Ухвала від 13.03.2025 по справі 521/2671/25

Справа № 521/2671/25

Номер провадження:1-в/521/683/25

УХВАЛА

13 березня 2025 року м. Одеса

Малиновський районний суд м. Одеса у складі головуючого судді ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

представника ДУ «Одеська виправна колонія (№14)» ОСОБА_4 ,

засудженого ОСОБА_5 ,

у відкритому судовому засіданні, проведеному в режимі відеоконференції з установою виконання покарань, розглянувши клопотання начальника Державної установи «Одеська виправна колонія (№14)» про застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі засудженого:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Калчева, Болградського району, Одеської області, громадянина України, з неповною середньою освітою, працюючого за наймом, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , засуджений 19.07.2023 року Ізмаїльським міськрайонним судом Одеської області за ч. 1 ст. 125 КК України до 160 годин гром. робіт, згідно ч. 1 ст. 71 КК України частково приєднано не відбуде покарання Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 26.04.2023 року за ч. 1 ст. 126 КК України до 2 років позбавлення волі з іспитовим строком 2 роки, призначено остаточне покарання у виді 2 роки 15 днів позбавлення волі,

ВСТАНОВИВ:

Начальник Державної установи «Одеська виправна колонія (№14)» звернувся до суду з клопотанням про застосування до ОСОБА_5 умовно-дострокового звільнення від покарання у виді позбавлення волі, призначеного вироком Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області, від 19.07.2023 року.

Представник установи виконання покарань підтримав клопотання.

В судовому засіданні засуджений підтримав клопотання, пояснив, що став на шлях виправлення, змінив свою поведінку, своєю поведінкою доводить виправлення. Виконує передбачені законом вимоги персоналу. Після звільнення має намір продовжити працювати офіційно.

Прокурор не заперечував проти задоволення клопотання.

Суд, заслухавши доводи сторін, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного висновку.

ОСОБА_5 до Одеської виправної колонії (№14) прибув 08.12.2023 р. з ДУ "Ізмаїльський слідчий ізолятор".

За весь період перебування в установі виконання покарань, відповідно до основних вимог ст. 102 КВК України, не мав порушення встановленого порядку виконання та відбування покарання. До засудженого застосовувалися заходи заохочення. Дбайливо ставиться до майна колонії і предметів, якими користується при виконанні дорученої роботи, суворо дотримується правил техніки безпеки і безпеки праці, в установі офіційно працевлаштований прибиральником, залучається до робіт з благоустрою колонії, а також поліпшення житлово-побутових умов засуджених, залучається до суспільно корисної праці за загальним правилом. Приймає участь у проведенні соціально-виховних заходів, що створює у нього готовність до самокерованої право слухняної поведінки. Дотримується санітарно-гігієнічних норм. Заборгованості за виконавчими листами не має. Сумлінною поведінкою і чесним ставленням до праці довів своє виправлення.

Засуджений відбув визначену в законі частину строку покарання, подальше виправлення та перевиховання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , можливе без ізоляції від суспільства.

Як видно з характеристики, наданої ДУ «Одеська виправна колонія (№ 14)» від 12.02.2025 року, ОСОБА_5 за час відбування покарання характеризується наступним чином :

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 08.12.2023 прибув до державної установи «Одеська виправна колонія (№ 14)» міста Одеси.

-Наказом №269/АГ-24 від 17.07.2024 року за зразкову поведінку та сумлінне ставлення до праці по підсумкам за 2 квартал 2024 року оголошено подяку начальником ОВК №14;

-наказом №390/АГ-24 від 18.10.2024 року за зразкову поведінку та сумлінне ставлення до праці по підсумкам за 3 квартал 2024 року оголошено подяку начальником ОВК №14;

-наказом №26/АГ-25 від 20.01.2025 року за зразкову поведінку та сумлінне ставлення до праці по підсумкам за 4 квартал 2024 року оголошено подяку начальником ОВК №14;

У взаємовідносинах з іншими засудженими не конфліктний. Підтримує рівні взаємовідносини з іншими засудженими. Адекватно реагує на критику в свою адресу. Дотримується правомірних та ввічливих взаємовідносин з персоналом установи. Утримує у чистоті і порядку спальне місце та при ліжкове тумбочку, завжди має охайний зовнішній вигляд. Дбайливо ставиться до майна установи і предметів, якими користується, при виконанні дорученої роботи, здійснює з ними належний догляд, використовує їх тільки з призначенням. До виконання законних вимог персоналу установи ставиться сумлінно. Не допускає порушень вимог пожежної безпеки. На профілактичному обліку не перебуває.

Згідно ч. 2 ст. 81 КК України умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.

Єдиною і достатньою підставою умовно-дострокового звільнення є досягнення однієї з цілей покарання - виправлення засудженого, що підтверджується його сумлінною поведінкою і ставленням до праці.

Суд вважає, що наявні переконливі докази сумлінної поведінки засудженого ОСОБА_5 , який додержувався загальноприйнятих норм і правил поведінки, сумлінно працював в колонії, має добру поведінку в побуті, прагнув своєю діяльністю спокутувати вину за вчинений злочин. Сумлінне ставлення ОСОБА_5 до праці виражалось в офіційному працевлаштуванні на виробництві установи, у свідомій участі в суспільно корисній праці, у виконанні покладених на нього завдань, за що він отримував заохочення від адміністрації установи виконання покарань.

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_5 розкаявся у скоєних злочинах, своїм відношенням до праці і поведінкою в побуті під час відбування покарання довів своє виправлення, що є підставою для його звільнення від відбування призначеного судом покарання умовно-достроково.

Керуючись ст. ст. 537, 539 КПК України, ст. ст. 50, 65, 81 КК України, ст. ст. 6, 153 КВК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання начальника Державної установи «Одеська виправна колонія (№14)» про застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання відносно засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.

Звільнити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від відбування покарання у виді позбавлення волі, призначеного вироком Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 19.07.2023 року на невідбутий строк 08 (вісім) місяців та 15 (п'ятнадцять) днів.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 7 днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
125816054
Наступний документ
125816056
Інформація про рішення:
№ рішення: 125816055
№ справи: 521/2671/25
Дата рішення: 13.03.2025
Дата публікації: 17.03.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Хаджибейський районний суд міста Одеси
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях; про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (13.03.2025)
Дата надходження: 18.02.2025
Розклад засідань:
04.03.2025 13:15 Малиновський районний суд м.Одеси
06.03.2025 11:50 Малиновський районний суд м.Одеси
11.03.2025 12:30 Малиновський районний суд м.Одеси
13.03.2025 10:50 Малиновський районний суд м.Одеси
Учасники справи:
головуючий суддя:
ТИХОНОВА ОЛЕНА АНАТОЛІЇВНА
суддя-доповідач:
ТИХОНОВА ОЛЕНА АНАТОЛІЇВНА
особа, стосовно якої розглядається подання, клопотання, заява:
Плачков Дмитро Дмитрович