10.03.2025 Єдиний унікальний № 371/171/25
провадження № 3/371/152/25
10 березня 2025 року м. Миронівка
ЄУН 371/171/25
Провадження № 3/371/152/25
Суддя Миронівського районного суду Київської області Капшук Л.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, порушену відносно ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса зареєстрованого місця проживання: квартира під номером АДРЕСА_1 , адреса місця перебування : будинок під номером АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ,
за ст.ст. 122-4, 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 30 січня 2025 року о 10 годині 56 хвилин, керуючи транспортним засобом автомобілем марки «марки «Opel», моделі «Astra», реєстраційний номер НОМЕР_2 , вулицею Яблунева села Матвіївка Обухівського району Київської області, не був уважним, не стежив за дорожньою обстановкою, відповідно не відреагував на її зміну, здійснив з'їзд у кювет, транспортний засіб зазнав механічних пошкоджень, після чого залишив місце дорожньо-транспортної пригоди.
Вказаними діями ОСОБА_1 порушила п.п. 2.3 б, 2.10 Правил дорожнього руху.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, до суду подав заяву з проханням проводити розгляд справи за його відсутності. У заяві вказав, що вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнає.
Відповідно до правил ст. 268 КУпАП, явка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст.ст. 122-4, 124 КУпАП не є обов'язковою, а тому справу про адміністративне правопорушення можливо розглянути за відсутності правопорушника.
У відповідності до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Таким чином, при розгляді справи про адміністративне правопорушення необхідно належно з'ясувати: чи було вчинене таке правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з п. 1.3. Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМ України від 10 жовтня 2001 року № 1306 (далі по тексту ПДР) учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил.
Пунктом 2.3 б ПДР передбачено, що для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний: бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Відповідно до п. 2.10 ПДР, у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний: а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
На підставі п. 1.9. ПДР передбачено, що особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП.
Стаття 122-4 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
За фактом вчинених правопорушень, за встановленою формою з урахуванням всіх вимог, передбачених ст. 256 КУпАП, а також Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 07 листопада № 1395, складено протоколи про адміністративне правопорушення.
До протоколу про адміністративне правопорушення, складеного за ст. 124 КУпАП, додано схему місця дорожньо-транспортної пригоди.
Згідно зі схемою місця ДТП недоліків в утриманні вулично-шляхової мережі, які стали супутньою причиною ДТП, не зафіксовано.
В діях ОСОБА_1 , якими порушено вимоги п.п. 2.3. б, 2.10 ПДР, є склади двох адміністративних правопорушень.
Мали місце адміністративні правопорушення, які полягають порушенні учасником дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу, та у залишенні місця дорожньо-транспортної пригоди.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень підтверджується даними письмових матеріалів справи: протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР1 № 234160, протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 234173, складених 30 січня 2025 року, схеми місця дорожньо-транспортної пригоди від 30 січня 2025 року, пояснень ОСОБА_1 від 30 січня 2025 року.
За вчинені правопорушення ОСОБА_1 підлягає адміністративній відповідальності за ст.ст. 122-4, 124 КУпАП.
Оцінені судом вищевказані докази отримані з дотриманням встановленого законом порядку та у передбачений законом спосіб. Відповідно відсутні будь-які сумніви у їх достовірності та істинності, вони є належними, допустимими та достатніми, а сукупність цих доказів є достатньою для прийняття відповідного процесуального рішення. Суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження в справі про адміністративне правопорушення, не вбачає будь-яких законних підстав ставити під сумнів достовірність зібраних у справі доказів.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Згідно з правилами ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність особи, що притягається до адміністративної відповідальності, не встановлено.
До правопорушника, в межах санкції ст. 122-4 КУпАП, необхідно застосувати стягнення у виді позбавлення права керування на строк один рік.
Стягнення за ст. 124 КУпАП накладається в межах санкції ст. 122-4 КУпАП, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст.ст. 23, 36, 122-4, 124, 245, 266, 280, 284 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4 та ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
За ст. 122-4 КУпАП у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік;
За ст. 124 КУпАП у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк шість місяців.
На підставі ст. 36 КУпАП, накласти на ОСОБА_1 адміністративне остаточне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме за ст. 122-4 КУпАП, у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік.
На підставі ст. 40-1 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору.
Судовий збір підлягає сплаті на рахунок ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, номер рахунку UА908999980313111256000026001, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Миронівський районний суд Київської області протягом десятиденного строку з дня винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Л.О. Капшук