_9 особисто направила останньому засобами електронного зв'язку відомості щодо планування проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель та необхідності розрахування та складання кошторисної документації з зазначенням відомостей щодо вартості проведення робіт за завищеними розцінками по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу №111 Криворізької міської ради за адресою: 50055, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ірини Вільде, 1А».
Цього ж дня, ОСОБА_5 , переслідуючи наміри на розтрату коштів місцевого бюджету, у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, не маючи обґрунтованих комерціи?них пропозиціи? відповідно до норм чинного законодавства у сфері будівництва складених відповідно до дефектного акту, яким встановлено необхідність виконання видів послуг, затвердженого начальником відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, заздалегідь знаючи про те, що у ТОВ «АБАКОН» відсутні офіційно працевлаштовані працівники, отримала від ОСОБА_9 , з яким перебуває в злочинній змові, кошторисну документацію на підставі якої складний локальний кошторис з договірною ціною, які є невід'ємною частиною майбутнього договору, в якій за попередньою домовленістю з метою завищення вартості проведення робіт по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу №111 Криворізької міської ради за адресою: 50055, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ірини Вільде, 1А», у порушенні наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 268 у редакції від 27.07.2018 № 196 та Рішення Криворізької міської ради № 1107 від 26.01.2022 при розрахунку кошторисної заробітної плати, що враховується при визначення вартості будівництва, застосовано середню суму заробітної плати у розмірі 35 000 гривень.
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисливий мотив, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи в попередній змові з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , з метою реалізації наміру на розтрату бюджетних коштів, не маючи достатніх законних підстав склала та затвердила протокол № 140 «Щодо прийняття рішення уповноваженої особи», яким затвердила суму закупівлі 649 815,63 гривень без ПДВ, затвердила звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до якого визначено укладання договору № 110 від 05.07.2023 з ТОВ «АБАКОН» та затвердила річний план закупівель на 2023 рік, відповідно до якого сума бюджетного призначення на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу №111 Криворізької міської ради за адресою: 50055, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ірини Вільде, 1А», становить 649 815,63 гривень без ПДВ.
05.07.2023 між відділом освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, в особі начальника відділу ОСОБА_8 , як замовником, діючи в межах повноважень та на підставі вищевказаних рішень уповноваженої особи ОСОБА_5 , що мали всі необхідні реквізити і підтверджували факти, що має юридичне значення та ззовні були оформлений правильно, укладено з ТОВ «АБАКОН» в особі директора ОСОБА_9 , як виконавцем, договір від 05.07.2023 №110 на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу №111 Криворізької міської ради за адресою: 50055, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ірини Вільде, 1А», на загальну суму 1 093 183,67 гривень без ПДВ, затверджено локальний кошторис № 2-1-1 від 05.07.2023 та договірну ціну, що є невід'ємними частинами договору, які не відповідають нормативним актам в галузі будівництва та мають невідповідності показників фактичної загальної вартості виконаних робіт аналогічним даним, які задокументовано в кошторисній документації, акті приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за вересень 2023 року № 27 від 08.09.2023 у сумі 202 359, 52 гривень без ПДВ.
16.09.2023, по договору про надання послуг з поточного ремонту № 110 від 05.07.2023, за надані послуги з поточного ремонту споруди цивільного захисту (укриття) в Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла - садок) компенсуючого типу № 111 Криворізької міської ради за адресою: 50055, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ірини Вільде, 1А, Код ДК 021:2015 - 45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи згідно акту приймання виконаних будівельних робіт (примірна форма № КБ-2в) за вересень 2023 року № 27 від 08.09.2023, з рахунку відділу освіти Довгинцівської районної в місті ради UA148201720344230038000053153, відкритого в Державній казначейській службі України, на рахунок ТОВ «АБАКОН» НОМЕР_2 , відкритий в АТ КБ «Приватбанк», перераховано грошових коштів у сумі 649 815,63 грн без ПДВ, з яких 202 359,52 гривень без ПДВ є безпідставно та зайво витраченими бюджетними коштами.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради за попередньою змовою з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , спричинила Криворізькій міській територіальній громаді, в особі відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, який є розпорядником грошових коштів, майнової шкоди на загальну суму 202 359,52 гривень.
XVI
Крім цього, ОСОБА_5 , підозрюється в тому, що вона, у невстановлену дату та час, але не пізніше 01.03.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, заздалегідь плануючи необхідність реалізації заходів з забезпечення навчання в Криворізькій гімназії № 108 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Соборності, 115, затвердженого відповідно до переліку закладів освіти, де розташовані споруди цивільного захисту (найпростіші укриття), з метою розтрати бюджетних коштів вступила в попередню змову з директором ТОВ «АБАКОН» (ЄДРПОУ 45101205) ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме кримінальне провадження.
Надалі, 04.05.2023, більш точні дата та час не встановлені, з метою реалізації умислу, направленого на розтрату коштів місцевого бюджету, ОСОБА_5 будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, знаходячись на робочому місці за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Дніпровське шосе, 16, де також знаходиться приміщення централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, перебуваючи попередньо в злочинній змові з ОСОБА_9 особисто направила останньому засобами електронного зв'язку відомості щодо планування проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель та необхідності розрахування та складання кошторисної документації з зазначенням відомостей щодо вартості проведення робіт за завищеними розцінками по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізькій гімназії № 108 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Соборності, 115».
Цього ж дня, ОСОБА_5 , переслідуючи наміри на розтрату коштів місцевого бюджету, у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, не маючи обґрунтованих комерціи?них пропозиціи? відповідно до норм чинного законодавства у сфері будівництва складених відповідно до дефектного акту, яким встановлено необхідність виконання видів послуг, затвердженого начальником відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, заздалегідь знаючи про те, що у ТОВ «АБАКОН» відсутні офіційно працевлаштовані працівники, отримала від ОСОБА_9 , з яким перебуває в злочинній змові, кошторисну документацію на підставі якої складний локальний кошторис з договірною ціною, які є невід'ємною частиною майбутнього договору, в якій за попередньою домовленістю з метою завищення вартості проведення робіт по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізькій гімназії № 108 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Соборності, 115»», у порушенні наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 268 у редакції від 27.07.2018 № 196 та Рішення Криворізької міської ради № 1107 від 26.01.2022 при розрахунку кошторисної заробітної плати, що враховується при визначення вартості будівництва, застосовано середню суму заробітної плати у розмірі 35 000 гривень.
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисливий мотив, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи в попередній змові з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , з метою реалізації наміру на розтрату бюджетних коштів, не маючи достатніх законних підстав склала та затвердила протокол № 154 «Щодо прийняття рішення уповноваженої особи», яким затвердила суму закупівлі 498 285,15 гривень без ПДВ, затвердила звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до якого визначено укладання договору № 119 від 18.07.2023 з ТОВ «АБАКОН» та затвердила річний план закупівель на 2023 рік, відповідно до якого сума бюджетного призначення на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізькій гімназії № 108 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Соборності, 115», становить 121 085,24 гривень без ПДВ.
18.07.2023 між відділом освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, в особі начальника відділу ОСОБА_8 , як замовником, діючи в межах повноважень та на підставі вищевказаних рішень уповноваженої особи ОСОБА_5 , що мали всі необхідні реквізити і підтверджували факти, що має юридичне значення та ззовні були оформлений правильно, укладено з ТОВ «АБАКОН» в особі директора ОСОБА_9 , як виконавцем, договір від 18.07.2023 №119 на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізькій гімназії № 108 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Соборності, 115», на загальну суму 121 085,24 гривень без ПДВ, затверджено локальний кошторис № 2-1-1 від 18.07.2023 та договірну ціну, що є невід'ємними частинами договору, які не відповідають нормативним актам в галузі будівництва та мають невідповідності показників фактичної загальної вартості виконаних робіт аналогічним даним, які задокументовано в кошторисній документації, акті приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за липень 2023 року № 23 від 02.08.2023 у сумі 40 220,36 гривень без ПДВ.
09.08.2023, по договору про надання послуг з поточного ремонту № 119 від 18.07.2023, за надані послуги з поточного ремонту споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізькій гімназії № 108 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Соборності, 115, Код ДК 021:2015 - 45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи згідно акту приймання виконаних будівельних робіт (примірна форма № КБ-2в) за липень 2023 року № 23 від 02.08.2023, з рахунку відділу освіти Довгинцівської районної в місті ради UA208201720344220039000053153, відкритого в Державній казначейській службі України, на рахунок ТОВ «АБАКОН» НОМЕР_2 , відкритий в АТ КБ «Приватбанк», перераховано грошових коштів у сумі 121 085,24 грн без ПДВ, з яких 40 220,36 гривень без ПДВ є безпідставно та зайво витраченими бюджетними коштами.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради за попередньою змовою з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , спричинила Криворізькій міській територіальній громаді, в особі відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, який є розпорядником грошових коштів, майнової шкоди на загальну суму 40 220,36 гривень.
XVII
Крім цього, ОСОБА_5 , підозрюється в тому, що вона, у невстановлену дату та час, але не пізніше 01.03.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, заздалегідь плануючи необхідність реалізації заходів з забезпечення навчання в Криворізькому ліцею № 24 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Героїв АТО, 88, затвердженого відповідно до переліку закладів освіти, де розташовані споруди цивільного захисту (найпростіші укриття), з метою розтрати бюджетних коштів вступила в попередню змову з директором ТОВ «АБАКОН» (ЄДРПОУ 45101205) ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме кримінальне провадження.
Надалі, 01.08.2023, більш точні дата та час не встановлені, з метою реалізації умислу, направленого на розтрату коштів місцевого бюджету, ОСОБА_5 будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, знаходячись на робочому місці за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Дніпровське шосе, 16, де також знаходиться приміщення централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, перебуваючи попередньо в злочинній змові з ОСОБА_9 особисто направила останньому засобами електронного зв'язку відомості щодо планування проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель та необхідності розрахування та складання кошторисної документації з зазначенням відомостей щодо вартості проведення робіт за завищеними розцінками по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізькому ліцею № 24 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Героїв АТО, 88»
Цього ж дня, ОСОБА_5 , переслідуючи наміри на розтрату коштів місцевого бюджету, у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, не маючи обґрунтованих комерціи?них пропозиціи? відповідно до норм чинного законодавства у сфері будівництва складених відповідно до дефектного акту, яким встановлено необхідність виконання видів послуг, затвердженого начальником відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, заздалегідь знаючи про те, що у ТОВ «АБАКОН» відсутні офіційно працевлаштовані працівники, отримала від ОСОБА_9 , з яким перебуває в злочинній змові, кошторисну документацію на підставі якої складний локальний кошторис з договірною ціною, які є невід'ємною частиною майбутнього договору, в якій за попередньою домовленістю з метою завищення вартості проведення робіт по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізькому ліцею № 24 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Героїв АТО, 88», у порушенні наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 268 у редакції від 27.07.2018 № 196 та Рішення Криворізької міської ради № 1107 від 26.01.2022 при розрахунку кошторисної заробітної плати, що враховується при визначення вартості будівництва, застосовано середню суму заробітної плати у розмірі 35 000 гривень.
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисливий мотив, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи в попередній змові з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , з метою реалізації наміру на розтрату бюджетних коштів, не маючи достатніх законних підстав склала та затвердила протокол № 164 «Щодо прийняття рішення уповноваженої особи», яким затвердила суму закупівлі 719 842,41 гривень без ПДВ, затвердила звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до якого визначено укладання договору № 133 від 01.08.2023 з ТОВ «АБАКОН» та затвердила річний план закупівель на 2023 рік, відповідно до якого сума бюджетного призначення на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізькому ліцею № 24 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Героїв АТО, 88», становить 719 842,41 гривень без ПДВ.
01.08.2023 між відділом освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, в особі начальника відділу ОСОБА_8 , як замовником, діючи в межах повноважень та на підставі вищевказаних рішень уповноваженої особи ОСОБА_5 , що мали всі необхідні реквізити і підтверджували факти, що має юридичне значення та ззовні були оформлений правильно, укладено з ТОВ «АБАКОН» в особі директора ОСОБА_9 , як виконавцем, договір від 01.85.2023 №133 на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізькому ліцею № 24 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Героїв АТО, 88», на загальну суму 719 842,41 гривень без ПДВ, затверджено локальний кошторис № 2-1-1 від 01.08.2023 та договірну ціну, що є невід'ємними частинами договору, які не відповідають нормативним актам в галузі будівництва та мають невідповідності показників фактичної загальної вартості виконаних робіт аналогічним даним, які задокументовано в кошторисній документації, акті приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за вересень 2023 року № 25 від 08.09.2023 у сумі 212 437,23 гривень без ПДВ.
16.09.2023, по договору про надання послуг з поточного ремонту № 133 від 01.08.2023, за надані послуги з поточного ремонту споруди цивільного захисту (укриття) в Криворізькому ліцею № 24 Криворізької міської ради за адресою: 50103, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Героїв АТО, 88, Код ДК 021:2015 - 45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи згідно акту приймання виконаних будівельних робіт (примірна форма № КБ-2в) за вересень 2023 року № 25 від 08.09.2023, з рахунку відділу освіти Довгинцівської районної в місті ради UA208201720344220039000053153, відкритого в Державній казначейській службі України, на рахунок ТОВ «АБАКОН» НОМЕР_1 , відкритий в АБ «УКРГАЗБАНК», перераховано грошових коштів у сумі 719 842,41 грн без ПДВ, з яких 212 437, 23 гривень без ПДВ є безпідставно та зайво витраченими бюджетними коштами.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради за попередньою змовою з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , спричинила Криворізькій міській територіальній громаді, в особі відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, який є розпорядником грошових коштів, майнової шкоди на загальну суму 212 437, 23 гривень.
XVIII
Крім цього, ОСОБА_5 , підозрюється в тому, що вона, у невстановлену дату та час, але не пізніше 01.03.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, заздалегідь плануючи необхідність реалізації заходів з забезпечення навчання в Комунальному позашкільному навчальному закладі «Центр дитячої та юнацької творчості «Гармонія»» Криворізької міської ради за адресою: 50086,м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ярослава Мудрого, 93б, затвердженого відповідно до переліку закладів освіти, де розташовані споруди цивільного захисту (найпростіші укриття), з метою розтрати бюджетних коштів вступила в попередню змову з директором ТОВ «АБАКОН» (ЄДРПОУ 45101205) ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме кримінальне провадження.
Надалі, 04.05.2023, більш точні дата та час не встановлені, з метою реалізації умислу, направленого на розтрату коштів місцевого бюджету, ОСОБА_5 будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, знаходячись на робочому місці за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Дніпровське шосе, 16, де також знаходиться приміщення централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, перебуваючи попередньо в злочинній змові з ОСОБА_9 особисто направила останньому засобами електронного зв'язку відомості щодо планування проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель та необхідності розрахування та складання кошторисної документації з зазначенням відомостей щодо вартості проведення робіт за завищеними розцінками по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції, санвузлів, облаштування входів, косметичний ремонт стін в Комунальному позашкільному навчальному закладі “Центр дитячої та юнацької творчості “Гармонія» Криворізької міської ради за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ярослава Мудрого, 93б».
Цього ж дня, ОСОБА_5 , переслідуючи наміри на розтрату коштів місцевого бюджету, у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, не маючи обґрунтованих комерціи?них пропозиціи? відповідно до норм чинного законодавства у сфері будівництва складених відповідно до дефектного акту, яким встановлено необхідність виконання видів послуг, затвердженого начальником відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, заздалегідь знаючи про те, що у ТОВ «АБАКОН» відсутні офіційно працевлаштовані працівники, отримала від ОСОБА_9 , з яким перебуває в злочинній змові, кошторисну документацію на підставі якої складний локальний кошторис з договірною ціною, які є невід'ємною частиною майбутнього договору, в якій за попередньою домовленістю з метою завищення вартості проведення робіт по об'єкту: «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції, санвузлів, облаштування входів, косметичний ремонт стін в Комунальному позашкільному навчальному закладі «Центр дитячої та юнацької творчості «Гармонія» Криворізької міської ради за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ярослава Мудрого, 93б», у порушенні наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.10.2016 № 268 у редакції від 27.07.2018 № 196 та Рішення Криворізької міської ради № 1107 від 26.01.2022 при розрахунку кошторисної заробітної плати, що враховується при визначення вартості будівництва, застосовано середню суму заробітної плати у розмірі 35 000 гривень.
В подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи корисливий мотив, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи в попередній змові з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , з метою реалізації наміру на розтрату бюджетних коштів, не маючи достатніх законних підстав склала та затвердила протокол № 183 «Щодо прийняття рішення уповноваженої особи», яким затвердила суму закупівлі 661 877,44 гривень без ПДВ, затвердила звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до якого визначено укладання договору № 146 від 14.08.2023 з ТОВ «АБАКОН» та затвердила річний план закупівель на 2023 рік, відповідно до якого сума бюджетного призначення на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції, санвузлів, облаштування входів, косметичний ремонт стін в Комунальному позашкільному навчальному закладі «Центр дитячої та юнацької творчості «Гармонія» Криворізької міської ради за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ярослава Мудрого, 93б», становить 661 877,44 гривень без ПДВ.
14.08.2023 між відділом освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, в особі начальника відділу ОСОБА_8 , як замовником, діючи в межах повноважень та на підставі вищевказаних рішень уповноваженої особи ОСОБА_5 , що мали всі необхідні реквізити і підтверджували факти, що має юридичне значення та ззовні були оформлений правильно, укладено з ТОВ «АБАКОН» в особі директора ОСОБА_9 , як виконавцем, договір від 14.08.2023 №146 на «Поточний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) встановлення вентиляції, санвузлів, облаштування входів, косметичний ремонт стін в Комунальному позашкільному навчальному закладі «Центр дитячої та юнацької творчості «Гармонія» Криворізької міської ради за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ярослава Мудрого, 93б», на загальну суму 661 877,44 гривень без ПДВ, затверджено локальний кошторис № 2-1-1 від 14.08.2023 та договірну ціну, що є невід'ємними частинами договору, які не відповідають нормативним актам в галузі будівництва та мають невідповідності показників фактичної загальної вартості виконаних робіт аналогічним даним, які задокументовано в кошторисній документації, акті приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за листопад 2023 року № 26 від 04.12.2023 у сумі 228 865, 87 гривень без ПДВ.
12.12.2023, по договору про надання послуг з поточного ремонту № 146 від 14.08.2023, за надані послуги з поточного ремонту споруди цивільного захисту (укриття) в Комунальному позашкільному навчальному закладі «Центр дитячої та юнацької творчості «Гармонія» Криворізької міської ради за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, вул. Ярослава Мудрого, 93б, Код ДК 021:2015 - 45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи згідно акту приймання виконаних будівельних робіт (примірна форма № КБ-2в) за листопад 2023 року № 26 від 04.12.2023, з рахунку відділу освіти Довгинцівської районної в місті ради UA678201720344260040000053153, відкритого в Державній казначейській службі України, на рахунок ТОВ «АБАКОН» НОМЕР_1 , відкритий в АБ «УКРГАЗБАНК», перераховано грошових коштів у сумі 661 877,44 грн без ПДВ, з яких 228 865,87 гривень без ПДВ є безпідставно та зайво витраченими бюджетними коштами.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи службовою особою - уповноваженою особою, відповідальною за проведення процедур закупівель на придбання товарів, робіт і послуг відділом освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради за попередньою змовою з директором ТОВ «АБАКОН» ОСОБА_9 , спричинила Криворізькій міській територіальній громаді, в особі відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, який є розпорядником грошових коштів, майнової шкоди на загальну суму 228 865,87 гривень.
07 березня 2025 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, тобто у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану.
Кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обґрунтовано підозрюється ОСОБА_5 , відповідно до вимог ст. 12 КК України класифікується як тяжкий злочин, що відповідно до ч. 4 ст. 176 КПК України дає підстави стороні обвинувачення ініціювати застосування запобіжного заходу.
Санкція статті за вчинення кримінального правопорушення у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_5 передбачає основне покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Сторона обвинувачення вважає, що без застосування запобіжного заходу у вигляді застави запобігти настанню зазначених ризиків не видається за можливе, оскільки існують достатні підстави вважати, що незастосування до підозрюваної запобіжного заходу призведе до неправомірного впливу на свідків, переховуванню підозрюваної від органів досудового розслідування та суду.
Застосування саме запобіжного заходу у вигляді застави може забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваної.
Ураховуючи тяжкість кримінального правопорушення, характеризуючи особу ОСОБА_5 , його матеріальне становище, розмір шкоди заподіяної у результаті вчинення злочину, сторона обвинувачення вважає за необхідне визначити заставу у розмірі 823 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на момент вчинення злочину, тобто 2 208 932 гривень.
На виконання вимог ст. 194 КПК України, існує обґрунтована необхідність у зобов'язанні підозрюваного прибувати за кожною вимогою до суду, прокурора та слідчого, а також виконувати наступні обов'язки:
-прибувати за кожною вимогою слідчого, прокурора або суду;
-не відлучатися з населеного пункту, де вона проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду;
-утримуватись від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні;
-здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд із України.
На підставі викладеного, враховуючи наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, а також ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною п.п. 1, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, для їх запобігання, з метоюзабезпечення виконання підозрюванимпокладених на нього процесуальних обов'язків
2. Позиція учасників у судовому засіданні
У судовому засіданні прокурор вимоги клопотання підтримав, просив задовольнити з підстав, наведених у його обґрунтування. Під час розгляду клопотання надавав додаткові пояснення щодо змісту та значення долучених до клопотання документів.
Підозрювана ОСОБА_5 та її захисник - адвокат адвоката ОСОБА_6 у судовому засіданні проти задоволення клопотання слідчого заперечували та просили задовольнити його частково, а саме визначити розмір застави ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 вісімдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 242 240 тис. грн. Покласти обов'язок, передбачений ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме: не відлучатися із населеного пункту, в якому вона зареєстрована, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду, в іншій частині у задоволенні клопотання відмовити.
Обґрунтовували свою позицію посилаючись на відсутність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, а також на те, що вказаний розмір застави є край непомірним для ОСОБА_5 . Окремо зазначали, що у ОСОБА_5 є необхідність періодично вивозити на оздоровлення на море за кордон свою неповнолітню доньку ОСОБА_10 . На період з 14.04.2025 по 21.04.2025 (без урахування дороги до порту) заброньована та оплачена туристична поїздка - круїз по Середземномор'ю
У зв'язку з цим, а також для збереження подальшої можливості періодичного короткотривалого виїзду ОСОБА_5 за кордон просили суд не зобов'язувати ОСОБА_5 здавати свій закордонний паспорт, тим паче, що одночасно покладається обов'язок не відлучатися із населеного пункту, в якому вона зареєстрована, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду.
3. Мотиви та оцінка слідчого судді
3.1. Підстави для застосування запобіжного заходу у виді застави
Розділ ІІ КПК України визначає, що з метою досягнення дієвості кримінального провадження застосовуються заходи його забезпечення. До них, згідно з п. 9 ч. 2 ст. 131 КПК України, віднесені також запобіжні заходи.
Порядок застосування до особи запобіжних заходів визначений главою 18 КПК України.
Згідно з ч. 1 ст. 176 КПК України запобіжними заходами є: особисте зобов'язання, особиста порука, застава, домашній арешт, тримання під вартою.
Частина третя ст. 176 КПК України встановлює, що слідчий суддя відмовляє у застосуванні запобіжного заходу, якщо слідчий, прокурор не доведе, що встановлені під час розгляду клопотання про застосування запобіжних заходів обставини, є достатніми для переконання, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів, передбачених частиною першою цієї статті, не може запобігти доведеним під час розгляду ризику або ризикам. При цьому найбільш м'яким запобіжним заходом є особисте зобов'язання, а найбільш суворим - тримання під вартою.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: (1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; (2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; (3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; (4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; (5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Згідно з ч. 2 ст. 177 КПК України, підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
При вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, слідчий суддя на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов'язаний оцінити в сукупності інші обставини, перелік яких визначено ч. 1 ст. 178 КПК України.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 182 КПК України запобіжний захід у виді застави полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов'язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов'язків.
Так, розмір застави визначається слідчим суддею з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов'язків та не може бути завідомо непомірним для нього.
Частиною п'ятої цієї статті визначено межі розміру застави, який може бути визначений, залежно від тяжкості кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється особа.
У виключних випадках, якщо слідчий суддя, суд встановить, що застава у зазначених межах не здатна забезпечити виконання особою, що підозрюється, обвинувачується у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, покладених на неї обов'язків, застава може бути призначена у розмірі, який перевищує вісімдесят чи триста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб відповідно.
Підозрюваний, який не тримається під вартою, не пізніше п'яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави зобов'язаний внести кошти на відповідний рахунок або забезпечити їх внесення заставодавцем та надати документ, що це підтверджує, слідчому, прокурору, суду. Зазначені дії можуть бути здійснені пізніше п'яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави, якщо на момент їх здійснення не буде прийнято рішення про зміну запобіжного заходу. З моменту обрання запобіжного заходу у вигляді застави щодо особи, яка не тримається під вартою, в тому числі до фактичного внесення коштів на відповідний рахунок, підозрюваний, заставодавець зобов'язані виконувати покладені на них обов'язки, пов'язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави (ч. 6 ст. 182 КПК України).
У разі невиконання обов'язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, будучи належним чином повідомлений, не з'явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов'язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору (ч. 8 ст. 182 КПК України).
Згідно з положеннями ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать (1) про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення, (2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор, (3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов'язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов'язує підозрюваного прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов'язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором, а саме: (1) прибувати до визначеної службової особи із встановленою періодичністю; (2) не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду; (3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; (4) утримуватися від спілкування з будь-якою особою, визначеною слідчим суддею, судом, або спілкуватися з нею із дотриманням умов, визначених слідчим суддею, судом; (5) не відвідувати місця, визначені слідчим суддею або судом; (6) пройти курс лікування від наркотичної або алкогольної залежності; (7) докласти зусиль до пошуку роботи або до навчання; (8) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну; (9) носити електронний засіб контролю (ч. 5 ст. 194 КПК України).
Обов'язки, передбачені частинами п'ятою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного були покладені відповідні обов'язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов'язки скасовуються (ч. 7 ст. 194 КПК України).
3.2. Набуття статусу підозрюваного
Запобіжні заходи на стадії досудового розслідування можуть застосовуватися лише до підозрюваного.
За змістом ч. 1 ст. 42 КПК України, статус підозрюваної має, зокрема, особа, якій у порядку, передбаченому статтями 276-279 цього Кодексу, повідомлено про підозру.
Частиною 1 статті 276 КПК України визначено, що повідомлення про підозру обов'язково здійснюється в порядку, передбаченому статтею 278 цього Кодексу, у випадках: (1) затримання особи на місці вчинення кримінального правопорушення чи безпосередньо після його вчинення; (2) обрання до особи одного з передбачених цим Кодексом запобіжних заходів; (3) наявності достатніх доказів для підозри особи у вчиненні кримінального правопорушення.
Письмове повідомлення про підозру вручається в день його складення слідчим або прокурором, а у випадку неможливості такого вручення - у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень (ч. 1 ст. 278 КПК України).
Як встановлено слідчим суддею, письмове повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, складено і підписано 07.03.2025 та вручено останній 07.03.2025 о 08:55 годин.
Отже, у відповідності до вимог ст. 42 КПК України, ОСОБА_5 набула статусу підозрюваної у цьому кримінальному провадженні і щодо неї може вирішуватися питання про застосування запобіжного заходу.
3.3. Наявність обґрунтованої підозри
Відповідно до положень ч. 2 ст. 177 КПК України, підставою застосування запобіжного заходу є, зокрема, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення.
Разом з тим, кримінальне процесуальне законодавство України не містить визначення поняття «обґрунтована підозра», а тому, керуючись приписами ч. 5 ст. 9 КПК України, слідчий суддя при встановленні змісту вказаного поняття враховує практику Європейського суду з прав людини.
Зокрема, у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990 зазначено, що «обґрунтована підозра» означає існування фактів або інформації, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення, крім того, вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об'єктивно пов'язують підозрюваного з певним злочином, вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення обвинувачення.
Обставини здійснення підозрюваним конкретних дій та доведеність його вини, потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування.
Такий висновок цілком узгоджується із правовими позиціями, наведеними у рішеннях ЄСПЛ, зокрема, у справі «Мюррей проти Сполученого Королівства» № 14310/88 від 23.10.1994 суд зазначив, що «факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими, як і ті, що є необхідними для обґрунтування вироку чи й просто висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу кримінального розслідування».
Так, для вирішення питання щодо обґрунтованості повідомленої підозри, оцінка наданих слідчому судді доказів здійснюється не в контексті оцінки доказів з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності, доведення чи не доведення винуватості особи, що здійснюється судом при ухваленні вироку, а з метою визначити вірогідність та достатність підстав причетності тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення, а також чи є підозра обґрунтованою, щоб виправдати подальше розслідування або висунення обвинувачення.
У пункті 175 рішення Європейського суду з прав людини від 21.04.2011 у справі «Нечипорук і Йонкало проти України» зазначено, що «термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення. Факти, що підтверджують обґрунтовану підозру, не повинні бути такого ж рівня, що й факти, на яких має ґрунтуватися обвинувальний вирок.
За такого, слідчий суддя на стадії досудового розслідування для вирішення питання, зокрема, щодо обґрунтованості підозри не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини особи/осіб у вчиненні кримінального правопорушення чи її відсутності, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність тієї чи іншої особи/осіб до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо особи обмежувальних заходів.
Отже, при вирішенні питання щодо обґрунтованості підозри ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення, слідчий суддя на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів повинен визначити лише чи є причетність останньої до їх вчинення вірогідною та достатньою для обрання відносно нього запобіжного заходу у вигляді застави.
Як вбачається з клопотання та доданих до нього матеріалів, СВ Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні № 12025041230000582 від 01.03.2025 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Згідно з доводами, викладеними у клопотанні, та документами, наданими на підтвердження цих доводів, обґрунтованість підозри щодо вчинення ОСОБА_5 інкримінованого їй злочину, підтверджується сукупністю зібраних доказів, зокрема, проведеними під час проведення досудового розслідування судової будівельно-технічної експертизи, судово-економічної експертизи, оглядами веб-ресурсу «Prozorro.gov.ua», проведеними обшуками під час проведення досудового розслідування, протоколами про прийняття рішення уповноваженою особою, протоколами допитів свідків у кримінальному провадженні, іншими матеріалами кримінального провадження в сукупності.
Ураховуючи вищезазначені загальні підходи до обґрунтованості підозри, а також встановлені згідно з матеріалами судового провадження факти, слідчий суддя вважає, що наявна інформація, яка може переконати об'єктивного спостерігача у тому, що ОСОБА_5 своїми діями, про які йдеться у повідомленні про підозру, могла вчинити інкриміноване їй кримінальне правопорушення.
Разом з тим, вищенаведеним висновком про обґрунтованість підозри не констатується наявності в діях ОСОБА_5 вини у вчиненні злочину. Так, на цій стадії слідчий суддя не вправі наперед вирішувати питання про фактичні обставини кримінального правопорушення, кваліфікацію дій підозрюваної, доведеність чи недоведеність винуватості підозрюваної, давати оцінку доказам щодо їх належності, допустимості, достовірності та достатності, оскільки ці питання вирішуються судом при ухваленні судового рішення по суті обвинувачення на підставі обвинувального акта, а не під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу щодо особи, якій повідомлено про підозру у вчиненні злочину, що свідчать про вірогідність причетності особи до вчинення інкримінованого злочину та необхідність застосування щодо такої особи обмежувального заходу.
Обставини здійснення підозрюваною ОСОБА_5 конкретних дій та доведеність її вини потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування.
3.4. Наявність ризиків
Метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується (частина 1 статті 177 КПК).
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність, зокрема, ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною 1 статті 177 КПК (частина 2 статті 177 КПК).
Ризики, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний може здійснити спробу протидії кримінальному провадженню у формах, що передбачені частиною 1 статті 177 КПК, слід вважати наявними за умови встановлення обґрунтованої ймовірності можливості здійснення підозрюваним зазначених дій. При цьому КПК не вимагає доказів того, що підозрюваний обов'язково (поза всяким сумнівом) здійснюватиме відповідні дії, однак вимагає доказів того, що він має реальну можливість їх здійснити у конкретному кримінальному провадженні в майбутньому.
Так, у клопотанні слідчий посилається на наявність ризиків, які свідчать про можливе вчинення ОСОБА_5 дій, передбачених пунктами 1, 3 частини 1 статті 177 КПК.
3.4.1. Ризик переховування від органів досудового розслідування та/або суду
Ризик переховування від органу досудового розслідування/суду є актуальним безвідносно до стадії кримінального провадження та обумовлений серед іншого можливістю притягненням до кримінальної відповідальності та пов'язаними із цим можливими негативними для особи наслідками (обмеженнями) і, зокрема, суворістю передбаченого покарання. Тяжкість ймовірного покарання особливо сильно підвищують ризик переховування від органу досудового розслідування та/або суду на перших етапах притягнення особи до кримінальної відповідальності.
Співставлення можливих негативних наслідків для підозрюваного у вигляді його можливого ув'язнення у невизначеному майбутньому з можливим засудженням до покарання у виді позбавлення волі у найближчій перспективі доводять, що цей ризик є достатньо високим безвідносно стадії кримінального провадження та характеру слідчих та процесуальних дій, які належить провести органу досудового розслідування.
При цьому, слідчий суддя при встановленні даного ризику враховує існування інших факторів, які можуть свідчити про наявність у ОСОБА_5 можливості переховуватися від органу досудового розслідування та суду - санкції ч. 4 ст. 191 КК України передбачають покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, підозрювана не одружений, має на утриманні неповнолітню доньку, офіційно працевлаштована, за період 2023-2024 років тричі залишала територію України. Вказане у сукупності свідчить про реальність спроби уникнення кримінальної відповідальності шляхом переховування від правоохоронних органів та суду.
При цьому, наявність неповнолітньої доньки ІНФОРМАЦІЯ_3 , не є беззаперечним стримуючим фактором для зменшення вказаного ризику, оскільки, як зазначає сторона захисту, підозрювана регулярно виїжджає за кордон разом з донькою.
Враховуючи встановлені обставини у сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження дають слідчому судді підстави дійти висновку про існування ризику переховування від органу досудового розслідування та/або суду.
3.4.2. Ризик незаконного впливу на свідків у цьому кримінальному провадженні
При встановленні наявності ризику впливу на свідків слід враховувати встановлену КПК процедуру отримання показань від осіб, які є потерпілими та свідками у кримінальному провадженні, а саме: спочатку на стадії досудового розслідування показання отримуються шляхом допиту слідчим чи прокурором, а після направлення обвинувального акту до суду на стадії судового розгляду - усно шляхом допиту особи в судовому засіданні (частини 1, 2 статті 23, стаття 224 КПК України).
Суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання, або отриманих у порядку, передбаченому статтею 225 цього Кодексу. Суд не вправі обґрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому, прокурору, або посилатися на них, крім порядку отримання показань, визначеного статтею 615 цього Кодексу (частина 4 статті 95 КПК України).
В свою чергу, частиною 11 ст. 615 КПК України визначено, що показання, отримані під час допиту свідка, потерпілого, у тому числі одночасного допиту двох чи більше вже допитаних осіб, у кримінальному провадженні, що здійснюється в умовах воєнного стану, можуть бути використані як докази в суді виключно у випадку, якщо хід і результати такого допиту фіксувалися за допомогою доступних технічних засобів відеофіксації. Показання, отримані під час допиту підозрюваного, у тому числі одночасного допиту двох чи більше вже допитаних осіб, у кримінальному провадженні, що здійснюється в умовах воєнного стану, можуть бути використані як докази в суді виключно у випадку, якщо у такому допиті брав участь захисник, а хід і результати проведення допиту фіксувалися за допомогою доступних технічних засобів відеофіксації.
За таких обставин ризик впливу на свідків існує не лише на початковому етапі кримінального провадження при зібранні доказів, а й продовжує існувати на стадії судового розгляду до моменту безпосереднього отримання судом показань та дослідження їх судом, крім випадків неможливості отримання безпосередньо судом таких показань внаслідок обставин, пов'язаних із введенням воєнного стану на території України.
Слідчий суддя вважає, що оскільки під час проведення досудового розслідування допитані в якості свідків працівники відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, які безпосередньо приймали участь в складі комісії у складанні дефектних актів по об'єктах, в яких проводився ремонт укриттів, а саме: інженери ГЦГО ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , з якими ОСОБА_5 особисто знайома, вказане свідчить про реальну можливість вчинення спроб неправомірного впливу на останніх з метою надання необхідних підозрюваному показів в майбутньому, враховуючи вимоги ст.23 КПК України.
3.4. Наявність інших обставин, передбачених ст. 178 КПК України
При вирішенні питання про застосування до підозрюваного запобіжного заходу, крім встановлених ризиків кримінального провадження, слідчий суддя, на підставі наданих сторонами матеріалів, оцінює в сукупності існування інших обставин, передбачених ст. 178 КПК України, а саме:
- вагомість наданих стороною обвинувачення доказів про ймовірне вчинення підозрюваною злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, у разі визнання винуватою у вчиненні якого, їй може загрожувати покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. При цьому, таке покарання може бути призначено без можливості застосування пільгових інститутів кримінального права;
- наявність на утриманні неповнолітньої доньки;
- за станом здоров'я ОСОБА_5 не є особою з інвалідністю;
- наявність у підозрюваної постійного місця роботи;
- репутацію підозрюваної, яка раніше не судима, однак в провадженні Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023041230002007 від 03.10.2023, відносно ОСОБА_5 , обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України;
- майновий стан підозрюваної, яка має офіційний дохід та матеріальну можливість виїжджати для відпочинку за кордон;
- ризик продовження чи повторення протиправної поведінки, який на думку слідчого судді існує.
3.5. Наявність підстав для застосування більш м'якого запобіжного заходу.
На переконання слідчого судді, застава як запобіжний захід має середній рівень суворості і є адекватним забезпечувальним заходом в цьому кримінальному провадженні, оскільки з урахуванням встановлених ризиків та наведених індивідуальних обставин підозрюваного, такий запобіжний захід буде достатнім та необхідним стримуючим фактором від ймовірної неналежної поведінки та перешкоджання кримінальному провадженню.
Водночас, слідчий суддя вважає, що менш суворий запобіжний захід, ніж застава може негативно відобразитися на здійсненні досудового розслідування (в тому числі шляхом неналежного виконання підозрюваною своїх процесуальних обов'язків) і русі кримінального провадження. Застосування запобіжного заходу у виді особистого зобов'язання чи особистої поруки для запобігання вказаним ризикам буде недостатнім, оскільки виконання покладених на підозрюваного обов'язків буде залежати виключно від волі самого підозрюваного та їх порушення не матиме для нього очевидних і достатньо суттєвих негативних наслідків.
Враховуючи наявність обґрунтованої підозри у вчиненні тяжкого злочину, пов'язаного з корупцією, а також наявність достатніх підстав вважати, що існують ризики, передбачені статтею 177 КПК України, слідчий суддя вважає, що на даному етапі кримінального провадження запобіжний захід у виді застави буде необхідним та достатнім для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваної та зможе запобігти встановленим слідчим суддею ризикам і при цьому буде пропорційним, співмірним та таким, що не становитиме надмірний тягар для підозрюваної та інших осіб.
При цьому, вирішуючи питання про строк дії такого запобіжного заходу, слідчий суддя враховує обсяг обставин, що підлягають доказуванню, з огляду на правову кваліфікацію, а також введений на всій території України воєнний стан, який поза залежністю від волі сторони обвинувачення може ускладнити проведення слідчих та процесуальних дій, а тому вважає за доцільне визначити строк дії запобіжного заходу в межах строку досудового розслідування - по 07.05.2025 (включно).
3.7. Розмір застави та обов'язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України
Відповідно до ч. 4 ст. 182 КПК України, розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов'язків та не може бути завідомо непомірним для нього.
При цьому, п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України передбачає, що розмір застави щодо особи, підозрюваної у вчиненні тяжкого злочину визначається у межах від двадцяти до вісімдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За ч. 5 ст. 182 КПК України розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов'язків та не може бути завідомо непомірним для нього.
У виключних випадках, якщо слідчий суддя, суд встановить, що застава у зазначених межах не здатна забезпечити виконання особою, що підозрюється, обвинувачується у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, покладених на неї обов'язків, застава може бути призначена у розмірі, який перевищує вісімдесят чи триста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб відповідно.
У судовому засіданні прокурор просив застосувати відносно підозрюваного запобіжний засіб у вигляді застави у розмірі 823 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на момент вчинення злочину, тобто 2 208 932 гривень.
При визначенні розміру застави слідчий суддя враховує такі відомості щодо майнового стану підозрюваної.
Так, підозрювана ОСОБА_5 є власником квартири, загальною площею 52,9 кв. м, за адресою: АДРЕСА_1 .
У судовому засіданні підозрювана ОСОБА_5 додатково повідомила, що отримує щомісячно заробітну плату у розмірі орієнтовно 25 000 грн., на підтвердження чого надала довідку з місця роботи, згідно якої її дохід за період з вересня 2024 року по лютий 2025 року склав 163999,86 грн.
Разом з тим, стороною захисту надано документи, що підтверджують бронювання та оплату туристичної поїздки - круїз по Середземномор'ю. Згідно квитанції бронювання вартість вказаного туру складає 3946 доларів США, що відповідно до офіційного курсу гривні щодо іноземних валют НБУ складає 162969,8 грн. та дорівнює заробітній платі підозрюваної за шість місяців та відповідає 67% від максимального розміру застави визначеного п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України.
Вищезазначене, а також те, що ОСОБА_5 має фінансову можливість двічі на рік виїжджати за кордон на відпочинок, свідчить, що реальні доходи підозрюваної значно вищі ніж зазначені у наданій стороною захисту довідці.
Враховуючи обставини кримінального правопорушення, встановлені ризики, особу підозрюваної, слідчий суддя вважає, що розмір застави визначений п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України, не здатний забезпечити виконання підозрюваною, покладених на неї обов'язків, оскільки витрати підозрюваної перевищують її офіційний дохід, та вважає необхідним визначити розмір застави, що перевищує вісімдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Дослідивши матеріали клопотання щодо розміру застави слідчий суддя вважає, що доводи слідчого, викладені у клопотанні, та пояснення прокурора, надані у судовому засіданні, про спроможність підозрюваної ОСОБА_5 внести заставу у розмірі 823 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб тобто 2 208 932 гривень не підтверджуються та вказаний розмір застави буде неспівмірним із встановленими під час розгляду клопотання обставинами.
Водночас внесення застави у розмірі 150 (сто п'тдесят) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 454200грн, на думку слідчого судді, з урахуванням майнового стану підозрюваної та обставин вчинення кримінального правопорушення, не порушує принцип пропорційності, не є явно непомірною для нього. Проте вона є значною та, на думку слідчого судді, цілком здатною забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного та виконанням покладених на нього процесуальних обов'язків.
При цьому, слідчий суддя вважає, що такий розмір застави здатен достатньою мірою забезпечити дієвість цього кримінального провадження і є розумним з огляду на необхідність виконання його завдань.
Крім того, в порядку ч. 5 ст. 194 КПК України, при визначенні запобіжного заходу, не пов'язаного з триманням під вартою, у зв'язку із встановленням ризиків перешкоджання кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає за необхідне покласти на підозрюваного такі обов'язки:
-прибувати за кожною вимогою слідчого, прокурора або суду;
-не відлучатися з населеного пункту, де вона проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду;
-утримуватись від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні, визначеними прокурором;
-здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд із України.
Такі обов'язки за своїм характером не будуть занадто обтяжливими для ОСОБА_5 і здатні запобігти реалізації встановлених вище слідчим суддею ризиків.
При цьому, незастосування обов'язку здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд із України, для запобігання встановленим ризикам, буде недостатнім, оскільки виконання покладених на підозрювану обов'язків буде залежати виключно від волі самої ОСОБА_5 .
4. Висновки за результатами розгляду клопотання
З урахуванням встановлених вище обставин кримінального правопорушення та наданих стороною обвинувачення доказів на підтвердження викладених у клопотанні доводів, що свідчать про набуття ОСОБА_5 статусу підозрюваної у кримінальному провадженні, про наявність обґрунтованої підозри щодо вчинення останньою інкримінованого кримінального правопорушення, про наявність достатніх підстав вважати, що існують ризики вчинення нею дій, передбачених п.п. 1, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, слідчий суддя дійшов до висновку про наявність обґрунтованих підстав для частково задоволення клопотання слідчого та обрання відносно підозрюваної запобіжного заходу у виді застави у розмірі 150 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а також того, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси підозрюваної з метою забезпечення кримінального провадження.
При цьому, слідчий суддя вважає за необхідне відзначити, що відповідно до положень статті 198 КПК України, висловлені в ухвалі слідчого судді, за результатами розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу, висновки щодо будь-яких обставин, які стосуються суті підозри не мають преюдиціального значення для суду під час судового розгляду або для слідчого чи прокурора під час цього або іншого кримінальних проваджень.
Керуючись ст. 177, 178, 182, 197 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання сторони обвинувачення - задовольнити частково.
Застосувати до підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді застави у розмірі 150 (сто п'тдесят) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 454200 (чотириста п'ятдесят чотири тисячі двісті) гривень.
Покласти на підозрювану ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 такі обов'язки:
-прибувати за кожною вимогою слідчого, прокурора або суду;
-не відлучатися з населеного пункту, де вона проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду;
-утримуватись від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні, визначеними прокурором;
-здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд із України;
Термін дії обов'язків, покладених на підозрювану, визначити у межах строку досудового розслідування - по 07.05.2025 (включно)
В іншій частині у задоволенні вимог клопотання - відмовити.
Сума застави може бути внесена підозрюваним або іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) у розмірі, визначеному в цій ухвалі, у національній грошовій одиниці України, на депозитний рахунок ТУ ДСА України у Дніпропетровській області.
Роз'яснити підозрюваноій, що не пізніше п'яти днів з дня застосування запобіжного заходу у виді застави вона зобов'язана внести кошти на відповідний рахунок або забезпечити їх внесення заставодавцем та надати документ, що це підтверджує, слідчому, прокурору, суду. З моменту застосування запобіжного заходу у виді застави, в тому числі до фактичного внесення коштів на відповідний рахунок, підозрювана зобов'язана виконувати покладені на неї обов'язки, пов'язані із застосуванням запобіжного заходу у виді застави.
Роз'яснити заставодавцю, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину та попередити його про обов'язки із забезпечення належної поведінки підозрюваної та її явки за викликом до слідчого, прокурора, суду, а також про наслідки не виконання цих обов'язків.
Роз'яснити підозрюваній та заставодавцю, що в разі невиконання обов'язків заставодавцем, а також, якщо підозрювана, будучи належним чином повідомленою, не з'явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомить про причини своєї неявки, або якщо порушить інші покладені на неї при застосуванні запобіжного заходу обов'язки, застава звертається в дохід держави. У разі звернення застави в дохід держави слідчий суддя, суд вирішує питання про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу.
Копію ухвали вручити прокурору, підозрюваній та захиснику.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Контроль за виконанням ухвали та покладених на підозрювану обов'язків покласти на прокурорів, що здійснюють процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні № 12025041230000582 від 01.03.2025 та слідчих, які здійснюють у ньому досудове розслідування.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення, а підозрюваною в той же строк з моменту отримання копії ухвали.
Повний текст ухвали складено та оголошено в залі судових засідань у приміщенні Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області 14.03.2025 о 15-40 год.
Слідчий суддя ОСОБА_13