Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/1336/25
14.03.2025 року м.Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Леньо В.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 виданий 06.04.2018 року, мешканця АДРЕСА_1 , за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.204-1 КУпАП,
До суду надійшла справа про адміністративне правопорушення, запроваджена відносно ОСОБА_1 , за ознаками ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 329882 від 19.02.2025 року.
Відповідно до протоколу ОСОБА_1 звинувачується у вчиненні правопорушення, відповідальність, за яке передбачено ч.1 ст.204-1 КУпАП, а саме - у спробі незаконного перетину державного кордону з України в Угорщину в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Вилок» без відповідних документів у порушення вимог ст.2 Закону України «Про громадянство України», ст.2, 3 ЗУ «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», п.2 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених Постановою КМУ від 27.01.1995 №57.
Так, за змістом протоколу 19.02.2025 о 22 годині 00 хвилин прикордонним нарядом "Перевірка документів" виявлено громадянина України ОСОБА_2 під час перетинання державного кордону на напрямку в'їзд в Україну в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Вилок» (знаходиться за адресою: Закарпатська обл., Берегівський р-н, смт Вилок, вул. Ракоці 142 (територія Вилоцької територіальної громади Берегівського району Закарпатської області), який 19.02.2024 року на в'їзд в Україну використав для перетинання кордону закордонний паспорт громадянина Угорщини НОМЕР_2 вид.07.02.2025 року органом MK на установчі дані ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та заперечував приналежність до українського громадянства, стверджуючи, що являється виключно громадянином Угорщини. В ході перевірки інформації, що міститься в базах даних ДПСУ та Державної міграційної служби України встановлено, дана особа є гр. України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , документована паспортом громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 виданий 06.04.2018 року. Тобто громадянин України ОСОБА_1 здійснив незаконне перетинання ДК в ППр із використанням документу, який не дає права громадянам України перетинати ДК, що підтверджується інформацією, що міститься в БД «Ризик».
У матеріалах справи міститься письмова заява ОСОБА_1 , у якій він просить розглядати справу без його участі. Про розгляд справи повідомлений належним чином.
Вивчивши зміст протоколу, рапорт, дослідивши письмові докази у справі, суд вирішив наступне.
Діяння ОСОБА_1 кваліфіковано як спроба перетинання державного кордону України в пункті пропуску через державний кордон України без відповідних документів.
Сукупність зібраних у справі доказів не дозволяє з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, у справі не доведено ні події, а ні складу правопорушення про вчинення якого складено протокол та у вчиненні якого звинувачено ОСОБА_1 .
Крім того, відсутні посилання чи будь-які інші відомості про те, що пред'явлений для паспортного контролю закордонний паспорт громадянина Угорщини НОМЕР_2 вид.07.02.2025 року органом MK на установчі дані ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є недійсним чи таким, що містить недостовірні відомості, тобто таким, що не може використовуватись його власником на території України.
Відповідно до приципів Європейської Конвенції "Про громадянство" від 06.11.1997 (ратифікованою Україною Законом від 20.09.2006), Україна зобов'язалася гарантувати права громадян із множинним громадянством, зокрема, ст. 17, відповідно до якої, визначаючи права та обов'язки, пов'язані із множинним громадянством: громадяни держави-учаcниці, які мають інше громадянство, мають на території держави учасниці, в якій вони проживають, ті самі права та обов'язки, як і інші громадяни держави-учасниці.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Оцінивши досліджені докази за внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суддя не встановив існування події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУПАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Відтак, розпочате провадження в справі про адміністративне правопорушення за ознаками ч. 1 ст.204-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 , підлягає закриттю у зв'язку із відсутністю (недоведеністю) події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 251, 252, 247, 254-256, 280, 283, 284 КУпАП, суддя
Провадження в справі про адміністративне правопорушення за ознаками ч. 1 ст. 204-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , закрити у зв'язку із відсутністю (недоведеністю) події і складу адміністративного правопорушення на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Закарпатського апеляційного суду.
СуддяВ. В. Леньо