Роздільнянський районний суд Одеської області
Справа № 511/771/25
Номер провадження: 1-в/511/41/25
14.03.2025 року Роздільнянський районний суд Одеської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
за участю:
особи, відносно якої винесено подання - ОСОБА_3 ,
представника Роздільнянського РВП ГУНП України в Одеській області - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Роздільна Одеської області подання начальника Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження - с. Виноградар Роздільнянського району Одеської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, раніше судимого;
1) 06.06.2008 року Роздільнянським районним судом Одеської області за ст.185 ч.2, 263 ч.1, 289 ч.1, 304, 70 КК України до 4 років позбавлення волі з застосуванням ст.75 КК України з іспитовим строком 3 роки;
2) 19.05.2011 року Роздільнянським районним судом Одеської області за ст.185 ч.2, ст.71 КК України, остаточно до 4 років 3 місяців позбавлення волі, звільнений 11.09.2013 р. на підставі ухвали Піщанського районного суду Вінницької області від 03.09.2013р. умовно-достроково на 1 рік 11 місяців 16 днів;
3) 12.02.2015 року Роздільнянським районним судом Одеської області за ст.289 ч.2, ст..71 КК України остаточно до 5 років 1 місяця позбавлення волі;
4) 18.11.2015 року Роздільнянським районним судом Одеської області за ст.115 ч.1 КК України до 9 років позбавлення волі , ухвалою апеляційного суду Одеської області вирок змінено та зараховано строк попереднього ув"язнення з 08.05.2015 року до 11.02.2016 року за ст.72 ч.5 КК України,
11.03.2025 року від Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області надійшло подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , який перебуває на обліку в Роздільнянському РВП, як особа, яка раніше засуджена Роздільнянським районним судом Одеської області від 18.11.2015 року за ч.1 ст.115 КК України, тобто за вчинення особливо тяжкого злочину, за яким йому було призначено покарання у виді 9 років позбавлення волі з відбуванням покарання в кримінально-виконавчій установі.
Подання обґрунтоване тим, що після звільнення з місць позбавлення волі в серпні 2023 року ОСОБА_3 , на шлях виправлення не став, продовжує систематично порушувати громадський порядок і права інших громадян, тобто наявні підстави , передбачені п.«в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» для встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Виходячи із змісту подання, просять встановити наступні обмеження: - заборонити вихід з будинку за адресою мешкання з 23:00 годин до 05:00 годин наступного дня не пов'язаного з офіційним працевлаштуванням; заборонити виїжджати за межі Роздільнянського району Одеської області без дозволу керівництва Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області; зобов'язати реєструватися у територіальних органах поліції за місцем постійного проживання один раз на місяць, згідно вказівок керівництва та з'являтися за викликом поліції у вказаний час для вирішення питань пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;заборонити відвідувати розважальні заклади , де реалізуються спиртні напої.
Представник Роздільнянського РВП ГУНП України в Одеській області - ОСОБА_6 в судовому засіданні підтримав подання та просив встановити адмінагляд відносно ОСОБА_3 .
Особа, відносно якої винесено подання, ОСОБА_3 не заперечував щодо задоволення подання, при цьому підтвердив, що він дійсно був раніше засуджений, був звільнений з місць позбавлення волі за закінченням строку покарання у серпні 2023 року. Проживає по АДРЕСА_1 . Після звільнення з місць позбавлення волі дійсно декілька разів притягувався до адміністративнох відповідальності.
Ознайомившись зі змістом подання, вивчивши документи та докази додані до нього, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, суд вважає, що подання Роздільнянського РВП ГУНП України в Одеській області підлягає задоволенню як обґрунтоване з наступних підстав.
Відповідно до Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року № 264/94-ВР (надалі -Закон України №264/94-ВР) із послідуючими змінами і доповненнями, який визначає умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки, встановлено, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами внутрішніх справ (ст.1).
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (ст.2 Закон).
Згідно п.«в» ст. 3 Закону України №264/94-ВР адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Підставами для встановлення адміністративного нагляду згідно п. «в» ст.4 Закону є: матеріали органів внутрішніх справ щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.
Згідно ст. 10 Закону України №264/94-ВР до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості (ст. 6 Закону).
Як вбачається з матеріалів доданих до подання, ОСОБА_3 був засуджений 18.11.2015 року Роздільнянським районним судом Одеської області за ч. 1 ст.115 КК України до 9 років позбавлення волі з відбуттям покарання в кримінально-виконавчій установі закритого типу.
Згідно до довідки серії ХЕР №00400 від 03.08.2023 року про звільнення ОСОБА_3 , слідує, що останній був звільнений з місць позбавлення волі 03 серпня 2023 року по закінченню строку покарання .
Після звільнення з місць позбавлення волі, ОСОБА_3 з жовтня 2024 року систематично порушував громадський порядок і права інших осіб, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: 08.10.2024 року, за ч. 2 ст.126 КУпАП, штраф-3400 грн; 08.10.2024 року, за ч. 1 ст.130 КУпАП, штраф - 17000 тисяч гривень; 09.10.2024 року, за ст.124 КУпАП, штраф850 гривень; 02.12.2024 року, за ч.1 зн.2 ст.173 КУпАП, штраф-170 грн; . 02.12.2024 р. за ч. 1 зн. 2 ст. 173 КУпАП, штраф- 170 гривень; 29.01.2025 р. за ч.3 зн.2 ст.173 КУпАП, штраф - 1020 грн; 21.02.2025 р. Роздільняським РВП направлені матеріали до суду з обвинувальним актом кримінального правопорушення ч.1 ст. 125 КК України номер провадження 12025166390000013 від 25.01.2025)
Таким чином, встановлено, що ОСОБА_3 будучи звільненим з місць позбавлення волі за вчинення злочину, на шлях виправлення не встав, а продовжує здійснювати адміністративні правопорушення, що свідчить про те, що він залишається небезпечним для суспільства, а тому подання начальника Роздільнянського РВП ГУНП України в Одеській області є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з одночасним встановленням обмежень відносно поведінки ОСОБА_3
Керуючись статтями 1, 2, 3, 4, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року № 264/94-ВР (із змінами), суд,
Подання начальника Роздільнянського РВП ГУНП України в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду , - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адміністративний нагляд строком на один рік та наступні обмеження:
- заборонити вихід з будинку, де він фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , з 23.00 години до 05.00 години ранку наступного дня, не пов'язаного з працевлаштуванням;
- заборонити виїжджати за межі Роздільнянського району Одеської області без дозволу керівництва Роздільнянського ВП ГУНП України в Одеській області;
- зобов'язати реєструватися у територіальних органах поліції за місцем постійного проживання один раз на місяць, згідно вказівок керівництва та з'являтися за викликом поліції у вказаний час для вирішення питань пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
- заборонити відвідувати розважальні заклади , де реалізуються спиртні напої.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Постанову суду надіслати для виконання начальнику органу Національної поліції за місцем проживання особи, щодо якої встановлено нагляд - Роздільнянського РВП ГУНП України в Одеській області.
Контроль за поведінкою піднаглядного ОСОБА_3 покласти на Роздільнянський РВП ГУНП України в Одеській області.
Роз'яснити ОСОБА_3 що у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду може ставиться питання про притягнення до відповідальності згідно з законодавством.
На ухвалу протягом семи днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного суду через Роздільнянський районний суд Одеської області.
Головуючий суддя ОСОБА_1