Справа № 161/2586/25
Провадження № 3/161/1237/25
м.Луцьк 10 березня 2025 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Гринь Олександр Миколайович, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1, 2 ст. 173-2, ч.2 ст. 173-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
З Луцького РУП ГУНП у Волинській області до Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1, 2 ст. 173-2, ч. 2 ст. 173-8 КУпАП.
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 286510 від 31 січня 2025 року зазначено, що: «18 січня 2025 о 06:00 ОСОБА_1 за місцем свого проживання вчинив домашнє насильство відносно колишньої дружини ОСОБА_2 психологічного, фізичного та економічного характеру, а саме словесно, ображав, шарпав та забрав мобільний телефон, чим завдав останній шкоду психологічному здоров'ю та без спричинення тілесних ушкоджень»;
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД № 594956 від 31 січня 2025 року зазначено, що «18 січня 2025 о 06:00 ОСОБА_1 за місцем свого проживання порушив вимогу другого та третього пункту ТЗПСК серії АА №648250 винесеного відносно нього, а саме перебував в місці проживання постраждалої особи, а також контактував з нею»;
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД № 594958 від 31 січня 2025 року зазначено, що: «18 січня 2025 о 06:00 ОСОБА_1 за місцем свого проживання вчинив домашнє насильство психологічного, фізичного та економічного характеру відносно колишньої дружини ОСОБА_2 , що виражалось у словесних образах, шарпанні, забрав мобільний телефон, що не спричинило тілесних ушкоджень, вчинив у присутності неповнолітньої дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 , внаслідок чого була завдана шкода психічному здоров'ю потерпілій»;
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД № 594957 від 31 січня 2025 року зазначено, що: «18 січня 2025 о 06:00 ОСОБА_1 за місцем свого проживання вчинив домашнє насильство психологічного, фізичного та економічного характеру відносно колишньої дружини ОСОБА_2 , що виражалось у словесних образах, шарпанні, забрав мобільний телефон, що не спричинило тілесних ушкоджень, вчинив у присутності неповнолітньої дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 , внаслідок чого була завдана шкода психічному здоров'ю потерпілій»;
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД № 594959 від 31 січня 2025 року зазначено, що: «18 січня 2025 о 06:00 ОСОБА_1 за місцем свого проживання вчинив домашнє насильство психологічного, фізичного та економічного характеру відносно колишньої дружини ОСОБА_2 , що виражалось у словесних образах, шарпанні, забрав мобільний телефон, що не спричинило тілесних ушкоджень, вчинив у присутності неповнолітньої дитини ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 , внаслідок чого була завдана шкода психічному здоров'ю потерпілій»;
Такі дії ОСОБА_1 працівниками поліції кваліфіковано за ч. 1, 2 ст. 173-2, ч. 2 ст. 173-8 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув будучи повідомленим про дату час та місце його проведення у додаток Вібер про, що свідчить відповідна довідка наявна в матеріалах справи.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 173-2, ч. 2 ст. 173-8 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 173-2, ч. 2 ст. 173-8 КУпАП підтверджується:
протоколами про адміністративні правопорушення серії ВАВ № 286510, ВАД № 594956, ВАД № 594958, ВАД № 594957, ВАД № 594959 від 31 січня 2025 року;
рапортом виклику на лінію 102;
письмовою заявою та поясненнями ОСОБА_2 від 18 січня 2025 року;
копією ТЗПСК від 18 січня 2025 року серії АА № 648250;
рапортом;
формами оцінки ризиків вчинення домашнього насильства.
Призначаючи адміністративне стягнення, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки, наслідки вчиненого правопорушення, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи, що ОСОБА_1 вчинив декілька адміністративних правопорушень, а саме ч. 1, 2 ст. 173-2, ч. 2 ст. 173-8 КУпАП із яких більш серйозним правопорушенням з числа вчинених є правопорушення визначене ч. 2 ст. 173-2 суд застосовує адміністративне стягнення в межах санкції даної статті.
Обставин, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 суд не вбачає.
А тому, приймаючи до уваги характер вчинених правопорушень, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає доцільним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Вказана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних правопорушень.
Відповідно до ч. 5 ст. 283 КУпАП постанова суду про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 173 - 2 і 173 - 6 цього Кодексу, повинна містити обґрунтування необхідності або відсутності необхідності направлення порушника на проходження програми для особи, яка вчинила домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, відповідно до статті 39 - 1 цього Кодексу.
Суд вважає, що у даній справі відсутня необхідність направлення ОСОБА_1 , на проходження програми для особи, яка вчинила домашнє насильство, що передбачено ст. 39-1 КУпАП.
Такий висновок судом зроблено з тих підстав, що хоч щодо ОСОБА_1 і складено декілька протоколів про адміністративні правопорушення, однак фактично події відбулися в один час тобто правопорушення хоч і містить декілька епізодів та видів однак вчинено вперше також в матеріалах справи відсутні відомості про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності в минулому, а отже накладення штрафу при притягненні особи до адміністративної відповідальності на теперішній час буде достатнім для досягнення виховного ефекту.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 283, 284, 287 КУпАП, на підставі ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, суд,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 173-2, ч. 2 ст. 173-8 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 30 (тридцяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п'ятсот десять) гривень.
Стягнути ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, а саме: 1020 (одна тисяча двадцять) гривень.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинська області Олександр ГРИНЬ