Справа № 216/1335/25
провадження 3/216/1006/25
іменем України
07 березня 2025 року м. Кривий Ріг
Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі: головуючого: судді Стартановича Д.В.,
за участі: секретаря судового засідання Кравець А.С.,
розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з 6-го відділу (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: м. Димитров Донецької області, громадянина Україниякий зареєстрований та проживає за адресою АДРЕСА_1 , який працює у військовій частині НОМЕР_1 на посаді начальника автомобільної служби, старший лейтенант, РНОКПП: НОМЕР_2
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6 КУпАП,
учасники провадження:
прокурор Таушан Д.Ю.,
особа яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
ОСОБА_1 , будучи начальником автомобільної служби військової частини НОМЕР_1 , в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік за типом «щорічна», а саме - 10.12.2024 о 00 год. 09 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) (справа № 216/1335/25, провадження 3/216/1006/25).
Крім того, ОСОБА_1 , будучи начальником автомобільної служби військової частини НОМЕР_1 , в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік за типом «щорічна», а саме - 15.11.2024 о 22 год. 08 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (справа № 216/1336/25, провадження 3/216/1007/25).
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За викладених обставин наявні достатні підстави для розгляду адміністративних матеріалів в одному провадженні.
ОСОБА_1 у судовому засіданні провину визнав, зазначив, що помічник командира з правової роботи не довів особовому складу положення Закону України «Про запобігання корупції».
Дослідивши матеріали справи суд встановив наступне:
Наказом командира військової частини НОМЕР_1 №10 від 11.01.2020 «Про створення тендерного комітету з проведення конкурсних торгів» з метою якісного проведення процедур конкурсної закупівлі товарів, робіт та послуг за державні кошти на засадах колегіальності в прийнятті рішень, відсутності конфлікту інтересів членів комітету з конкурсних та їх неупередженості, було створено тендерний комітет частини у складі: голова тендерного комітету - заступник командира частини з озброєння-начальних технічної частини; члени тендерного комітету - заступник командира частини з морально-психологічного забезпечення, помічник командира частини з фінансово-економічної роботи - начальник фінансово-економічної служби, заступник начальника штабу, начальник автомобільної служби, секретар тендерного комітету - заступник командира частини з тилу -начальник тилу.
Також наказом командира військової частини НОМЕР_1 №28 від 18.01.2021 «Про організацію роботи з договорами у військовій частині НОМЕР_1 » було затверджено Інструкцію з підготовки, погодження, укладення, реєстрації, обліку, зберігання та контролю за виконанням договорів, що укладаються від імені військової частини НОМЕР_1 . Ця Інструкція визначає процедуру підготовки, погодження укладення, реєстрації, обліку та зберігання договорів, угод, державних контрактів, що укладаються від імені військової частини НОМЕР_1 (далі - договори), а також порядок контролю за виконанням таких договорів.
Підготовка, погодження, укладення, реєстрація, облік та зберігання додаткових угод щодо внесення змін і доповнень до укладених договорів здійснюються в порядку, установленому цією Інструкцією для договорів.
Заступники командира військової частини, начальники служб, та інші посадові особи (далі представник замовника) яким доручено підготовка до укладання договорів від імені військової частини, несуть персональну відповідальність за організацію і стан роботи з договорами.
Робота з договорами повинна сприяти:
належному виконанню договірних зобов'язань для забезпечення інтересів військової частини, Збройних Сил України; ефективному та раціональному використанню матеріальних, фінансових та інших ресурсів;
своєчасному та повному надходженню коштів до державного бюджету; запобіганню порушень інтересів військової частини та усуненню причин і умов, що їх спричиняють;
забезпеченню захисту та відновленню майнових прав та інтересів військової частини, Міністерства оборони України.
До роботи з договорами належать:
підготовка проекту договору або розгляд проекту договору, що надійшов від іншої сторони (постачальника послуг);
погодження (візування) проекту договору заінтересованими структурними підрозділами;
підписання договору;
реєстрація, облік та зберігання укладених договорів та додаткових угод до них, а також усієї договірної документації;
здійснення контролю за розрахунками та виконанням договірних зобов'язань;
надання звітності про стан роботи з договорами;
розгляд, аналіз, узагальнення результатів роботи з договорами, підготовка висновків та пропозицій щодо її удосконалення.
Проект договору та всі додатки до нього опрацьовуються представником замовника, до компетенції якого належить питання, що становить предмет договору.
Підготовка проектів договорів здійснюється відповідно до вимог, установлених Цивільним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України, Бюджетним кодексом України, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів, відповідно до типових договорів, з урахуванням примірних договорів.
Зміст проекту договору, який опрацьовується представником замовника повинен включати такі умови: предмет (найменування, номенклатура, асортимент, кількість товарів, робіт і послуг, вимоги щодо їх якості та здійснення відповідного контролю за якістю товарів, робіт і послуг); права та обов'язки сторін; ціна договору, порядок здійснення розрахунків; можливість зменшення обсягу закупівлі залежно від реального фінансування видатків; строк дії договору; відповідальність сторін; порядок внесення змін до договору та порядок його розірвання; інші необхідні умови; місцезнаходження та банківські реквізити сторін.
Особливості підготовки проектів договорів або основних умов проведення тендеру, які будуть включені до тендерної документації, та проекти договорів за результатами проведених процедур закупівель, унесення змін до них визначаються відповідно до законодавства у сфері публічних закупівель.
Підготовлений у структурному підрозділі проект договору та всі додатки до нього обов'язково погоджуються (візуються) помічником командира військової частини з фінансової роботи - начальником фінансово-економічної служби, помічником командира військової частини з правової роботи.
Кожна сторінка підготовленого у структурному підрозділі проекту договору та всі додатки до нього погоджуються (візуються) посадовою особою, відповідальною за предмет договору. На звороті останнього аркуша проекту договору проставляється запис щодо правильності встановлення та застосування цін та обсягів товарів, робіт чи послуг.
Проект договору, умовами якого передбачено витрачання бюджетних коштів, разом з усіма додатками подається для погодження помічнику командира військової частини з фінансової роботи - начальнику фінансово-економічної служби, у частині дотримання порядку проведення розрахунків за товари, роботи і послуги та наявності бюджетних асигнувань, яким на звороті останнього аркуша проекту договору проставляється запис, що підтверджує забезпеченість договору бюджетними асигнуваннями на відповідний рік та правильність порядку розрахунків за ним.
Проекти договорів разом із додатками подаються помічнику командира військової частини з правової роботи, де вони перевіряються на відповідність чинному законодавству України.
Результати розгляду оформлюються шляхом візування помічником командира військової частини з правової роботи. Віза включає: надпис "погоджено" або "погоджено із зауваженнями" особистий підпис, ініціал імені та прізвище особи, яка візує документ, дату візування із зазначенням найменування посади цієї особи (зауваження і пропозиції до проекту договору викладаються на окремому аркуші). Візування проектів договорів разом із додатками помічником командира військової частини з правової роботи здійснюється за наявності погоджень, передбачених пунктами 2.4 - 2.5 цієї Інструкції.
Згідно витягу з наказу №62 від 24.02.2022 лейтенанта ОСОБА_1 , командира автомобільного взводу автомобільної роти підвозу продовольства, речового і військово-технічного майна, призначено начальником автомобільної служби технічної частини.
Відповідно до витягу з наказу №190 від 19.06.2022 лейтенанту ОСОБА_1 присвоєно чергове звання старший лейтенант.
Відповідно до п.п. «г» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» військові посадові особи Збройних Сил України віднесено до суб'єктів на яких поширюється дія вказаного закону.
Ч. 7 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єкти декларування з числа військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, які під час дії воєнного стану залучені до ведення бойових дій, зобов'язані подати визначені цією статтею декларації не пізніше 90 календарних днів з дня настання першої з таких обставин - припинення або скасування воєнного стану чи звільнення з військової служби.
Дія цієї частини не поширюється на суб'єктів декларування з числа військовослужбовців:
1) які проходять військову службу на посадах міністрів, заступників міністрів, керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади та їх заступників, на інших посадах в апаратах міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів системи правосуддя або які відряджені на такі посади;
2) які входять до складу військово-лікарських комісій, лікарсько-льотних комісій або відряджені до них;
3) які проходять службу у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки або відряджені до них (крім осіб рядового складу підрозділів охорони відповідних центрів);
4) які здійснюють (беруть участь у здійсненні) підготовку, організацію, проведення закупівель товарів, робіт та послуг відповідно до Закону України "Про оборонні закупівлі", Закону України "Про публічні закупівлі" або інших актів законодавства у сфері публічних (оборонних) закупівель, укладення договорів (контрактів), контроль за якістю товарів, робіт та послуг оборонного призначення, у тому числі:
уповноважені особи у розумінні Закону України "Про публічні закупівлі";
особи, які входять до складу Міжвідомчої комісії щодо розгляду доцільності застосування процедури закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення у єдиного виконавця, якщо вартість закупівлі дорівнює або перевищує 200 мільйонів гривень;
особи, які входять до складу колегіального органу, що утворюється державним замовником відповідно до Закону України "Про оборонні закупівлі";
особи, які здійснюють контроль за якістю товарів, робіт і послуг оборонного призначення на всіх етапах їх розроблення, виробництва, модернізації, ремонту та утилізації.
Встановлено, що військовою частино НОМЕР_1 було здійснено закупівлю автомобільних шин (код ДК 021:2015 - 34351100-3 Автомобільні шини) договір на постачання №7 від 29.11.2022, та проведено технічне обслуговування і ремонт автомобілів (код ДК 021:2015 - 50114100-8 Послуги з ремонту вантажних автомобілів) згідно договору на технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів №8 від 02.12.2022. Всі ці договори були погоджені начальником автомобільної служби військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_1 .
Встановлено, що військовою частино НОМЕР_1 було здійснено закупівлю запасних частин (код ДК 021:2015 - 34320000-6 Механічні запасні частини, крім двигунів і частин двигунів) договір на постачання №21 від 28.11.2023. Цей договір було погоджено начальником автомобільної служби військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_1 .
Таким чином, ОСОБА_1 будучи особою, яка здійснювала (брала участь у здійсненні) підготовку, організацію, проведення закупівель товарів, робіт та послуг відповідно до Закону України "Про оборонні закупівлі", Закону України "Про публічні закупівлі" або інших актів законодавства у сфері публічних (оборонних) закупівель, укладення договорів (контрактів), контроль за якістю товарів, робіт та послуг оборонного призначення, перебуваючи на посаді начальника автомобільної служби військової частини НОМЕР_1 , відповідно до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, і є суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, і зобов'язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначених у ч. 1 ст. 45 вказаного Закону.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено.
Відповідно до абзацу 16 частини 1 статті 1 Закону №1700-VII суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Наказом Національного агентства «Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 23.07.2021 № 449/21 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 липня 2021 року за № 987/36609) затверджено форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Цей Порядок визначає процедуру заповнення та подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - декларація) (далі - Закон).
Декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті у Реєстрі.
Декларація подається незалежно від того, перебуває суб'єкт декларування в Україні чи за її межами.
Суб'єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог:
1) щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин /00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Законом можуть бути встановлені інші строки подання щорічної декларації.
Суб'єкт декларування, поновлений на роботі за рішенням суду після завершення періоду декларування, до 01 квітня року, наступного за роком, у якому відбулося поновлення, подає щорічну декларацію за рік, у якому відбулось поновлення. Якщо така особа поновлена на роботі до завершення періоду декларування, щорічна декларація подається за минулий рік. Щорічна декларація за час вимушеного прогулу не подається.
Якщо особа, яка припинила здійснення діяльності, до завершення визначеного Законом строку подання щорічної декларації знов починає здійснення діяльності, вона подає щорічну декларацію як особа, яка продовжує здійснювати діяльність. Щорічна декларація (після звільнення) у такому випадку не подається;
2) декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.
Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.
Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду.
Декларація при звільненні не подається у таких випадках:
особа, яка припинила здійснення діяльності на одній посаді, продовжує здійснювати діяльність на іншій посаді;
особа, яка припинила здійснення діяльності, упродовж 30 календарних днів з дня припинення діяльності знову розпочала здійснення діяльності.
Втрата статусу суб'єкта декларування у зв'язку із внесенням змін до закону або статусу юридичної особи публічного права не вважається припиненням діяльності та не зобов'язує особу подавати декларацію будь-якого виду;
3) декларація кандидата на посаду - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини третьої статті 45 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено законодавством, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Декларація кандидата на посаду подається до призначення або обрання особи на відповідну посаду, якщо інше не передбачено законом.
Якщо особа подала щорічну декларацію за минулий рік, декларація кандидата на посаду за цей період не подається.
3. Суб'єкт декларування до початку заповнення декларації повинен підтвердити ознайомлення із цим Порядком шляхом проставлення відповідної відмітки.
4. Після заповнення усіх необхідних розділів декларації суб'єкту декларування надається можливість перевірити повноту та достовірність зазначеної ним інформації.
Перед підписанням декларації суб'єкт декларування підтверджує повноту та достовірність даних, вказаних у ній, ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки.
5. Суб'єкт декларування підписує декларацію шляхом накладання на неї особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства.
6. Подання декларації до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб'єкту декларування на адресу його електронної пошти, зазначену в персональному електронному кабінеті, та до персонального електронного кабінету суб'єкта декларування.
7. Суб'єкт декларування має право за власною ініціативою подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів упродовж семи днів після дня подання первинної декларації, шляхом створення та подання виправленої декларації до Реєстру.
Законом України «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, Законом України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 3 березня 2022 року № 2115-IX було призупинено компанію декларування в Україні.
12.10.2023 року набрав чинності Закон України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено обов'язок подання декларацій суб'єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та доповнено перелік суб'єктів декларування, а саме особи які здійснюють (беруть участь у здійсненні) підготовку, організацію, проведення закупівель товарів, робіт та послуг відповідно до Закону України "Про оборонні закупівлі", Закону України "Про публічні закупівлі" або інших актів законодавства у сфері публічних (оборонних) закупівель, укладення договорів (контрактів), контроль за якістю товарів, робіт та послуг оборонного призначення.
На виконання вище зазначених вимог у ОСОБА_1 виник обов'язок подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за типом «щорічна» за за 2022 рік не пізніше 31.01.2024 та за 2023 рік не пізніше 31.03.2024.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за типом «щорічна» за 2022 рік, лише 10.12.2024 о 00 год. 09 хв. Та за 2023 рік, лише 15.11.2024 о 22 год. 08 хв.
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 , будучи особою, яка здійснювала (брала участь у здійсненні) підготовку, організацію, проведення закупівель товарів, робіт та послуг відповідно до Закону України "Про оборонні закупівлі", Закону України "Про публічні закупівлі" або інших актів законодавства у сфері публічних (оборонних) закупівель, укладення договорів (контрактів), контроль за якістю товарів, робіт та послуг оборонного призначення, перебуваючи на посаді начальника автомобільної служби військової частини НОМЕР_1 , будучи відповідно до п.п. «г» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Оскільки судом встановлено, що ОСОБА_1 без поважних причин несвоєчасно подав декларацію, а тому враховуючи характер скоєного правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та інші вимоги ст. 33 КУпАП, суд вважає за необхідне, визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави, що є достатнім для запобігання вчиненню в подальшому правопорушень.
Згідно статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» ОСОБА_1 звільнений від сплати судового збору, оскільки є учасником бойових дій.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст.33, 36, 172-6, 266, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», суд, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення № 216/1335/25, (провадження 3/216/1006/25) та справи про адміністративне правопорушення№ 216/1336/25 (провадження 3/216/1007/25), об'єднати в одне провадження під єдиним номером № 216/1335/25, (провадження 3/216/1006/25).
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн (вісімсот п'ятдесят гривень) на користь держави.
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від сплати судового збору.
Згідно статті 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбаченихстаттями 300-1,300-2цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місце проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Д.В. Стартанович