Ухвала від 12.03.2025 по справі 193/1156/15-к

ЄУН 193/1156/15-к

Провадження 1-в/193/16/25

УХВАЛА

іменем України

12 березня 2025 року сел. Софіївка

Суддя Софіївського районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , розглянувши подання начальника відділення поліції №9 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області підполковника поліції ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

ВСТАНОВИВ:

12.03.2025 до Софіївського районного суду надійшло відповідне подання, в якому просить встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд терміном на 6 місяців, встановивши обмеження адміністративного нагляду у вигляді заборони виходу з домоволодіння за місцем постійного проживання з 23.00 до 05.00 год. За винятком офіційної роботи або навчання; з'являтися до відділу поліції за місцем мешкання реєстрації першого понеділка кожного місяця з 09 до 18-00 год; заборони виїзду в особистих справах без дозволу ; заборони відвідувати ресторани, бари, кафе, магазини, торгові заклади, де реалізуються на розлив спиртні напої.

Дослідивши зміст подання та доданих до нього матеріалів, вважаю, що воно не може бути призначено до розгляду та підлягає поверненню для доопрацювання з наступних підстав.

Згідно з п. «в» ч.1ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі",адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно до ч.3ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.

Так, матеріали подання не містять всебічних, повних та об'єктивних доказів щодо застосування до ОСОБА_3 адміністративного нагляду.

До матеріалів подання про встановлення адміністративного нагляду не долучено доказів на підтвердження попередження ОСОБА_3 , про можливість встановлення адміністративного нагляду щодо нього після вчинення ним правопорушень; поставлення на профілактичний облік; ознайомлення останнього з правилами встановлення адміністративного нагляду, доказів притягнення його до адміністративної відповідальності, систематичності порушень ним громадського порядку та прав інших осіб, не додано копії вироку особи, не обґрунтовано строк звернення 12.03.2025 року з моменту звільнення 25.09.2018 року.

Суду не доведено, в чому саме полягає небезпека для суспільства від останнього, оскільки виходячи зі змісту ч.2 ст. 5Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі",у подані про встановлення або продовження адміністративного нагляду мають міститися обґрунтування доцільності застосування адміністративного нагляду.

В резолютивній частині подання навіть не зазначено повне ім'я та по батькові особи, місце мешкання, реєстрації, обґрунтування саме запропонованих обмежень.

Порядок оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції регламентований відповідною Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, яка затверджена Наказом МВС України від 06.11.2015 року № 1376, яка обов'язкова для виконання всіма співробітниками поліції.

Окрім того, до матеріалів подання долучено: копії попереджень (а.с.5,6); копії постанов ГВБ № 714627 від 09.03.2025 р., ГБВ № 714626 від 08.03.2025 року (а.с.7,9); копія пояснення (а.с.8,10) стосовно яких , вважаю зазначити наступне.

Додані документи на аркушах подання 5-10 не відповідають вимогам п. 6 Розділу ІІ Інструкції, яка передбачає, що протокол заповнюється розбірливим почерком, державною мовою, що також розповсюджується і на інші документи, які складаються працівниками поліції за аналогією. Вище перелічені документи є нечитабельними.

Керуючись Законом України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", статтею 539 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали подання про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - повернути на доопрацювання начальнику відділення поліції №9 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області підполковнику поліції ОСОБА_4 .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1