ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"13" березня 2025 р. справа № 300/103/25
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Могили А.Б., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , від імені яких діє адвокат Савчук Василь Романович, до НОМЕР_1 Прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_2 ) про визнання протиправними дій та зобов'язання до нарахування і виплати одноразової грошової допомоги, ?
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , від імені яких діє адвокат Савчук В.Р., звернулися в суд із позовом до НОМЕР_1 Прикордонного загону Державної прикордонної служби України про визнання протиправними дій та зобов'язання до нарахування і виплати одноразової грошової допомоги.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що батьку позивачів ОСОБА_3 була призначена одноразова грошова допомога в розмірі 15 млн. грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» у зв'язку з загибеллю ІНФОРМАЦІЯ_1 його сина ОСОБА_4 . Частину цієї допомоги в розмірі 1/5 ОСОБА_3 виплачено 27.06.2023, а інша частина в розмірі 4/5 мала виплачуватися щомісячно частками впродовж 40 наступних місяців. Однак, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 помер, а позивачі є єдиними його спадкоємцями першої черги за законом. У зв'язку з цим позивачі 24.07.2024 звернулися до НОМЕР_1 Прикордонного загону Державної прикордонної служби України із заявою про виплату їм 4/5 залишку зазначеної допомоги. Останнім протиправно відмовлено у виплаті позивачам 4/5 залишку такої допомоги з тих мотивів, що право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022, ОСОБА_3 реалізовано. Оскільки до складу спадщини входять всі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві, а виплати, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя передаються спадкоємцям, то у відповідача наявний обов'язок нарахування і виплати позивачам залишку одноразової грошової допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022, яку недоотримав ОСОБА_3 .
Згідно з ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.01.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідач скористався правом подання відзиву на позовну заяву в якому виклав заперечення проти позову. Заперечення зводяться до того, що відсутні передбачені чинним законодавством підстави для виплати позивачам одноразової грошової допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану». При цьому зазначив, що однією з гарантій правового і соціального захисту громадян України, які виконують конституційний обов'язок щодо захисту Вітчизни є виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця (ст. 16 Закону України «Про соціальний правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»). В ч. 1 ст. 16-1 цього Закону передбачено, що право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, утриманці загиблого (померлого). Пунктом 2 постанови КМУ №168 від 28.02.2022 у редакції на момент виникнення спірних правовідносин, установлено, що сім'ям загиблих осіб, зазначених у пункті 1 цієї постанови, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 млн. грн., яка розподіляється рівними частками на всіх отримувачів, передбачених у статті 16-1 Закону України №2011-XII. Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої цією постановою, можуть реалізувати це право з дня його виникнення - дати загибелі особи, зазначеної у пункті 1 цієї Постанови, в період дії воєнного стану, що зазначена у свідоцтві про смерть. Одноразова грошова допомога була призначена ОСОБА_3 , як батькові померлого військовослужбовця ОСОБА_4 , і виплачена в розмірі 4 800 000 грн. Оскільки ОСОБА_3 помер, то виплату такої допомоги припинено. Позивачі не входять до кола осіб, визначених у ст. 16-1 Закону №2011-ХІІ. Чинне законодавство не визначає можливості переходу у порядку спадкування права на призначення одноразової грошової допомоги, передбаченої постановою КМУ №168 від 28.02.2022, яке не було реалізовано за життя за будь-яких обставин.
Відповіді на відзив позивачами не подано.
Суд, розглянувши відповідно до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними матеріалами справи, дослідивши письмові докази, встановив наступне.
ОСОБА_3 , як батьку загиблого військовослужбовця в період воєнного стану під час виконання ним обов'язків військової служби ОСОБА_4 , виплачувалася з 27.06.2023 одноразова грошова допомога в розмірі 15 млн. гривень відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану».
З листа відповідача від 29.06.2023 №11/П-172-8474, адресованого ОСОБА_3 , вбачається, що 27.06.2023 йому виплачена 1/5 частина належної одноразової грошової допомоги в розмірі 3 млн. гривень, а її залишок - 4/5 підлягатиме виплаті щомісячно, частками впродовж 40 наступних місяців.
Факт перерахунку частини зазначеної одноразової грошової допомоги в сумі 3 млн. гривень на банківський рахунок ОСОБА_3 , відкритий у АТ КБ «ПриватБанк», підтверджується копією платіжної інструкції відповідача №2991 від 26.06.2023 із відміткою казначейства про оплату.
Окрім цього, відповідачем 10.07.2023, 10.08.2023, 12.09.2023, 10.10.2023, 13.11.2023, 06.12.2023 на той же банківський рахунок ОСОБА_3 перераховано ще 1 млн. 800 тис. гривень (по 300 тис. гривень в місяць) одноразової грошової допомоги, передбаченої підпунктом 1 пункту 2 ст. 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», про що свідчать копії платіжних інструкцій за №3087, №3794, №4346, №4984, №5763, №6461 відповідно.
Згідно зі свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_3 , виданим Калуським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Калуському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , про що 17.11.2023 складено відповідний актовий запис №1386.
Встановлені вище судом обставини не заперечуються відповідачем, а отже не підлягають доказуванню в силу приписів ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивачі звернулися до відповідача із спільною заявою від 24.07.2024 про зміну отримувачів одноразової грошової допомоги, передбаченої підпунктом 1 пункту 2 ст. 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», в якій просили здійснити їм виплату 4/5 залишку такої допомоги, що була призначена ОСОБА_3 .
Відповідач НОМЕР_1 Прикордонний загін Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_2 ) у листі від 05.08.2024 №09/КО-391/375 повідомив позивачів, що у зв'язку зі смертю ОСОБА_3 припинено виплату одноразової грошової допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022. Право на отримання одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця в період воєнного стану під час виконання ним обов'язків військової служби, ОСОБА_3 реалізовано. Крім того, відповідач роз'яснив право на оскарження прийнятого рішення.
Позивачі, вважаючи протиправними дії відповідача щодо відмови у виплаті залишку одноразової грошової допомоги, звернулися до суду з цим позовом для захисту порушеного права.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.
При вирішенні публічно-правового спору судом застосовані нормативно-правові акти в редакції чинній на момент його виникнення.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлення єдиної системи їх соціального та правового захисту, гарантування військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливих умов для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулювання відносини у цій галузі визначає Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-XII (далі Закон №2011-XII).
Одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання (п. 1 ст. 16 Закону №2011-XII).
Відповідно до підпунктів 1-2 пункту 2 ст. 16 Закону №2011-XII одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі:
1) загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби, або смерті особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов'язаних з виконанням обов'язків військової служби;
2) смерті військовослужбовця, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби, або смерті особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, нещасного випадку, пов'язаних з проходженням військової служби.
Статтею 16-1 Закон №2011-XII врегульовано, що у випадках, зазначених у підпунктах 1-3 пункту 2 статті 16 цього Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, утриманці загиблого (померлого). Утриманцями вважаються члени сім'ї, які мають право на пенсію у разі втрати годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» за загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста (особу, звільнену з військової служби, смерть якої настала протягом року після звільнення).
За приписами п. 3 ст. 16-2 Закону №2011-XII розмір одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця в період дії воєнного стану визначається Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 ст. 16-3 Закону №2011-XII передбачено, що одноразова грошова допомога у випадках, передбачених підпунктами 1-3 пункту 2 статті 16 цього Закону, призначається і виплачується рівними частками всім особам, які мають право на її призначення та отримання, за їх особистою заявою чи заявою їх законних представників. У разі відмови якоїсь з осіб, зазначених у статті 16-1 цього Закону, від призначення та отримання одноразової грошової допомоги, або якщо одна із зазначених осіб у строк, встановлений пунктом 8 цієї статті, не реалізувала своє право на призначення та отримання такої допомоги, її частка розподіляється між іншими особами, які мають право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги. Особам, які мають право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги, її виплата здійснюється незалежно від реалізації права на призначення та отримання такої допомоги будь-якою з осіб, зазначених у статті 16-1 цього Закону.
Згідно з п.п. 8, 9 ст. 16-3 Закону №2011-XII особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої цим Законом, можуть реалізувати його протягом трьох років з дня виникнення у них такого права.
Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України.
Отже, за законодавчими нормами, чинними станом на лютий 2023 року, розмір одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця в період дії воєнного стану, порядок її призначення і виплати визначався Урядом.
Кабінетом Міністрів України 28.02.2022 прийнято постанову №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» (далі Постанова КМУ №168).
Відповідно до абзаців 1-3 п. 2 Постанови КМУ №168 (в редакції від 21.01.2023) сім'ям загиблих осіб, зазначених у пункті 1 цієї постанови, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 000 000 гривень, яка розподіляється рівними частками на всіх отримувачів, передбачених у статті 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», крім громадян російської федерації або Республіки Білорусь та осіб, які постійно проживають на територіях цих країн, осіб, які засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору.
Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої цією постановою, можуть реалізувати це право з дня його виникнення. Днем виникнення такого права є дата загибелі особи, зазначеної у пункті 1 цієї постанови, в період дії воєнного стану, що зазначена у свідоцтві про смерть.
У разі відмови однієї або кількох осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої цією постановою, від її отримання або якщо зазначені особи протягом трьох років з дня виникнення у них такого права його не реалізували, їх частки розподіляються між іншими особами, які мають право на одноразову грошову допомогу. Особам, які мають право на одноразову грошову допомогу, виплата їх частки здійснюється незалежно від реалізації такого права іншими особами.
Механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, визначено Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975.
В Міністерстві внутрішніх справ України наказом від 22.06.2022 №383 (зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.07.2022 за №741/38077) затверджено Інструкцію з призначення і виплати в Державній прикордонній службі України одноразової грошової допомоги, передбаченої пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» (далі Інструкція МВС №383).
В п.1 цієї Інструкції зазначено, що призначення і виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, здійснюється відповідно до Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року №975.
Згідно з п.п. 8, 9 Інструкції МВС №383 у разі прийняття комісією рішення про призначення одноразової грошової допомоги керівник органу Держприкордонслужби видає наказ про виплату такої допомоги. Одноразова грошова допомога виплачується шляхом перерахування коштів на рахунок в установі банку державного сектору, зазначений отримувачем у заяві.
Відповідно до п. 10 Інструкції МВС №383 виплата одноразової грошової допомоги здійснюється в порядку черговості відповідно до дати подання документів.
Призначена сума одноразової грошової допомоги виплачується поетапно:
на першому етапі - 1/5 від призначеної суми одноразової грошової допомоги;
залишок невиплаченої суми одноразової грошової допомоги (4/5 від призначеної суми) - щомісячно, частками впродовж 40 наступних місяців.
Як вже встановлено судом ОСОБА_3 на першому етапі виплачено 3 млн. гривень (1/5 від призначеної суми одноразової грошової допомоги), а залишок невиплаченої суми одноразової грошової допомоги (4/5 від призначеної суми), що підлягала виплаті щомісячно, частками впродовж 40 наступних місяців, виплачено тільки частково в сумі 1 млн. 800 тис. гривень (в липні - грудні (включно) 2023 року до моменту припинення).
Таким чином, залишок невиплаченої ОСОБА_3 суми одноразової грошової допомоги (залишок 4/5 від призначеної суми) склав 10 млн. 200 тис. гривень.
Суд зазначає, що в Постанові КМУ від 28.02.2022 №168, Постанові КМУ від 25.12.2013 №975, а також Інструкції МВС від 22.06.2022 №383, не передбачені випадки припинення виплати одноразової грошової допомоги, призначеної у разі загибелі (смерті) військовослужбовців.
У Законі №2011-XII (в редакції Закону від 09.12.2023 №3515-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги»), зокрема в пункті другому статті 16-4 передбачено підставу припинення виплати такої допомоги і ця підстава пов'язана з встановленням за рішенням суду факту ухиляння особи, яка отримує таку допомогу, від виконання обов'язку щодо утримання загиблої (померлої) особи за її життя.
Суд вважає, що оскільки призначення відповідної допомоги ОСОБА_3 відбулося, то правові підстави для припинення її виплати відсутні.
Як наслідок, доводи відповідача про наявність правових підстав для припинення виплати одноразової грошової допомоги не ґрунтуються на нормі закону.
Позивачі, згідно з довідкою №122/01-16 від 22.05.2024 по спадковій справі за №26/2024, відкритої відносно померлого ОСОБА_3 , є єдиними спадкоємцями першої черги спадкоємців за законом всього спадкового майна ОСОБА_3 .
Відповідно до положень Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) (частина 1 статті 1216 Цивільного кодексу України).
Спадкування здійснюється за заповітом або за законом (ч. 1 ст. 1217 Цивільного кодексу України).
Згідно з копіями свідоцтв про право на спадщину за законом спадщина, на яку видані ці свідоцтва, складається з грошових вкладів у сумі 92394,93 грн. із відсотками, які зберігаються в АТ КБ «ПриватБанк» і належали померлому ОСОБА_3 .
Свідоцтва про право на спадщину вказаного спадкового майна видані позивачам 06.06.2024 за номерами у спадковому реєстрі 72543195, 72543324).
Одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті) військовослужбовців, як гарантована державою виплата у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, передбачена в Законі України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», а тому на переконання суду відноситься до соціальних виплат.
В статті 1227 Цивільного кодексу України передбачено, що суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
У зв'язку з тим, що позивачі за матеріалами спадкової справи №26/2024 є спадкоємцями ОСОБА_3 щодо належних померлому грошових коштів та грошових виплат, на переконання суду, це породжує для позивачів право на отримання суми залишку призначеної ОСОБА_3 і невиплаченої йому за життя одноразової грошової допомоги, передбаченої підпунктом 1 пункту 2 ст. 16 Закону №2011-XII.
А оскільки судом встановлено, що відповідач відмовив позивачам у прийнятті рішення про виплату залишку згаданої одноразової грошової допомоги, то такі його дії є протиправними.
Виходячи з принципу ефективності захисту порушених прав, що обумовлює безпосереднє їх поновлення судовим рішенням, суд вважає необхідним зобов'язати відповідача здійснити виплату залишку призначеної ОСОБА_3 і невиплаченої йому за життя одноразової грошової допомоги, передбаченої підпунктом 1 пункту 2 ст. 16 Закону №2011-XII, з врахуванням положень пунктів 9, 10 Інструкції МВС №383.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та, враховуючи всі наведені обставини, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.
Згідно з ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України суд присуджує за рахунок бюджетних асигнувань відповідача, як суб'єкта владних повноважень, на користь позивачів 1211, 20 гривень сплаченого судового збору.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити.
Визнати протиправними дії НОМЕР_1 Прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_2 ) щодо відмови ОСОБА_1 , ОСОБА_2 у виплаті залишку призначеної ОСОБА_3 і невиплаченої йому за життя одноразової грошової допомоги, передбаченої підпунктом 1 пункту 2 ст. 16 Закону №2011-XII.
Зобов'язати НОМЕР_1 Прикордонний загін Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_2 ) (ідентифікаційний код НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 ) здійснити виплату ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_5 , АДРЕСА_2 ), ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_6 , АДРЕСА_3 ) залишку призначеної ОСОБА_3 і невиплаченої йому за життя одноразової грошової допомоги, передбаченої підпунктом 1 пункту 2 ст. 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-XII, з врахуванням положень пунктів 9, 10 Інструкції з призначення і виплати в Державній прикордонній службі України одноразової грошової допомоги, передбаченої пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22.06.2022 №383 (зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.07.2022 за №741/38077).
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань НОМЕР_1 Прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_2 ) (ідентифікаційний код НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_5 , АДРЕСА_2 ) сплачений судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань НОМЕР_1 Прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_2 ) (ідентифікаційний код НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_6 , АДРЕСА_3 ) сплачений судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя /підпис/ Могила А.Б.