Справа №295/3156/25
Категорія 142
2-а/295/110/25
12.03.2025 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Воробйова Т.А.,
вирішуючи питання про відкриття провадження за адміністративною позовною заявою
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Житомирській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (м. Житомир, майдан Соборний, 1),
третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (м. Житомир, вул. О. Ольжича, 7),
про визнання неправомірною та скасування постанови державного виконавця,
До Богунського районного суду м. Житомира надійшов вищевказаний адміністративний позов.
Відповідно до ст. 381-1 КАС України, судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснює суд, який розглянув справу як суд першої інстанції. Суд може здійснювати судовий контроль за виконанням судового рішення у порядку, встановленому статтями 287, 382-382-3 і 383 цього Кодексу.
Положеннями ч. 1, 3 ст. 287 КАС України визначено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. У позовній заяві зазначається ідентифікатор для повного доступу до інформації про виконавче провадження (за наявності). Відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця - приватний виконавець.
Адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист (ч. 5 ст. 287 КАС України).
У позові міститься клопотання позивача про поновлення строку на оскарження постанови. Посилаючись на наявність проваджених причин пропуску строку для оскарження постанови від 11.02.2025, позивач вказує, що копія оскаржуваної постанови була направлена на адресу позивача простим листом та ОСОБА_1 її отримала 26.02.2025, знайшовши у поштовій скринці.
На підтвердження клопотання позивач долучила копію конверту, у якому їй надійшла оскаржувана постанова, та на якому міститься штамп оператора поштового зв'язку, датований 23.02.2025.
Нормами ч. 2 ст. 287 КАС України встановлено, що позовну заяву може бути подано до суду: 1) у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; 2) у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
Оскільки конверт, у якому ОСОБА_1 надійшла оскаржувана постанова, датований оператором поштового зв'язку 23.02.2025, а позивач звернулась до суду з даним позовом 05.03.2025, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 287 КАС України, позивач не пропустила строк звернення до суду, оскільки позовна заява подана до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася про порушення її прав, свобод чи інтересів, тому відсутні підстави для вирішення питання про поновлення пропущеного процесуального строку для звернення до суду.
Згідно зі ст. 269 КАС України, у справах, визначених статтями 273-277, 280-283-2, 285-289 цього Кодексу, заявами по суті справи є позовна заява та відзив на позовну заяву (відзив).
Пред'явлений адміністративний позов відповідає вимогам статей 159, 160, 161, 287 КАС України.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі, передбачених ст.ст.169, 170 КАС України, не вбачається.
Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до вимог статей ст. 12, 257 КАС України адміністративна справа за даним позовом є справою незначної складності та підлягає розгляду у спрощеному позовному провадженні з викликом (повідомленням) сторін.
Керуючись статтями 171, 248, 261-263, 287 КАС України, суд, -
Прийняти до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Житомирській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, про визнання неправомірною та скасування постанови державного виконавця.
Розгляд адміністративної справи здійснювати за правилами спрощеного провадження з викликом (повідомленням) сторін.
Призначити судове засідання у приміщенні Богунського районного суду міста Житомира (м.Житомир, м-н Соборний 1, зал №2-Б-7) на 15:00 год 02.04.2025, викликавши сторони в судове засідання.
Запропонувати відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частин третьої, четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Відповідно до ч.4 ст.159 КАС України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Згідно із ч.8 ст.79 КАС України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://bg.zt.court.gov.ua.
Учасники справи мають права та обов'язки, передбачені ст.44 КАС України, окрім цього сторони (позивач і відповідач) мають процесуальні права та обов'язки визначені ст.47 КАС України.
Одночасно з копією цієї ухвали відповідачу та третій особі надсилається копія позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.А. Воробйова