12 березня 2025 рокусправа № 380/23502/24
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Лунь З.І. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: 79016, м.Львів, вул.Андрея Митрополита, 10, код ЄДРПОУ 13814885), в якому просить суд:
-визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо призначення і виплати пенсії за віком ОСОБА_1 з 16.09.2024 відповідно до рішення №134550025752 від 23.09.2024;
-зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначити і виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку - ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахуванням виплачених сум.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивачка зазначила, що вона звернулася до ГУ ПФ України у Львівській області з заявою на призначення пенсії за віком від 04.01.2024, відповідно до ч.2 ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». За принципом екстериторіальності заяву було розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України у Житомирській області, яким прийняте рішення №134550025752 від 10.01.2024 про відмову в призначені пенсії за віком відповідно до частини другої ст.26 Закону №1058- IV, у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу. Зокрема, підставою відмови в рішенні зазначено те, що ГУ ПФУ у Житомирській області не було зараховано до загального страхового стажу період роботи з 25.07.1983 по 21.05.1990, відповідно до трудової книжки НОМЕР_2 від 25.07.1983, оскільки в наказі на звільнення міститься виправлення, а також з 29.05.1990 по 24.11.1992, відповідно до трудової книжки НОМЕР_2 від 25.07.1983, оскільки запис про звільнення з роботи не завірено печаткою та підписом посадової особи. Також запропоновано позивачці надати уточнюючі довідки, виписки з наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи. Отримавши необхідні додаткові документи для підтвердження наявного страхового стажу, позивачка 18.01.2024 вдруге звернулась із заявою про призначення пенсії за віком до органів Пенсійного фонду України. За принципом екстериторіальності заяву було розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України у Волинській області, яким прийняте рішення №134550025752 від 23.01.2024 про відмову в призначені пенсії за віком відповідно до частини другої ст.26 Закону №1058- IV, у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу. До страхового стажу згідно з наданих документів не враховано період роботи відповідно до довідки № 3-69/07-12(1) від 17.01.2024 та в наказі № 102 від 21.05.1990, оскільки в первинних документах вказано прізвище « ОСОБА_2 », що не відповідає паспорту - ОСОБА_2 ». 05.03.2024 позивачка втретє звернулась із заявою про призначення пенсії за віком до органів Пенсійного фонду України. За принципом екстериторіальності заяву було розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, яким прийняте рішення №134550025752 від 13.03.2024 про відмову в призначені пенсії за віком відповідно до частини другої ст.26 Закону №1058- IV, у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу. За результатами розгляду документів, доданих до заяви, до страхового стажу не зараховано період роботи згідно з уточнюючою довідкою від 20.02.2024 №5, оскільки вона не містить підстави видачі та прізвище заявниці в ній суперечить первинним документам, що були долучені при попередньому зверненні. У зв'язку із неможливістю вирішити питання щодо підтвердження наявності відповідного страхового стажу позивачка була змушена звернутися до суду за захистом своїх порушених прав та інтересів. 24.07.2024 рішенням Сихівським районним судом м. Львова у справі №464/2635/24 встановлено факт належності позивачі довідок та наказів, що підтверджують факт наявності страхового стажу, який не брали до уваги територіальні органи Пенсійного фонду під час розгляду заяв про призначення позивачці пенсії за віком. У зв'язку із отриманням відповідного судового рішення позивачка вчетверте звернулась до територіального органу Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за віком. Рішенням Залізничного об'єднаного управління ПФУ м. Львова від 23.09.2024 №134550025752 позивачці було призначено пенсію за віком починаючи з 16.09.2024 довічно. На думку позиваки, призначення пенсії їй повинно здійснюватися з дня, наступного за днем досягнення пенсійного віку, а тому розмір пенсійного забезпечення позивача підлягає перерахуванню. За таких обставин, просила позов задовольнити.
Ухвалою від 21.11.2024 вказану позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачці п'ятиденний строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали, з дати отримання копії ухвали. У визначений судом строк позивач усунув недоліки позовної заяви.
Ухвалою від 04.02.2025 відкрито провадження у справі за даним позовом, розгляд справи здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників та запропоновано відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з моменту отримання ухвали про відкриття провадження у справі надати суду відзив на позовну заяву зі всіма доказами на його підтвердження, які наявні у відповідача.
Представник відповідача, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, з позовними вимогами не погодився з огляду на таке. Відповідно до пункту 1.1 Порядку заява про призначення пенсії подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб. Вперше 01.01.2024 ОСОБА_1 звернулась за призначенням пенсії за віком, відповідно до Закону № 1058. 02.01.2024 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області прийнято рішення про відмову у призначенні пенсії у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу, передбаченого ст.26 Закону №1058. 04.01.2024 ОСОБА_1 повторно звернулась за призначенням пенсії за віком, відповідно до Закону №1058 долучивши при цьому документи про стаж. 10.01.2024 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області прийнято рішення про відмову у призначенні пенсії у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу. 18.01.2024 ОСОБА_1 повторно звернулась за призначенням пенсії за віком, відповідно до Закону № 1058 долучивши при цьому документи про стаж. 23.01.2024 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Волинській області прийнято рішення про відмову у призначенні пенсії у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу. 05.03.2024 ОСОБА_1 повторно звернулась за призначенням пенсії за віком, відповідно до Закону № 1058 долучивши при цьому документи про стаж. 13.03.2024 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Франківській області прийнято рішення про відмову у призначенні пенсії у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу. 16.09.2024 ОСОБА_1 повторно звернулась за призначенням пенсії за віком, відповідно до прикінцевих положень Закону № 1058. За наслідками розгляду відповідачем прийнято рішення про призначення пенсії з 16.09.2024. Тому, ніяких протиправних дій з боку Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області не проводилось. Враховуючи наведене, відповідач просить суд відмовити в задоволенні позову.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін в порядку частини 7 статті 262 КАС України від учасників справи не надходило. З огляду на ці обставини суд на підставі частини 5 статті 262 КАС України розглянув справу в порядку письмового провадження (без проведення судового засідання, за наявними матеріалами) в межах строку, визначеного статтею 258 КАС України.
Інших заяв по суті справи до суду не надходило.
Суд встановив таке.
16.10.2023 ОСОБА_1 досягла 60-річного віку.
04.01.2024 позивачка звернулась до територіальних органів Пенсійного фонду України щодо вирішення питання про призначення їй пенсії за віком.
Зауважень щодо форми звернення, обсягу матеріалів пенсійним органом позивачу не висловлено, наявності явних та очевидних дефектів у поданих документах не виявлено.
Автоматичним розподілом справ в електронній підсистемі було визначено, що розгляд заяви позивача здійснюється відділом пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
10.01.2024 за результатами розгляду заяви позивачки Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області прийнято рішення про відмову в призначенні пенсії № 134450025752.
Так, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від 10.01.2024 №13445025752 відмовлено позивачу у призначенні пенсії за віком з підстав того, що за доданими документами до страхового стажу не зараховано періоди роботи з 25.07.1983 по 21.05.1990, відповідно до трудової книжки НОМЕР_3 від 25.07.1983, оскільки в наказі на звільнення міститься виправлення; за доданими документами до страхового стажу не зараховано періоди роботи з 29.05.1990 по 24.11.1992, відповідно до трудової книжки НОМЕР_3 від 25.07.1983, оскільки запис про звільненні з роботи не завірено печаткою та підписом посадової особи. Для зарахування до страхового стажу вищевказаних періодів трудової діяльності необхідно надати уточнюючі довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи, що передбачено Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637.
18.01.2024 вдруге звернулась із заявою про призначення пенсії за віком до органів Пенсійного фонду України.
Автоматичним розподілом справ в електронній підсистемі було визначено, що розгляд заяви позивача здійснюється відділом пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Волинській області.
23.01.2024 за результатами розгляду заяви позивачки Головним управлінням Пенсійного фонду України в Волинській області прийнято рішення про відмову в призначенні пенсії № 134450025752.
Так, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Волинській області від 23.01.2024 №13445025752 відмовлено позивачу у призначенні пенсії за віком з підстав того, що згідно наданих до заяви документів про стаж, що визначені Порядком підтвердження паявши трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 №637 (довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру, трудова книжка, диплом, документи про стаж), страховий стаж складає 23 роки 6 місяців 7 днів.До страхового стажу згідно наданих документів не враховано період роботи згідно з довідки №3-69/07-12(1) від 17.01.2024 та в наказі №102 від 21.05.1990, оскільки в первинних документах вказано прізвище ОСОБА_2 , що не відповідає паспорту - ОСОБА_2 .
05.03.2024 втретє звернулась із заявою про призначення пенсії за віком до органів Пенсійного фонду України.
Автоматичним розподілом справ в електронній підсистемі було визначено, що розгляд заяви позивача здійснюється відділом пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.
13.03.2024 за результатами розгляду заяви позивачки Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області прийнято рішення про відмову в призначенні пенсії № 134450025752.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 10.01.2024 №13445025752 відмовлено позивачу у призначенні пенсії за віком з підстав того, що за доданими документами до страхового стажу не зараховано період роботи згідно уточнюючої довідки від 20.02.2024 №5, оскільки вона не містить підстави видачі та прізвище заявниці в ній суперечить первинним документам, що були долучені при попередньому зверненні.
З метою підтвердження відомостей, що містяться в трудовій книжці звернулася до Державного архіву Львівської області для отримання копій відповідних наказів. Так, згідно з наказом №167 від 25.07.1983 (про прийняття на роботу) прізвище заявниці вказано « ОСОБА_3 », що відповідає російськомовній версії її прізвища, яке також зазначено в дипломі про освіту. Згідно з наказом №254 від 18.11.1985 (про переведення) прізвище заявниці вказано « ОСОБА_4 », що відповідає прізвищу заявниці відповідно до паспорту громадянина України. Відповідно до наказу №102 від 21.05.1990 (про звільнення) прізвище заявниці вказано « ОСОБА_2 ». Враховуючи вищенаведене, оскільки зміст документів, наявних у заявниці, не збігається з її прізвищем у паспорті громадянина України, виникла необхідність звернення до суду з заявою про встановлення факту, що надасть можливість реалізувати її право на пенсійне забезпечення.
Позивачка звернулася до Сихівського районного суду міста Львова із заявою про встановлення факту належності їй документів: архівної довідки №3-69/07-12 (1) від 17.01.2024, виданої Державним архівом Львівської області, архівної довідки №10 від 16.01.2024, виданої Товариством з додатковою відповідальністю «Львівське взуттєве виробничо-торговельне підприємство «Прогрес», довідки №5 від 20.02.2024, виданої Товариством з обмеженою відповідальністю «Світлиця-М», наказу щодо особового складу №167 від 25.07.1983, виданого Продторгом Ленінського району м. Львова, наказу щодо особового складу № НОМЕР_4 від 21.05.1990, виданого Продторгом Ленінського району м. Львова.
Рішенням Сихівського районного суду міста Львова від 24.07.2024 у справі « 464/2635/24 заяву задоволено. Встановлено факт належності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) архівної довідки №3-69/07-12(1) від 17 січня 2024 року, виданої Державним архівом Львівської області. Встановлено факт належності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) архівної довідки № 10 від 16 січня 2024 року, виданої Товариством з додатковою відповідальністю «Львівське взуттєве виробничо-торговельне підприємство «Прогрес». Встановлено факт належності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) довідки № 5 від 20 лютого 2024 року, виданої Товариством з обмеженою відповідальністю «Світлиця-М». Встановлено факт належності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) наказу щодо особового складу № 167 від 25 липня 1983 року, виданого Продторгом Ленінського району м. Львова. Встановлено факт належності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) наказу щодо особового складу № 102 від 21 травня 1990 року, виданого Продторгом Ленінського району м. Львова. Рішення Сихівського районного суду міста Львова набрало законної сили 29.08.2024.
У зв'язку із отриманням відповідного судового рішення позивачка вчетверте звернулась до територіального органу Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за віком.
Рішенням Залізничного об'єднаного управління ПФУ м. Львова, яке діяло як територіальний підрозділ Відповідача, від 23.09.2024 №134550025752 позивачці було призначено пенсію за віком починаючи з 16.09.2024 довічно.
Позивачка вважає, що призначення їй пенсії повинно здійснюватися з дня, наступного за днем досягнення пенсійного віку, а тому розмір пенсійного забезпечення підлягає перерахуванню.
Відтак, з метою призначення та виплатити пенсії за віком з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку - 17.10.2023, позивачка звернулася до суду з даним позовом.
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходить із такого.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян регулюються Законом України «Про пенсійне забезпечення» та Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до ст. 44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом. Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи. Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Згідно з ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, зокрема, пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку. Пенсія за віком, що призначається автоматично (без звернення особи), - з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, крім випадків відсутності в системі персоніфікованого обліку відомостей про страховий стаж застрахованої особи, необхідний для призначення пенсії за віком при досягненні пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону. У разі якщо документи про страховий стаж не подані протягом трьох місяців з дня досягнення застрахованою особою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, вважається, що застрахована особа виявила бажання одержувати пенсію з більш пізнього віку.
Відповідно до п. 1.7-1.9 розділу І Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.
Днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви. Якщо заява про призначення пенсії подається через вебпортал або засобами Порталу Дія днем звернення за призначенням пенсії вважається дата реєстрації на вебпорталі або засобами Порталу Дія - дата реєстрації заяви разом зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів). Якщо заява пересилається поштою (крім випадків призначення (поновлення) пенсій, якщо інше не передбачено цим Порядком), днем звернення за пенсією вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис (у разі подання заяви через вебпортал або засобами Порталу Дія таке повідомлення надсилається особі через електронний кабінет користувача вебпорталу або засобами Порталу Дія). Якщо документи будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата реєстрації заяви на вебпорталі або засобами Порталу Дія. Якщо наявних документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів. При надходженні додаткових документів у визначений строк розмір пенсії переглядається з дати призначення.
Особам, які одержують пенсію, призначену за іншими законами, або допомогу, призначену органами соціального захисту населення, пенсія призначається з дати виникнення права на неї з урахуванням пунтом 1.8 цього розділу.
З матеріалів справи видно, та не заперечується учасниками справи, що позивачка досягла пенсійного віку 16.10.2023 та вперше звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою про призначення пенсії 04.01.2024, тобто в межах трьох місяців з дня досягнення пенсійного віку.
Водночас, за результатами розгляду заяви позивачки Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області, за принципом екстериторіальності, прийнято рішення про відмову в призначенні пенсії №134550025752 від 10.01.2024.
Крім того, за результатами розгляду подальших заяв позивачки від 18.01.2024 та 05.03.2024 територіальними органами ПФУ за принципом екстериторіальності були прийняті рішення про відмову в призначенні пенсії №134550025752 від 23.01.2024, №134550025752 від 13.03.2024.
Суд не бере до уваги посилання позивачки на те, що безпідставне непризначення їй пенсії з 17.10.2023 позбавило її права на отримання пенсійних виплат за один рік, оскільки правомірність рішень Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області №134550025752 від 10.01.2024, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області №134550025752 від 23.01.2024 та Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області №134550025752 від 13.03.2024 не є предметом розгляду даної справи.
Разом з тим, у випадку незгоди з відмовою в призначенні пенсії позивач не була позбавлена оскаржити дії та рішення органів ПФУ, в порядку визначених чинним законодавством.
Будь-яких доказів на підтвердження того, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області №134550025752 від 10.01.2024, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області №134550025752 від 23.01.2024 та Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області №134550025752 від 13.03.2024 оскаржувались позивачкою та були скасовані, суду не надано.
При цьому, документи, які не були надані під час попередніх звернень за призначенням пенсії 04.01.2024, 18.01.2024, 05.03.2024, були надані позивачкою із заявою про призначення від 16.09.2024, тобто поза межам тримісячного строку, визначеного приписами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Порядку № 22-1.
Таким чином, у Головного управління Пенсійного фонду України при вирішенні питання про призначення позивачу пенсії згідно з заяви від 16.09.2024 були відсутні підстави для призначення пенсії з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, тобто з 17.10.2023.
За таких підстав, з урахуванням вищевикладеного, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про відсутність ознак протиправної бездіяльності відповідача, а тому позовні вимоги про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначити і виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку - 17.10.2023 є необґрунтованими.
Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Згідно з п.41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.
За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, суд вважає, що адміністративний позов є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.
Відповідно до ст.139 КАС України судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд, -
у задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: 79016, м.Львів, вул.Андрея Митрополита, 10, код ЄДРПОУ 13814885) відмовити.
Судові витрати між сторонами не розподіляються.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Лунь З.І.