Ухвала від 06.03.2025 по справі 757/2183/25-к

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа №757/2183/25 Слідчий суддя в суді першої інстанції - ОСОБА_1

Провадження № 11-сс/824/2069/2025 Суддя-доповідач у суді апеляційної інстанції - ОСОБА_2

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 березня 2025 року Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду у складі:

головуючого судді ОСОБА_2 ,

суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

при секретарі судового засідання - ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали провадження за апеляційними скаргами прокурора у кримінальному провадженні № 42023000000001423 - прокурора першого відділу першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_6 та захисника ОСОБА_7 , яка діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_8 , на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 05 лютого 2025 року, щодо

ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уроджеця м. Ташкент, Республіки Узбекистан, громадянина України, народного депутата України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

який підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 332, ч. 1 ст. 366 КК України, -

за участю:

прокурора ОСОБА_6 ,

підозрюваного ОСОБА_8 ,

захисників ОСОБА_7 , ОСОБА_9 ,

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 05 лютого 2025 року відмовлено у задоволенні клопотання старшого слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_10 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні № 42023000000001423 від 29.08.2023 підозрюваному ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та застосовано до підозрюваного ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця Республіки Узбекистан, громадянина України, народного депутата України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, в межах строку досудового розслідування до 18 березня 2025 року.

Покладено на підозрюваного ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , обов'язки, зокрема:

- прибувати до суду, слідчих слідчої групи та прокурорів групи прокурорів у кримінальному провадженні № 42023000000001423 від 29.08.2023 за першою вимогою;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи.

Роз'яснено підозрюваному ОСОБА_8 , що в разі невиконання покладених на нього обов'язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід, а також накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Не погоджуючись з таким рішенням слідчого судді, прокурор відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_6 та захисник ОСОБА_7 , яка діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_8 , подали апеляційні скарги. Захисником ОСОБА_7 , також подано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 05 лютого 2025 року.

Прокурор відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_6 в поданій апеляційній скарзі просить, скасувати оскаржувану ухвалу слідчого судді та постановити нову ухвалу, якою задовольнити клопотання слідчого, погоджене прокурором, про застосування відносно підозрюваного ОСОБА_8 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця Республіки Узбекистан, громадянина України, народного депутата України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів.

У разі прийняття судом рішення щодо можливості застосування розміру застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним обов'язків, передбачених КПК України, визначити заставу у розмірі 33 025 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 100 000 000 гривень.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_8 у разі внесення застави такі обов'язки:

- прибувати до суду, слідчих слідчої групи та прокурорів групи прокурорів у кримінальному провадженні № 42023000000001423 від 29.08.2023 за першою вимогою;

- не відлучатися за межі м. Києва та Київської області, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свої паспорти для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;

утриматися від спілкування (поза проведенням процесуальних дій) зі свідками у кримінальному провадженні № 42023000000001423 від 29.08.2023

- носити електронний засіб контролю.

Захисник ОСОБА_7 , яка діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_8 , в поданій апеляційній скарзі просить, повторно дослідити докази, скасувати оскаржувану ухвалу слідчого судді та постановити нову ухвалу, якою відмовити у застосуванні запобіжного заходу.

На обґрунтування вимог апеляційної скарги прокурор зазначає, що оскаржувана ухвала слідчого судді підлягає скасуванню через невідповідність висновків суду, викладених у судовому рішенні, фактичним обставинам кримінального провадження, істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону.

Апелянт вказує на те, що підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_8 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 332, ч. 1 ст. 366 КК України, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені п. п 1-5 ст. 177 КПК України.

Також апелянт зазначає, що відповідно до ст. 178 КПК України, у ході досудового розслідування у кримінальному провадженні встановлено, що зібрані під час досудового розслідування докази є вагомими та підтверджують причетність ОСОБА_8 до вчинення ним злочинів, передбачених ч. 2 ст. 332, ч. 1 ст. 366 КК України.

Підозрюваний ОСОБА_8 вчинив тяжке кримінальне правопорушення (злочин), за яке законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до семи років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, тож тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_8 у разі визнання його винуватим у кримінальному правопорушенні (злочині), у вчиненні якого він підозрюється, є достатньою та співрозмірною для обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Вік та стан підозрюваного ОСОБА_8 дозволяють йому перебувати в слідчому ізоляторі під час досудового розслідування, що є необхідним для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного.

У органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що будь-який інший запобіжний захід, не пов'язаний із позбавленням волі, не може забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного ОСОБА_8 .

Застосування до підозрюваного ОСОБА_8 запобіжних заходів, таких як особисте зобов'язання та домашній арешт не забезпечать належної процесуальної поведінки підозрюваного, не зменшать наявність вищевказаних ризиків та не зможуть перешкодити їх реалізації.

Не можливе і застосування до підозрюваного ОСОБА_8 запобіжного заходу у вигляді особистої поруки, оскільки на момент повідомлення йому про підозру та звернення до слідчого судді із вказаним клопотанням до органу досудового розслідування не надійшло жодної заяви від осіб, які заслуговують на довіру, про обрання відносно підозрюваного саме такого запобіжного заходу.

Крім того, покладені відповідно до даних запобіжних заходів обов'язки не здатні будуть забезпечити усунення наявних ризиків, оскільки полягають у взятті зобов'язань здебільшого із самого підозрюваного, що у даному випадку, не може вважатись таким, що усуває ризики.

Слідчий суддя належним чином не оцінив докази, надані до клопотання про застосування запобіжного заходу з точки зору їх достатності та взаємозв'язку для прийняття рішення.

На обґрунтування вимог апеляційної скарги захисник ОСОБА_7 , яка діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_8 , зазначає, що слідча суддя помилково прийшла до висновку про обґрунтованість підозри.

Апелянт вказує на те, що сторона обвинувачення стверджує, що обґрунтованість підозри щодо вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень підтверджується сукупністю зібраних доказів, та надає їх вичерпний перелік. Проте, слідча суддя не надала оцінки цим доказам, а лише обмежилася цитуванням підозри. Слідча суддя не обґрунтувала свою незгоду з позицією захисту.

Описана у клопотанні слідства та у повідомленні про підозру фабула кримінального правопорушення у сукупності з наданими прокурорами матеріалами досудового розслідування вказують не лише на відсутність доказів, які об'єктивно пов'язують підозрюваного ОСОБА_8 з відповідним кримінальним правопорушенням, передбаченим як ч. 2 ст. 332 КК України, так і ч. 1 ст. 366 КК України, і на недостатність таких доказів, щоб виправдати подальше розслідування та застосування заходів забезпечення кримінального провадження, а й на відсутність самої події кримінального правопорушення.

На обґрунтування вимог клопотання про поновлення строків на апеляційне оскарження захисник ОСОБА_7 , яка діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_8 , зазначає, що у вказаний в короткому тексті ухвали слідчим суддею день 10.02.2025, проголошення повного тексту не відбулося через завантаження слідчих суддів. Про інші дати проголошення повного тексту ухвали сторона захисту не повідомлялась. Повний текст ухвали захиснику видано 14.02.2025, що підтверджується наявною в матеріалах судового провадження розпискою.

Захисниками ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , які діють в інтересах підозрюваного ОСОБА_8 , подано заперечення на апеляційну скаргу прокурора.

Заслухавши доповідь судді, доводи підозрюваного та його захиників, які підтримали подану апеляційну скаргу в інтересах підозрюваного ОСОБА_8 , просили її задовольнити в повному обсязі, з наведених в ній підстав, заперечували щодо задоволення апеляційної скарги прокурора, доводи прокурора, який заперечував проти задоволення апеляційної скарги захисника ОСОБА_7 , яка діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_8 , та просив задовольнити його апеляційну скаргу, з наведених в ній підстав, вивчивши матеріали судового провадження та перевіривши доводи апеляційних скарг прокурора та захисника, письмові заперечення сторони захисту, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги прокурора відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_6 та захисника ОСОБА_7 , яка діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_8 , не підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Відповідно до вимог пункту 3 ч. 2 ст. 395 КПК України апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді подається протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Згідно абзацу 2 ч. 3 ст. 395 КПК України, якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Строк апеляційного оскарження може бути поновлений, якщо причини його пропуску є поважними.

Згідно з ч. 1 ст. 117 КПК України пропущений із поважних причин строк повинен бути поновлений за клопотанням заінтересованої особи ухвалою слідчого судді, суду.

З урахуванням обставин, щодо пропуску строку на апеляційне оскарження ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 05 лютого 2025 року, які викладені в клопотанні захисника ОСОБА_7 , яка діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_8 ,колегія суддів вважає їх поважними, на підставі чого приходить до висновку щодо поновлення строку на апеляційне оскарження вказаної ухвали.

Як вбачається з матеріалів судового провадження, Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42023000000001423 від 29.08.2023, за підозрою ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 332 КК України та за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України «Про статус народного депутата України» народний депутат України є обраний відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України» представник Українського народу у Верховній Раді України і уповноважений ним протягом строку депутатських повноважень здійснювати повноваження, передбачені Конституцією України та законами України.

Стороною обвинувачення встановлено, що ОСОБА_8 обрано по загальнодержавному багатомандатному округу № 14 та згідно із Законом України «Про вибори народних депутатів України». ОСОБА_8 обраний народним депутатом України від політичної партії «Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"» та є народним депутатом України IX скликання.

ОСОБА_8 29.08.2019 склав присягу народного депутата України перед Верховною Радою України на вірність Україні, зобов'язався всіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу, присягнувши додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників.

Того самого дня, 29.08.2019, ОСОБА_8 , скріпивши текст присяги особистим підписом, відповідно до вимог ст. 2 Закону України «Про статус народного депутата України» як представник Українського народу у Верховній Раді України набув повноважень народного депутата України ІХ скликання, передбачених Конституцією України та законами України.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про статус народного депутата України» ніхто не має права обмежувати повноваження народного депутата, крім випадків, передбачених Конституцією України, цим та іншими законами України.

Повноваження народного депутата та його конституційні права і свободи не можуть бути обмежені в умовах воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Держава гарантує народному депутату необхідні умови для ефективного здійснення ним депутатських повноважень. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності та їх підпорядкування, забезпечують умови для здійснення народним депутатом своїх повноважень у межах та в порядку, визначених Конституцією України, цим та іншими законами України, а громадські організації та політичні партії можуть сприяти йому в цьому.

Відповідно до ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності є обов'язком громадян України, які відбувають військову службу відповідно до закону.

Статтею 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Однією з причин встановлення передбачених ст. 33 Конституції України обмежень вільного залишення території України громадянами України чоловічої статі віком від 18 до 60 років є введення воєнного стану, а також оголошення і проведення загальної мобілізації на території України, оскільки захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов'язком громадян України, які повинні виконувати військовий обов'язок згідно із законодавством (ст. 65 Конституції України, ч. 4 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», ч. 6 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 та Законом України від 24.02.2022 № 2102-ХІ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України з 05 години 30 хвилин 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан строком на 30 днів, який неодноразово продовжувався Указами Президента України та триває до цього часу.

Так, відповідно до п. 2 Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, Командуванню об'єднаних сил Збройних Сил України, командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з'єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

Крім того, у п. 3 цього Указу зазначено, що у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені, зокрема, ст. 33 Конституції України, тобто право кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, на свободу пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (у тому числі зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 № 27) (далі - Правила), право перетинання державного кордону України військовозобов'язаним особам надано лише з окремих документально підтверджених підстав.

Ураховуючи викладене, виникли обмеження щодо вільного залишення території України громадянами України чоловічої статі віком від 18 до 60 років державного кордону України.

Незважаючи на це, на початку липня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 14.07.2022, у ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , які усвідомлювали, що в умовах воєнного стану вони є особами призовного віку, яким виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за не встановлених обставин не пізніше 14.07.2022 ОСОБА_11 і ОСОБА_12 звернулися до ОСОБА_8 з проханням посприяти у їх виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку липня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 14.07.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_11 і ОСОБА_12 , у яких не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаних осіб через державний кордон України з використанням свого службового становища, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_11 і ОСОБА_12 мають намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , перебуваючи з 03.07.2022 по 29.07.2022 за кордоном, усвідомлюючи що ОСОБА_11 і ОСОБА_12 не будуть здійснювати його супровід під час перетинання державного кордону в якості водіїв, не пізніше 14.07.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаних осіб, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водіїв при перетині державного кордону України громадянами ОСОБА_11 і ОСОБА_12 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_11 і ОСОБА_12 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказані особи не будуть здійснювати його супровід у якості водіїв під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/114747 від 14.07.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 19.07.2022 о 18 год. 53 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_8 № 175д9/15-2022/114747 від 14.07.2022 в пункті перетину Державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_11 і ОСОБА_12 через державний кордон України на транспортному засобі марки «MERСEDES», реєстраційний номер НОМЕР_1 , незважаючи на відсутність народного депутата України ОСОБА_8 та фактичне нездійснення ними супроводу цієї особи, яка на той час вже перебувала за кордоном, оскільки 03.07.2022 о 07 год 54 хв ОСОБА_8 на транспортному засобі марки «AUDI», реєстраційний номер НОМЕР_2 , перетнув державний кордон України в пункті перетину державного кордону України «Лужанка».

У подальшому ОСОБА_12 повернувся до України 29.07.2022 на транспортному засобі марки «BENTLEY», реєстраційний номер НОМЕР_3 . ОСОБА_11 повернувся до України 29.07.2022 на транспортному засобі марки «MERСEDES», реєстраційний номер НОМЕР_1 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку липня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 14.07.2022, з використанням свого службового становища організував незаконне переправлення ОСОБА_11 і ОСОБА_12 через державний кордон України.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого щодо кількох осіб, службовою особою з використанням службового становища, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

Окрім того, на початку липня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 14.07.2022, у ОСОБА_11 і ОСОБА_12 , які усвідомлювали, що в умовах воєнного стану вони є особами призовного віку, яким виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 14.07.2022 ОСОБА_11 і ОСОБА_12 звернулися до ОСОБА_8 з проханням посприяти у їх виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку липня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 14.07.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_11 і ОСОБА_12 , у яких не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаних осіб через державний кордон України з використанням свого службового становища, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_11 і ОСОБА_12 мають намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , перебуваючи з 03.07.2022 по 29.07.2022 за кордоном, усвідомлюючи що ОСОБА_11 та ОСОБА_12 не будуть здійснювати його супровід під час перетинання державного кордону в якості водіїв, не пізніше 14.07.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаних осіб, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водіїв при перетині державного кордону України громадянами ОСОБА_11 і ОСОБА_12 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_11 та ОСОБА_12 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказані особи не будуть здійснювати його супровід у якості водіїв під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/114747 від 14.07.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 19.07.2022 о 18 год. 53 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_8 № 175д9/15-2022/114747 від 14.07.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_11 і ОСОБА_12 через державний кордон України на транспортному засобі марки «MERСEDES», реєстраційний номер НОМЕР_1 , незважаючи на відсутність народного депутата України ОСОБА_8 та фактичне нездійснення ними супроводу цієї особи, яка на той час вже перебувала за кордоном, оскільки 03.07.2022 о 07 год. 54 хв. ОСОБА_8 на транспортному засобі марки «AUDI», реєстраційний номер НОМЕР_2 , перетнув державний кордон України в пункті перетину державного кордону України «Лужанка».

У подальшому ОСОБА_12 повернувся до України 29.07.2022 на транспортному засобі марки «BENTLEY», реєстраційний номер НОМЕР_3 . ОСОБА_11 повернувся до України 29.07.2022 на транспортному засобі марки «MERСEDES», реєстраційний номер НОМЕР_1 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку липня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 14.07.2022, з використанням свого службового становища організував незаконне переправлення ОСОБА_11 і ОСОБА_12 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

У подальшому, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 04.08.2022, у ОСОБА_13 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 04.08.2022 ОСОБА_13 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку серпня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 04.08.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_13 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_13 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_13 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 04.08.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю цієї особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_13 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_13 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/128714 від 04.08.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 06.08.2022 о 19 год. 35 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_8 № 175д9/15-2022/128714 від 04.08.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_13 через державний кордон України на транспортному засобі марки «LINCOLN», реєстраційний номер НОМЕР_4 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 у якості водія, оскільки ОСОБА_8 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.

У подальшому ОСОБА_13 повернувся до України 17.08.2022 на транспортному засобі марки «LINCOLN», реєстраційний номер НОМЕР_4 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 04.08.2022, з використанням свого службового становища організував незаконне переправлення ОСОБА_13 через державний кордон України.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

Також на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 04.08.2022, у ОСОБА_13 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 04.08.2022 ОСОБА_13 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку серпня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 04.08.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_13 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_13 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_13 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 04.08.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю цієї особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_13 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_13 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/128714 від 04.08.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 06.08.2022 о 19 год. 35 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_8 № 175д9/15-2022/128714 від 04.08.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_13 через державний кордон України на транспортному засобі марки «LINCOLN», реєстраційний номер НОМЕР_4 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 у якості водія, оскільки ОСОБА_8 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.

У подальшому ОСОБА_13 повернувся до України 17.08.2022 на транспортному засобі марки «LINCOLN», реєстраційний номер НОМЕР_4 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 04.08.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_13 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

Надалі, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 04.08.2022, у ОСОБА_14 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 04.08.2022 ОСОБА_14 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку серпня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 04.08.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_14 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_14 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_14 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 04.08.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_14 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_14 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/128840 від 04.08.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 09.08.2022 о 16 год. 36 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_8 № 175д9/15-2022/128840 від 04.08.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_14 через державний кордон України на транспортному засобі марки «PEUGEOT», реєстраційний номер НОМЕР_5 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 у якості водія, оскільки ОСОБА_8 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.

У подальшому ОСОБА_14 повернувся до України 11.08.2022 на транспортному засобі марки «PEUGEOT», реєстраційний номер НОМЕР_5 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 04.08.2022, з використанням свого службового становища організував незаконне переправлення ОСОБА_14 через державний кордон України.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

У подальшому, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 04.08.2022, у ОСОБА_14 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 04.08.2022 ОСОБА_14 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку серпня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 04.08.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_14 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_14 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_14 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 04.08.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_14 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_14 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/128840 від 04.08.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 09.08.2022 о 16 год. 36 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_8 № 175д9/15-2022/128840 від 04.08.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_14 через державний кордон України на транспортному засобі марки «PEUGEOT», реєстраційний номер НОМЕР_5 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 , у якості водія, оскільки ОСОБА_8 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.

У подальшому ОСОБА_14 повернувся до України 11.08.2022 на транспортному засобі марки «PEUGEOT», реєстраційний номер НОМЕР_5 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 04.08.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_14 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

Окрім того, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 08.08.2022, у ОСОБА_15 , ОСОБА_16 і ОСОБА_12 , які усвідомлювали, що в умовах воєнного стану вони є особами призовного віку, яким виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб та за не встановлених обставин не пізніше 08.08.2022 ОСОБА_15 , ОСОБА_16 і ОСОБА_12 звернулися до ОСОБА_8 з проханням посприяти у їх виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку серпня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 08.08.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_15 , ОСОБА_16 і ОСОБА_12 , у яких не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаних осіб через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_15 , ОСОБА_16 і ОСОБА_12 мають намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , озуміючи, що ОСОБА_15 , ОСОБА_16 і ОСОБА_12 не будуть здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, не пізніше 08.08.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаних осіб, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водіїв при перетині державного кордону України громадянами ОСОБА_15 , ОСОБА_16 і ОСОБА_12 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_15 , ОСОБА_16 і ОСОБА_12 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказані особи не будуть здійснювати його супровід у якості водіїв під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/130512 від 08.08.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 12.08.2022 о 13 год. 57 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_8 № 175д9/15-2022/130512 від 08.08.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_15 , ОСОБА_16 та ОСОБА_12 через державний кордон України на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_6 незважаючи на відсутність народного депутата України ОСОБА_8 та фактичне нездійснення ними супроводу даної особи, яка на той час вже перебувала за кордоном, оскільки 11.08.2022 о 19 год. 53 хв. ОСОБА_8 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_7 перетнув державний кордон України в пункті перетину державного кордону України «Устилуг».

У подальшому ОСОБА_12 повернувся до України 13.08.2022 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_6 , ОСОБА_15 повернувся до України 11.09.2022 на транспортному засобі марки «FORD» реєстраційний номер НОМЕР_8 .

ОСОБА_16 до цього часу на територію України не повернувся.

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 08.08.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_15 , ОСОБА_16 та ОСОБА_12 через державний кордон України.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого щодо кількох осіб, службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

Окрім того, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 08.08.2022, у ОСОБА_15 , ОСОБА_16 і ОСОБА_12 , які усвідомлювали, що в умовах воєнного стану вони є особами призовного віку, яким виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб та за не встановлених обставин не пізніше 08.08.2022 ОСОБА_15 , ОСОБА_16 і ОСОБА_12 звернулися до ОСОБА_8 з проханням посприяти у їх виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку серпня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 08.08.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_15 , ОСОБА_16 і ОСОБА_12 , у яких не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаних осіб через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_15 , ОСОБА_16 і ОСОБА_12 мають намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_15 , ОСОБА_16 і ОСОБА_12 не будуть здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, не пізніше 08.08.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаних осіб, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водіїв при перетині державного кордону України громадянами ОСОБА_15 , ОСОБА_16 і ОСОБА_12 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_15 , ОСОБА_16 і ОСОБА_12 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказані особи не будуть здійснювати його супровід у якості водіїв під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/130512 від 08.08.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 12.08.2022 о 13 год. 57 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_8 № 175д9/15-2022/130512 від 08.08.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_15 , ОСОБА_16 та ОСОБА_12 через державний кордон України на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_6 , незважаючи на відсутність народного депутата України ОСОБА_8 та фактичне нездійснення ними супроводу даної особи, яка на той час вже перебувала за кордоном, оскільки 11.08.2022 о 19 год. 53 хв. ОСОБА_8 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_7 перетнув державний кордон України в пункті перетину державного кордону України «Устилуг».

У подальшому ОСОБА_12 повернувся до України 13.08.2022 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_6 , ОСОБА_15 повернувся до України 11.09.2022 на транспортному засобі марки «FORD», реєстраційний номер НОМЕР_8 .

ОСОБА_16 до цього часу на територію України не повернувся.

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 08.08.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_15 , ОСОБА_16 та ОСОБА_12 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

У подальшому, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 08.08.2022 уОСОБА_17 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 08.08.2022 ОСОБА_17 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку серпня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 08.08.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_17 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_17 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_17 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, не пізніше 08.08.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_17 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_17 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/130760 від 08.08.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 12.08.2022 о 13 год. 56 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_8 № 175д9/15-2022/130760 від 08.08.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_17 через державний кордон України на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_6 , незважаючи на відсутність народного депутата України ОСОБА_8 та фактичне нездійснення ОСОБА_17 супроводу даної особи, яка на той час вже перебувала за кордоном, оскільки 11.08.2022 о 19 год. 53 хв. ОСОБА_8 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_7 , перетнув державний кордон України в пункті перетину державного кордону України «Устилуг».

У подальшому ОСОБА_17 повернувся до України 24.09.2022 на транспортному засобі марки «CITROEN», реєстраційний номер НОМЕР_9 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 08.08.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_17 через державний кордон України.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

У подальшому, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 08.08.2022 у ОСОБА_17 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 08.08.2022 ОСОБА_17 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку серпня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 08.08.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_17 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_17 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_17 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, не пізніше 08.08.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_17 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_17 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/130760 від 08.08.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 12.08.2022 о 13 год. 56 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_8 № 175д9/15-2022/130760 від 08.08.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_17 через державний кордон України на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_6 , незважаючи на відсутність народного депутата України ОСОБА_8 та фактичне нездійснення ОСОБА_17 супроводу даної особи, яка на той час вже перебувала за кордоном, оскільки 11.08.2022 о 19 год. 53 хв. ОСОБА_8 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_7 , перетнув державний кордон України в пункті перетину державного кордону України «Устилуг».

У подальшому ОСОБА_17 повернувся до України 24.09.2022 на транспортному засобі марки «CITROEN», реєстраційний номер НОМЕР_9 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 08.08.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_17 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Таким чином, ОСОБА_8 , підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

Надалі, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 18.08.2022, у ОСОБА_18 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 18.08.2022 ОСОБА_18 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку серпня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 18.08.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_18 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_18 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_18 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 18.08.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, в який вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_18 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_18 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/137554 від 18.08.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 26.08.2022 о 17 год. 51 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_8 № 175д9/15-2022/137554 від 18.08.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_18 через державний кордон України на транспортному засобі марки «LAND ROVER», реєстраційний номер НОМЕР_10 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 , у якості водія, оскільки ОСОБА_8 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.

У подальшому ОСОБА_18 повернувся до України 30.10.2022 на транспортному засобі марки «LAND ROVER», реєстраційний номер НОМЕР_10 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 18.08.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_18 через державний кордон України.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

Надалі, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 18.08.2022, у ОСОБА_18 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 18.08.2022 ОСОБА_18 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку серпня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 18.08.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_18 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_18 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_18 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 18.08.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, в який вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_18 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_18 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/137554 від 18.08.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 26.08.2022 о 17 год. 51 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_8 № 175д9/15-2022/137554 від 18.08.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_18 через державний кордон України на транспортному засобі марки «LAND ROVER», реєстраційний номер НОМЕР_10 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 , у якості водія, оскільки ОСОБА_8 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.

У подальшому ОСОБА_18 повернувся до України 30.10.2022 на транспортному засобі марки «LAND ROVER», реєстраційний номер НОМЕР_10 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 18.08.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_18 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

Надалі, наприкінці вересня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 26.09.2022, у ОСОБА_19 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 26.09.2022 ОСОБА_19 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку вересня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 26.09.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_19 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_19 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_19 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 26.09.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_19 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_19 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/162723 від 26.09.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 06.10.2022 о 16 год. 02 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_8 № 175д9/15-2022/162723 від 26.09.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_19 через державний кордон України на транспортному засобі марки «VOLKSWAGEN», реєстраційний номер НОМЕР_11 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 , у якості водія, оскільки ОСОБА_8 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.

У подальшому ОСОБА_19 повернувся до України 14.10.2022 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_12 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, наприкінці вересня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 26.09.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_19 через державний кордон України.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

Надалі, наприкінці вересня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 26.09.2022, у ОСОБА_19 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 26.09.2022 ОСОБА_19 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку вересня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 26.09.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_19 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_19 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_19 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 26.09.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_19 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_19 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/162723 від 26.09.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 06.10.2022 о 16 год. 02 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_8 № 175д9/15-2022/162723 від 26.09.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_19 через державний кордон України на транспортному засобі марки «VOLKSWAGEN», реєстраційний номер НОМЕР_11 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 , у якості водія, оскільки ОСОБА_8 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.

У подальшому ОСОБА_19 повернувся до України 14.10.2022 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_12 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, наприкінці вересня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 26.09.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_19 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

Надалі, на початку жовтня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 10.10.2022, у ОСОБА_20 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 10.10.2022 ОСОБА_20 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку жовтня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 10.10.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_20 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_20 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_20 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 10.10.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю зазначеної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_20 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_20 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/171296 від 10.10.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 12.10.2022 о 23 год. 03 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_8 № 175д9/15-2022/171296 від 10.10.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_20 через державний кордон України на транспортному засобі марки «MERСEDES», реєстраційний номер НОМЕР_13 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 , у якості водія, оскільки ОСОБА_8 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.

У подальшому ОСОБА_20 повернувся до України 20.10.2022 на транспортному засобі марки «MERСEDES», реєстраційний номер НОМЕР_13 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, наприкінці жовтня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 10.10.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_20 через державний кордон України.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

Надалі, на початку жовтня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 10.10.2022, у ОСОБА_20 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 10.10.2022 ОСОБА_20 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку жовтня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 10.10.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_20 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_20 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_20 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 10.10.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю зазначеної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_20 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_20 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/171296 від 10.10.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 12.10.2022 о 23 год. 03 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_8 № 175д9/15-2022/171296 від 10.10.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_20 через державний кордон України на транспортному засобі марки «MERСEDES», реєстраційний номер НОМЕР_13 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 , у якості водія, оскільки ОСОБА_8 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.

У подальшому ОСОБА_20 повернувся до України 20.10.2022 на транспортному засобі марки «MERСEDES», реєстраційний номер НОМЕР_13 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, наприкінці жовтня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 10.10.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_20 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

Надалі, на початку жовтня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 18.10.2022, у ОСОБА_21 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 18.10.2022 ОСОБА_21 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку жовтня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 18.10.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_21 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_21 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_21 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 18.10.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_21 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_21 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/175113 від 18.10.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 21.10.2022 о 17 год. 04 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_8 № 175д9/15-2022/175113 від 18.10.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_21 через державний кордон України на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_14 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 , у якості водія, оскільки ОСОБА_8 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.

У подальшому ОСОБА_21 повернувся до України 27.10.2022 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_14 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, наприкінці жовтня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 18.10.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_21 через державний кордон України.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

Надалі, на початку жовтня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 18.10.2022, у ОСОБА_21 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 18.10.2022 ОСОБА_21 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку жовтня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 18.10.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_21 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_21 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_21 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 18.10.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_21 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_21 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/175113 від 18.10.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 21.10.2022 о 17 год. 04 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_8 № 175д9/15-2022/175113 від 18.10.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_21 через державний кордон України на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_14 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 , у якості водія, оскільки ОСОБА_8 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.

У подальшому ОСОБА_21 повернувся до України 27.10.2022 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_14 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, наприкінці жовтня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 18.10.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_21 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

В листопаді 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 16.11.2022, у ОСОБА_20 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 16.11.2022 ОСОБА_20 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у їх виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України в листопадаі 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 16.11.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_20 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_20 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 розуміючи, що ОСОБА_20 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 16.11.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, в який вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_20 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_20 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного, оскільки такий виїзд не здійснював, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/195244 від 16.11.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 16.11.2022 о 18 год. 47 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_8 № 175д9/15-2022/195244 від 16.11.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_20 через державний кордон України на транспортному засобі марки «AUDI», реєстраційний номер НОМЕР_15 , який не здійснював супровід народного депутата України у якості водія, оскільки ОСОБА_8 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.

У подальшому ОСОБА_20 повернувся до України 21.11.2022 на транспортному засобі марки «AUDI», реєстраційний номер НОМЕР_15 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України, на початку листопада 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 16.11.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_20 через державний кордон України.

Таким чином, своїми умисними протиправними діями, що полягали в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

На початку листопада 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 16.11.2022, у ОСОБА_20 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 16.11.2022 ОСОБА_20 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у їх виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку листопада 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 16.11.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_20 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_20 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 розуміючи, що ОСОБА_20 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 16.11.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, в який вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_20 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_20 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного, оскільки такий виїзд не здійснював, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/195244 від 16.11.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 16.11.2022 о 18 год. 47 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_8 № 175д9/15-2022/195244 від 16.11.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_20 через державний кордон України на транспортному засобі марки «AUDI», реєстраційний номер НОМЕР_15 , який не здійснював супровід народного депутата України у якості водія, оскільки ОСОБА_8 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.

У подальшому ОСОБА_20 повернувся до України 21.11.2022 на транспортному засобі марки «AUDI», реєстраційний номер НОМЕР_15 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України, на початку листопада 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 16.11.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_20 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

В грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 27.12.2022, у ОСОБА_15 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 27.12.2022 ОСОБА_15 , звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в грудні 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 27.12.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_15 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_15 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 перебуваючи з 21.12.2022 по 11.01.2023 за кордоном, усвідомлюючи, що ОСОБА_15 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону у якості водія, не пізніше 27.12.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, в який вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_15 .

У подальшому ОСОБА_8 перебуваючи за кордоном з 21.12.2022 по 11.01.2023, продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_15 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/223373 від 27.12.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 30.12.2022 о 03 год 01 хв, службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України №175д9/15-2022/223373 від 27.12.2022 в пункті перетину державного кордону України «Угринів» здійснили пропуск ОСОБА_15 через державний кордон України на транспортному засобі марки «GMC YUKON» реєстраційний номер НОМЕР_16 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 , у якості водія, оскільки останній з 21.12.2022 по 11.01.2023 перебував за кордоном.

У подальшому ОСОБА_15 повернувся до України 01.03.2023 на транспортному засобі марки «FORD» реєстраційний номер НОМЕР_17 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебуванням за його межами, в грудні 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 27.12.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_15 через державний кордон України.

Таким чином, своїми умисними протиправними діями, що полягали в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

В грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 27.12.2022, у ОСОБА_15 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 27.12.2022 ОСОБА_15 , звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в грудні 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 27.12.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_15 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_15 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 перебуваючи з 21.12.2022 по 11.01.2023 за кордоном, усвідомлюючи, що ОСОБА_15 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону у якості водія, не пізніше 27.12.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, в який вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_15 .

У подальшому ОСОБА_8 перебуваючи за кордоном з 21.12.2022 по 11.01.2023, продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_15 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/223373 від 27.12.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 30.12.2022 о 03 год 01 хв, службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України №175д9/15-2022/223373 від 27.12.2022 в пункті перетину державного кордону України «Угринів» здійснили пропуск ОСОБА_15 через державний кордон України на транспортному засобі марки «GMC YUKON» реєстраційний номер НОМЕР_16 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 , у якості водія, оскільки останній з 21.12.2022 по 11.01.2023 перебував за кордоном.

У подальшому ОСОБА_15 повернувся до України 01.03.2023 на транспортному засобі марки «FORD» реєстраційний номер НОМЕР_17 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебуванням за його межами, в грудні 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 27.12.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_15 через державний кордон Українии шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

В грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 29.12.2022, у ОСОБА_22 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 29.12.2022, ОСОБА_22 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в грудні 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 29.12.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_22 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_22 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 перебуваючи з 21.12.2022 по 11.01.2023 за кордоном, усвідомлюючи, що ОСОБА_22 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону у якості водія, не пізніше 29.12.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, в який вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_22 .

У подальшому ОСОБА_8 перебуваючи за кордоном з 21.12.2022 по 11.01.2023, продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_23 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет №175д9/15-2022/225127 від 29.12.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 30.12.2022 о 15 год 02 хв, службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України №175д9/15-2022/225127 від 29.12.2022 в пункті перетину державного кордону України «Лужанка» здійснили пропуск ОСОБА_22 через державний кордон України на транспортному засобі марки «VOLKSWAGEN», реєстраційний номер НОМЕР_18 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 , у якості водія, оскільки останній з 21.12.2022 по 11.01.2023 перебував за кордоном.

У подальшому ОСОБА_22 повернувся до України 24.01.2023 на транспортному засобі марки «VOLKSWAGEN», реєстраційний номер НОМЕР_18 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебуванням за його межами, в грудні 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 29.12.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_22 через державний кордон України.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

В грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 29.12.2022, у ОСОБА_22 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 29.12.2022, ОСОБА_22 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в грудні 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 29.12.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_22 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_22 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 перебуваючи з 21.12.2022 по 11.01.2023 за кордоном, усвідомлюючи, що ОСОБА_22 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону у якості водія, не пізніше 29.12.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, в який вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_22 .

У подальшому ОСОБА_8 перебуваючи за кордоном з 21.12.2022 по 11.01.2023, продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_23 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет №175д9/15-2022/225127 від 29.12.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 30.12.2022 о 15 год 02 хв, службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України №175д9/15-2022/225127 від 29.12.2022 в пункті перетину державного кордону України «Лужанка» здійснили пропуск ОСОБА_22 через державний кордон України на транспортному засобі марки «VOLKSWAGEN», реєстраційний номер НОМЕР_18 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 , у якості водія, оскільки останній з 21.12.2022 по 11.01.2023 перебував за кордоном.

У подальшому ОСОБА_22 повернувся до України 24.01.2023 на транспортному засобі марки «VOLKSWAGEN», реєстраційний номер НОМЕР_18 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебуванням за його межами, в грудні 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 29.12.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_22 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

В грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 29.12.2022, у ОСОБА_24 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 29.12.2022 ОСОБА_24 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в грудні 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 29.12.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_24 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_24 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , перебуваючи з 21.12.2022 по 11.01.2023 за кордоном, усвідомлюючи, що ОСОБА_24 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону у якості водія, не пізніше 29.12.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_24 .

У подальшому ОСОБА_8 перебуваючи за кордоном з 21.12.2022 по 11.01.2023, продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_24 через державний кордон України з використанням свого службового становища, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/225207 від 29.12.2022 надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 30.12.2022 о 15 год. 03 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України № 175д9/15-2022/225207 від 29.12.2022 в пункті перетину державного кордону України «Лужанка» здійснили пропуск ОСОБА_24 через державний кордон України на транспортному засобі марки «VOLKSWAGEN», реєстраційний номер НОМЕР_18 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 , у якості водія, оскільки останній з 21.12.2022 по 11.01.2023 перебував за кордоном.

У подальшому ОСОБА_24 повернувся до України 24.01.2023 на транспортному засобі марки «VOLKSWAGEN», реєстраційний номер НОМЕР_18 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебуванням за його межами, в грудні 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 29.12.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_24 через державний кордон України.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

В грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 29.12.2022, у ОСОБА_24 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 29.12.2022 ОСОБА_24 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в грудні 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 29.12.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_24 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_24 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , перебуваючи з 21.12.2022 по 11.01.2023 за кордоном, усвідомлюючи, що ОСОБА_24 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону у якості водія, не пізніше 29.12.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_24 .

У подальшому ОСОБА_8 перебуваючи за кордоном з 21.12.2022 по 11.01.2023, продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_24 через державний кордон України з використанням свого службового становища, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/225207 від 29.12.2022 надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 30.12.2022 о 15 год. 03 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України № 175д9/15-2022/225207 від 29.12.2022 в пункті перетину державного кордону України «Лужанка» здійснили пропуск ОСОБА_24 через державний кордон України на транспортному засобі марки «VOLKSWAGEN», реєстраційний номер НОМЕР_18 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 , у якості водія, оскільки останній з 21.12.2022 по 11.01.2023 перебував за кордоном.

У подальшому ОСОБА_24 повернувся до України 24.01.2023 на транспортному засобі марки «VOLKSWAGEN», реєстраційний номер НОМЕР_18 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебуванням за його межами, в грудні 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 29.12.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_24 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

В грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 28.12.2022, у ОСОБА_25 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 28.12.2022 ОСОБА_25 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в грудні 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 28.12.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_25 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_25 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , перебуваючи з 21.12.2022 по 11.01.2023 за кордоном, усвідомлюючи, що ОСОБА_25 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону у якості водія, не пізніше 28.12.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_25 .

У подальшому ОСОБА_8 перебуваючи за кордоном з 21.12.2022 по 11.01.2023 продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_25 через державний кордон України з використанням свого службового становища, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/224173 від 28.12.2022 надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 31.12.2022 о 21 год. 11 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України № 175д9/15-2022/224173 від 28.12.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_25 через державний кордон України на транспортному засобі марки «SETRA», реєстраційний номер НОМЕР_19 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 , у якості водія, оскільки останній з 21.12.2022 по 11.01.2023 перебував за кордоном.

У подальшому ОСОБА_25 повернувся до України 13.02.2023 на транспортному засобі марки «MERSEDES», реєстраційний номер НОМЕР_20 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебуванням за його межами, на початку грудня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 28.12.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_25 через державний кордон України.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

В грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 28.12.2022, у ОСОБА_25 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 28.12.2022 ОСОБА_25 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в грудні 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 28.12.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_25 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_25 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , перебуваючи з 21.12.2022 по 11.01.2023 за кордоном, усвідомлюючи, що ОСОБА_25 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону у якості водія, не пізніше 28.12.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_25 .

У подальшому ОСОБА_8 перебуваючи за кордоном з 21.12.2022 по 11.01.2023 продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_25 через державний кордон України з використанням свого службового становища, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/224173 від 28.12.2022 надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 31.12.2022 о 21 год. 11 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України № 175д9/15-2022/224173 від 28.12.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_25 через державний кордон України на транспортному засобі марки «SETRA», реєстраційний номер НОМЕР_19 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 , у якості водія, оскільки останній з 21.12.2022 по 11.01.2023 перебував за кордоном.

У подальшому ОСОБА_25 повернувся до України 13.02.2023 на транспортному засобі марки «MERSEDES», реєстраційний номер НОМЕР_20 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебуванням за його межами, на початку грудня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 28.12.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_25 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

В грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 26.12.2022, у ОСОБА_18 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 26.12.2022 ОСОБА_18 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в грудні 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 26.12.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_18 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_18 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , перебуваючи з 21.12.2022 по 11.01.2023 за кордоном, усвідомлюючи, що ОСОБА_18 не буде здійснювати його супровід під час перетинання державного кордону у якості водія, не пізніше 26.12.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_18 .

У подальшому ОСОБА_8 перебуваючи за кордоном з 21.12.2022 по 11.01.2023, продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_18 через державний кордон України з використанням свого службового становища, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/222884 від 26.12.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 07.01.2023 о 19 год. 21 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України № 175д9/15-2022/222884 від 26.12.2022 в пункті перетину державного кордону України «Порубне» здійснили пропуск ОСОБА_26 через державний кордон України на транспортному засобі марки «LAND ROVER», реєстраційний номер НОМЕР_10 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_8 , у якості водія, оскільки останній з 21.12.2022 по 11.01.2023 перебував за кордоном.

У подальшому ОСОБА_26 повернувся до України 05.03.2023 на транспортному засобі марки «LAND ROVER», реєстраційний номер НОМЕР_10 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебуванням за його межами, на початку грудня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 26.12.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_26 через державний кордон України.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

В грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 26.12.2022, у ОСОБА_18 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 26.12.2022 ОСОБА_18 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в грудні 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 26.12.2022, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_18 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_18 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , перебуваючи з 21.12.2022 по 11.01.2023 за кордоном, усвідомлюючи, що ОСОБА_18 не буде здійснювати його супровід під час перетинання державного кордону у якості водія, не пізніше 26.12.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_18 .

У подальшому ОСОБА_8 перебуваючи за кордоном з 21.12.2022 по 11.01.2023, продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_18 через державний кордон України з використанням свого службового становища, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/222884 від 26.12.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 07.01.2023 о 19 год. 21 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України № 175д9/15-2022/222884 від 26.12.2022 в пункті перетину державного кордону України «Порубне» здійснили пропуск ОСОБА_26 через державний кордон України на транспортному засобі марки «LAND ROVER», реєстраційний номер НОМЕР_10 , який не здійснював супровід народного депутата ОСОБА_27 , у якості водія, оскільки останній з 21.12.2022 по 11.01.2023 перебував за кордоном.

У подальшому ОСОБА_26 повернувся до України 05.03.2023 на транспортному засобі марки «LAND ROVER», реєстраційний номер НОМЕР_10 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебуванням за його межами, на початку грудня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 26.12.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_26 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Таким чином, ОСОБА_8 , підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

В січні 2023 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 12.01.2023, у ОСОБА_28 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 12.01.2023 ОСОБА_28 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України в січні 2023 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 12.01.2023, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_28 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_28 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_28 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 12.01.2023 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_28 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_28 через державний кордон України з використанням свого службового становища, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного, оскільки такий виїзд не здійснював, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2023/7615 від 12.01.2023, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 18.01.2023 о 13 год 28 хв, службові особи Державної прикордонної служби України, на підставі листа народного депутата України №175д9/15-2023/7615 від 12.01.2023 в пункті перетину державного кордону України «Грушів» здійснили пропуск ОСОБА_28 через державний кордон України на транспортному засобі марки «JEEP», реєстраційний номер НОМЕР_21 , який не здійснював супровід народного депутата України у якості водія, оскільки ОСОБА_8 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.

У подальшому ОСОБА_28 повернувся до України 15.02.2023 на транспортному засобі марки «JEEP», реєстраційний номер НОМЕР_21 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України, в січні 2023 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 12.01.2023, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_28 через державний кордон України.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

В січні 2023 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 12.01.2023, у ОСОБА_28 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 12.01.2023 ОСОБА_28 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України в січні 2023 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 12.01.2023, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_28 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_28 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_28 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 12.01.2023 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_28 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_28 через державний кордон України з використанням свого службового становища, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного, оскільки такий виїзд не здійснював, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2023/7615 від 12.01.2023, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 18.01.2023 о 13 год. 28 хв., службові особи Державної прикордонної служби України, на підставі листа народного депутата України №175д9/15-2023/7615 від 12.01.2023 в пункті перетину державного кордону України «Грушів» здійснили пропуск ОСОБА_28 через державний кордон України на транспортному засобі марки «JEEP», реєстраційний номер НОМЕР_21 , який не здійснював супровід народного депутата України у якості водія, оскільки ОСОБА_8 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.

У подальшому ОСОБА_28 повернувся до України 15.02.2023 на транспортному засобі марки «JEEP», реєстраційний номер НОМЕР_21 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України, в січні 2023 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 12.01.2023, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_28 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

В січні 2023 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 16.01.2023, у ОСОБА_29 та ОСОБА_30 , які усвідомлювали, що в умовах воєнного стану є особами призовного віку, яким виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 16.01.2023 ОСОБА_29 і ОСОБА_31 звернулися до ОСОБА_8 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в січні 2023 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 16.01.2023, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_29 і ОСОБА_30 у яких не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційних документів та подальшого їх використання з вказаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаних осіб через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_29 і ОСОБА_31 мають намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_29 і ОСОБА_31 не будуть здійснювати його супровід його супровід під час перетину державного кордону, оскільки до цього часу на територію України не поврнулися, не пізніше 16.01.2023 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю згаданих осіб, склав електронні листи до Державної прикордонної служби України, до яких вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водіїв при перетині державного кордону України громадянами ОСОБА_29 і ОСОБА_32 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_29 та ОСОБА_30 через державний кордон України з використанням свого службового становища, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказані особи не будуть здійснювати його супровід у якості водіїв під час перетину державного, оскільки на територію України вони не повернулися, засвідчив зазначені листи своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв їм через свій електронний кабінет № 175д9/15-2023/9285 від 16.01.2023 та № 175д9/15-2023/10078 від 17.01.2023, надавши їм ознаки офіційних документів, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 21.01.2023 о 16 год. 32 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листів народного депутата України № 175д9/15-2023/9285 від 16.01.2023 та № 175д9/15-2023/10078 від 17.01.2023 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_29 та ОСОБА_30 через державний кордон України, який вони перетинали разом із народним депутатом України ОСОБА_8 на транспортному засобі марки «LEXUS», реєстраційний номер НОМЕР_22 , та до цього часу до України не повернулися.

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України, в січні 2023 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 16.01.2023, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_29 та ОСОБА_30 через державний кордон України, які до цього часу до України не повернулися.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого щодо кількох осіб, службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

В січні 2023 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 16.01.2023, у ОСОБА_29 та ОСОБА_30 , які усвідомлювали, що в умовах воєнного стану є особами призовного віку, яким виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 16.01.2023 ОСОБА_29 і ОСОБА_31 звернулися до ОСОБА_8 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в січні 2023 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 16.01.2023, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_29 і ОСОБА_30 у яких не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційних документів та подальшого їх використання з вказаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаних осіб через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_29 і ОСОБА_31 мають намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_29 і ОСОБА_31 не будуть здійснювати його супровід його супровід під час перетину державного кордону, оскільки до цього часу на територію України не поврнулися, не пізніше 16.01.2023 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю згаданих осіб, склав електронні листи до Державної прикордонної служби України, до яких вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водіїв при перетині державного кордону України громадянами ОСОБА_29 і ОСОБА_32 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_29 та ОСОБА_30 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказані особи не будуть здійснювати його супровід у якості водіїв під час перетину державного, оскільки на територію України вони не повернулися, засвідчив зазначені листи своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв їм через свій електронний кабінет № 175д9/15-2023/9285 від 16.01.2023 та № 175д9/15-2023/10078 від 17.01.2023, надавши їм ознаки офіційних документів, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 21.01.2023 о 16 год. 32 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листів народного депутата України № 175д9/15-2023/9285 від 16.01.2023 та № 175д9/15-2023/10078 від 17.01.2023 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_29 та ОСОБА_30 через державний кордон України, який вони перетинали разом із народним депутатом України ОСОБА_8 на транспортному засобі марки «LEXUS», реєстраційний номер НОМЕР_22 , та до цього часу до України не повернулися.

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України, в січні 2023 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 16.01.2023, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_29 та ОСОБА_30 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

На початку червня 2023 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 05.06.2023, у ОСОБА_12 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин, не пізніше 05.06.2023 ОСОБА_12 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку червня 2023 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 05.06.2023, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_12 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_12 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_12 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 05.06.2023 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю згаданої особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_12 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_12 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного, оскільки такий виїзд не здійснював, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2023/120912 від 05.06.2023, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 09.06.2023 о 17 год. 02 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України № 175д9/15-2023/120912 від 05.06.2023 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_12 через державний кордон України на транспортному засобі марки «SUZUKI», реєстраційний номер НОМЕР_23 , який не здійснював супровід народного депутата України у якості водія, оскільки ОСОБА_8 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.

У подальшому ОСОБА_12 повернувся до України 16.06.2023 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_24 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України, на початку червні 2023 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 05.06.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_12 через державний кордон України.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

На початку червня 2023 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 05.06.2023, у ОСОБА_12 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин, не пізніше 05.06.2023 ОСОБА_12 звернувся до ОСОБА_8 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.

Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку червня 2023 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 05.06.2023, у ОСОБА_8 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_12 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_12 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_8 , розуміючи, що ОСОБА_12 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 05.06.2023 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю згаданої особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_12 .

Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_12 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_8 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного, оскільки такий виїзд не здійснював, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2023/120912 від 05.06.2023, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.

Надалі, 09.06.2023 о 17 год. 02 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України № 175д9/15-2023/120912 від 05.06.2023 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_12 через державний кордон України на транспортному засобі марки «SUZUKI», реєстраційний номер НОМЕР_23 , який не здійснював супровід народного депутата України у якості водія, оскільки ОСОБА_8 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.

У подальшому ОСОБА_12 повернувся до України 16.06.2023 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_24 .

Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_8 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України, на початку червні 2023 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 05.06.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_12 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

18.01.2025 ОСОБА_8 повідомлено про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого щодо кількох осіб, повторно, службовою особою з використанням службового становища, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України та у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

20.01.2025 старшийслідчий Управління Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_10 , за погодженням із виконуючим обов'язків Генерального прокурора ОСОБА_33 , звернувся дослідчого судді Печерського районного суду м. Києва з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні № 42023000000001423 від 29.08.2023 відносно ОСОБА_8 .

З метою запобігання спробам підозрюваного переховуватися від органів досудового розслідування та суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення незаконно впливати на свідків, інших учасників кримінального провадження, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інше кримінальне правопорушення, просив застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з визначенням застави у розмірі ста мільйонів гривень, оскільки інші запобіжні заходи не зможуть забезпечити запобігання вказаним ризикам.

05.02.2025 ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва відмовлено у задоволенні вказаного клопотання слідчого та застосовано до підозрюваного ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця Республіки Узбекистан, громадянина України, народного депутата України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, в межах строку досудового розслідування до 18 березня 2025 року, із покладенням на підозрюваного ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , обов'язків, які визначено даною ухвалою.

Роз'яснено підозрюваному ОСОБА_8 , що в разі невиконання покладених на нього обов'язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід, а також накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Розглядаючи клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, для прийняття законного та обґрунтованого рішення, суд повинен з'ясувати всі обставини, які передбачають підстави для застосування цього запобіжного заходу.

З ухвали слідчого судді та журналу судового засідання вбачається, що наведені в клопотанні слідчого підстави для застосування запобіжного заходу відносно ОСОБА_8 , перевірялись при розгляді клопотання. При цьому був допитаний підозрюваний, вислухана думка прокурорів та захисників, з'ясовані інші обставини, які мають значення при вирішенні питання про застосування запобіжного заходу.

Під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу, слідчий суддя з'ясував питання про те, чи підтверджується наявність зазначених у клопотанні слідчого підстав для застосування саме такого запобіжного заходу.

Згідно із ст. 178 КПК України, всупереч твердженням сторони захисту та сторони обвинувачення, судом також враховано вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним кримінальних правопорушення, тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_8 , у разі визнання його винуватим у кримінальних правопорушеннях, у вчиненні яких він підозрюється, характеризуючі дані про особу підозрюваного, в їх сукупності.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об'єктивно зв'язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення.

Крім того, колегія суддів, враховує практику Європейського суду з прав людини, зокрема, рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Фокс, Кемпбел і Гартлі проти долученого Королівства», де зазначено, що «обґрунтована підозра» передбачає наявність фактів або інформації, які б могли переконати об'єктивного спостерігача у тому, що особа про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.

Як зазначив в ухвалі слідчий суддя, з чим погоджується і колегія суддів, за наслідками розгляду клопотання, крім обгрунтованості підозри, враховано доводи сторони обвинувачення про наявність ризиків, проте, недостатність застосування більш м'якого запобіжного заходу для запобігання ризиків, визначених в клопотанні, прокурором при його розгляді не доведено. Слідчим суддею враховано його вік, задовільний стан здоров'я, майновий стан, постійне місце проживання та вірно вважав, що у відповідності до ч. 4 ст. 194 КПК України до підозрюваного слід обрати запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, оскільки саме цей запобіжний захід забезпечить адекватне виконання підозрюваним процесуальних обов'язків та попередить вчинення ним дій, передбачених ч.1 ст. 177 КПК України.

Також колегія судді враховує і той факт, що слідчим суддею не встановлено обставин, які б вказували на те, що підозрюваний ОСОБА_8 , будь-яким чином ухилявся від явки до органу досудового розслідування в межах даного кримінального провадження або вчиняв будь які інші дії, які б вказували на спроби підозрюваного ухилитися від явки до органу досудового розслідування та суду, чинити тиск на свідків.

Доводи прокурора та захисника, які зазначені в апеляційних скаргах, про те, що прийняте слідчим суддею рішення є незаконним та необґрунтованим, через невідповідність висновків суду, викладених у судовому рішенні, фактичним обставинам кримінального провадження та постановлене з істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону, колегія суддів вважає непереконливими, оскільки слідчий суддя при розгляді клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_8 , дослідив всі обставини, з'ясування яких могло мати істотне значення для ухвалення законного обґрунтованого та вмотивованого рішення, відповідно до вимог ст. 370 КПК України.

З огляду на викладене, зазначені в апеляційних скаргах доводи, з яких прокурор та сторона захисту просять скасувати ухвалу суду не знайшли свого підтвердження під час апеляційного розгляду справи і не є визначеними законом підставами для скасування оскаржуваного рішення.

Істотних порушень норм КПК України, які могли б стати підставою для скасування ухвали слідчого судді, по справі не вбачається.

Таким чином, слідчий суддя обгрунтовано, у відповідності з вимогами ст.ст. 177, 178, 179, 183, 194 КПК України, з урахуванням тяжкості кримінальних правопорушень, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_8 , даних про його особу, застосував запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, який до цього часу забезпечує виконання завдань кримінального провадження, а тому підстав для скасування ухвали слідчого судді, колегія суддів не вбачає.

Керуючись ст.ст. 177, 178, 179, 183, 194, 196, 197, 309, 376, 404, 405, 407, 422 КПК України, колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду, -

постановила:

Поновити захиснику ОСОБА_7 , яка діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_8 , строк на апеляційне оскарження ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 05 лютого 2025 року.

Ухвалу слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 05 лютого 2025 року - залишити без змін, а апеляційні скарги прокурора відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_6 та захисника ОСОБА_7 , яка діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_8 , - залишити без задоволення.

Ухвала апеляційного суду відповідно до правил, визначених ч. 4 ст. 424 КПК України, є остаточною й оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Судді:

______________ ________________ __________________

ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4