Номер провадження 3/754/1172/25
Справа №754/3325/25
Іменем України
13 березня 2025 року м. Київ
Деснянський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Коваленко І.І.
розглянув матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
мешкає: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1
за статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 скоїла ДТП, зіткнувшись з іншим автомобілем.
23.02.2025 інспектор взводу № 2 роти № 2 БЗС УПП в м. Києві капітан поліції Овальчук Р.М. склав щодо ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення № 254326 серії ЕПР1, відповідно до якого 23.02.2025 о 10:20 годин в м. Києві по проспекту Червоної Калини водій, керуючи автомобілем Мазда д.н. НОМЕР_2 , не був уважним, не стежив за дорожньою обстановкою, не вибрав безпечної швидкості руху, не дотримався безпечної дистанції та здійснив зіткнення з автомобілем Хюндай д.н. НОМЕР_3 , який рухався попереду, чим порушив вимоги п. 2.3.б, 12.1., 13.1 ПДР. Внаслідок ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальним збитками.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за статтею 124 КУпАП.
12.03.2025 до суду від ОСОБА_1 надійшло клопотання, відповідно до якого вона визнає свою вину та просить розглядати справу у її відсутність.
Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів - тягне за собою накладення штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року (стаття 124 КУпАП).
Суд, розглянувши всі матеріали справи, встановив, що дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 124 КУпАП правильно, оскільки вона порушила правила дорожнього руху, що призвело до ДТП.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність (частина друга статті 33 КУпАП).
Суд, враховуючи ступінь суспільної небезпечності вчиненого правопорушення, а також те, що ОСОБА_1 визнала свою вину, не має попередніх порушень ПДР, суд вважає за доцільне призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Суд вважає, що це стягнення є достатнім для досягнення мети адміністративної відповідальності - виправлення порушника та попередження вчинення нових правопорушень.
Керуючись статтями 283, 284, 287, 294 КУпАП, суд -
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за статтею 124 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 грн в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб в сумі 605,60 грн.
Роз'яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу, згідно з частиною першою статті 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини другої статті 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення в Київський апеляційний суд через Деснянський районний суд м.Києві.
Суддя Інна КОВАЛЕНКО