Ухвала від 13.03.2025 по справі 363/1167/25

"13" березня 2025 р. Справа № 363/1167/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 березня 2025 року Вишгородський районний суд Київської області у складі:

судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

розглянув у відкритому судовому засіданні подання Вишгородського РУП ГУНП України в Київській області про встановлення адміністративного нагляду відносно

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактично проживаючого в АДРЕСА_1 , раніше судимого вироком Вишгородського районного суду Київської області від 24 липня 2017 року за ч. 2 ст. 263 КК України до 3 років позбавлення волі, звільненого 07 листопада 2020 року по відбуттю строку покарання,

встановив:

Начальник Вишгородського РУП ГУНП України в Київській області звернувся до суду про встановлення адміністративного нагляду. Подання мотивовано тим, що ОСОБА_4 07 листопада 2020 року звільнився з місць позбавлення волі. Після звільнення на шлях виправлення не став, неодноразово порушував громадський порядок, а саме: перебував в громадському місці в стані алкогольного сп'яніння, курив тютюнові вироби у забороненому законом місці, зберігав самогонний сурогат, здійснював продаж підакцизних товарів без акцизних марок. Просить вирішити питання про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 встановивши обмеження, передбачені ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

В судовому засіданні ОСОБА_4 не заперечував щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду, зобов'язався дотримуватись наступних обов'язків: не виходити з будинку з 22 год. до 06 год., не перебувати у місцях вживання спиртних напоїв, не відвідувати масові заходи, не виїжджати з району без повідомлення, здійснювати відмітку в поліції 4 рази на місяць.

В судовому засіданні прокурор Вишгородської окружної прокуратури ОСОБА_3 підтримав встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду.

З долучених до подання документів вбачається.

Відповідно наданої довідки з селищної ради за місцем проживання характеризується посередньо.

Вироком Вишгородського районного суду Київської області від 24 липня 2017 року засуджено ОСОБА_4 за ч. 2 ст. 263 КК України до покарання у виді 3 трьох років позбавлення волі.

Постановою по справі про адміністративне правопорушення серії ГБВ №942853 від 03 січня 2025 року ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1 (одного) неоподатковуваного мінімуму громадян, що становить 17 грн.

Постановою по справі про адміністративне правопорушення серії ГБВ №942854 від 03 січня 2025 року ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 175 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 3 (трьох) неоподатковуваних мінімумів громадян, що становить 51 грн.

Постановою по справі про адміністративне правопорушення серії ГБВ №942855 від 08 січня 2025 року ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 176 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 3 (трьох) неоподатковуваних мінімумів громадян, що становить 51 грн.

Постановою по справі про адміністративне правопорушення серії ГБВ №942860 від 14 лютого 2025 року ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 178 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 3 (трьох) неоподатковуваних мінімумів громадян, що становить 51 грн.

Дослідивши матеріали подання, суд приходить до висновку про необхідність задоволення подання, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд здійснюється міліцією. Осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, беруть на облік, фотографують, а у разі необхідності у них беруть відбитки пальців. Працівники міліції зобов'язані систематично контролювати поведінку цих осіб, запобігати порушенням ними громадського порядку та прав інших громадян і припиняти їх, проводити розшук осіб, які уникають адміністративного нагляду.

Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Відповідно до п. а ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставою для встановлення адміністративного нагляду є вирок суду, що набрав законної сили, - щодо осіб, зазначених у пунктах "г" статті 3 цього Закону.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд припиняється постановою судді за поданням начальника органу Національної поліції: у разі погашення або зняття судимості з особи, яка перебуває під наглядом; достроково, якщо піднаглядний перестав бути небезпечним для суспільства і позитивно характеризується за місцем роботи і проживання. В інших випадках адміністративний нагляд автоматично припиняється: після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом Національної поліції не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду; у разі засудження піднаглядного до позбавлення волі і направлення його до місця відбування покарання; у разі смерті піднаглядного.

Згідно п. 3 роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» за наявності підстав вважати, що особа залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд може бути продовжено за поданням відповідного органу внутрішніх справ визначеному ст. 5 Закону порядку щоразу ще на шість місяців, але загалом не більше строку, передбаченого законом для погашення або зняття судимості, на підставі якої він був встановлений.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 5, 6, 10 Закону України "Про встановлення адміністративного нагляду за особами, що звільнились з місць позбавлення волі", суд

постановив:

Подання начальника Вишгородського РУП ГУНП України в Київській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 задовольнити.

Встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на один рік з дня оголошення постанови.

Встановити ОСОБА_4 в період адміністративного нагляду наступні обмеження:

- заборонити вихід з квартири (будинку) за місцем проживання з 22.00 до 06.00,

- заборонити відвідувати місця вживання алкогольних напоїв,

- заборонити відвідувати масові заходи,

- заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста), без дозволу Вишгородського РУП ГУНП в Київській області,

- реєструватись в органах поліції чотири рази на місяць.

Постанова може бути оскаржена протягом семи діб з дня її винесення до Київського апеляційного суду через Вишгородський районний суд Київської області.

Суддя ОСОБА_1