Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/1343/25
14.03.2025 року м.Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Леньо В.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Виноградівського районного суду Закарпатської області справу про адміністративне правопорушення, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, мешканки АДРЕСА_1
за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП,
На розгляд судді Леньо В.В. передано справу про адміністративне правопорушення, запроваджену відносно ОСОБА_1 за ознаками ч.1 ст.204-1 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №329881 від 20.02.2025 року. За даними протоколу про адмінправопорушення, ОСОБА_1 звинувачується у вчиненні правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.204-1 КУпАП, а саме, звинувачується у спробі незаконного перетину державного кордону з України в Угорщину в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Вилок» без відповідних документів у порушення вимог ст.2 Закону України «Про громадянство України» , ст.2,3 ЗУ «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», п.2 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених Постановою КМУ від 27.01.1995 №57.
Так, за змістом протоколу 20.02.2025 о 20 годині 40 хвилин прикордонним нарядом "Перевірка документів" виявлено громадянку України ОСОБА_1 під час перетинання державного кордону на напрямку в'їзд в Україну в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Вилок» (знаходиться за адресою: Закарпатська обл., Берегівський р-н, смт Вилок, вул. Ракоці 142 (територія Вилоцької територіальної громади Берегівського району Закарпатської області), яка 20.02.2024 року на в'їзд в Україну використала для перетинання кордону закордонний паспорт громадянина Угорщини НОМЕР_1 вид.20.01.2016 року органом КЕККН на установчі дані ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В ході перевірки інформації, що міститься в базах даних ДПСУ та Державної міграційної служби України встановлено, дана особа є гр. України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , документована паспортом громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_2 виданий 25.06.2020 року. Своїми діями гр. України ОСОБА_1 порушила вимоги ч.1 ст. 2,3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», п.2 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою КМУ від 27.01.1995 року №57, тобто вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.204-1 КУпАП, а саме здійснила спробу незаконного перетину державного кордону Ураїни в пункті пропуску через державний кордон України без відповідного документу.
ОСОБА_1 у судове засідання не прибула. До суду подала клопотання про закриття провадження у справі, у зв'язку з тим, що поданий нею паспорт гр.Угорщини є дійсним, і користування таким не заборонено.
Вивчивши зміст протоколу, рапорту, дослідивши письмові докази у справі, суд вирішив наступне.
Діяння ОСОБА_1 кваліфіковано як спроба перетинання державного кордону України в пункті пропуску через державний кордон України без відповідних документів.
Сукупність зібраних у справі доказів не дозволяє з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, у справі не доведено ні події ні складу правопорушення, про вчинення якого складено Протокол та у вчиненні якого звинувачено ОСОБА_1 . Крім того, відсутні посилання чи будь-які інші відомості про те, що пред'явлений для паспортного контролю закордонний паспорт громадянина Угорщини НОМЕР_1 вид.20.01.2016 року органом КЕККН на установчі дані ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є недійсним чи таким, що містить недостовірні відомості, тобто таким, що не може використовуватись його власником на території України.
Відповідно до ст..280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Оцінивши досліджені докази за внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суддя не встановив існування події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП.
Відповідно до п.1.ч.1 ст.247 КУПАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Відтак, розпочате провадження в справі про адміністративне правопорушення за ознаками ч.1 ст.204-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю у зв'язку із відсутністю (недоведеністю) події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст..ст.251, 252, 247, 254-256, 280, 283 КУпАП, суддя
Провадження в справі про адміністративне правопорушення за ознаками ч.1 ст.204-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - закрити у зв'язку із відсутністю (недоведеністю) події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Закарпатського апеляційного суду.
СуддяВ. В. Леньо